کاربردی

معایب و مزایای قیرگونی چیست و معرفی بهترین قیر برای قیرگونی

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

پشت بام، سرویس های بهداشتی، کف آشپزخانه و همه مکان هایی که در معرض آب و رطوبت هستند، نیاز به عایق بندی دارند. بدون عایق کردن قسمت های مختلف بنا، سازه در معرض تخریب و ویران شدن است. با وجود انواع روش های عایق بندی و ایزوگام، هنوز هم قیرگونی در اغلب ساختمان ها استفاده می شود. در این مطلب از مزایای قیرگونی، بهترین قیر برای قیرگونی و همه نکات و جزئیات عایق کاری ساختمان با قیر، گفته می شود. اگر در حال ساخت و ساز بنا هستید و یا تعمیرات و نوسازی ساختمان را انجام می دهید این اطلاعات به کارتان می آید. آیا می دانید قیر چیست و از کجا به دست می آید؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

قیرگونی چیست؟ معایب و مزایای قیرگونی چیست؟

قبل از انجام سیمان کاری و اجرای کاشی و موزائیک، کف ساختمان عایق بندی می شود. عایق مناسب از نفوذ رطوبت کف به بالا جلوگیری می کند. از طرفی در مکان هایی که با آب در ارتباط هستند مثل سرویس های بهداشتی و آشپزخانه، همیشه امکان نفوذ آب به طبقات زیرین وجود دارد. عایق بندی مانع نفوذ آب به طبقات دیگر و آسیب به ساختمان می شود. ایزوگام، آسفالت و قیرگونی همگی روش هایی برای عایق کردن سطوح هستند. بدون استفاده از عایق مناسب، کوچکترین قطرات آب می تواند موجب آسیب زیادی به ساختمان شود. یکی از رایج ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای جلوگیری از نفوذ آب اینست که با قیر و گونی سطح را عایق کنید.

قیرگونی به معنای استفاده از دو ماده قیر و گونی برای عایق کردن سطوح است. قیر از قدیمی ترین متریال در ساختمان سازی است که برای عایق بندی پی ساختمان، پشت بام و کف ساختمان استفاده می شود. در این شیوه قیر روی گونی اعمال می شود و گونی برای سطوح مورد نظر، به کار می رود. از گونی جهت هم سطح سازی و صاف کردن سطوح استفاده می شود. 

بهترین نوع ایزوگام پشت بام کدام است؟

قیر چیست؟

مزایای قیرگونی چیست؟

روش های مختلفی برای جلوگیری از نفوذ آب و عایق بندی در ساختمان استفاده می شود. برای مثال ایزوگام نیز برای عایق کردن کف و بام و دیوارها به کار می رود. حالا سوال اینجاست که چرا با وجود تولید انواع ایزوگام، هنوز استفاده از قیرگونی رایج است؟ برخی موارد موجب برتری قیرگونی نسبت به ایزوگام می شود از جمله این موارد:

 • قیرگونی قابل اجرا در هر فضایی است. حتی اگر مکان مورد نظر دارای متراژ کمتری باشد نیز می توان از قیر و گونی برای عدم نفوذ آب استفاده کرد.
 • مواد اولیه قیرگونی شامل قیر+ گونی نخی است. هر دو این مواد و مصالح در دسترس قرار دارند و سهل الوصول هستند.
 • از دیگر مزایای قیرگونی می توان به اجرای راحت و ساده آن اشاره کرد. این روش یک کار معمولی در صنعت ساخت و ساز است و نیاز به تخصص فنی ندارد.
 • از همه مهم تر اینکه اجرای قیرگونی بسیار مقرون به صرفه تر ایزوگام است. دلیل صرفه اقتصادی قیرگونی، مواد اولیه ارزان قیمت تر است.
 • امکان تعمیر نقطه ای قیرگونی وجود دارد. بنابراین برای ترمیم نیازی به تعویض کامل عایق نیست و تنها در محل آسیب دیده، تعمیرات انجام می شود.

معایب قیرگونی چیست؟

بعد از مزایای قیرگونی بد نیست با معایب آن نیز آشنا شویم. قیر داغ بوی بدی دارد و موقع اجرای قیرگونی، آلودگی زیادی به وجود می آید. به طور کلی این شیوه در مقایسه با ایزوگام، ریخت و پاش بیشتری دارد. لازم است تا ابتدا قیر داغ شود و همین موضوع خطرات اجرای کار را افزایش می دهد. موقع کار با قیر نمی توان لحظه ای غافل شد، قیر داغ بسیار خطرناک است. برخی از معایب قیرگونی اینها هستند:

 • بوی قیر داغ بسیار آزار دهنده است
 • امکان پوسیدگی در عایق بندی های قیرگونی شده، وجود دارد.
 • قیرگونی نسبت به مواد شیمیایی در برخی حلال ها، فشار و حرارت، آسیب پذیر است.
 • با توجه به نشست احتمالی سازه، امکان پارگی در قیرگونی وجود دارد.
 • در مقایسه با ایزوگام، عمر مفید قیرگونی کمتر بوده ولی حدود ۱۰ سال دوام دارد.
 • وزن قیرگونی سنگین تر از ایزوگام است.
 • در صورتی که از یک لایه آسفالت روی قیرگونی استفاده نشود امکان راه رفتن روی سطح پشت بام نیست.
 • دارای مهر استاندارد نیست و کیفیت کار به مهارت شرکت عایق کاری بستگی دارد.

مزایا و معایب نصب ایزوگام سرویس بهداشتی

معایب و مزایای قیرگونی

قیر چیست؟

قیر ماده ای جامد و سیاه رنگ است که از مشتقات نفتی به حساب می آید. این ماده در اثر حرارت و گرما به حالت نیمه جامد و روان در می آید. همین ویژگی طرز استفاده از قیر را ساده کرده است. ب وطر کلی قیر را می توان به ۳ دسته تقسیم کرد:

قیر طبیعی

این نوع قیر همانی است  مستقیم از معدن به دست می آید. در معادن نفت خام می توان به این نوع قیر نیز دست پیدا کرد. این ماده پس از راه یافتن به سطح زمین، به حالت خشک و جامد در می آید.

قیر ساختگی

این محصول از تقطیر نفت خام و در فرایند پالایش نفت به دست می آید. به این ترتیب کیفیت قیر ساختگی بستگی به عملیات تولید دارد. این عملیات روی ضریب نفوذپذیری قیر تاثیر می گذارد. در داخل کشور درجات نفوذ پذیری قیرها بین ۱۰ تا ۳۰۰ تخکین زده شده است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات ایزوگام، قیرگونی و آسفالت هم ارائه میده؟

قیرهای جامد اکسید شده (دمیده)

چنانچه در پروسه تقطیر از هوای داغ بر روی قیر خالص استفاده شود محصول نهایی قیر دمیده نامیده می شود. در این شیوه هوایی با دمای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه بر روی قیر دمیده می شود. در این فرایند از دستگاه های پیشرفته و لوله های منفذ دار استفاده می شود. به اینن ترتیب اتم های هیدروژن یر و اکسیژن هوا با هم ترکیب شده و نوعی قیر متفاوت تر از دو نوع قبلی به وجود می آید. محصول تولید شده در مقایسه با دو نوع قبل دارای مقاومت بیشتری نسبت به تغییرات درجه حرارت است. این محصول در قیرگونی کاربرد وسیع تری دارد.

قیمت ایزوگام با نصب در فصل زمستان چقدر است؟

عایق بندی پشت بام

مزایای قیرگونی در عایق بندی فضای داخلی ساختمان

اجرای قیرگونی برای عایق بندی پشت بام چندان رایج نیست و زیرا قیر در فضای باز و تغییرات آب و هوایی در معرض آسیب بیشتری قرار دارد. در صورتی که پشت بام قیرگونی شود لازم است تا روی قیرگونی از یک لایه آسفالت نیز استفاده شود. این لایه از آسیب به قیرگونی جلوگیری می کند و به نوعی عایق بندی را بیمه می کند. قیرهای سفت تر برای استفاده در فضای بیرونی مناسب تر هستند.  آیا می دانید در چه مکان هایی می توان از قیرگونی استفاده کرد؟

با توجه نوع مصالح به کار رفته در قیرگونی، عایق بندی فضای داخلی با این شیوه اتتخاب مناسب تری است. برای عایق کاری پی ساختمان و کف بنا همیشه از قیرگونی استفاده می شود. این کار راحت و کم هزینه تمام می شود. برای عایق کاری پایه ستون ها، دیوارهای داخلی و کف پارکینگ و زیر زمین نیز قیرگونی پیشنهاد می شود. به طور کلی در فضای داخلی استفاده از قیرگونی رایج تر از فضای بیرونی است.

۵ دلیل برای ایزوگام سرویس بهداشتی

عایق کاری سرویس بهداشتی

نکات مهم در قیرگونی

 • جهت جلوگیری از ازدیاد وزن و فشار به سازه، ضخامت قیر در حد ۲تا ۳ سانتی متر بیشتر نباشد
 • بعد از اجرای قیرگونی از یک لایه بتن آسفالتی روی کار استفاده شود
 • ضخامت آسفالت حداقل ۲ سانتی متر مناسب است
 • قیر مصرفی حداکثر تا ۱۵۰ درجه گرم می شود و بیش از آن امکان تجزیه قیر وجود دارد
 • قیرهای با غلظت کمتر بهتر در بافت گونی نفوذ می کنند و ضریب پوششی بهتری دارند
 • جهت ازایش طول عمر و بهره گیری از مزایای قیرگونی، ترمیم سالانه انجام شود

قیمت عایق بندی با قیرگونی چقدر است؟

از معایب و مزایای قیرگونی گفتیم بد نیست از قیمت ها هم گفته شود. هزینه های اجرایی در ساختمان سازی روی کار تاثیر می گذارد. سازندگان بنا تمایل دارند تا حد امکان هزینه کار را در حد پایین نگهدارند. از لحاظ اقتصادی، قیرگونی بسیار اقتصادی تر است. هزینه های اجرای قیرگونی توافقی است و بستگی به بزرگی فضا و سختی کار دارد. در برخی مکان ها به دلیل کوچک بودن، کار در زمان طولانی تر انجام می شود و سختی کار بیشتر است. پس از بازدید حضوری بهتر می توان در مورد هزینه ها اطلاع رسانی کرد. هر پروژه عایق کاری نیاز به بررسی موقعیت دارد و در این مرحله تعیین قیمت هم انجام می شود.

قیمت نصب ایزوگام در هوم سرویز

مزایای قیرگونی

هزینه سرویس ایزوگام، قیرگونی و آسفالت

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از
قیمت تا
ایزوگام زیر 10 متر مربع(با هزینه جنس)
500000
700000
ایزوگام بین 10 تا 50 متر مربع(هر متر مربع با هزینه جنس)
4000050000
ایزوگام 50 متر مربع به بالا(هر متر مربع با هزینه جنس)
3500045000
قیرگونی تک لایه و اجرا بدون هزینه جنس(هر متر مربع)
1000020000
قیرگونی دو لایه و اجرا بدون هزینه جنس(هر متر مربع)
1500025000
آسفالت(هر متر مربع)
توافقی

خدمات ایزوگام، قیرگونی و آسفالت در تهران

این سرویس شامل اجرای کامل عایق بندی ساختمان و تعمیرات عایق های فرسوده است. پس از رفع نم و ترمیم ترکیدگی لوله لازم است تا عایق کاری از نو اجرا شود. خدمات قیرگونی، ایزوگام و آسفالت در همه مناطق تهران پذیرفته می شود. در جدول منتشر شده لیست قیمت ها را مشاهده کنید. قبل از تماس با هوم سرویز حتما از شرکت های دیگر نیز قیمت بگیرید و قیمت ها را مقایسه کنید. جهت اطمینان از اجرای کار با کیفیت، این سرویس به صورت گارانتی و ضمانت انجام می شود. در صورت عدم رضایت مشتری و اجرای کار ضعیف، هیچ پولی دریافت نمی شود.

ثبت درخواست از طریق اپ هوم سرویز و دکمه ثبت درخواست بالای صفحه، امکان پذیر است. اگر در مورد انتخاب عایق مناسب نیاز به مشورت دارید با ما تماس بگیرید. تیم پشتیبانی در ساعات اداری پاسخگوی سوالات شماست. پس از ثبت درخواست و قبل از شروع به کار، حق لغو سفارش برای مشتری محفوظ است.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس ایزوگام، قیرگونی و آسفالت  از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی ایزوگام، قیرگونی و آسفالت تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا