رایانه و تکنولوژی

تعمیر پرینتر لیزری در محل

 

استفاده از ماشین آلات اداری و تجهیزات چاپ و اسکن اسناد در ادارات مرسوم است. روزانه بارها و بارها این دستگاه های پرینتر روشن شده و صدها برگه را چاپ می کنند. حتی بهترین برندهای پرینتر نیز پس از مدتی دچار فرسودگی و ایراد می شوند. تعمیر پرینتر لیزری و جوهر افشان از کاربردی ترین خدمات اداری است. البته این روزها تعداد کاربران خانگی دستگاه های چاپگر بیشتر شده است. انواع دستگاه پرینتر و اسکنر در بسیاری از خانه ها هم وجود دارد. خراب شدن پرینترهای خانگی و اداری یک مشکل رایج است که در بسیاری از اوقات به سادگی برطرف می شود. در این مطلب از تعمیرات پرینترهای لیزری می گوییم.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

پرینتر لیزری چیست؟

برخلاف تصور لیزر اشعه ای مخصوص به علم پزشکی نیست بلکه در برخی از لوازم کاربردی هم از تکنولوژی لیزر استفاده شده است. پرینترهای لیزری شباهت زیادی به دستگاه های کپی دارند این دستگاه های پر کاربرد قادرند یک چاپ دائمی از داده ها را روی اوراق کاغذ ایجاد کنند. تکنولوژِ چاپ در این دستگاه با ظرافت زیادی کار شده و نیاز به سرویس و رسیدگی دارد. برخی از پرینترها توان بیشتری دارند و کیفیت چاپ بالاتری را هم ارائه می دهند. برای چاپ متون یا گرافیک با عکس های رنگی و سیاه و سفید ار پرینترهایی با کارایی متفاوت استفاده می شود.

برای مثال پرینترهای جوهر افشان برای چاپ کردن تصاویر رنگی و گرافیکی ایده آل هستند. اما برای چاپ متون، پرینتر لیزری سیاه و سفید کاملا کفایت می کند. پرینترهای لیزری در انواع رنگی و سیاه و سفید تولید شده اند. سرویس تعمیر پرینتر لیزری و شارژ مجدد و یا تعویض کارتریج توسط هوم سرویز ارائه شده است. برای تعمیرات چاپگرهای خانگی یا اداری با ما تماس بگیرید.

تعمیر پرینتر در محل

آموزش تعمیر پرینتر لیزری

تعمیر پرینتر لیزری

قبل از تعمیرات دستگاه های چاپگر می بایست به درستی ایراد کار را پیدا کرد. اگر تجربه ای در زمینه تعمیر تجهیزات اداری ندارید هرگز اقدام به باز کردن دستگاه نکنید. قطعات داخلی پرینتر لیزری بسیار ظریف و حساس است و امکان آسیب رساندن به دستگاه وجود دارد. تکنیسین حرفه ای که دوره آموزش تعمیرات پرینتر لیزری را گذرانده باشد صلاحیت باز کردن دستگاه و تعویض قطعات پرینتر را دارد.

چرا پرینتر کار نمی کند؟

عیب یابی و تعمیر پرینتر لیزری

در این بخش رایج ترین ایرادات مربوط به چاپگرهای لیزری را بررسی می کنیم. در برخی از موارد مشکل اصلی در کیفیت کاغذ یا لوازم جانبی وجود دارد و دستگاه نیاز به تعمیر ندارد. 

  • خطای تونر در کامپیوتر

معمولا بعد از تعویض تونر، کامپیوتر پرینتر را شناسایی نمی کند. این ایراد  با ریست کردن پرینتر برطرف می شود یکبار چاپگر را ریست کنید! و در صورت حل نشدن مشکل با خدمات سرویس و تعمیرات پرینتر هوم سرویز تماس بگیرید.

  • کند بودن سرعت چاپ

 تنظیمات کیفیت بالای چاپ موجب کاهش سرعت کار دستگاه می شوند اگر به این ویژگی نیازی نیست تنظیمات را تغییر دهید. در اغلب ادارات برگه های چاپی معمولی استفاده می شود در این صورت تنظیمات دستگاه را روی عادی قرار دهید تا علاوه بر زمان در مصرف پودر تونر هم صرفه جویی شود.

  • گیر کردن کاغذ در پرینتر لیزری

 در اثر اشکال در غلطک های گیرنده کاغذ یا نادرست قرار گرفتن کاغذ و … ایجاد می شود. کاغذهای مچاله شده، تا خورده و دارای سنجاق منگنه را داخل پرینتر قرار ندهید کاغذ چاپ باید دارای کیفیت خوبی باشد و به صورت صاف و بدون تا در دستگاه قرار گیرد. تعمیر پرینتر وقتی کاغذ گیر کرده، را با خاموش کردن دستگاه شروع کنید.

  • کیفیت چاپ نامناسب

 کیفیت کاغذ نامناسب، ته نشین شدن تونر و یا خرابی مگنت رولر پرینتر می تواند علت اصلی این مشکل باشد. در این صورت کیفیت چاپ نامناسب و به صورت خط خطی است. جهت بررسی علت اصلی نامناسب بودن کیفیت چاپ لازم است تا دستگاه توسط تکنیسین حرفه ای بررسی و سرویس شود. سرویس دوره ای دستگاه های پرینتر لیزری ، طول عمر و کارایی دستگاه را افزایش می دهد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر هم ارائه میده؟

تعمیر پرینتر وقتی کاغذ گیر کرده است!

هزینه تعمیر پرینتر لیزریسرویس تعمیرات چاپگرهای اداری لیزری و جوهر افشان

نحوه کار تعمیر پرینتر لیزری

کاراکترها و داده ها از کامپیوتر به پرینتر وارد می شوند این کاراکترها پس از تنظیم برای چاپ به صورت کاملا منظم روی کاغذ قرار می گیرند. اگر چه تکنولوژی پیچیده ای در این عملیات دخالت دارد ولی در عمل کار بسیار ساده است. برای چاپ به کاغذ با کیفیت و کابل رابط کامپیوتری به نظر اصلی ترین لوازم هستند. البته مدار الکترونیکی قدرتمندی در پرینتر وجود دارد که بار الکتریکی استاتیکی را به اجسام نزدیک وارد می کنند. لیزر یک نور خاص است که هم زمان با روشن شدن و کار دستگاه پرینتر، در همه سطح کاغذ به طور یکنواخت می تابد. برخورد نور لیزر با درام های گیرنده نوری موجب انتقال بار به روی کاغذ می شود. ذرات ریز جوهر پودری یا همان تونر دارای بارهای مثبت است و جذب درام گیرنده نوری با بار منفی می شود.

کاغذ به آرامی از بین دو غلطک عبور کرده و تحت فشار و گرما قرار می گیرد! به این ترتیب ذرات تونر به الیاف کاغذی چسبیده و تصویر روی کاغذ چاپ می شود.

خدمات تخصصی تعمیرات پرینترهای کانن در محل

تعمیر پرینتر لیزریتعمیر پرینتر لیزری در محل

تعرفه های تعمیر پرینتر و اسکنر هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
شارژ تونر(لیزری سیاه و سفید)4300076000
شارژ تونر(لیزری رنگی)73000120000
شارژ کارتریج(هر رنگ جوهر افشان)4000055000
تعمیر پرینتر و اسکنر
توافقی

خدمات تعمیر پرینتر لیزری و جوهر افشان در تهران

تعمیر چاپگر لیزری و جوهر افشان از خدماتی است که هوم سرویز در سطح تهران بزرگ ارائه می دهد. این سرویس توسط متخصصین با تجربه و حرفه ای انجام می شود. با توجه به بزرگ بودن و حجم دستگاه های پرینتر اداری، پرینترهای لیزری و جوهر افشان در محل عیب یابی و تعمیر می شوند. در صورت نیاز به لوازم نرم افزاری و سخت افزاری، امکان تهیه قطعات و لوازم توسط همیار وجود دارد. قیمت های اعلام شده در جدول بالا شامل هزینه خرید قطعات نیست. برای سفارش سرویس تعمیر پرینتر از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید یا در صورت عدم دسترسی به اپ از طریق شماره تلفن درج شده در بالای صفحه با ما تماس بگیرید. سرویس های منظم هفتگی و ماهانه برای پرینترهای اداری به همراه تخفیف موجود است.

برای ثبت سفارش” سرویس تعمیر پرینتر و اسکنر ” از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا