تعمیر شوفاژ

تعمیر شوفاژ

از 1428 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر شوفاژ در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت هواگیری هر رادیاتور

70,000 الی 100,000 تومان

قیمت تعویض شیر شوفاژ

250,000 تومان

قیمت باز و بست کردن رادیاتور(هر عدد)

150,000 الی 250,000 تومان

قیمت باز کردن رادیاتور(هر عدد)

80,000 الی 120,000 تومان

قیمت سرویس کامل(هر رادیاتور)

250,000 الی 300,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

250,000 تومان

متوسط قیمت750,000 تومانکمینه قیمت500,000 تومانبیشینه قیمت1,000,000 تومان

آنچه درباره تعمیر شوفاژ خواهید خواند

  • تعمیر شوفاژ و سرویس رادیاتور شوفاژ
  • تعمیرات انواع رادیاتور شوفاژ
  • آموزش تعمیر شوفاژ
  • سرویس شوفاژ و تعمیر رادیاتور پکیج
  • تعمیرات رادیاتور شوفاژ را به افراد ماهر بسپارید
  • تعمیرکار شوفاژ ماهر را سریعا خبر کنید
  • هزینه تعمیر شوفاژ به چه مواردی وابسته است؟
  • خدمات سرویس شوفاژ و تعمیرات شوفاژ را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر شوفاژ و سرویس رادیاتور شوفاژ

تعمیر شوفاژ و سرویس شوفاژ را نباید به روزهای سرد سال موکول کرد. اگر سیستم گرمایش منزل از نوع مرکزی و شوفاژخانه است. باید تعمیرات شوفاژ را در ابتدای لیست نگهداری از تاسیسات ساختمان قرار دهید. بعضی از افراد با شروع فصل سرما به فکر تعمیر رادیاتور شوفاژ یا سرویس رادیاتور می افتند. در این صورت ممکن است دسترسی به سرویس کار شوفاژ برایشان کمی مشکل باشد. اما خیالتان راحت با کمک هوم سرویز تعمیرکار شوفاژ را می توانید در کمترین زمان ممکن خبر کنید. درخواست تعمیر شوفاژ تحت عناوین تعمیر رادیاتور شوفاژ و تعمیر شوفاژ برقی هم جستجو می شود. تعمیر شوفاژ شامل تعمیر رادیاتور سوراخ شده، هواگیری شوفاژ و رسوب گیری رادیاتور شوفاژ می باشد. در ادامه به معرفی انواع شوفاژ و عوامل موثر بر هزینه تعمیر شوفاژ می پردازیم.

تعمیرات انواع رادیاتور شوفاژ

رادیاتور شوفاژ دستگاه‌های حرارتی هستند که تنوع بالایی دارند. این سیستم آب گرم را در ساختمان به گردش درآورده و گرمای لازم را ایجاد می کنند. در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

· تعمیر رادیاتور شوفاژ پره ای

از قدیمی ترین، مرسوم ترین و البته پرطرفدارترین نوع رادیاتورها این مورد هستند. این نوع رادیاتور شوفاژ از کنار هم قرار گرفتن تعدادی پره تشکیل می شود و طبعا هر چه تعداد این پرها بیشتر باشند می توانند حرارت بیشتری تولید کنند و فضای بزرگتری را گرم کنند. با توجه به محبوبت بیشتر این رادیاتورها طبعا تعمیر شوفاژ پره ای نیز بیشتر درخواست می شود. از نقاط قوت این رادیاتورها این مورد است که در صورت نیاز به تعمیر رادیاتور پره ای می توان پره معیوب را جدا و با نمونه جدید جایگزین نمود.

· تعمیر رادیاتور پنلی

تعمیر رادیاتور پره ای نسبتا نسبت به سایر موارد کمتر درخواست می شود. این موارد گرمای یکنواختی را در محل پخش می کنند و برای گسترش گرمایش به گردش آب کمتری نیاز دارند. اما از ایرادات این مدل این است که در صورت سوراخ شدن تعمیر شوفاژ پنلی باید کل رادیاتور تعویض شود.

· تعمیر رادیاتور قرنیزی

علت نامگزاری این رادیاتورها شکل قرارگیری آنها به صورت قرنیزی در انتهای دیوار هستند. این موارد از جنس آلومینیوم هستند و فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. معمولا تعمیر رادیاتور قرنیزی توسط سرویس کار شوفاژ بررسی می شود و سیستم لوله کشی پشت آن باید به صورت تخصصی بررسی شود.

· تعمیر رادیاتور برقی

تعمیر رادیاتور برقی با سایر مواردی که مطرح شد کاملا تفاوت دارد. این موارد وابسته به سیستم حرارتی مرکزی نیستند و با انرژی برق کار می کنند. از این رو تعمیر شوفاژ برقی تخصصی تر است و باید توسط افراد متخصص عیب یابی و تعمیر شوند.

آموزش تعمیر شوفاژ

آموزش تعمیر شوفاژ شامل هواگیری شوفاژ، آب بندی بین پره های شوفاژ و تعویض شیر شوفاژ می باشد. در تعدادی از موارد مانند هواگیری رادیاتور شوفاژ را می توان بدون کمک گرفتن از تعمیرکار شوفاژ انجام داد اما در مباحث تخصصی تر قطعا کمک گرفتن از سرویسکار شوفاژ بهترین کار است.

· تعمیر شوفاژ : علت گرم نشدن شوفاژ چیست؟

جهت تعمیر رادیاتور شوفاژ باید عیب یابی با دقت انجام شود. ابتدا باید بررسی شود که آیا تمام قسمت های شوفاژ سرد هستند یا قسمتی از آن گرم و مابقی سرد است. قبل از هر کاری جهت تعمیر شوفاژ شیر تخلیه هوا در بالای رادیاتور شوفاژ را باید باز شود اگر از آن آب خارج شد به این معنی است که آن در بین پره ها جریان دارد و باید به دنبال ایراد در قسمت های دیگری از سیستم گرمایش بگردید.

مورد دیگر مربوط به رسوب و رسوب گیری رادیاتور شوفاژ است. رسوب گرفتن شوفاژ، زنگ زدگی و پوسیدگی شوفاژ و یا هواگیری شوفاژ ممکن است موجب بروز این ایرادات شوند. همانطور که می دانید آب پس از گرم شدن در دیگ بخار وارد شوفاژ می‌شود. در زمان ورود به شوفاژ این امکان وجود دارد که همراه خود رسوباتی نیز به داخل شوفاژ وارد کند. در این موارد که شوفاژ رسوب گرفته است، نمی‌تواند به درستی محیط را گرم کند و شوفاژ سرد می‌شود. برای تعمیر شوفاژ و تعمیر رادیاتور پره ای و پنلی پس از عیب یابی شوفاژ باید آن را از محل خود باز کنید و پس از آن آب اسید را درون لوله‌های شوفاژ بریزید. پس از 15 الی 20 دقیقه با آب لوله‌های آن را شستشو دهید. در آخر شاهد تخلیه رسوب‌ها از آن خواهید بود. بدین ترتیب تعمیر شوفاژ در محل به تمام می رسد.

· تعمیر رادیاتور شوفاژ با هواگیری رادیاتور شوفاژ

اگر تنها بخشی از رادیاتور شوفاژ سرد باقی بماند. به این معنی است که رادیاتور هوا گرفته است. اگر به اندازه کافی در کارهای فنی مهارت دارید اقدام به هواگیری شوفاژ کنید در غیر این صورت می توانید از تعمیرکار شوفاژ جهت تعمیر رادیاتور شوفاژ کمک بگیرید.

· تعمیرات شوفاژ : علت نشت آب از شوفاژ چیست؟

نشت آب رادیاتور مسئله بسیار مهمی است و باید سریعا پیگیری و رفع شود. اگر در اطراف شوفاژ یا رادیاتور، نم و خیسی احساس کردید احتمالا شیر شوفاژ ایراد پیدا کرده است. اگر تشخیص دادید ایراد از شیر فشار است. تعمیرکار شوفاژ باید شیر شوفاژ را تعویض نماید.

· تعمیر رادیاتور سوراخ شده

موارد زیادی در سوراخ شدن رادیاتور دخیل هستند. تعمیر رادیاتور سوراخ شده باید سریعا انجام شود زیرا که این ایراد موجب عدم جریان آب در بین پره ها و در نتیجه گرم نشدن رادیاتور می شوند. برای تعمیر شوفاژ معمولا در صورتی که سوراخ کوچک باشد از چسب های قوی استفاده می شود. اما در موارد وسیع تر تعمیر رادیاتور تنها توسط تعمیرکار رادیاتور شوفاژ انجام می شود و باید بر اساس وخامت اوضاع بهترین و موثرترین اقدامات انجام شوند.

· تعمیر رادیاتور پره ای : علت سر وصدا در رادیاتور شوفاژ چیست؟

صدای تق و تق که در رادیاتور شنیده می شود اغلب به معنای این است که بین انشعاب ورودی و خروجی رادیاتور، ارتباط درستی برقرار نشده است. علت دیگر صدای خش خش می تواند به دلیل وجود فشار بیش از حد داخل رادیاتور نیز باشد. که علت این ایراد به قدرت و سرعت بیش از حد پمپ سیستم گرمایشی مورد استفاده بر می گردد.

· تعمیر شوفاژ زنگ زده و تعمیر پوسیدگی شوفاژ

با توجه به جریان آب درون رادیاتورها از مرسوم ترین مواردی که برای تعمیر شوفاژ درخواست می شود مربوط به تعمیر شوفاژ پوسیده و زنگ زده است. این مورد هم بر اساس مدل شوفاژ که اگر جزئی باشد با چسب و در موارد حادتر در تعمیر شوفاژ پره ای تنها با تعویض پره یا و در تعمیر رادیاتور پنلی تنها با تعویض کل پنل مشکل حل خواهد شد.

سرویس شوفاژ و تعمیر رادیاتور پکیج

روشن شدن پمپ و ورود آب جدید به مخزن باعث ورود هوا به شوفاژ می شود. که در این صورت باید به سرویس رادیاتور شوفاژ بپردازید. تعمیرکار شوفاژ در صورتی که بخواهد به هواگیری شوفاژ بپردازد. باید از دورترین شوفاژ شروع به کار می کند.

برای شروع هواگیری شوفاژ باید از پیج هواگیری شوفاژ و یا آچار فرانسه برای باز کردن شیر استفاده کنید. پیچ را در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. به محض شنیدن تخلیه هوا، یعنی عملیات هواگیری شوفاژ شما با موفقیت به اتمام رسیده است. پس از اتمام هوا، آب فضای خالی لوله ها را اشغال می کند و ایراد رفع می شود.

هواگیری شوفاژ باید سیستم گرمایشی را کاملا خاموش کنید و صبر کنید که کاملا رادیاتور سرد شود. زیرا در غیر این صورت هم امکان سوختگی وجود دارد. ممکن است بعد از بازکردن شیر در هنگام روشن بودن سیستم، هوای بیشتری وارد شوفاژ شود.

تعمیرات رادیاتور شوفاژ را به افراد ماهر بسپارید

متخصصین سرویس کار شوفاژ همه خدمات مربوط به سرویس و تعمیر شوفاژ را انجام می دهند. تعمیر شوفاژ، تشخیص خرابی، تعویض رادیاتورهای قدیمی، هواگیری رادیاتور شوفاژ، تعویض شیر شوفاژ، آب بندی بین پره شوفاژ و حتی تعمیر شوفاژ سوراخ شده توسط متخصصین آموزش دیده و با تجربه هوم سرویز در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

تعمیرکار شوفاژ ماهر را سریعا خبر کنید

وظیفه اصلی سرویس کار شوفاژ سرویس کامل هر رادیاتور به همراه عیب یابی و تعویض قطعات رادیاتور در تعمیر شوفاژ می باشد. تعمیرکار شوفاژ صفر تا صد خدمات نصب و تعمیر رادیاتور پکیج را به طور کامل انجام می دهد. کلیه خدمات مربوط به رفع نشتی شوفاژ و تعویض رادیاتورهای قدیمی، تعویض شیر شوفاژ، آب بندی بین پره ها، بازکردن رادیاتور و رسوب گیری رادیاتور توسط تعمیرکار رادیاتور هوم سرویز انجام می شود.

هزینه تعمیر شوفاژ به چه مواردی وابسته است؟

هزینه تعمیر شوفاژ مربوط به موارد مختلفی می شود. نوع ایراد و قطعه معیوب مستقیما بر هزینه تعمیر رادیاتور شوفاژ بستگی دارد. مواردی که صرفا به هزینه تعمیر رادیاتور شوفاژ بستگی دارند عبارت اند از هواگیری شوفاژ، هزینه سرویس شوفاژ، هزینه تعمیر شوفاژ سوراخ شده و رسوب گیری رادیاتور شوفاژ است.

هزینه تعمیرات شوفاژ اگر فقط شامل هواگیری شوفاژ، باشد مطمئنا قیمت تعمیر شوفاژ بسیار کم خواهد بود. هزینه تعمیر شوفاژ بر اساس مدل شوفاژ نیز تغییر می کند به طور مثال هزینه تعمیرات شوفاژ پنلی با هزینه تعمیر رادیاتور دکوراتیو تفاوت دارد.

خدمات سرویس شوفاژ و تعمیرات شوفاژ را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

به طور کل برای افزایش طول عمر همه نوع تاسیسات به سرویس و نگهداری آنها نیاز می باشد. در صورتی که به تعمیرات تخصصی رادیاتورها و سرویس رادیاتورها و تعمیر شوفاژ نیاز دارید. میتوانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید و از خدمات با کیفیت سرویس کار شوفاژ هوم سرویز بهره مند شوبد.

همیار شماییم تا پایان سرویس... ​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر شوفاژ و همچنین ارایه خدمات سرویس و تعمیر رادیاتور شوفاژ نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات گرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر پکیج دیواری و زمینی, نصب پکیج دیواری, تعمیر آبگرمکن دیواری، تعمیر آبگرمکن مخزن دار, نصب آبگرمکن دیواری, تعمیر شوفاژخانه, نصب رادیاتور پره ای, تعمیرات حوله خشک کن, طراحی و ساخت شومینه مدرن و کلاسیک, نصب حوله خشک کن در حمام و سرویس بهداشتی, تعمیر شومینه گازی، تعمیر شومینه سنگی، تعمیر شومینه دیواری، برقی و ..., نصب سیستم گرمایش از کف پکیج می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر شوفاژ

سرویس و تعمیر رادیاتور شوفاژ

هواگیری رادیاتور

آب بندی بین پره های رادیاتور

تعویض شیر رادیاتور شوفاژ

تعمیر رادیاتور شوفاژ پره ای، پنلی، قرنیزی و تعمیر رادیاتور آلومینیومی

تعمیر و سرویس رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس، آریستون

نظرات کاربران

profile picture
علی سوزبان

به موقع اومدن و کارشون رو سریع و تمیز انجام دادن

profile picture
مینو سپه دوست

از کار آقای وطن خواه بسیار راضی هستیم، خیلی دلسوزانه و مسئولانه کارشون رو انحام دادن

profile picture
علیرضا موسوی

بسیار عالی و کار بلد

profile picture
الهام امیا

از هر نظر عالی خدا بهشون سلامتی بده

شرایط سرویس و هواگیری رادیاتور شوفاژ

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر نماید.

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

package-installation-repair
سرویس و تعمیر پکیج
قیمت از 500,000 الی 1,400,000 تومان
boiler-plumbing
لوله کشی پکیج و شوفاژ
قیمت از 320,000 الی 3,500,000 تومان
engine-room-service
تعمیر و سرویس موتورخانه
قیمت از 1,200,000 الی 1,200,000 تومان
upvc-door-window
نصب درب و پنجره دوجداره
قیمت از 4,500,000 الی 4,500,000 تومان