تعمیرات و خدمات فنی

حفاظ دیوار بوته ای چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

 

دیوارهای کوتاه ساده ترین راه برای ورود سارقین به داخل محوطه هستند. با نصب نرده حفاظ روی دیوار می توان فضای محوطه اصلی ساختمان را ایمن نگاه داشت. انواع نرده فلزی بالکن، نرده پنجره، حفاظ دیوار حیاط، حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ دیوار بوته ای می توانند مانع غیر قابل نفوذ بر روی دیوار ایجاد کنند. در صورتی که دیوارها کوتاه است و یا در منطقه ای خلوت زندگی می کنید ، مشکلات بیشتری دارید. در نبود ساکنین می بایست راهکاری منطقی برای ورود سارقین به فضای داخل ساختمان به کار گرفته شود. پریدن از روی دیوار به منزله ورود به حریم خصوصی است در این صورت سارق فرصت بیشتری برای باز کردن قفل درب آپارتمان ندارد. بسیاری از سرقت ها به دلیل عدم استفاده از حفاظ روی دیوار صورت گرفته است.

حفاظ دیوار بوته ای

شکل ظاهری نرده بوته ای طوری است که در عمل عبور از آن امکان پذیر نیست. این حفاظ دارای سرهای تیز به صورت نامنظم است. سرنیزه های کوتاه و بلند به صورت فشرده در این حفاظ دیده می شوند. اگر از نزدیک به نرده بوته ای نگاه کنید به یاد بوته های خار بیابانی می افتید. در اصل ایده اولیه نرده حفاظ بوته ای همان بوته های خار بوده است. بوته های خار در مناطق خشک می رویند و دارای شاخه های نامنظم و پر از تیغ های کوچک هستند. سر نیزه های کوچک در لا به لاب نرده های بوته ای همین حس خطر را ایجاد می کند. این سازه امنیتی از انواع حفاظ فلزی روی دیوار است که در داخل کشور نیز تولید می شود. برخی حفاظ شاخ گوزنی و بوته ای را یکی می دانند.

چرا حفاظ شاخ گوزنی بهترین نرده روی دیوار است؟

حفاظ فلزی بوته ایحفاظ دیوار بوته ای

ویژگی های امنیتی نرده بوته ای

علاوه بر منازل مسکونی، استفاده از حفاظ روی دیوار برای ساختمان های اداری، تجاری و کارگاه ها نیز الزامی است. این حفاظ مثل یک نگهبان شبانه روزی، در نبود ساکنین از اموال تان مراقبت می کند. حفاظ دیوار بوته ای را با نام های نرده بوته ای، حفاظ بوته خاری، حفاظ خاری و … هم می شناسند. طراحی این سازه طوری است که امکان عبور از بین لا به لای نرده و یا بالای آن وجود ندارد. شکل ظاهری حفاظ خیلی به شاخ گوزنی شبیه است هر دو این سازه ها فلزی هستند و به طور کامل مانع ورود سارقین می شوند. طراحی انحصاری نرده بوته ای زیبایی و امنیت را یکجا عرضه می کند. ارتفاع و تراکم نرده ها دو عامل مهم در جلوگیری از نفوذ به داخل ساختمان است به خصوص که سر نیزه های کوچک در همه نقاط نرده ها پراکنده شده اند.

ارتفاع حفاظ دیوار بوته ای

بحث تراکم و ارتفاع در نرده پنجره، نرده فلزی بالکن و نرده حفاظ روی دیوار اهمیت بیشتری دارد. حفاظ هوم سرویز در اندازه های متفاوتی بنابر سفارش تولید می شود. اندازه ارتفاع حفاظ بستگی به بلندی دیوار دارد. برای اینکه دیوار غیر قابل عبور باشد لازم است تا اندازه حفاظ بلندتر انتخاب شود. روی درب پارکینگ و قسمت طاقی از نرده های کوتاه تر می توان برای پوشش کامل بالای درب استفاده کرد. نرده حفاظ دیوار بوته ای در ارتفاع ۷۰ ، ۸۰ ، ۹۰ ، ۱۰۰ و ۱۲۰ سانتی متر تولید می شود. برای موارد خاص امکان ساخت نرده با ارتفاع متفاوت تیز وجود دارد.

بهترین حفاظ روی دیوار کدام است؟

ساخت حفاظ دیوار بوته ای

تراکم حفاظ دیوار بوته ای

علاوه بر ارتفاع میزان فشردگی نرده و تراکم آن نیز مهم است. برای اینکه امکان عبور از لا به لای نرده ها وجود نداشته باشد باید بالاترین میزان تراکم را در سازه اجرا کرد. عرض استاندارد حفاظ بین ۵۰ تا ۷۵ سانتیمتر است. در دیوارهای کوتاه تر از عرض ۷۵ و در دیوارهای بلندتر عرض ۵۰ سانتی مناسب تر است. در حال حاضر نرده بوته ای به صورت شاخه ای و در طول ۲ متری تولید می شود. تک شاخه های آماده دارای تراکم متفاوتی هستند. تراکم ۸، ۱۰ و ۱۲ در سازه پوشش خوبی ایجاد می کند. تمام طول حفاظ با هر تراکمی که باشد دارای سر نیزه های تیز و برنده است. این سر نیزه ها در همه عرض حفاظ به صورت نامنظم پخش شده اند. به هیچوجه حتی یک کودک نمی تواند از بین نرده بوته ای عبور کند.

اتصالات نرده بوته ای

تک شاخه های ۲ متری نرده بوته ای در کارخانه تولید می شود. برای اتصال نرده و سر نیزه ها از جوش۲ CO استفاده می شود. جوشکاری اتصالات حفاظ دیوار بوته ای با دستگاه های جوش۲ CO موجب استحکام بیشتر سازه شده و کیفیت نقاط جوشکاری را افزایش می دهد. کار با دستگاه جوش۲ CO نیاز به تجربه بالا و دانش حرفه ای دارد. متخصصین با تجربه در ساخت حفاظ هوم سرویز همکاری دارند. پس از ساخت نرده ها و به هنگام نصب روی دیوار از جوشکاری در محل استفاده می شود. نصب سازه به اندازه ساخت آن مهم است. استفاده از جوش های ضعیف سازه را در معرض آسیب قرار می دهد.

چگونه بهترین حفاظ پنجره آهنی و نرده بالکن را انتخاب کنیم؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات ساخت حفاظ شاخ گوزنی هم ارائه میده؟
حفاظ دیوار بوته ای در تهرانحفاظ دیوار بوته ای
  • نرده حفاظ دیوار حیاط

سکی نیست که حفاظ دیوار بوته ای در کاهش وقوع جرم و سرقت نقش مهمی دارد. همه برج های مسکونی، آپارتمان ها، ساختمان های تجاری، انبارهای خارج از شهر، محوطه های کارگاهی و … می بایست با یکی از انواع حفاظ روی دیوار، حفاظت شوند. اشتباه بزرگی است که تنها از استحکامات امنیتی بر روی درب ورودی ساختمان استفاده شود. لازم است تا بر روی همه ورودی ها از جمله دیوار و بالکن ها نیز، نرده های حفاظ نصب شود.

  • نرده فلزی بالکن

نرده های بالکن برای جلوگیری از سقوط اشیا و ایمنی افراد نصب می شوند. اما در واحدهای طبقه اول بهتر است از نرده حفاظ بوته ای برای جلوگیری از ورود سارقین استفاده شود. حفاظ دیوار بوته ای و نرده فلزی بالکن هر دو مانع ایجااد می کنند. عرض حفاظ بوته ای و سر نیزه های تیز آن بهترین محافظ در ورودی بالکن های در معرض خطر است.

قیمت نرده حفاظ بوته ای

متریال ساخت نرده حفاظ روی دیوارمی بایست از قطعات فلزی مرغوب باشد. استفاده از آهن ضایعاتی در ساخت حفاظ اصلا توصیه نمی شود. هزینه ساخت حفاظ با کیفیت فلز مصرفی، ارتفاع نرده، عرض و تراکم حفاظ در ارتباط است.

برای سفارش ساخت انواع حفاظ  و نرده روی دیوار از اپ هوم سوریز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی ساخت حفاظ شاخ گوزنی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا