بنایی و دکوراسیون

دلیل بخار زدن پنجره دوجداره ✔️ ترفند رفع بخار بین شیشه دوجداره

بیشترین میزان هدر رفتن هوای گرم منزل در زمستان از طریق شیشه های پنجره است. با نصب شیشه های دوجداره می توان مشکل را تا حدود زیادی برطرف کرد. درب و پنجره یو پی وی سی علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، از آلودگی صوتی و صدای مزاحم نیز جلوگیری می کنند. این محصولات ظاهر زیبایی دارند و به دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان آسیب نمی زنند. با توجه به استحکام بالا و دوجداره بودن شیشه ها، امنیت این پنجره ها هم بالاتر است. شیشه دوجداره به راحتی نمی شکند. در برخی ساختمان ها برای افزایش ایمنی از حفاظ هم استفاده شده. با ساخت حفاظ آهنی پنجره بر روی پنجره دو جداره ضریب ایمنی ساختمان بسیار بالاتر می رود. اما مشکل اینجاست که گاهی بین دو جداره شیشه، بخار می زند. بخار زدن پنجره دوجداره همه زیبایی آن را از بین می برد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

جلوگیری از بخار شیشه خانه

هوا که سرد می شود، به سختی می توان از پشت بخار شیشه ها منظره بیرون را دید. همه پنجره های ساده با شیشه های تک جداره در معرض بخار زدن قرار دارند. عرق کردن پنجره اصلا موضوع عجیبی نیست. اما بخار زدن پنجره دوجداره و شیشه های دوجداره اصلا عادی نیست. پنجره دوجداره از دو لایه شیشه ای مجزا تشکیل شده که در حالت عادی نباید بخار بزند. اگر چه این مشکل تنها در زمستان به وجود می آید ولی لازم است قبل از فرا رسیدن فصل سرما، نسبت به بررسی علت آن اقدام کنید. 

علت بخار گرفتن شیشه دوجداره

شاید بخار روی شیشه بیشتر از 2 یا 3 ساعت نباشد و به خودی خود بخار از بین برود. اما همین زمان هم می تواند نگران کننده باشد. بخار روی شیشه در واقع همان بخار آبی است که در هوای داخل ساختمان وجود دارد. بخار آب با برخورد به هر شیء سردی تبدیل به مایع می شود. بیشترین نگرانی خانواده ها از اینست که عایق بودن شیشه دوجداره از بین رفته باشد. در حالت معمول نباید اختلاف دمای داخل و بیرون تاثیری روی شیشه های دوجداره داشته باشد.

آیا عرق کردن شیشه مربوط به خرابی و از بین رفتن عایق شیشه است؟

برای از بین بردن بخار شیشه دوجداره چه کاری باید انجام داد؟

چیکار کنیم پنجره عرق نکنه

برای پیدا کردن جواب این سوالات، باید بدانیم که این بخار از کجا آمده و در کدام قسمت از شیشه نشسته است. در سه حالت این بخار را می توانید ببینید:

 • بخار زدن پنجره دوجداره روی سطح شیشه بیرونی
 • بخار زدن پنجره دوجداره روی سطح شیشه داخلی
 • بخار زدن پنجره دوجداره در بین دو صفحه شیشه

پنجره دوجداره خوب چه مشخصاتی دارد؟

بخار زدن پنجره دوجداره

علت عرق كردن شيشه و  سطح بیرونی شیشه

بخار زدن  جداره بیرونی شیشه طبیعی است. در واقع این بخار نشان می دهد که عایق کاری پنجره دوجداره خیلی خوب است و هوای گرم داخل هدر نمی رود. اصولا کارکرد اصلی پنجره دوجداره جلوگیری از اتلاف انرژی است. روشن کردن وسایل گرمایشی در زمستان، هزینه مصرف سوخت خانوار را افزایش می دهد. شیشه های پنجره یکی از مهم ترین علل هدر رفتن گرمای داخل ساختمان هستند. نصب پنجره دوجداره ساده ترین راه برای جلوگیری از خروج هوای گرم در فصول سرد سال است. در پنجره های دوجداره ای که به خوبی عایق بندی شده اند، جدار داخل پنجره با هوای گرم در ارتباط است. اما جداره بیرونی تحت تاثیر هوای سرد، گاهی بخار می زند. لازم به ذکر است که همیشه، شیشه بیرونی پنجره دوجداره، بخار نمی زند و این بخارات گاهی دیده می شوند که چندان نگران کننده نیست.

بخار زدن پنجره دوجداره روی سطح شیشه داخلی

بخار زدن روی سطح شیشه ها از داخل نیز مشاهده می شود. علت بخار كردن شيشه خانه تراکم بخار آب در داخل ساختمان است. آشپزی و پخت و پز، حمام کردن و حتی دم کردن یک چای ساده نیز، مقدار زیادی بخار آب تولید می کند. بخار آب به محض تماس با نقاط سرد، تبدیل به قطرات ریز آب می شود. پنجره ها محل خوبی برای نشستن بخار داخل منازل هستند. به خصوص در ساختمان هایی که تهویه ضعیفی دارند، بخار پنجره بیشتر دیده می شود. اگر تهویه داخلی مناسب باشد هرگز پنجره دوجداره بخار نمی زند. حتما بخار روی کاشی های دیوار حمام و آینه حمام را دیده اید. در فضای بسته، بخار روی اجسام سرد می نشیند. علت عرق کردن پنجره و بخار روی سطح داخلی شیشه ها می تواند ناشی از وجود رطوبت بالا، تهویه ضعیف و نصب نامناسب پنجره ها باشد. 

معرفی انواع شیشه ساختمان و کاربرد هر یک

میدونستی که هوم سرویز، خدمات درب و پنجره یو پی وی سی هم ارائه میده؟

راه حل بخار زدن پنجره دو جداره

بخار زدن پنجره دوجداره در بین دو  صفحه شیشه

بخار زدن بین دو جدار شیشه یک مشکل بزرگ است. در واقع این بخار نشان می دهد که عایق بندی پنجره دوجداره اصلا مناسب نیست.  علت عرق کردن پنجره می تواند از بین رفتن عایق بندی نیز باشد. معمولا در ساختمان های قدیمی که بیش از 10 سال از نصب پنجره دو جداره گذشته است، این مشکل دیده می شود. استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن شیشه ها به درزگیرها آسیب زده و عایق بندی از بین رفته است. برای مثال وایتکس و مواد سفید کننده و جرم گیرها می تواند عایق بندی را خراب کند. در این مورد لازم است تا عایق بندی ترمیم شود این کار توسط نصاب پنجره یو پی وی انجام می شود.

اگر در کمتر از یکسال با مشکل بخار زدن بین دو صفحه شیشه ای روبرو شدید، علت مربوط به کیفیت ساخت پنجره دوجداره است. شیشه های دو جداره در کارخانه و با استفاده از دستگاه های پیشرفته تولید می شوند. بین دو لایه شیشه از گاز برای عایق بندی استفاده شده است. گاز آرگون از یک سوراخ وارد محفظه بین دو شیشه می شود. به محض مشاهده هر گونه مشکل در عایق بندی پنجره دو جداره با ما تماس بگیرید. همیاران هوم سرویز بلافاصله به محل اعزام می شوند و مشکل را بررسی می کنند. 

بخار زدن پنجره دوجداره

پیدا کردن علت عرق كردن شيشه دوجداره بسیار مهم است. در حالت معمول نباید شاهد بخار روی شیشه های دوجداره باشیم. گاهی مقدار زیادی آب در پای پنجره ها جمع می شود که ناشی از همین بخار است. به خصوص وقتی بین دو جدار شیشه ها بخار آب دیده می شود، حتما نیاز به بررسی دارد. در این حالت لازم است تا پنجره از چارچوب خارج شود تا بتوان علت را پیدا کرد. اگر پنجره دوجداره عملکرد خوبی نداشته باشد لازم است تا شیشه ها را تعویض کنید. ساده ترین راه برای از بین بردن بخار بین دو جداره شیشه ها، اینست که با خدمات درب و پنجره دو جداره هوم سرویز تماس بگیرید. اگر عایق بندی آسیب دیده باشد، پنجره قابل تعمیر است ولی در مواردی همچون وجود ترک در شیشه، حتما باید شیشه ها تعویض شوند.

شیشه های دوجداره در کارخانه آماده می شوند و بر روی قاب پنجره سوار هستند. تعویض این شیشه ها در خانه امکان پذیر نیست. در پروسه ساخت شیشه دوجداره، فصله بین دو شیشه با گاز پر می شود. کیفیت شیشه ارتباط مستقیم با گماده پر کننده دوجداره دارد. ترک برداشتن شیشه به معنای آن است که گاز از درز و ترک خوردگی شیشه، خارج شده. در این صورت به کلی این شیشه تفاوتی با شیشه های معمولی ندارد. برای تعویض شیشه نیز حتما قاب پنجره به کارخانه تحویل داده می شود تا دوباره پروسه قبلی تکرار شود.

۵ گام برای انتخاب در و پنجره مناسب

چرا شیشه بخار می زند؟

لیست قیمت ساخت در و پنجره upvc هوم سرویز

قیمت نصب درب و پنجره دوجداره
قیمت تعمیر درب و پنجره دوجداره
قیمت دوحالته کردن پنجره دو جداره

خدمات درب و پنجره upvc در تهران

خدمات نصب و تعمیر پنجره دوجداره یکی از سرویس های دائمی هوم سرویز است. همیاران ما پس از بررسی دقیق، علت بخار بین دو جداره را تشخیص داده و نسبت به رفع آن اقدام می کنند. اگر راه آب مناسب برای تخلیه آب باران در پروفیل ایجاد نشده باشد، دیر یا زود بین دو جدار شیشه ها بخار خواهد گرفت. شکستگی شیشه دو جداره، مشکل در نصب سازه، تشکیل بخار در بین دو جداره شیشه ها، عایق بندی ضعیف و … همگی می توانند کارکرد پنجره دوجداره را کاهش دهند. قیمت پنجره دوجداره و ارزش آن به عایق بودن پنجره است. اگر این ویژگی وجود نداشته باشد، شیشه های دو جداره تفاوتی با تک جداره ندارند. برای بررسی علت بخار زدن شیشه ها و هر گونه تعمیرات پنجره دوجداره با ما تماس بگیرید.

ثبت درخواست از طریق اپلیکیشن هوم سرویز،رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای تان ندارد. پس از بازدید و بررسی مشکل، قیمت تعمیرات به مشتری اعلام می شود. در صورت موافقت مشتری، عملیات تعمیر و تعویض پنجره بلافاصله انجام خواهد شد. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه شامل قیمت گذاری منصفانه و تضمین کیفیت خدمات می باشد.

جهت ثبت سفارش سرویس درب و پنجره یو پی وی سی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

‫2 دیدگاه ها

 1. سلامو درود. یه کانکس تهیه کردم که که در قسمت جلو به ابعاد 2×3 از شیشه دوجداره استفاده شده و دید خوبی به بیرون داره ولی بین دو جداره بخار گرفته و لذت بخش نیست ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که چطور میتونم از شر این بخار راحت بشم و تعمیرش چقدر هزینه داره. سپاس
  0911***2558

 2. سلام. خسته نباشید
  آیا شیشه‌های دوجداره‌ای که در اثر بخار زیاد دچار سفیدک و یا کپک زدگی شده است، قابل پاکسازی می‌باشد؟!
  ممنون از راهنماییتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا