کاربردی

تفاوت درب و پنجره دوجداره upvc و pvc چیست؟

درب و پنجره ها بخشی از نمای داخلی و خارجی ساختمان هستند. پنجره دوجداره upvc این روزها در اغلب ساختمان های نوساز، نصب شده است. از حق نگذریم این درب و پنجره یو پی وی سی یک سرو گردن از پنجره های فلزی قدیمی زیباتر و دوست داشتنی تر است. موقع سفارش دقت کنید که فریم های upvc و pvc تفاوت دارند. این فریم ها به لحاظ ظاهری یکسان هستند ولی در مواد اولیه و کیفیت تفاوت هایی را دارند. اگر در یک خانه قدیمی زندگی می کنید با تعویض پنجره ها و نصب پنجره های دوجداره یو پی وی سی، عمر ساختمان را کمتر نشان دهید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

امروزه در اغلب ساختمان های نوساز از انواع درب و پنجره دوجداره استفاده می شود. ساخت پنجره جداره با متریال مختلفی انجام می شود. به طور معمول از پروفیل های پی وی سی یا یو پی وی سی در تولید پنجره دوجداره بیشتر از سایر متریال استفاده می شود. گاهی دیده شده که مشتری تفاوت این دو پروفیل را نمی داند و یا تصور می کند هر دو این متریال یکی هستند. لازم به ذکر است که درب و پنجره upvc  و در و پنجره پی وی سی از یک نوع مواد اولیه ساخته نمی شوند. شاید به لحاظ ظاهری تفاوتی بین پروفیل ساخت پنجره دوجداره دیده نشود ولی از نظر کیفیت و قیمت این دو پروفیل تفاوت دارند. سوال اینجاست که آیا پنجره دوجداره upvc کیفیت بهتری دارد یا پنجره های ساخته شده از پروفیل پی وی سی؟ کدام سازه دوام بیشتری دارد؟

در ادامه به بررسی یو پی وی سی و پی وی سی می پردازیم تا با آشنایی نسبی، انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.

پی وی سی چیست؟ pvc

Poly vinyl chloride با نام اختصاری pvc در صنعت شناخته می شود. پی وی سی نوعی پلیمر و شبیه به پلاستیک است. این پلیمر در ساخت طیف وسیعی از لوازم روزمره استفاده می شود. کاربرد پی وی سی در پنجره های دوجداره همچون پنجره دوجداره upvc رایج است. لوله های pvc در صنعت ساختمان سازی نقش مهمی دارند. پروفیل های ساخته شده از پی وی سی به راحتی برش داده می شود و جایگزین مناسبی برای پروفیل های فلزی است. بیش از ۵۰ درصد تولید pvc جهان در ساختمان سازی استفاده می شود. پی وی سی از لحاظ وزن بسیار سبک بوده و انعطاف پذیری خوبی دارد. در واقع این پلیمر همان پلاستیک با ضخامت متفاوت است که دارای مقاومت بالایی است. شکل پذیری راحت تر، تحمل فشار و عدم شکستگی،  سطح صیقلی و براق، مقاومت در برابر آتش سوزی برخی از ویژگی های مثبت پی وی سی هستند.

ساخت پنجره دو جداره در تهران

ساخت پنجره دوجدارهupvcتفاوت pvc و upvc چیست؟

upvc چیست؟

unplasticized polyvinyl chloride  با نام اختصاریupvc ساختاری شبیه به پی وی سی دارد با این تفاوت که این متریال پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی است. این ماده از نفت خام و کلرید سدیم تشکیل شده و در ساخت درب و پنجره دوجداره upvc بیشترین کاربرد را دارد. این پروفیل نسل جدید پی وی سی بوده و با افزودن برخی مواد به پروفیل پی وی سی تولید شده است. با توجه به مشکلاتی در سازه های یو پی وی سی وجود داشت، صنعت گران با تغییر در فرمول ساخت پروفیل توانسته اند محصولی جدید و با کیفیت تر را روانه بازار کنند. از زمانی که پروفیل یو پی وی سی پا به جهان صنعت گذاشت، جایگزین مناسبی برای سازه های پی وی سی شد. اگر چه pvc جایگزین خیلی خوبی برای فریم های فلزی است اما از لحاظ کارایی پروفیل upvc بسیار منعطف تر از آن می باشد.

تفاوت پنجره pvc با upvc چیست؟

تفاوت درب و پنجره دوجداره upvc و pvc در پروفیل ساخت آن است. با توجه به رشد سریع صنعت ساختمان سازی، هر روز شاهد رونمایی از محصولی جدید در این عرصه هستیم. صنعت درب و پنجره سازی همپای صنایع ساخت و ساز پیشرفت کرده و انواع درب و پنجره دوجداره upvc نمونه ای از همین ابتکارات است. پنجره های دوجداره یو پی وی سی تکنولوژی پیشرفته تری از درب و پنجره پی وی سی دارند. پروفیل های پی وی سی که در ساخت پنجره دوجداره استفاده می شوند یک مشکل بزرگ دارند، pvc در برابر نور خورشید و اشعه ماورا بنفش خیلی زود دچار تغییر رنگ می شود. تغییر رنگ فریم پنجره های پی وی سی یک مشکل جدی و ناخوشایند است. این امر در دکوراسیون نمای ساختمان نیز تاثیر بدی دارد. شاید اصلی ترین علت استفاده از درب و پنجره دوجداره upvc همین مشکل باشد.

ساخت درب یو پی وی سی به قیمت مناسب

تفاوت upvc و pvcطراحی، ساخت و نصب پنجره دوجداره در تهران

بیشتر بخوانید  تغییر معماری نما با در و پنجره upvc

درب و پنجره دوجداره upvc بهتر است یا pvc ؟

پنجره ها چشم های بنا هستند و اغلب در معرض نور خورشید و تغیرات دمایی قرار دارند. با توجه به شرایط آب و هوای در شهرهای مختلف، استفاده از سازه های مقاوم تر در برابر نور خورشید ارجحیت دارد. پروفیل های ساخت درب و پنجره دوجداره هوم سرویز از مواد مرغوب و upvc با کیفیت ساخته شده و در برابر اشعه فرابنفش خورشید هرگز دچار تغییر رنگ و رنگ پریدگی نمی شود. ایران کشوری آفتابی در اغلب روزهای سال است و لازم است تا در ساخت و سازها این مورد نیز در نظر گرفته شود. به این ترتیب بدون تردید یو پی وی سی در ساخت درب و پنجره دو جداره،نسبت به پی وی سی گزینه مناسب تری است.

البته در فریم هایی که داخل بنا کار می شود و در معرض نور مستقیم خورشید نیست هنوز هم می توان از پی وی سی استفاده کرد. اما برای پنجره های نما حتما از متریال مرغوب تر و یو پی وی سی استفاده کنید. از لحاظ کیفی در مجموع upvc انتخاب بهتری می تواند باشد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات درب و پنجره یو پی وی سی هم ارائه میده؟

چرا شیشه پنجره دوجداره بخار می زند؟ جلوگیری از بخار زدن پنجره دوجداره

مقایسه پروفیل upvc و pvc

پروفیل یو پی وی سی در مقایسه با پی وی سی، انعطاف بسیار بیشتری دارد. این پروفیل در برابر شکستگی مقاوم تر بوده، خواص ضربه پذیری و تحمل فشاری بالاتری دارد. فریم پنجره یو پی وی سی در برابر آتش سوزی و اشعه خورشید کاملا مقاوم ساخته شده است. جالب است بدانید که فریم پنجره دوجداره یو پی وی سی به دلیل دارا بودن اکسید تیتان در برابر تغییرات جوی و باران های شدید نیز همچنان کیفیت خود را حفظ می کند. با توجه به ویزگی های بسیار خوب درب و پنجره دوجداره upvc پرداخت اندکی بیشتر برای آن کاملا منطقی است.

تفاوت در قیمت پنجره دوجداره upvc و pvc

نحوه قیمت گذاری در ساخت و ساز درب و پنجره به عوامل زیادی ارتباط دارد. برای مثال هزینه ساخت فریم یو پی وی سی برای یک پنجره ۳ متری با قیمتی که برای ساخت پنجره های کوچکتر و یا با متریال پی وی سی در نظر گرفته می شود، تفاوت دارد. به طور کلی می توان گفت که هزینه های تعیین شده ارتباط مستقیم با ابعاد پنجره، کیفیت مواد اولیه و مرغوب بودن آن، دشواری محل نصب و تجهیزات و یراق آلات دارد.در جدول انتهای همین صفحه قیمت ها اطلاع رسانی شده است اما همیشه همیار در محل و پس از توافقات اولیه با مشتری، می تواند قیمت تمام شده کار را مشخص کنید. فریم های یو پی وی سی به دلیل ویژگی های بهتر اندکی هزینه بالاتری از pvc دارند. 

آیا تعمیر پنجره دوجداره امکان پذیر است؟

قیمت ساخت پنجره دوجداره upvcپنجره دوجداره upvc با پروفیل مرغوب و استاندارد

چرا قیمت پنجره دوجداره همیشه ثابت نیست؟

لیست قیمت ساخت در و پنجره upvc

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)قیمت تا(تومان)
ساخت پنجره یو پی وی سی(متر مربع)4000002000000
تعمیر ریل120000150000
تعمیر لولا یک پنجره
100000
تعمیر لولا دو پنجره
150000
تعمیر لولا سه پنجره به بالا(هر عدد)
80000
تعویض شیشه70000115000
تعمیر دستگیره75000120000
رگلاژ درب و پنجره(هر لنگه)100000125000
نصب لولا و یراق عمود باز شو(دو حالته کردن پنجره) هر پنجره
115000130000

خدمات درب و پنجره upvc در تهران

سرویس در و پنجره یو پی وی سی هوم سرویز شامل طراحی، ساخت، نصب و تعمیرات می باشد. هزینه این سرویس با توجه به نوع سفارش محاسبه می شود. برای اطلاع از هزینه ها جدول نمنتشر شده در همین مطلب را مطالعه کنید. کیفیت ساخت عالی و با استفاده از بهترین متریال موجود در بازار انجام می شود. تعمیر درب و پنجره های فرسوده یا مشکل دار پذیرفته می شود. ما در همه مناطق تهران آمادگی نصب پنجره های upvc را داریم. پیمانکاران و سازندگان محترم می توانند سفارش خود را با تخفیف ویژه دریافت کنند.

تنها با چند کلیک می توانید سفارش ساخت درب و پنجره یو پی وی سی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید. طراحی، ساخت و نصب پنجره دوجداره در تهران بخشی از خدمات هوم سرویز است. قیمت پنجره دو جداره پس از اندازه گیری به طور دقیق اعلام می شود. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز شامل گارانتی و تضمین کیفیت ساخت هستند. ثبت سفارش و انجام مشاوره برای ساخت پنجره دوجداره کاملا رایگان است.

جهت ثبت سفارش سرویس درب و پنجره یو پی وی سی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی درب و پنجره یو پی وی سی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا