لوله کشی و تاسیسات

لوله کشی شوفاژ روکار چگونه انجام می شود؟

در گذشته سیستم های گرمایشی که مورداستفاده قرار می گرفتند، فقط بخاری های گازی قدیمی بودند اما با به وجود آمدن پکیج و شوفاژ، خیلی از ساختمان های جدید به این امکانات مجهز شدند که هم بهتر است و هم می تواند کاربرد بیشتری داشته باشد.

اما آیا برای ساختمان های قدیمی هم چنین امکانی وجود دارد و می توانند از سیستم های گرمایشی به روز مانند شوفاژ و پکیج استفاده کنند؟ به لطف لوله کشی شوفاژ روکار این امکان ایجاد شده است که ساختمان های قدیمی تر هم بتوانند سیستم خودشان را به روز کنند و به پکیج مجهز شوند.

در این مقاله می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که اصلا لوله کشی شوفاژ روکار چطور انجام می شود و چه کاربردهایی دارد. همچنین در مورد این موضوع صحبت می کنیم که برای انجام این کار باید چه اصولی را رعایت کنید تا بتوانید برای ساختمان خودتان، لوله کشی روکار حرفه ای انجام دهید.

اگر قصد تعویض لوله کشی ساختمان خودتان را دارید و یا می خواهید لوله کشی شوفاژ روکار انجام دهید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهمی را یاد بگیرید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

لوله کشی شوفاژ روکار در چه مواقعی انجام می شود؟

لوله کشی شوفاژ روکار استفاده های مختلفی دارد که هرکدام برای زمان ها و حالات خاصی قابل استفاده هستند و می توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه می خواهیم چند مورد از کاربردهای این روش لوله کشی را به شما بگوییم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

۱- ترکیدگی لوله ها:

اکثر ساختمان ها هنگام ساخته شدن، لوله کشی را به صورت توکار انجام می دهند و تمام لوله ها در داخل دیوار یا زمین قرار می گیرند. پس از چند سال ممکن است در لوله هایی که به صورت توکار هستند، ترکیدگی و خرابی ایجاد شود و برای تعمیر آنها، نیاز است که دیوار یا زمین شکافته شود که این کار بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود.

خیلی از افراد بعد از ترکیدگی لوله های توکار، برای اینکه خیال خودشان را راحت کنند و از دردسرهای این روش لوله کشی رها شوند، اقدام به لوله کشی روکار می کنند و با این روش لوله کشی را انجام می دهند.

۲- اضافه کردن انشعاب جدید:

اگر ساختمان شما لوله کشی توکار داشته باشد و بخواهید یک انشعاب جدید ایجاد کنید، مثلا بخواهید پکیج را در خانه خودتان نصب کنید، نمی توانید مجددا لوله کشی را به صورت توکار انجام دهید. چون این کار هم هزینه بر است و خرابی زیادی ایجاد می کند و هم ممکن است در آینده برایتان دردسر ایجاد کند.

به همین خاطر برای اضافه کردن انشعاب جدید، شما باید از روش لوله کشی شوفاژ روکار استفاده کنید تا بتوانید امکانات جدیدی که می خواهید را در ساختمان خودتان ایجاد کنید.

قیمت لوله کشی شوفاژ روکار

انواع لوله کشی شوفاژ روکار چه هستند؟

در بخش قبلی گفتیم که لوله کشی روکار شوفاژ در چه زمان هایی می تواند مورداستفاده قرار بگیرد. حالا می خواهیم به این موضوع بپردازیم که انواع لوله کشی شوفاژ روکار چه هستند و چگونه انجام می شوند.

۱- لوله کشی شوفاژ روکار بیرون ساختمان:

اولین روش لوله کشی روکار، این است که لوله کشی را از بیرون ساختمان انجام دهید و لوله ها از داخل ساختمان مشخص نباشند. مزیت این روش این است که دیگر لوله ها از داخل ساختمان دیده نمی شوند و دکوراسیون ساختمان را خراب نمی کنند. اما ایراد آن است که ممکن است نمای ساختمان را خراب کند و باعث شود که زیبایی ساختمان شما کمتر شود.

اگر در مجتمع های آپارتمانی زندگی کنید، خیلی اوقات ممکن است به شما اجازه این روش لوله کشی داده نشود و نتوانید از آن استفاده کنید، به همین دلیل در چنین حالتی بهترین روش برای شما، روش بعدی است.

۲- لوله کشی شوفاژ روکار داخل ساختمان:

در این روش لوله کشی شوفاژ روکار، لوله کشی به صورت کامل از داخل ساختمان انجام می شود و شما می توانید از داخل ساختمان لوله های کشیده شده را مشاهده کنید. البته روش هایی برای پوشاندن لوله ها وجود دارد و می توان روی آنها کارهایی انجام داد که خیلی به چشم نیایند، اما بازهم این روش می تواند کمی دکوراسیون خانه را تحت تاثیر قرار دهد.

بهتر است بررسی کنید و ببینید که کدام روش برای ساختمان شما بهتر است و در این زمینه با کسی که قرار است لوله کشی شوفاژ روکار را برایتان انجام دهد مشورت کنید تا بتوانید بهترین روش ممکن را انتخاب کنید و آن را به کار ببرید.

مزایای لوله کشی شوفاژ روکار چیست؟

در ادامه می خواهیم چند مورد از مزیت های لوله کشی شوفاژ روکار را بگوییم تا با این روش بیشتر آشنا شوید. پس با ما همچنان همراه باشید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات لوله کشی آب و فاضلاب هم ارائه میده؟

۱- تعمیر راحت تر:

همانطور که قبل تر هم اشاره کردیم، لوله کشی توکار اگر دارای مشکلی باشد و یا ترکیدگی در لوله ها ایجاد شود، می تواند دیوار خانه را خراب کند و شدیدا روی این موضوع تاثیر می گذارد. اما لوله کشی روکار این ایراد را ندارد و به محض خراب شدن لوله ها می توانید متوجه شوید و از آن جلوگیری کنید تا هیچ خرابی ایجاد نکند.

همچنین برای تعمیر لوله کشی توکار، باید آن قسمت دیوار را خراب کنید تا لوله ها مشخص شوند و پس از تعمیر هم مجددا به تعمیر دیوار خانه نیاز خواهید داشت که این کار می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

اما در لوله کشی روکار این مشکل وجود ندارد و به راحتی می توانید لوله ها را تعمیر و ترمیم کنید و هیچگونه تخریبی نیاز نیست.

۲- راحتی در ایجاد انشعاب جدید:

یکی دیگر از مزیت های لوله کشی به صورت روکار، این است که شما بعدها می توانید به راحتی از آن انشعاب جدید دریافت کنید و نیازی نیست دیوار را خراب کنید و یا کارهای هزینه بر انجام دهید. تنها کافیست که لوله های جدید را به همان لوله کشی قبلی متصل کنید و انشعاب جدید خودتان را ایجاد کنید.

این موضوع هم یکی از مزیت های مهم دیگری است که در لوله کشی شوفاژ روکار وجود دارد و می توانید از آن استفاده کنید.

۳- عمر بیشتر لوله کشی:

در لوله کشی روکار چون لوله ها به صورت روکار اجرا می شوند و داخل دیوار قرار ندارند، فشاری روی آنها وجود ندارد و این موضوع باعث می شود که عمر بیشتری داشته باشند و تا سالها خیال شما را از بابت لوله کشی راحت کنند.

لوله هایی که در داخل دیوار قرار می گیرند، ممکن است تحت فشار بتن و دیوار قرار داشته باشند و این موضوع می تواند روی کاهش عمر مفید آنها بسیار تاثیرگذار باشد.

معایب لوله کشی شوفاژ روکار چیست؟

هر روشی، مزایا و معایب خودش را دارد و روش لوله کشی شوفاژ روکار هم از این موضوع جدا نیست. به همین خاطر در ادامه چند مورد از معایب این روش را باهم بررسی می کنیم.

۱- خراب شدن ظاهر ساختمان:

اولین ایراد لوله کشی روکار این است که لوله ها در ظاهر ساختمان وجود دارند و دیده می شوند و این موضوع می تواند باعث شود که ظاهر ساختمان شما کمی بد به نظر برسد. البته روش هایی مانند داکت لوله کشی، دیوار یا سقف کاذب و… وجود دارند که می توانند لوله کشی روکار را بپوشانند و ظاهر ساختمان شما را زیبا کنند، اما در هر صورت این روش می تواند باعث شود که ساختمان شما کمی حالت قبلی خودش را از دست بدهد و لوله های روکار در آن دیده شوند.

۲- آسیب دیدن در برابر نور خورشید و…:

اگرچه لوله کشی شوفاژ روکار تحت فشار نیست و این موضوع می تواند باعث شود که عمر بیشتری داشته باشد، اما قرار گرفتن در برابر نور خورشید و یا چیزهای آسیب زای دیگر، می تواند به این لوله ها آسیب وارد کند و باعث شود که عمر آنها کمتر شود، به همین خاطر باید در هنگام نصب لوله کشی شوفاژ روکار، این موضوع را در نظر داشته باشید و آنها را به صورت منتقل کنید که خیلی با نور خورشید و عوامل آسیب زا در ارتباط نباشند تا عمر آنها کمتر نشود.

۳- تغییر شکل در استفاده از آب گرم:

لوله کشی شوفاژ روکار معمولا با استفاده از لوله های پی وی سی انجام می شود که جنس پلاستیک فشرده دارند و این موضوع هم خوب است چون باعث می شوند اجرای این سیستم راحت تر باشد و هم بد است چون در برابر گرما ممکن است تغییر شکل دهند.

به همین خاطر نیاز است که برای استفاده از این لوله ها برای آب گرم، با لوله کش خودتان مشورت کنید تا بهترین نوع لوله انتخاب شود و لوله ها پس از مدتی تغییر شکل ندهند و یا خراب نشوند.

 لوله کشی شوفاژ روکار ارزان

چرا لوله کشی شوفاژ روکار روش مناسبی است؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا برای شوفاژ خوب است از روش لوله کشی روکار استفاده کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم که به خاطر دلایلی که در قسمت مزایای لوله کشی روکار گفتیم، این روش مناسب تر است. البته در ساختمان هایی که جدید ساخته می شوند لوله کشی شوفاژ هم به صورت توکار انجام می شود، اما برای ساختمان هایی که این امکان را ندارند و قدیمی تر هستند، ناچارا باید لوله کشی به صورت روکار انجام شود.

همانطور که قبلا گفتیم در لوله کشی روکار شما این امکان را دارید که راحت انشعاب دریافت کنید و این مزیت برای لوله کشی شوفاژها بسیار مناسب است، چون نیاز است که شما بتوانید انشعابات مختلفی دریافت کنید و بین شوفاژها و پکیج ارتباط ایجاد کنید.

همچنین روکار بودن این نوع لوله کشی باعث می شود که در صورت نشتی و خرابی بتوانید به راحتی تشخیص دهید و سریعا مشکل را برطرف کنید که این موضوع هم یکی از مزیت های استفاده از این روش است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات لوله کشی آب و فاضلاب هم ارائه میده؟

هزینه شوفاژ کشی ساختمان چقدر است؟

اگر بخواهید ساختمان خودتان را شوفاژ کشی کنید، یکی از دغدغه های شما قطعا هزینه این کار است و می خواهید بدانید که این کار چقدر می تواند برایتان هزینه در بر داشته باشد. باید بگوییم که در این کار بیشترین هزینه برای تجهیزات و لوازمی است که شما خریداری می کنید و هزینه دستمزد اجرا، مبلغ خیلی زیادی نیست.

برای این کار نمی تواند نرخ ثابتی گفت، چون ابتدا باید ساختمان شما توسط لوله کش بررسی شود و نحوه لوله کشی مشخص شود و متراژ آن هم توسط لوله کش تعیین شود، تا بتوانید بدانید که این کار چقدر هزینه دارد و چه مدت زمانی طول می کشد.

به همین خاطر توصیه ما این است که ابتدا از یک لوله کش درخواست کنید تا ساختمان شما را بررسی کند و سپس بخواهید که هزینه تخمینی وسایل و دستمزد را به شما بگوید تا بتوانید اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید.

لوله کشی شوفاژ روکار با لوله های 5 لایه

قیمت لوازم لوله کشی پکیج چقدر است؟

قیمت لوازم لوله کشی پکیج به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل می توانند در افزایش و یا کاهش هزینه تاثیرگذار باشند، در ادامه چند مورد از این عوامل را باهم بررسی خواهیم کرد.

۱- متراژ لوله ها:

اولین موردی که در قیمت لوازم لوله کشی پکیج تاثیرگذار است، این است که شما برای لوله کشی شوفاژ روکار چه مقدار لوله نیاز دارید. متراژ لوله می توانید در قیمت لوازم لوله کشی تاثیر زیادی داشته باشد.

۲- تعداد اتصالات:

شما برای هر کدام از اتصالاتی که در لوله کشی ایجاد می شود، نیاز به چندراهی و… دارید که هرکدام از آنها قیمت های خاص خودشان را دارند و هرچه اتصالات لوله کشی شما بیشتر باشد، قطعا نیاز به چندراهی های بیشتری دارید و باید هزینه بیشتری برای این کار پرداخت کنید.

۳- جنس لوله ها:

موضوع مهمی که در قیمت لوازم لوله کشی پکیج تاثیر زیادی دارد، این است که جنس لوله هایی که انتخاب می کنید چه است. لوله ها درجه بندی های مختلفی دارند و هرچه لوله مرغوب تر باشد، قطعا هزینه بیشتری هم باید بابت آن بپردازید. توصیه می کنیم که اگر لوله کشی موردنظر برایتان مهم است، حتما از لوله های درجه یک و مرغوب استفاده کنید چون ارزش هزینه بیشتر را دارد اما اگر این موضوع اهمیت زیادی ندارد و عوامل آسیب زا به لوله وجود ندارند، می توانید از لوله هایی با کیفیت کمتر و ارزان تر استفاده کنید.

لوله کشی شوفاژ روکار قابل پوشاندن است؟

ممکن است این نگرانی برای شما وجود داشته باشد که آیا لوله کشی روکار را می توان تزئین کرد و کاری کرد که ظاهر بدی نداشته باشند؟ باید بگوییم که بله چنین امکانی وجود دارد.

شما می توانید از داکت لوله کشی روکار استفاده کنید که می تواند لوله ها را در خود جمع کند و با بسته شدن دریچه داکت، دیگر لوله ها مشخص نیستند و ظاهر زشتی ندارند.

همچنین اگر لوله کشی روکار را در سقف انجام دهید، می توانید از سقف کاذب استفاده کنید که هم در دکوراسیون خانه شما تاثیر زیادی دارد و هم می تواند لوله کشی شوفاژ روکار را کاملا بپوشاند.

خدمات لوله کشی شوفاژ روکار هوم سرویز

یکی از خدماتی که شما می توانید از هوم سرویز دریافت کنید، خدمات لوله کشی آب و فاضلاب است که لوله کشی شوفاژ روکار هم جزو آن می شود. شما می توانید با استفاده از این خدمات، لوله کشی پکیج و… را در ساختمان خودتان انجام دهید و یا مشکلات لوله کشی خودتان را برطرف کنید.

برای این کار کافیست اپلیکیشن هوم سرویز را نصب کنید و با استفاده از آن، خدمات موردنظر خودتان را سفارش دهید. سپس کارشناسان ما درخواست شما را بررسی می کنند و با هماهنگی با خودتان، کارشناسان آموزش دیده ما به منزل شما مراجعه و در بازدید رایگان به شما هزینه و مدت زمان کار را می گویند تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

سپس در صورت تمایل این خدمات برای شما انجام می شود و می توانید لوله کشی روکار خودتان را انجام دهید.

همچنین این نکته را باید بدانید که تمامی خدمات هوم سرویز دارای گارانتی تضمین کیفیت هستند و می توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید.

جهت ثبت سفارش سرویس لوله کشی از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی لوله کشی آب و فاضلاب تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا