لوله کشی و تاسیسات

تعمیر پکیج دئوترم

حل مشکلات پکیج های دئوترم

در دنیای وسایل گرمایشی و مخصوصا پکیج گزینه های زیادی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید و پکیج دئوترم یکی از این گزینه هاست. این پکیج با امکانات فوق العاده و متریال ساخت بی نظیری که دارد توانسته سهم خوبی از بازار را برای خود کند و محبوبیت زیادی پیدا کند.

پکیج دئوترم هم مانند هر برند دیگری دچار مشکل و خرابی خواهد شد و این موضوع غیر قابل انکار است، به همین خاطر نیاز به تعمیر پکیج دئوترم خواهید داشت.

در این مقاله می خواهیم در مورد تعمیر پکیج دیوترم صحبت کنیم و بگوییم که چطور می توانید این برند پکیج را تعمیر کنید و کدهای خطای پکیج دئوترم چه هستند تا بتوانید در زمان نیاز عیب یابی پکیج دئوترم را به بهترین شکل انجام دهید.

اگر به دنبال سرویس یا تعمیر پکیج دئوترم هستید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات فوق العاده ای را در این زمینه کسب کنید.

فهرست مطالب

تعمیر پکیج دئوترم
تعمیر پکیج دئوترم

کدهای خطای پکیج دئوترم

برای اینکه بتوانید خطاهای پکیج خودتان را برطرف کنید و به تعمیر پکیج دئوترم بپردازید، اولین و مهمترین چیزی که باید بلد باشید شناخت کدهای خطای این پکیج است.

خیلی از مشکلات پکیج از طریق کدهای خطا اعلام می شود و شما می توانید با دانستن این کدها و عملکرد آنها، به راحتی عیب یابی پکیج را خودتان به عنوان تعمیرکار پکیج حرفه ای انجام دهید.

به همین خاطر ما در ادامه جدولی را برای شما قرار داده ایم که کدهای خطای رایج پکیج دئوترم در آن قرار دارند و شما می توانید با استفاده از این جدول، به راحتی مشکلات رایج پکیج خودتان را برطرف کنید و عیب یابی آن را انجام دهید. در ادامه این جدول را با هم مشاهده می کنیم.

کد خطاعلت نمایش کد
E1قطع یا نوسان گاز – عدم استفاده از شیلنگ با سایز مناسب یا استفاده از سرشیلنگی – عدم عملکرد صحیح الکترود جرقه و یا شیر برقی گاز
E2عدم عملکرد صحیح پمپ – رسوب زدگی مبدل ها – نیاز به هواگیری پکی
E3فن دار : عدم عملکرد صحیح سوئیچ هوا و یا فن
بدون فن : عدم عملکرد صحیح سنسور دود – مسدود بودن دودکش – طول دودکش
E4فشار آب سیستم شوفاژ کم است – عدم عملکرد صحیح پرشر سوئیچ آب
E5خرابی برد الکترونیک
E6عدم عملکرد صحیح NTC آبگرم بهداشتی
E7عدم عملکرد صحیح NTC شوفاژ
E9عدم عملکرد صحیح سیستم مقابله با یخ زدگی (آنتی فریز)
۹۹عدم عملکرد صحیح NTC آبگرم بهداشتی و یا شوفاژ و یا سیم های آنها

ایرادات رایج در هنگام تعمیر پکیج دئوترم

در قسمت قبلی کدهای خطای پکیج دئوترم را با هم برسی کردیم، حالا می خواهیم برخی از رایج ترین مشکلات که هنگام تعمیر پکیج دئوترم با آنها مواجه می شوید را بررسی کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید تا با هم این خطاها را بررسی و راه حل آنها را به شما بگوییم.

۱- رسوب گیری پکیج دیواری دئوترم:

یکی از مشکلاتی که باعث می شود اختلالات زیادی در پکیج ایجاد شود، مشکل رسوب زدگی قطعات داخلی پکیج است. این مشکل مخصوصا در شهرهایی به وجود می آید که آب آن شهرها دارای املاح زیادی است و پکیج را سریعا رسوب زده می کند.

در این حالت برای تعمیر پکیج دئوترم توصیه ما این است که هر چند ماه یکبار اقدام به رسوب گیری پکیج دئوترم خود کنید و سریعا این مشکل را برطرف کنید، چون وجود رسوب در پکیج می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند کم شدن فشار آب، گرم نشدن آن و… شود.

۲- هواگیری پکیج دئوترم:

یکی از مزیت های بزرگ پکیج های دئوترم این است که سیستم هواگیری خودکار دارند و نیازی نیست که به روش های سنتی هواگیری را انجام دهید. زمانی که فشار آب مشکل دارد یا پکیج نمی تواند به خوبی آب را گرم کند، ممکن است نیاز به هواگیری داشته باشید.

در این زمان برای تعمیر پکیج دئوترم خودتان باید شیر آب ورودی را ببندید و برای اینکه هواگیری را انجام دهید، پیچ مخصوص هواگیری را باز کنید و پس از اینکه چند قطره آب از آن خارج شد، شیر را ببندید و می بینید که هواگیری پکیج به همین راحتی انجام شده است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر پکیج هم ارائه میده؟

صدای زیاد پکیج دئوترم
صدای زیاد پکیج دئوترم

۳- صدای زیاد پکیج دئوترم:

برخی از مشکلات مانند رسوب گرفتن مبدل حرارتی و مدار، هوا گرفتن مدار گرمایش دستگاه، خرابی پمپ آب، عدم تنظیم شیر برقی گاز و یا مشکل در سنسور حرارتی می تواند باعث ایجاد صدای زیاد در پکیج دئوترم شود. برای اینکه این مشکل را حل کنید و تعمیر پکیج دئوترم را انجام دهید، توصیه می کنیم از یک متخصص کمک بگیرید تا قسمت های مختلف پکیج را بررسی کند و یک سرویس کامل روی پکیج شما انجام دهد.

۴- انفجاری روشن شدن پکیج دیواری دئوترم:

گاهی اوقات ممکن است به خاطر وجود اشکال در دودکش، مشعل، سیستم برق رسانی یا مشکل در سنسور روشن شدن مشعل پکیج، شاهد این باشید که پکیج به صورت انفجاری روشن می شود و هنگام روشن شدن صدای شدیدی را از خود تولید می کند.

تعمیر پکیج دیوترم در این حالت به این صورت است که باید تمامی بخش های گفته شده را بررسی کنید و در صورت نیاز قطعات معیوب را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود. این موضوع خطرناک نیست و نمی تواند باعث انفجار پکیج شود؛ اما در هر صورت نیاز است که سریعا به آن رسیدگی کنید و این مشکل را رفع کنید.

۵- گرم نشدن رادیاتور شوفاژ:

گرم نشدن رادیاتورها در فصل های سرد سال و مخصوصا در زمستان، می تواند بسیار اذیت کننده باشد و باعث شود که هوای سردی را تحمل کنیم. معمولا گرم نشدن رادیاتورها مشکلی است که نیاز به بررسی چند قطعه دارد و این کار باید توسط یک متخصص انجام شود و خودتان نمی توانید به خوبی انجامش دهید.

برای حل این مشکل توصیه می کنیم ابتدا چک کنید که شیرهای ورودی و خروجی رادیاتور باز باشد و گردش آب به خوبی انجام شود. چون گاهی اوقات ممکن است ما در فصل های گرم سال شیر ورودی و خروجی شوفاژ را ببندیم و در فصل سرد یادمان برود که آنها را باز کنیم.

بخش دیگری که باید بررسی کنید، این است که چک کنید شیرهای ورودی و خروجی رسوب زده نباشند و بسته نشده باشند، چون این موضوع هم می تواند جلوی گردش آب در پکیج و رادیاتورها را بگیرد و باعث شود که آنها به خوبی گرم نشوند.

همچنین شیر سه راهی را هم بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد و رسوب نداشته باشد.

اگر این موارد را بررسی کردید و تعمیر پکیج دئوترم به خوبی انجام نشد، توصیه می کنیم که ترموستات پکیج را بررسی کنید. چون ممکن است ترموستات پکیج خراب باشد و نتواند دمای آب را به خوبی تشخیص دهد و این موضوع باعث می شود که پکیج روشن نشود و شروع به گرم کردن آب نکند. اگر پس از انجام این مراحل مشکل همچنان پابرجا بود بهتر است از یک تعمیرکار شوفاژ یا تعمیر کار پکیج کمک بگیرید.

آب بسیار داغ پکیج
دلیل بسیار داغ بودن آب پکیج چیست؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر پکیج هم ارائه میده؟

۶- پکیج آب را بیش از حد داغ می کند:

معمولا پکیج ها به این صورت هستند که شما می توانید دمای آب گرم و دمای رادیاتورها را به صورت جداگانه تعیین کنید و پکیج هم همان دما را به عنوان معیار در نظر می گیرد و آب را به همان اندازه گرم می کند. اما گاهی اوقات ممکن است که حس کنید آب بیش از حد گرم می شود و یا رادیاتورها خیلی داغ می شوند. در این زمان است که نیاز به تعمیر پکیج دئوترم خواهید داشت.

در زمان مواجه شدن با این مشکل، توصیه می کنیم که حتما ترموستات پکیج خودتان را بررسی کنید، چون ثابت نگه داشتن دمای آب وظیفه ترموستات است و اگر آب زیادی گرم است یا زیادی سرد است، معمولا مشکل از ترموستات است و با تعویض این قطعه، می توانید به راحتی مشکل را برطرف کنید.

البته اگر با تعمیر پکیج دئوترم آشنایی ندارید، بهتر است کار تعویض ترموستات پکیج را به یک فرد متخصص واگذار کنید.

۷- کارکرد نادرست پکیج دئوترم:

تمامی قطعات الکتریکی پکیج دئوترم، روی یک برد سوار هستند و این برد مانند مغز پکیج عمل می کند و دستورات مختلف را به بخش های پکیج صادر می کند، حالا زمان هایی پیش می آید که شما به دلیل مشکلات مختلف، تمامی قطعات را چک کنید و متوجه شوید که مشکلی ندارند، در این زمان است که هنگام تعمیر پکیج دئوترم باید برد پکیج را بررسی کنید.

برد پکیج قطعه ای الکتریکی است که باید به صورت کامل بررسی شود و ممکن است که برخی از قطعات آن مشکلاتی داشته باشند و نیاز به تعویض داشته باشند. این کار باید توسط یک متخصص در تعمیر پکیج دئوترم انجام شود و اگر خودتان تخصصی در این زمینه ندارید، توصیه می کنیم که به هیچ وجه برد پکیج را دستکاری نکنید.

تعمیر انواع پکیج دئوترم
تعمیر انواع پکیج دئوترم

تعمیر انواع پکیج دئوترم با تعمیرکاران هوم سرویز

اگر می خواهید هرگونه ایراد و مشکل پکیج شما خیلی سریع برطرف شود، این کار را به تعمیرکاران حرفه ای و متخصص هوم سرویز بسپارید. تعمیرکاران پکیج هوم سرویز، سالها سابقه کار تعمیر و سرویس انواع پکیج دئوترم را دارند و می توانند هرگونه ایراد و مشکل در پکیج شما را خیلی سریع و با هزینه مناسب حل کنند. برای سفارش خدمات تعمیر پکیج خود، روی دکمه های زیر کلیک کنید:

تعمیر پکیج شما با هوم‌سرویز

کیفیت عالی خدمات با قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

جمع بندی

در این مقاله در مورد تعمیر پکیج دئوترم صحبت کردیم و گفتیم که کدهای خطای رایج پکیج دئوترم چه هستند و هرکدام از این کدها نمایش دهنده چه چیزی هستند. همچنین در ادامه با هم بررسی کردیم که مشکلات رایج پکیج دئوترم چیست و چطور می توانید هر کدام از این مشکلات را به صورت کامل برطرف کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که به بهترین شکل با عیب یابی و تعمیر پکیج دئوترم آشنا شده باشید و در زمان نیاز بتوانید مشکلات پکیج خودتان را شناسایی و با کمک یک تعمیرکار حرفه ای آنها را برطرف کنید. شما می توانید تعمیرات لوله کشی و رفع نم ساختمان را به تیم حرفه ای و کاربلد هوم سرویز بسپارید تا به بهترین شکل ممکن این کارها را برای شما انجام دهند. برای دسترسی راحتتر اپلیکیشن هوم سرویز را نصب کنید.

جدول زیر، قیمت خدمات نصب و تعمیر پکیج را به شما نشان می دهد:

قیمت نصب پکیج
قیمت سرویس و تعمیر پکیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا