تعمیرات و خدمات فنی

لوله کشی شوفاژ روکار چگونه انجام می شود؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

برای اینکه خانه ای گرم داشته باشید قبل از رسیدن سرمای زمستان، سیستم گرمایشی ساختمان را بررسی کنید. استفاده از بخاری های نفتی و گازی در ساختمان های قدیمی تنها منبع تامین گرمای ساختمان محسوب می شد. بعضی از ساختمان ها هم مجهز به موتورخانه و شوفاژخانه برای تامین آب گرم و گرنای ساختمان بودند. در ساختمان های جدید از سیستم های گرمایشی به روزتر نظیر پکیج و رادیاتور استفاده می شود. سیستم لوله کشی ساختمان برای لوله کشی روکار شوفاژ و یا لوله کشی توکار اندکی تفاوت دارد. البته در هر دو این روش ها لوله کشی آب سرد و گرم اجرا می شود.

انواع سیستم لوله کشی شوفاژ

در لوله کشی ساختمان لوله های شوفاژ در مسیر جدا از لوله های آب سرد و گرم ساختمان کار می شود. یک ورودی برای آب گرم و یک خروجی آب برای هر دستگاه به صورت اختصاصی، تعبیه می شود. با ورود جریان آب گرن به داخل شوفاژ و گردش در بین پره های رادیات، هوای گرم در محیط به وجود می آید. سیستم شوفاژ در مقایسه با بخاری های قدیمی بسیار ایمن و کم هزینه تر است. خدمات لوله کشی شوفاژ به دو شیوه انجام می شود:

الف-لوله کشی شوفاژ سنتی

ب-لوله کشی شوفاژ کلکتوری

سیستم لوله کشی ساختمان و تعمیرات لوله کشی ساختمان

قیمت لوله کشی شوفاژ روکار

 • لوله کشی شوفاژ سنتی

قدیمی ترین نوع لوله کشی شوفاژ که در ساختمان ها اجرا می شود، همین لوله کشی شوفاژ با شیوه سنتی است. لوله کشی های سنتی شوفاز در سیستم موتورخانه های قدیمی به کار گرفته می شد. اساس کار رفت و برگشت آب از موتورخانه به سیستم است. در این شیوه آب بدون هیچ مانعی از موتورخانه به سیستم های گرمایشی و همان شوفاژ ها وارد می شود. با توجه به مشکلاتی که در این نوع لوله کشی آب ساختمان وجود دارد، امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • لوله کشی شوفاژ کلکتوری

در این شیوه آب مصرفی پس از خروج از موتورخانه وارد کلکتور می شود. سپس این آب به دیگر قسمت های سیستم هدایت می شود. شیرهای جداگانه برای پخش آب از کلکتور به سیستم گرمایشی در نظر گرفته شده. کلکتور وسیله ای میله ای شکل و دارای انشعاباتی است که از دو طرف باز است. شیرهای رفت و برگشت جداگانه ابتدا وارد همین قسمت شده و سپس در سیستم وارد می شوند. بنابراین حتی آب برگشت شوفاژ هم ابتدا وارد کلکتور می شود و سپس به موتورخانه یا پکیج برگشت داده می شود.

لوله کشی شبانه روزی

 لوله کشی شوفاژ روکار ارزان

لوله کشی شوفاژ و پکیج

با ساخت و عرضه پیکج تقریبا نسل شوفاژخانه های قدیمی هم منقرض شده. در ساختمان های تازه ساز، فضایی برای موتورخانه در نظر گرفته نمی شود. معمولا از پکیج دیواری در بالکن برای تامین گرمایش آب سرویس ها و شوفاژ استفاده می شود. خدمات لوله کشی شبانه روزی هوم سرویز توسط تکنسین های حرفه ای انواع لوله کشی شوفاژ روکار و توکار را به قیمت مناسب انجام می دهد. برای تعمیرات لوله کشی ساختمان با ما تماس بگیرید.

 • لوله کشی شوفاژ توکار

معمولا در هنگام ساخت بنا لوله های توکار شوفاژ هم جاگذاری می شوند. این لوله ها اغلب فلزی بوده و سابقه ای طولانی در ساختمان سازی دارد. هزینه لوله کشی ساختمان با توجه به جنس لوله ها تفاوت دارد. اتصالات لوله کشی توکار و همچنین انشعابات لوله ها همگی در کف یا دیوار کار شده و در معرض دید قرار ندارد. در واقع لوله ها مدفون هستند و در معرض پوسیدگی قرار دارند. از لوله های توکار برای لوله کشی شوفاژ در سیستم موتورخانه های قدیمی استفاده می شده است. از معایب لوله کشی توکار، نشتی و پوسیدگی لوله هاست. با گذشت زمان و در صورت آسیب احتمالی به لوله ها با کنده کاری کف، لوله های پوسیده تعویض می شود. مسدود کردن لوله های قدیمی و استفاده از لوله کشی روکار در ساختمان های قدیمی توصیه شده است.

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

در هوم سرویز همه قیمت ها شفافه و رایگان میتونید سفارش ثبت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

 • لوله کشی شوفاژ روکار

وقتی ساختمان فاقد لوله کشی توکار برای شوفاژ باشد می توان از خدمات لوله کشی روکار برای رادیاتورها استفاده کرد. علاوه بر آن در ساختمان هایی قدیمی نیز برای تعمیرات لوله کشی شوفاژ همیشه از این شیوه استفاده می شود. در واقع لوله کشی فرسوده قدیمی کور شده و از انواع لوله های جدید و مقاوم تر به صورت روکار برای تامین آب رفت و برگشت شوفاژ استفاده می شود. برای جلوگیری از هزینه های اضافی برای کندن کف و مسیر لوله ها، لوله کشی روکار و پکیج پیشنهاد می شود./ سیستم نگهداری و تعمیر شوفاژخانه های قدیمی و تعویض لوله های شوفاژ توکار فرسوده بسیار بیشتر از هزینه لوله کشی شوفاژ روکار است. نسل جدید لوله ها برای لوله کشی روکار استفاده می شوند.

خدمات لوله کشی تهران و تشخیص ترکیدگی لوله

لوله کشی شوفاژ روکار با لوله های 5 لایه

لوله کشی شوفاژ روکار با لوله های ۵ لایه

عبور آب گرم در لوله های شوفاژ همیشه جریان دارد. استفاده از انواع لوله های پلیمری به دلیل عدم مقاومت در برابر دما، برای لوله کشی سیستم شوفاژ توصیه نمی شود. از طرفی لوله های آهنی هم ظاهر مناسبی ندارند. نسل جدید لوله های ۵ لایه با ترکیبی از فلز و پلیمر، باری لوله کشی شوفاژ روکار کارایی فوق العاده ای دارد. لوله کشی نیوپایپ ۵ لایه با دوام زیاد توانسته جایگزین همه شیوه های قدیمی شود. لوله کشی شوفاژ روکار با لوله های ۵ لایه، به لحاظ شکل ظاهری مناسب و تمیز است. استحکام لوله های ۵ لایه بسیار زیادتر است و در برابر دمای بالا دچار فرسودگی نمی شود. برخی از مزایای لوله های ۵ لایه عبارتند از:

 • مقاومت حرارتی بالا و تحمل تا ۹۵ درجه دمای آب
 • ضریب نفوذ اکسیژن بسیار پایین
 • جلوگیری از تغییر رنگ آب و لجن گرفتگی در لوله ها
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
 • توان بالای تحمل حرارت مداوم انتقالی
 • عدم خوردگی و زنگ زدگی
 • انعطاف پذیری بالای محصول
 • حذف اتصالات زانویی در لوله کشی
 • نصب سریع و آسان لوله کشی شوفاژ روکار
 • قیمت مناسب نسبت به کیفیت بالا
 • حمل و نقل آسان

جهت ثبت سفارش سرویس لوله کشی از اپ هوم سرویز استفاده کنید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا