رایانه و تکنولوژی

نکات مهم در شارژ کارتریج پرینتر

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

شارژ کارتریج پرینتر یک سرویس تخصصی است. برای اینکه پس از شارژ کارتریج، دستگاه عملکرد خوبی داشته باشد باید نحوه شارژ کارتریج کاملا صحیح باشد. هر گونه اختلال در عملکرد پرینتر موجب می شود تا کارایی دستگاه به طرز محسوسی کم شود. کیفیت چاپ بستگی به کارکرد بهینه و شارژ کامل کارتریج دارد. شارژ پرینترهای لیزری و شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان به شیوه های متفاوتی انجام می شود.

کارتریج چیست؟

منبع تامین رنگ چاپگر را تونر یا کارتریج گویند. با توجه به نوع پرینتر، سیستم تامین رنگ دستگاه دارای تفاوت هایی است. تعداد تونر ها و رنگ موجود در آن بستگی به دستگاه خریداری شده دارد. اگر دقت کرده باشید چاپگرهای جوهر افشان قدیمی دارای سه رنگ مجزا بودند ولی دستگاه های چاپگر جدیدتر با چهار رنگ مجزا کار می کنند. ۳ رنگ اصلی آبی، قرمز و زرد تنها منبع رنگ در پرینترهای قدیمی است ولی با افزودن رنگ سیاه به منبع رنگ دستگاه های چاپگر جدید، کیفیت چاپ هم تغییر زیادی داشته است. پرینترهای جوهر افشان قادرند قطرات بسیار ریز رنگ را روی یک صفحه کاغذ انتقال دهند و به این ترتیب تصاویر رنگی و یا سیاه و سفید بر روی کاغذ چاپ می شود.

آموزش نحوه شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان

شارژ کارتریج پرینتر

آیا هم زمان همه رنگ های کارتریج نیاز به شارژ دارد؟

به طور معمول وقتی تکنیسین هوم سرویز به محل مراجعه می کند به طور کامل شارژ کارتریج پرینتر را انجام می دهد. در اغلب موارد همه رنگ ها به یک میزان مصرف شده و با تمام شدن یک رنگ در واقع بقیه رنگ ها هم رو به اتمام است. در پرینترهای جوهر افشان قدیمی که با سه رنگ کار می کردند، تعویض هر سه رنگ و شارژ همه رنگ ها الزامی بود. دستگاه های چاپگر پیشرفته که دارای سیستم جوهر افشان چهار رنگی هستند، سیستم متفاوتی دارند. محل قرار گیری هر کارتریج رنگ از کارتریج رنگی دیگر، جدا شده است. به این ترتیب امکان تعویض کارتریج و یا شارژ کارتریج پرینتر به صورت جدا هم وجود دارد.

نحوه صحیح شارژ کارتریج پرینتر

تکنولوژی ساخت پرینتر با سرعت زیادی رو به رشد است. انواع پرینتر جوهر افشان و دستگاه هایی با تونر لیزری در بازار موجود است که کارکردی تقریبا مشابه دارند. کیفیت چاپ تصاویر در این دستگاه ها بستگی به نحوه استفاده از آن دارد. در صورت مراقبت صحیح پرینترها تا سالیان زیادی به کیفیت روزهای اول کار می کنند. کارتریج ها از قطعات مصرفی در چاپگرهای اداری و خانگی هستند که می بایست در بازه های زمانی مشخص، تعویض شوند. تعویض کارتریج تونر و جوهر افشان در صورت خرابی الزامی است. البته تا قبل از اینکه عملکرد کارتریج به کلی از بین برود می توانید بارها و بارها کارتریج را شارژ کنید. نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان hp با نحوه شارژ کارتریج brother تفاوت دارد. شاید در نگاه اول کار ساده ای به نظر برسد اما اگر در این زمینه تجربه ای ندارید اقدام به باز کردن دستگاه نکنید.

آموزش تعویض کارتریج تونر یا لیزری

نحوه شارژ کارتریج پرینتر لیزری

شارژ کارتریج اچ پی

یک نکته مهم در شارژ کارتریج پرینتر اچ پی شیوه صحیح باز و بسته کردن دستگاه است. ابزارهای تخصصی برای باز کردن دستگاه چاپگر استفاده می شود در صورت نداشتن مهارت دانش حرفه ای و با ابزارهایی که در منزل دارید نمی توانید به درستی کارتریج را شارژ کنید. هر گونه ضربه، فشار و بی احتیاطی منجر به خرابی کارتریج می شود. به خصوص اگر شارژ کارتریج پرینترهای لیزری را انجام می دهید حتما باید در این زمینه آموش ببینید. شارژ کارتریج باید با در نظر گرفتن فاکتورهای علمی و رعایت همه جزئیات انجام شود.

شارژ پرینترهای لیزری

بدون تردید سر خود نمی توانید شارژ یا تعویض کارتریج تونر لیزری را انجام دهید. این موضوع ربطی به چابکی و یا دست به آچار بودن تان ندارد. کاتریج پرینترهای لیزری بسیار حساس تر از کارتریج های جوهر افشان است. این یک کار تخصصی و فوق العاده حساس است. پرینترهای اچ پی در انواع مختلفی تولید شده اند که بایستی طبق استانداردهای شرکت سازنده تعمیر و یا شارژ شوند. خدمات شارژ پرینتر لیزری هوم سرویز در همه مناطق تهران ارائه می شود. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه شامل گارانتی تضمین کیفیت خدمات هستند.

نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان hp

شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان در مقایسه با تونر لیزری پیچیدگی کمتری دارد. البته حتما می دانید که همین کارتریج ها هم یک قطعه حساس هستند. هر گونه بی احتیاطی موجب خراب شدن کامل کارتریج جوهر افشان می شود در این صورت تنها راه چاره تعویض کارتریج با یک کارتریج جدید است. قیمت شارژ کارتریج hp در مقایسه با خرید تونر نو خیلی کمتر است. پس به جای اینکه با بی مبالاتی موجب خرابی و آسیب به کارتریج و یا احتمالا خود دستگاه پرینتر شوید، از یک حرفه ای کمک بگیرید. شارژ کارتریج هوم سرویز از سرویس هایی است که در محل ارائه می شود. اگر نمی توانید دستگاه را به مرکز تعمیرات حمل کنید با ما تماس بگیرید تا سرویس در محل انجام شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات شارژ و تعویض کارتریج هم ارائه میده؟

چگونه مشکل کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp را برطرف کنیم؟

شارژ کارتریج پرینتر فوریشارژ کارتریج پرینتر

مشکلات رایج در شارژ نامناسب و یا تعمیر کارتریج

  • کثیف شدن کاغذ در حین چاپ
  • سفید خارج شدن کاغذ از دستگاه
  • هشدار خطا پس از دستور پرینت
  • خاموش شدن دستگاه پس از قرار دادن کارتریج
  • چاپ نشدن بخشی از تصویر
  • وجود خطوط اضافی پس از چاپ روی کاغذ
  • تداخل رنگی در هنگام چاپ تصاویر
  • کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp
  • شنیدن صدای ناهنجار از دستگاه در هنگام کارکرد

زمان شارژ یا تعویض کارتریج hp چه موقعی است؟

اگر از چاپ سیاه و سفید استفاده شود معمولا پس از ۲ هزار صفحه نیاز به شارژ کارتریج پرینتر و یا تعویض آن است. این زمان در پرینترهای رنگی کوتاه تر است. حتی اگر مصرف بالایی ندارید و در ماه تعداد صفحات بسیار کمتری هم چاپ می کنید باز هم لازم است تا نسبت به شارژ و یا تعویض کارتریج اقدام کنید. به طور معمول برای اینکه جوهر خشک نشود می بایست هفتگی دو بار حداقل از دستگاه استفاده کرده و یک صفحه را پرینت بگیرید. عدم استفاده از پرینتر، موجب طولانی تر شدن زمان شارژ کارتریج پرینتر نخواهد شد. به طور کلی این قطعه مصرفی است و خواه ناخواه باید تعویض شود.

برای ثبت سفارش” سرویس شارژ و تعویض کارتریج ” از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی شارژ و تعویض کارتریج تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا