بنایی و دکوراسیون

انواع سقف شیروانی برای ویلا

به طور کلی سقف شیروانی به سقف‌هایی گفته می‌شود که از دو طرف دارای شیب هستند. این نوع از سقف‌ها در انواع ساختمان‌ها، ویلاها و ساخت انواع آلاچیق فلزی برای باغ استفاده می‌شوند. سقف‌های شیبدار در اشکال مختلفی طراحی شده‌اند. ابتدایی‌ترین نوع آن‌ها بصورت دو سطح شیب‌‌دار هستند که در بالاترین نقطه از سقف بهم می‌رسند. شکل مثلثی ایجاد شده از تقاطع دو سطح شیب‌دار شاخصه‌ی اصلی این نوع از سقف‌ها است. سقف‌های شیروانی بیشتر برای مناطق سردسیر یا باران‌خیر کاربرد دارد چرا که از تجمع آب باران یا برف جلوگیری کرده و آب را به سمت پایین شیب سقف هدایت می‌کند. البته به این نکته باید توجه داشت که سقف‌های شیروانی ممکن است برای مناطقی که به طور منظم وزش باد شدید داشته یا در مسیر طوفان‌های فصلی قرار دارند، توصیه نشود. البته تشخیص اینکه چه نوع شیروانی و با چه متریالی برای ساختمان شما مناسب است کاری است که نیاز به دانش حرفه‌ای دارد. به همین دلیل است که نصب و تعمیر انواع سقف کاذب باید تحت نظر افراد کارشناس در این حوزه انجام شود.

 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سقف‌ شیروانی از اوایل دوران یونان باستان و در معابد استفاده می‌شد. از آن زمان تاکنون سقف‌های شیروانی طرفداران بسیار پیدا کرده و در شمال اروپا و آمریکا به عنوان یک عنصر اصلی معماری در نظر گرفته شده است. به ساختمانی که شیروانی آن‌ها رو به خیابان باشد، بنایی با شیروانی جلویی گفته می‌شود. نمونه‌ی دیگر از سقف‌های شیروانی آن‌هایی هستند که خط الراسشان به موازات خیابان است. 

در دوره رنسانس، بین قرون ۱۴ و ۱۷، ساختمان‌های شیروانی رواج پیدا کرده و تحت تأثیر معماری ایتالیایی قرار گرفت. بین اوایل قرن نوزدهم تا ۱۹۲۰، خانه‌های شیروانی جلویی در آمریکا محبوب شدند. در حال حاضر نیز سقف‌ شیروانی در نقاط باران‌ خیز شمالی ایران بسیار رواج دارد. در اکثر ویلاهای اقصی نقاط ایران نیز شاهد اجرای سقف‌های شیروانی هستیم.

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)قیمت تا(تومان)
اجرای کناف با متریال(متر مربع)110000145000
نصب هر ورق پلی کربنات250000500000
نصب شیروانی(متر مربع)6500095000
نصب آردواز(متر مربع)70000100000
نصب سقف آسمان مجازی(متر مربع)
6000070000
نصب تایل 60*60 (متر مربع)
19000
تعمیراتتوافقی

پرکاربردترین موادی که در ساخت سقف شیروانی استفاده می‌شود. 

علاوه بر نوع یا سبک سقفی که انتخاب می‌کنید و همچنین آب و هوای منطقه شما، باید بررسی کنید که چه نوع موادی برای اجرای شیروانی ساختمان شما مناسب‌تر است. البته که مواردی مانند شکل طراحی سقف و همچنین بودجه‌ نیز در انتخاب شما تاثیرگذار است. 

۱- شینگل آسفالت 

آسفالت محبوب‌ترین متریال و یک انتخاب بسیار متداول برای پوشش سقف شیروانی است. این ماده مقاومت خوبی در برابر آب و هوای بارانی و مرطوب دارد و در طیف گسترده‌ای از گزینه‌های رنگی موجود است. به‌عنوان یک قاعده کلی، اگر سقف شیروانی حاوی دورمر (پنجره‌ای است که معمولا در سقف شیب‌دار به‌صورت عمودی طراحی می‌شود.)، هیپ (سقفی که از چهار طرف سطح شیب‌دار دارد.) یا تورفتگی باشد، متریال آسفالت ماده اصلی مورد استفاده است. این امر به این دلیل است که متریال آسفالت به کاهش احتمال نشت ساختار سقف کمک می‌کند.

سقف شیروانی آسفالت
سقف شیروانی آسفالت

با این حال، به یاد داشته باشید که آسفالت مانند سایر متریال‌هایی که در ساخت سقف شیروانی استفاده می‌شوند بادوام و ماندگاری بالا نیست. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که با تغییرات آب و هوایی شدید مانند طوفان، تندباد، باران شدید یا حتی زمین لرزه و گردباد روبرو هستید، بهتر است انواع دیگری متریال‌های ساخت سقف را بررسی کنید.

جوانب مثبت: آسفالت با تنوع رنگی بسیار موجود بوده و به طور گسترده‌ای در دسترس است. همچنین یکی از کم هزینه‌ترین مواد ممکن است.

جوانب منفی: طول عمر آسفالت نسبت به سایر مواد کمتر است. همچنین عایق‌بندی که سایر مواد ارائه می‌دهند را فراهم نمی‌کند و کیفیت آن متفاوت است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر سقف کاذب هم ارائه میده؟

سبک‌های خانه‌: متریال آسفالت با بسیاری از سبک‌های معماری به ویژه سبک‌های سنتی قابل استفاده در حومه‌ی شهر سازگار است.

۲- کاشی‌های سفالی و بتنی

کاشی‌های سقفی سفالی یکی از بهترین متریال‌های موجود برای اجرای سقف شیروانی است. بیشتر توفال‌های سفالی در رنگ‌های طبیعی عرضه می‌شوند. رنگ هر کدام ویژگی‌های رس مورد استفاده در ساخت آن‌ها را نشان می‌دهد. کاشی‌های سقفی سفالی به رنگ نارنجی و قهوه‌ای متداول ترین نوع هستند.

 کاشی‌های سقف سفالی رنگی، با ترکیب رنگ‌ها یا مواد معدنی با خاک رس (برای ایجاد یک ترکیب رنگ ثابت) تولید می‌شوند. کاشی‌های سقف سفالی با بالاترین کیفیت، دست ساز هستند و این حرفه از نسل‌های گذشته برای ما به یادگار مانده است.

سقف سفالی
سقف سفالی

کاشی‌های بام همچنین از بتن نیز ساخته می‌شوند. درست مانند متریال سقف سفالی، توقال‌های بتنی نیز مزایای زیادی نسبت به انواع سقف‌های معمولی دارند.

کاشی‌های سقفی بتونی از مخلوط سیمان، شن و آب تولید می‌شوند و با شکل و ضخامت مورد نظر در قالب قرار می‌گیرند. رنگ را می‌توان به صورت افزودنی و یا به عنوان پوشش به کاشی‌های سقف بتنی اضافه کرد.

کاشی‌های بتنی بسیار محکم و بادوام بوده و در برابر آتش، باد و گرما مقاومند، اگرچه در نظر وزن از کاشی‌های سفالی  سنگین‌تر هستند. بنابراین باید از اینکه ساختار ساختمان ظرفیت تحمل بار کاشی‌های بتنی را دارد، اطمینان حاصل شود.

جوانب مثبت: کاشی‌های سفالی و بتنی  با طول عمر متوسط ​​۶۰ تا ۱۰۰ سال ماندگاری بسیار خوبی را ارائه می‌دهند. غیر قابل احتراق هستند. کاشی‌های بتنی از نظر مصرف انرژی کم مصرف هستند.

موارد منفی: کاشی‌های سفالی و بتنی گران‌تر، سنگین‌تر از متریال‌های دیگر هستند و معمولاً به کادربندی اضافی نیاز دارند و این می‌تواند روند نصب را پیچیده‌تر و وقت‌گیر کند.

سبک‌های خانه: کاشی‌های سفالی و بتنی به خوبی با خانه‌هایی به سبک مدیترانه‌ای، و اسپانیایی سازگار هستند.

۳- سقف شیروانی فلزی

سقف‌های فلزی در برابر شرایط آب و هوایی شدید مقاوم هستند. این نوع از سقف‌ها در انواع آلومینیومی، مس، فولاد ضد زنگ و روی عرضه می شوند.

سقف فلزی به دلیل قابلیت‌های ساختاری عالی، یک سیستم سقف شیروانی مادام العمر است. سقف فلزی نه تنها در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت است بلکه در برابر ضربه نیز از استحکام بی‌نظیری برخوردار است. متریال فلز در طیف گسترده ای از سبک‌های سقف شیروانی قابل استفاده بوده و می توان از آن به‌عنوان جایگزین مواد دیگر در طراحی سقف‌ها استفاده کرد.

سقف شیروانی فلزی
سقف شیروانی فلزی

علاوه بر این ویژگی‌ها، سقف فلزی ( به ویژه سقف فلزی شیاردار) امکان نصب آسان صفحات خورشیدی را فراهم می‌کند. همین امر باعث می شوداین متریال از نظر صرفه‌جویی در مصرف انرژی کارآمد و سازگار با محیط زیست باشد.

اگر می‌خواهید تا سقف شما دوام سقف فلزی را داشته باشد اما ظاهر آن از لحاظ زیبایی مانند سقف‌های شیروانی با جنس سنگ باشد،پوشش سقف فولادی با روکش سنگ می‌تواند انتخاب خوبی باشد. این نوع از توفال‌ها در برابر آتش، باد و گرما بسیار مقاوم هستند و در هنگام طوفان ها و تگرگ دوام خوبی دارند.

جوانب مثبت: سقف فلزی بادوام است. ماندگاری بیشتری نسبت به آسفالت یا چوب دارد. نور خورشید را به خوبی بازتاب می‌دهد. 

منفی: سقف فلزی نسبتاً گران است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر سقف کاذب هم ارائه میده؟

سبک‌های خانه: اجرای روکش سقف فلزی در خانه‌های ییلاقی، کابین‌ها، خانه های مدرن و کلبه ای بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

۴- لوح سنگی

متریال سقف شیروانی از نوع تخته سنگ از جمله گزینه‌های لوکس و سطح بالای سقف به حساب می‌آیند و دلیل خوبی هم دارد. لوح سنگی طبیعی نه تنها ظاهر چشمگیر و شیکی با ساختمان می‌دهد، بلکه می‌تواند ۵۰ تا ۱۰۰ سال یا بیشتر دوام داشته باشد. همین امر اجرای سقف شیروانی توسط لوح‌های سنگی را به یک سرمایه گذاری طولانی مدت عالی تبدیل می‌کند.

سقف لوح سنگی
سقف لوح سنگی

جوانب مثبت: دوام بسیار بالایی دارد حتی تا یک قرن نیز می تواند دوام داشته باشد. نیاز به بازسازی دوره‌ای ندارد. 

جوانب منفی: به دلیل شرایط نامساعد جوی مانند تگرگ ممکن است آسیب ببیند. اگر بدون احتیاط بر روی سقف شیروانی سنگی قدم بزنید ممکن است که ورق‌های سنگی بشکند. 

سبک‌های خانه: در بیشتر خانه‌های کلاسیک با سبک‌های فرانسوی و انگلیسی هم‌خوانی دارد. همچنین به ظاهر ویلا جلوه‌ی زیبایی می‌بخشد.  

۵- چوب

توفال‌های چوبی از با کیفیت‌ترین چوب‌ها تهیه می‌شوند. اگرچه که این نوع از متریال مانند گذشته طرفدار ندارد. کارکرد و نصب این متریال بسیار آسان‌ است. وزن سبکی دارد و مانند آسفالت به کاهش احتمال نشت در آسیب پذیرترین قسمت‌های سقف کمک می‌کند. از نظر زیبایی شناسی، استفاده از توفال‌‌های چوبی زیبایی خاصی به هر خانه می‌بخشد. البته که آن‌ها به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز دارند زیرا این متریال در برابر آب آسیب‌پذیرتر از بقیه متریال‌ها است.

متریال چوب
متریال چوب

جوانب مثبت: نصب آسانی دارند. زیبایی خاصی به ظاهر خانه می‌دهند. سبک هستند و از جانب تحمل ساختمان نگرانی ایجاد نمی‌کنند.

جوانب منفی: در برابر شرایط نامساعد جوی آسیب‌پذیر هستند. قابل اشتعال هستند.

سبک‌های خانه: با اکثر نماهای ویلاها سازگار بوده و ظاهری کلبه مانند به ساختمان می‌بخشد.

سایر عواملی که باید هنگام ساخت یا خرید مصالح مربوط به سقف شیروانی به خاطر داشته باشید:

صرف نظر از نوع سقف شیروانی ساختمان شما، به احتمال زیاد در طول مالکیت خود نیاز به تعمیر یا تعویض آن خواهید داشت.

حوادث عمده آب و هوایی و سایر بلایای طبیعی می‌تواند به وضعیت سقف شما آسیب برساند. بهتر است که از قبل با توجه به شرایط جوی غالب محل ساختمان خود متریال مناسب را بکار ببرید. همیشه از افراد خبره در اجرای سقف شیروانی استفاده کنید تا از آسیب‌های احتمالی و هزینه‌های جانبی در زمان ساخت سقف جلوگیری کنید. 

در حالی که انواع سقف‌های شیروانی از نظر آب و هوا، سبک معماری و اولویت شخصی متفاوت هستند. خوب است که سبک سقف شیروانی متداول در منطقه‌ی خود را بررسی کنید.  این به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب ممکن را برای نیازهای خود انجام دهید. 

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر سقف کاذب تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا