تعمیرات و خدمات فنی

ملاک های تعیین قیمت سفت کاری ساختمان

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

سفت کاری ساختمان از مراحل اولیه در ساخت و ساز است. در پروژه های بنایی ساختمانی بعد از اینکه محل احداث بنا مشخص شد، عملیات نقشه کشی و گچ ریزی و سفت کاری انجام می شود. این عملیات بخش زیادی از هزینه های اجرایی را به خود اختصاص می دهد. قیمت سفت کاری ساختمان در پروژه های مختلف، تفاوت دارد و این بستگی به نوع عملیات اجرایی و مفاد قرارداد بین پیمانکار و مالک دارد. برخی موارد می تواند هزینه عملیات سفت کاری را کاهش یا افزایش دهد. آیا می دانید پولی که برای سفت کاری پرداخت می کنید، صرف چه کارهایی خواهد شد؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سفت کاری ساختمان چیست؟

برای اینکه قیمت سفت کاری تعیین شود ابتدا باید بدانیم که سفت کاری چیست و شامل چه عملیاتی می شود. به طور کلی مراحل ساخت و ساز شامل سفت کاری و نازک کاری است. برای انجام نازک کاری لازم است تا ابتدا عملیات سفت کاری بنا انجام شود.

سفت کاری ساختمان شامل:

کندن پی و بتن ریزی ساختمان، آجر چینی و دیوار کشی، احداث و نصب تیر و ستون های ساختمان تا نصب سقف است.

نازک کاری در ساختمان بعد از عملیات سفت کاری انجام می شود و شامل این موارد است:

لوله کشی های تاسیسات، برق کاری ساختمان، کاشی کاری، رنگ و نقاشی دیوار و سقف و در نهایت نصب درب و پنجره ها.

خدمات بنایی و خرده کاری ساختمانی 

قیمت سفت کاری چگونه عملیات سفت کاری در ساختمان را قیمت گذاری کنیم؟

تعیین قیمت سفت کاری ساختمان

برای مشخص کردن هزینه های اجرای عملیات سفت کاری لازم است تا جزئیات به طور دقیق بررسی شود. این عملیات طبق استانداردهای ساختمان سازی انجام می شود و نمی توان سر خود برخی از موارد را حذف کرد یا نادیده گرفت. هر گونه بی توجهی در عملیات سفت کاری تبعات ناخوشایندی دارد و در اینده گریبان ساکنین را خواهد گرفت. جهت افزایش ضریب ایمنی در این مرحله، پرداخت کمی بیشتر کاملا منطقی است. مقاوم سازی و ایمن سازی ساختمان هزینه بر است ولی قطعا ارزش خواهد داشت. مراحل سفت کاری به این ترتیب است:

  • خاکبرداری زمین

گودبرداری و خاکبرداری زمین اولین مرحله از عملیات اجرایی در سفت کاری ساختمان است. این مرحله مهم ترین مرحله سفت کاری نیز هست زیرا تاسیسات ساختمان در سطح پایین هستند و می بایست استانداردها و جزئیات زیادی را در نظر گرفت.

خاکبرداری غیر اصولی می تواند منجر به نشست ساختمان و یا ایجاد مشکل در مراحل بعدی شود.

  • قیمت سفت کاری و پی ریزی ساختمان

شناژبندی، بتن ریزی و قابل بندی در ساختمان بخش دوم از عملیات سفت کاری است. اجرای این مرحله نیازمند محاسبات دقیق مهندسی و فنی است. بدون در نظر گرفتن موارد فنی، سازه ای غیر مطمئن و در معرض خطر خواهید داشت که برای سکونت مناسب نیست! همه محاسبات انجام شده در این مرحله جهت افزایش استحکام ساختمان می باشد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات بنایی ساختمان هم ارائه میده؟
  • اسکلت بندی ساختمان

قیمت سفت کاری با توجه به اسکلت‌بندی فلزی یا بتونی تفاوت دارد. در اسکلت بندی فلزی از ستون های فلزی استفاده می شود ولی در اسکلت بتونی، قالب های بتونی در حین اجرا، کار می شود که تا زمان خشک شدن قالب های بتنی نمی توان عملیات را ادامه داد! زمان بندی در این دو نوع اسکلت و بحث مالی و هزینه ها نیز متفاوت خواهد بود.

نازک کاری ساختمان چیست و با چه مصالحی انجام می شود؟

اجرای سفت کاری ساختمانخدمات بنایی ساختمان و پروزه های ساختمان سازی در تهران

  • قیمت سفت کاری و نصب تیر و ستون ها

قبل از عقد قرارداد سفت کاری ساختمان حتما در مورد زمان اجرای پروژه و هزینه های جاری در هر مرحله به توافق برسید. عملیات بنایی ساختمان شامل بخش های زیادی است ولی باید هزینه ها و نوع عملیات در هر بخش کاملا از قبل مشخص شود. نصب تیرک و ستون ها می بایست طبق قرارداد و مطابق با نقشه مهندسی ساختمان انجام شود در غیر این صورت سازه در معرض مشکلات زیادی خواهد بود زیرا وزن سقف روی همین تیرها لحاظ می شود.

  • قیمت سفت کاری ساختمان و سقف

احداث سقف از حساس ترین مراحل در ساختمان سازی است. این مرحله بخشی از سفت کاری محسوب می شود! میزان ضخامت تیرهای اصلی در نوع مصالح به کار رفته در سقف تاثیرگذار است.

در برخی پروژه ها علاوه بر سقف اصلی از سقف کاذب نیز استفاده می شود و این بستگی به ضخامت تیر و سقف دارد. این امر در همه پروژه های ساختمانی اجباری نیست.

  • تیغه چینی در ساختمان

در این مرحله آجرچینی دیوار داخلی اجرا می شود. هنوز عملیات زیادی برای اتمام نهایی پروژه ساختمان سازی باقی مانده است! بعد از تمیزکاری های اولیه و اجرای تیغه ها نوبت به نازک کاری در ساختمان می رسد.

محاسبه قیمت سفت کاری ساختمان

همانطور که مشخص است هزینه هر مرحله از سفت کاری با توجه به نوع عملیات تفاوت دارد! از طرفی هزینه ساخت بر اساس موقعیت ساختمان در بافت شهری، متراژ بنا، تعداد طبقات و واحدها، نوع اسکلت بندی و عملیات اجرایی نیز متفاوت است. علاوه بر این هزینه های ابزار آلات، حمل و نقل، دستمزد کارگر ساختمانی و همچنین قیمت تهیه مصالح ساختمانی نیز عامل مهمی در تعیین قیمت نهایی سفت کاری ساختمان است.

قیمت سفت کاری در اسکلت بتنی و فلزی برای هر متر مربع یکسان نیست. کیفیت مصالح به کار رفته موجب افزایش هزینه ها می شود ولی در نهایت موقع اجرای نازک کاری و پس از اتمام عملیات ساختمان سازی، ضریب ایمنی ساختمان افزایش خواهد یافت.

کف سازی ساختمان چیست و چگونه اجرا می شود؟

سفت کاری ساختمان در تهرانقیمت سفت کاری و بنایی ساختمان در تهران

خدمات بنایی ساختمان در تهران

بنایی هوم سرویز از سرویس های پر تقاضا در اپ هوم سرویز است. خدمات ارائه شده در بنایی ساختمان شامل سفت کاری و نازک کاری، تعمیرات جزئی ساختمان، خرده کاری بنایی، بازسازی های جزئی، سیمان کاری،، دیوارکشی، آجر چینی، کف سازی و دیگر خدمات ساختمانی است. جهت ثبت سفارش رایگان به اپ این سامانه مراجعه کنید. پس از ثبت سفارش هماهنگی برای اعزام همیار انجام می شود. همیار ابتدا سرویس را بررسی کرده و بر اساس نوع درخواست، قیمت گذاری را انجام می شود. قیمت ها بر حسب اجرت کار است و شامل هزینه خرید مصالح نمی شود. در صورتی که مشتری بخواهد امکان تهیه اقلام و مصالح توسط همیار هست. در این صورت حتما فاکتور خرید ارائه خواهد شد.

 سفارش سرویس بنایی ساختمان را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز به رایگان ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی بنایی ساختمان تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا