برقکاری ساختمان

خدمات سیم کشی اعلام حریق در تهران

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سیستم اعلام حریق یک هشدار دهنده امنیتی در هنگام آتش سوزی است. در ساختمان هایی که سیم کشی اعلام حریق وجود داشته باشد، خطر آتش سوزی گسترده تقریبا به صفر می رسد. برق کشی ساختمان را می توان به گونه ای کاربردی تر نیز انجام داد. تنها تامین روشنایی ساختمان با سیم کشی برق ساختمان کافی نیست. لازم است تا از قبل در مورد سیستم های هشدار دهنده از جمله اعلام حریق برنامه ریزی انجام شود. سیم کشی تلفن، سیم کشی برق ساختمان و سیم کشی برای دوربین های امنیتی و اعلام حریق همگی در نقشه برق ساختمان طراحی می شود. امکان تعمیرات برق کشی ساختمان مسکونی و افزودن سیک کشی برای سیستم های هشدار دهنده دود، در هنگام بازسازی هم وجود دارد.

سیستم اعلام حریق چیست؟

این سیستم دارای یک سنسور حساس به دود است که وجود کوچکترین دود و حرارت را در سامحل ثبت می کند. چنانچه گرما، حرارت و یا دود از حد مجاز بالاتر باشد، سنسور دستگاه با پخش آلارم و صدای آژیر ساکنین را از وجود خطر آگاه می کند. برخی ار سیستم ها متصل به ایستگاه اتش نشانی هستند و برخی نیز خود مجهز به سیستم های آتش خاموش کن می باشند. در همه ساختمان ها سیم کشی اعلام حریق ضروری است ولی در ساختمان های اداری-تجاری نصب یک سیستم هشدار دهنده دود حتما باید انجام دهد. در برخی از کشورها نصب سیستم های اعلام حریق در ساختمان های مسکونی اجباری است.

قیمت برقکاری ساختمان هوم سرویز

سیستم اعلام حریق مرکزیخدمات سیم کشی سیستم های اعلام حریق مرکزی

سیم کشی اعلام حریق

نصب و راه اندازی مدار اعلام حریق جهت پیشگیری از وقوع حریق احتمالی و آتش سوزی در ساختمان انجام می شود. با هزینه  بسیار کمی می توان از خسارات مالی و حتی جانی در آینده جلوگیری کرد. این روزها ساختمان های هوشمند به انواع سیستم های هشدار دهنده، چشمی ها، آژیرهای امنیتی و … مجهز هستند. پیشرفت تکنولوژی موجب شده تا سازه های هوشمند و کاربردی تری طراحی شود و سیستم اعلام حریق هم یکی از این سیستم های هوشمند است. به طور کلی سیم کشی مدارهای اعلام خریق به دو بخش تقسیم می شود:

  • الف- دتکتورها، شستی ها و کابل هایی که پس از کشف حریق استفاده نمی شوند.
  • ب- آژیرها، چراغ ها، کابل های منبع تغذیه که همیشه بعد از کشف حریق فعال می شوند.

سیم کشی ساختمان و هشدار اعلام حریق

ضرورت نصب سیستم هشدار دهنده اعلام حریق در ساختمان های عمومی و پر تردد بیشتر است. کابل هایی که در این سیم کشی استفاده می شوند باید به طرز صحیح از آسیب عمدی یا سهوی حفظ شوند تا در هنگام وقوع حادثه کارایی مناسبی داشته باشند. ساییدگی و جویده شدن کابل توسط حیوانات در برخی از مواقع علت اصلی عدم هشدار سیم کشی اعلام حریق بوده است. در آموزشگاه ها، خوابگاه ها، کارگاه ها، بیمارستان های روانی و … همیشه امکان آسیب عمدی و یا سهوی به مدار اعلام حریق وجود دارد لذا کابل کشی باید به گونه ای انجام شود که دسترسی به سیم ها و تجهیزات به سادگی میسر نباشد.

قیمت گذاری خدمات خانگی تعرفه قیمت برقکاری

آموزش سیم کشی اعلام حریق سیم کشی اعلام حریق در ساختمان های تجاری

طراحی برق ساختمان برای اعلام حریق

سیم کشی اعلام حریق در حوزه خدمات برق ساختمان هوم سرویز است. این سیستم به یک منبع تغذیه اتصال دارد. برق شهری منبع اصلی تغذیه سیستم های هشدار دهنده حریق در ساهتمان های بزرگ است. برخی از مدارهای اعلام حریق کوچک تر می توانند با باتری نیز کار کنند. برای اماکن عمومی علاوه بر تابلو برق ساختمان ، LED های نشانگر و تکرارگرها در مدار نصب می شود. این تکرار گرها و چراغ های هشدار دهنده همگی به ترمینال تابلو برق مرکزی اتصال دارند و هنگام حساس شدن سنسورها روشن می شود. با توجه به اینکه با فعال شدن یکی از سنسورها، سیستم شروع به آلارم می کند لازم است تا ساختمان برای پیدا کردن منشا حریق احتمالی تخلیه شود. معمولا با شنیدن هشدار سیم کشی اعلام حریق و یا روشن شدن چراغ LED های نشانگر ساکنین به بیرون از ساختمان هدایت می شوند.

ضرورت نصب سیستم های هشدار دهنده حریق در ساختمان های قدیمی

ساختمان های قدیمی در معرض خطر بیشتری هستند. فرسودگی سیم کشی برق ساختمان ، اتصال در سیستم روشنایی ساختمان، هر گونه جرقه و …. می تواند خطر آتش سوزی و حریق را به همراه داشته باشد. علت اصلی آتش سوزی در ساحتمان های قدیمی مربوط به نقص در سیم کشی ساختمان است و برخی از بی مبالاتی ها و سهل انگاری ها نیز مشکل را بدتر کرده است. علت سوانح آتش سوزی هر چه که باشد تفاوتی ندارد. با نصب سیستم های هشدار دهنده دود و سیم کشی اعلام حریق می توان از وقوع حوادث اسف بار پیشگری کرد.

نصب اعلام حریق در چه ساختمان هایی اولویت دارد؟

به طور کلی همه ساختمان های پر رفت و آمد و اماکن عمومی باید به سیستم اعلام حریق مجهز باشند. امکان کنترل و بازرسی دائمی در ساختمان های عمومی کمتر است. گاهی یک ته سیگار کوچک موجب یک آتش سوزی مهیب در ساختمان بوده است بیشترین اماکنی که باید به سیم کشی اعلام حریق مجهز باشند عبارتند از:

انواع لامپ در سیستم روشنایی ساختمان

خدمات سیم کشی اعلام حریق خدمات سیم کشی اعلام حریق
  • کارگاه های تولیدی

وجود مواد اشتعال زا در برخی از کارگاه های تولیدی، خطر حریق را افزایش می دهد. تینر، مواد شیمیایی که در ساخت رنگ ها یا چسب ها استفاده می شود، به سادگی با افزایش دما، دچار حریق می شوند. برای حفظ امنیت در کارگاه های تولیدی باید پس از اتمام کار روزانه، سطح کارگاه تمیز شود. تصور کنید یک شعله کوچک موجب بروز چه خسارات بزرگی در یک تولیدی لباس می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سیستم اعلام و اطفا حریق هم ارائه میده؟
  • اعلام حریق در انبارها

انبار جایی است که سرمایه زیادی در ان وجود دارد. تولیدات یک کارخانه تا زمان فروش در انبار نگهداری می شود. برای مثال در انبار فرش، کاغذ دیواری، پوشاک و …. مقدار زیادی سرمایه وجود دارد که به سادگی قابلیت اشتعال را دارند. با نصب سیستم اعلام حریق می توان از بروز خسارت احتمالی پیشگیری کرد. حادثه خبر نمی کند و باید از قبل با سیم کشی اعلام حریق تمهیدات لازم را اندیشید

  • مدارس و پیشگیری از حریق

همه آموزشگاه ها، مدارس روزانه و خوابگاه های شبانه روزی ، پادگان ها و …باید به مدارهای اعلام حریق مجهز باشند. قیمت برقکاری ساختمان و نصب سیستم اعلام حریق در برابر جان انسان ها هیچ ارزشی ندارد. حریق با سرعت زیادی گسترده می شود و مجالی برای گریز باقی نمی نماند. با سیم کشی اعلام حریق و نصب یک سیستم هشدار دهنده در راهروها و اتاق های ساختمان می توان از فاجعه پیشگیری کرد. برای نصب سیستم اعلام حریق با ما تماس بگیرید. خدمات سیم کشی ساختمان هوم سرویز شامل تعمیرات برق ساختمان، سیم کشی برق و سیم کشی اعلام حریق و سیستم های امنیتی نیز می شود.

جهت ثبت سفارش رایگان نصب سیستم اعلام حریق از اپ هوم سرویز استفاده کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سیستم اعلام و اطفا حریق تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا