تعمیرات و خدمات فنی

چگونه درب حیاط منزل را انتخاب کنیم؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

درب حیاط منزل بخشی از دکوراسیون نمای ساختمان محسوب می شود. این درب می تواند به داخل حیاط باز شود و یا اینکه مستقیم وارد فضای آپارتمان شود. درب آپارتمان واحدها با درب آهنی حیاط یکی نیست. درب حیاط ورودی مشترک همه ساکنین یک مجتمع بوده و مثل درب پارکینگ همه واحدها در استفاده از آن سهیم هستند. انواع درب آکاردئونی چرمی، درب تلسکوپی، درب کرکره ای، درب کشویی آکاردئونی ، درب های اتوماتیک ، درب سکشنال، درب فرفورژه و ریلی برای حیاط منزل تولید شده است. قیمت درب حیاط بستگی به طراحی و جنس مواد اولیه دارد. ساخت درب حیاط مرغوب همیشه مقرون به صرفه تر است. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

معیارهای انتخاب درب حیاط منزل

هنگام ساخت درب حیاط باید موارد زیادی را در نظر گرفت تنها از روی عکس و فیلم نمی توان تصمیم گرفت. در نگاه اول تنها شکل ظاهری درب جلب توجه می کند و این به تنهایی ملاک خوبی برای انتخاب نیست. اگر تصمیم به تعویض درب حیاط دارید باید یک پیش زمینه ذهنی داشته باشید. مهم ترین مواردی که باید موقع سفارش ساخت درب حیاط در نظر بگیرید، در این مطلب معرفی شده است. 

درب فلزی ساده حیاط چه ویژگی هایی دارد؟

قیمت درب حیاط منزل

امنیت درب حیاط منزل

اگر چه قبل از هر چیز ظاهر و زیبایی درب، نظرها را جلب می کند ولی مهم ترین فاکتور در انتخاب درب ورودی بحث امنیت و ایمنی آن است. حتی اگر از حفاظ روی دیوار هم استفاده کرده باشید باز هم باید از درب اهنی محکم و ایمن برای ساختمان استفاده کنید. به هر حال درب آپارتمان یا حیاط یکی از راه های ورودی به داخل بنا است و می بایست به اندازه کافی کارایی داشته باشد. برای حفظ ایمنی و انتخاب درب حیاط مناسب این معیارها را در نظر بگیرید:

درب آکاردئونی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

قیمت درب حیاط منزل

 • جنس درب حیاط منزل

انواع درب آهنی در مقایسه با دربهای چوبی از استحکام و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند. ترکیب فلز و شیشه نشکن هم ایده خوبی است که در عین امنیت زیبایی درب هم حفظ می شود. هنگام انتخاب درب ورودی آپارتمان و درب اصلی حیاط همیشه اولویت با جنس مقاوم تر باشد. بهترین متریال برای ساخت درب حیاط ، پروفیل فلزی است. سازه های فلزی به مراتب استحکام و امنیت بیشتری دارند.

درب فلزی ساختمان

 • قفل درب آهنی

همه درب های ورودی ساختمان باید دارای قفل هایی ایمن و غیر قابل نفوذ باشد. این روزها باز کردن قفل درب ها برای سارقین چندان دشوار نیست ولی می توانید با استفاده از انواع قفل توکار و روکار، ایمنی را بالاتر ببرید. درب تلکسوپی ، ریلی ، درب کشویی آکاردئونی و …. همگی قابلیت نصب سیستم های امنیتی را دارند. یک درب فلزی با کیفیت بدون داشتن قفل خوب اصلا کارایی ندارد و نیم تواند امنیت ساختمان را تضمین کند.

قیمت درب آپارتمانقیمت درب حیاط دو لنگه

سایز درب حیاط منزل

موقع ساخت بنا اندازه درب ورودی ساختمان هم مشخص می شود با توجه به نوع معماری و طراحی ساختمان انواع درب های تک لنگه ، درب یک و نیم لنگه یا دو لنگه را می توان در حیاط نصب کرد. سایز درب بستگی به کاربری آن دارد. برای مثال درب پارکینگ همیشه بزرگتر از درب ورودی حیاط است. اندازه درب حیاط ویلایی و درب ورودی آپارتمان هم همیشه تفاوت دارد. پس از ثبت سفارش درب حیاط هوم سرویز همیار برای اندازه گیری به محل اعزام می شود. البته از قبل هماهنگی برای زمان حضور همیار، انجام خواهد شد. خدمات مشاوره در مورد طراحی و ساخت کاملا رایگان در محل انجام می شود.

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

در هوم سرویز همه قیمت ها شفافه و رایگان میتونید سفارش ثبت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

قیمت ساخت درب فلزیساخت درب حیاط فلزی با طراحی ویژه

کاربری درب ساختمان

درب پارکینگ تنها برای عبور اتوموبیل ها در نظر گرفته شده و اندازه و سبک متفاوتی از درب ورودی ساکنین به مجتمع دارد. بهتر است این درب مجهز به سیستم های بازشو باشد تا کاربری راحت تری داشته باشد. انواع درب تلسکوپی یا درب ریلی برای پارکینگ پیشنهاد مناسب تری است. اما درب آپارتمان یا ورودی حیاط برای ساکنین، همیشه اندازه مناسب و کوچکتری از درب پارکینگ دارد. به طور معمول نیازی نیست درب ورودی ساکنین ریموتی باشد و بهتر است از انواع قفل ایمنی روی درب استفاده شود. اما همیشه ریموت کنترل کاربری درب پارکینگ را ارتقا می دهد. موقع سفارش تجهیزات اضافی درب به کاربری آن توجه کنید.

بهترین حفاظ روی دیوارکدام است؟

قیمت درب آکاردئونی چرمی

سبک طراحی و نمای ساختمان

درب حیاط منزل جزئی از نمای ساحتمان است و باید در هماهنگی کامل با نمای اصلی باشد. متریال ساخت نما و همچنین سبک طراحی در انتخاب درب ورودی ساختمان تاثیر دارد. ساختمان هایی که با سبک مدرن طراحی سده اند در ساخت نما از متریال متفاوتی استفاده کرده اند بنابراین با خرید یک درب به سبک سنتی، زیبایی نما آسیب می بیند. هماهنگی در همه المان های نما موجب حفظ تعادل در سازه شده و نما را چشمگیرتر می کند. مثلا اگر در بنا درب و پنجره دوجداره upvc کار شده باشد قطعا درب ورودی ساختمان هم باید در همان سبک باشد. استفاده از یک درب بزرگ چوبی قطعا همخوانی خوبی با دکوراسیون نما ندارد. 

طراحی درب ساختمانقیمت درب حیاط ساده

زیبایی درب ورودی ساختمان

با در نظر گرفتن همه مواردی که گفته شد در نهایت تصمیم برای انتخاب درب حیاط منزل کاملا سلیقه ای است. کمی وقت بگذارید و انواع درب های تولید شده را ببینید. بدون تردید برای مشکل پسندها هم می توان یک درب زیبا، مقاوم و کاملا ایمن انتخاب کرد. درب آکاردئونی چرمی از زیباترین سازه ها برای ورودی ساختمان است که می توانید به جای درب حفاظ آکاردئونی از آن استفاده کنید. درب فرفورژه باب طبع کسانی است که به زیبایی و چشم انداز نمای ساختمان اهمیت بیشتری می دهند. درب تلسکوپی کاربری ساده ای دارد و نما را لوکش نشان می دهد. انواع درب آپارتمان هوم سرویز را با سلیقه اختصاصی خود سفارش دهید.

درب و پنجره یو پی وی سی ارزان و با کیفیت

درب فرفورژه حیاطدرب فلزی کلاسیک برای حیاط ساحتمان
 • ترکیب چند متریال در ساخت درب حیاط

درب حیاط ساده یا طراحی شده هر دو طرفداران خود را دارند. مهم هماهنگی متریال ساخت درب با مصالح ساخت بنا است. در تصویر بالا یک درب فلزی زیبا را می بینید که طبق سلیقه مالک با طراحی ویژه ای کار شده است. برای رنگ آمیزی درب از دو رنگ متضاد طلایی-مشکی استفاده شده که ظاهر سازه را شیک و لاکچری نشان می دهد. کل سازه از پروفیل فلزی ساخته شده و طراحی روی درب فرفورژه کار شده است. برای قسمت های خالی طراحی می توان از شیشه سکوریت استفاده کرد. ترکیب شیشه و درب فلزی هماهنگی خوبی دارد. نمای رومی ساختمان و ستون های کار شده در نما در تعادل کامل با درب ساختمان است.

ترکیب شیشه و فلز درب حیاطمتریال ساخت درب حیاط
 • ترکیب شیشه و فلز

در تصویر بالا نمونه ای دیگر از درب حیاط را می بینید که به صورت ترکیبی کار شده است. در این سازه با استفاده از شیشه در طراحی سعی شده تا نور ورودی به ساختمان تامین شود. این طراحی برای مواردی که مستقیم درب کوچه به راه پله آپارتمان باز می شود، مناسب است. برای حفظ امنیت از نرده فرفورژه تزئینی در طراحی کار شده تا مانع ورود سارقین شود. در واقع طراحی درب در قسمت شیشه ای تنها به دلیل بالا بردن ضریب ایمنی سازه است و برای درب های داخلی ساختمان این مورد حذف می شود.

دروازه حیاططراحی و ساخت درب حیاط فلزی

قیمت درب حیاط 

سبک طراحی درب، اندازه بزرگی درب، تک لنگه بودن یا تعداد لنگه های بیشتر همگی روی قیمت ها تاثیرگذار است. درب هایی که به صورت اختصاصی سفارش داده شوند با توجه به مواردی که به ظاهر یا ایمنی درب افزوده شده، تغییر قیمت دارند. پیشنهاد می شود همیشه هزینه مناسبی را برای سفارش درب حیاط منزل اختصاص دهید. صرفه جویی در هزینه خرید درب ورودی ساختمان اصلا به نفع تان نیست. با پرداخت مبلغ کمتر یا یک درب غیر ایمن و دارای استحکام ضعیف را خریداری می کنید و یا اینکه یک درب ورودی ناهماهنگ با نمای ساختمان را نصب می کنید. مراقب سازه های بی کیفیت با پروفیل ضایعاتی باشید. فراموش نکنید درب ورودی ساختمان بیشترین سهم را در امنیت فضای داخلی دارد و باید استحکام بالایی داشته باشد.

سرویس ساخت درب فلزی

درب آهنی ساختمان

سفارش ساخت درب حیاط منزل

سرویس طراحی درب آپارتمان هوم سرویز در همه مناطق تهران فعالیت دارد. در هر منطقه ای که زندگی می کنید می توانید سازه مورد نظرتان را به تیم حرفه ای و آموزش دیده هوم سرویز بسپارید. همه اندازه گیری ها در محل انجام شده و محاسبه مبلغ ساخت انجام و به مشتری اطلاع رسانی می شود. پس از اندازه گیری مراحل طراحی و ساخت درب حیاط منزل به طور کامل در محل کارگاه انجام می شود. درب آماده به محل ارسال سده و در کوتاه ترین زمان درب آهنی نصب می شود. انواع درب پارکینگ تلسکوپی یا درب ریلی، درب سکشنال، درب کرکره و فرفورژه، درب کشویی آکاردئونی، درب و پنجره دوجداره upvcبا بهترین متریال ساخته می شود. همه سفارش های ثبت شده در سامانه خدمات هوم سرویز در کوتاه ترین زمان و با هماهنگی قبلی تحویل داده می شود.

برای ثبت سفارش رایگان ساخت درب آهنی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

در هوم سرویز همه قیمت ها شفافه و رایگان میتونید سفارش ثبت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

‫۹ دیدگاه ها

 1. خسته نباشید
  من صاحب یک خونه در محدودی میدان تجریش تهران هستم . در اهنی حیات ما به خاطر بازی های نوه هام و ضربه های که اونها رد حین بازی به درها زدند دچار فرورفتگی شده.
  میشه کمک کنید و یه یک متخصص درب های اهنی بفرستین اینجا تا ببینه میشه این در درست کرد ارزش تعمیر کردن داره یااینکه حتما باید تعویض شود اگر قابل تعمیر هزینش چقدر میشه؟ تشکر میکنم

  1. سلام جناب غلامرضا
   لطفا درخواستی در سامانه ثبت کنید تا بلافاصله همکاران ما برای بازدید و براورد هزینه کار خدمت برسند

 2. سلام
  خونه من شمالی هستش ودارم بازسازیش انجام میدم میخوام درب ورودی حیاط ;که هانی هست هم عوض کنم عرض درب حدودا بین ۳ تا ۴ متر هستش .
  میخوام حتما ارتفاع درب بلند باشه چون من یک حیوان خونگی دارم که همیشه روی تراس میخوابه و چون خونه هم نبش خیابون هستش هر ادمی که از کوچه رد میشه میبینه شروع میکنه به پارس کردن و این موضوع برای همسایه ها و افراد داخل خیابون میتونه ازار دهنده باشه .
  میخوام یک مشاوره بگیرم و یه اهنگر بیاد بهم بهترین پیشنهاد بده . بهتره که ارتفاع درب حیاط بالاتر بره یا اینکه بالای درب ها حفاظ آهنی ساخته بشه ؟
  ممنون

  1. سلام برای حل این موضوع میتوان ارتفاع درب ها راهم بالا برد اما باید این نکته را هم در نظر داشت که اگر ارتفاع بیش از اندازه بلند باشد درب به طور مقاوم در جای خود نمی ایستد حتما باید چارچوب را هماهنگ با درب ها بلند تر کرد و لولا های بیشتری کار گذاشت که این مورد خود هزینه ی بسیار بیشتری را طلب می کند . پس بهتر است که از همان حفاظ آهنی استفاده شود که هم هزینه و قیمت مقرون به صرفه تری دارد و هم ایمن تر است و زیبایی بیشتری هم با خود به همراه دارد.

 3. منزل ما قدیمی هستش و دیوار کناری در ورودی حیاط کج ساخته شده سنگی هم هست تعمیر کردنش هزینه خیلی زیادی میخواد.
  میخواستم از متخصصینتون بپرسم میشه بدون اینکه دیوار تخریب کرد یه در اهنی جدید برای خونمون بخریم و وصل کنیم یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   کج بودن دیوار های کناری درب های ورودی منازل عمدتا به دو شکل هستند.
   در نوع اول که ممکن است درب نسبت به کوچه و عبور کوچه ناصاف و در یک راستا و زاویه نباشد.که در این صورت برای تعویض درب ، درب جدید به نسبت درب قدیمی مقداری داخل تر از عبور کوچه نصب میشود.
   در نوع دیگر این مشکل که ناشی از عدم قرار گرفتن دیوار در زاویه ای قائم می باشد که در این روش باید از طریق چارچوب و لنگه ها درب اقدام به تعمیر کرد.
   در این روش اگر چارچوب آهنی درب سالم و قابل استفاده باشد فقط با تعویض لنگه و لولاهای درب و مشکل حل میشود. اما در غیر این صورت اگر چارچوب های درب قدیمی باشند میتوان لنگه های پایین درب را درآورده و صفحه ستون جای گذاری کرد.

 4. سلام و عرض ادب
  مجتمع ما حدودا ۳۲ واحد می باشد . درب ورودی پارکینگ هم از جنس اهنی هستش اما متاسفانه جدیدا مشکلی برامون به وجود اومده بود که این درب در هنگام باز شدن خیلی روی زمین کشیده میشد و صدای خیلی بدی هم به وجود می اورد. بعضی وقتا هم اصلن با ریموت باز نمیشد و سر جای خودش گیر میکرد. این موضوع شرایط را برای همه اعضای ساختمون مشکل کرده بود. تصمیم گرفتیم که از شرکت شما کمک بگیریم یکی از آهنگران شرکت شما در محل ما حاضر شدند ایشون با اینکه میتونستند ما و اعضای ساختمان را راضی کنند تا یک درب جدید برای پارکینگ تهیه کنیم اما در کمال صداقت با کمترین هزینه ممکن همین درب برای ما تعمیر کردند.
  نا جوانمردانه بود اگر رضایت بیش از اندازه خود و سایرین را از متخصص ارسالی شرکت به اطلاع شما نمیرساندیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا