کاربردی

چگونه بهترین سنگ نما را انتخاب کنیم؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سنگ نما یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی است. سنگ ساختمانی در دو نوع طبیعی و مصنوعی موجود است. بهترین سنگ نما برای ساختمان، سنگ های طبیعی با رگه های زیبا هستند. با توجه به تنوع در سنگ ها، انتخاب سنگ ساختمانی مناسب کمی پیچیده است. برخی از سنگ های ساختمانی برای سنگ کاری داخل ساختمان و برخی دیگر برای سنگ کاری نمای ساختمان مناسب هستند. برای اینکه بهترین سنگ را برای ساختمان انتخاب کنید چه معیاری را در نظر می گیرید؟ 

بهترین سنگ نما کدام است؟

برای انتخاب سنگ ساختمانی بهترین معیار، کاربری سنگ است. سنگ تراورتن، مرمر، مرمریت، گرانیت، سند استون و …. از رایج ترین سنگ ها در ساختمان سازی هستند. هر کدام از این سنگ ها ویژگی های خاصی دارند و کاربرد متفاوتی دارند. شاید بهتر باشد بگوییم که سنگ بد و خوب وجود ندارد. تناسب بین کاربرد و نوع سنگ تعیین می کند که این متریال مناسب است یا خیر! برای مثال برای سنگ کاری راه پله یا سنگ کاری نمای رومی و … از یک متریال استفاده نمی شود. سنگی که برای کف سرویس های بهداشتی استفاده می شود شاید مناسب نمای داخلی ساختمان نباشد. برای انتخاب بهترین سنگ نما این معیارها را در نظر بگیرید:

نصب بهترین سنگ نما فوریبهترین سنگ نما در شرایط آب و هوایی تهران

ساب سنگ چیست و چرا انجام می شود؟

  • دوام سنگ نما

یکی از اصلی ترین دلایل برای اجرای سنگ کاری نما اینست که سنگ ها مقاوم هستند. در مقایسه با دیگر سازه های ساختمانی، سنگ ها مقاومت بالایی دارند. اما یک اشتباه می تواند همه پول تان را هدر دهد. اگر از سنگ مناسب برای نماکاری ساختمان استفاده نشود، خیلی زود سنگ ترک خورده و دچار آسیب می شود. بهترین سنگ نما مقاوم ترین سنگ ساختمانی است. ساختار همه سنگ های ساختمانی یکسان نیست. ترکیب کانی های موجود در یک سنگ ساختمانی و همچنین تخلخل و بافت آن متفاوت است. سنگ نما در معرض نور خورشید و تغییرات جوی قرار دارد. بنابراین لازم است تا سنگ نما در برابر شرایط جوی مقاومت خوبی داشته باشد.

  • ساختار سنگ ساختمانی

بهترین سنگ نما باید بتواند در برابر شرایط خارجی دوام بیاورد. تغییرات دما در فصل تابستان و زمستان می تواند شکاف هایی را در سطح سنگ ایجاد کند. برای اینکه سنگ ساختمانی دوام بیشتری داشته باشد حتما باید ساختار منسجم و یکپارچه ای داشته باشد. هر گونه اختلاف سطح، درز، ترک خوردگی، شکاف ناشی از گسل که به صورت طبیعی روی سنگ ایجاد می شود، روی ساختار آن تاثیرگذار است. گاهی در حین برش و نصب سنگ نما ترک و شکاف های ریز بر روی سنگ ایجاد می شود. همه این موارد ساختار سنگ را ضعیق و شکننده می کند. بهترین سنگ نما باید کاملا سالم و فاقد درز و ترک خوردگی باشد. لایه های ریز بین سنگ محل هوا زدگی، یخ زدگی و تخریب آن است.

  • بافت سنگ نمای ساختمان

سنگ های طبیعی به صورت دانه ریز و دانه درشت موجود می باشند. برای سنگ کاری نمای خارجی ساختمان، سنگ های دانه درشت انتخاب خوبی نیستند. سنگ های دانه درشت در برابر تغییرات دمایی حساس تر هستند و زودتر آسیب می بینند. میزان تخلخل سنگ و تراکم آن در کیفیت سنگ ساختمانی اهمیت زیادی دارد. سنگ های متراکم تر در برابر آب و رطوبت و هوازدگی نفوذ ناپذیرتر هستند. این در حالی است که هر چه میزان تخلخل سنگ بیشتر باشد، میزان ترک خوردگی، جذب آب و نفوذ پذیری آن بیشتر است. سنگ های نمای مرغوب قیمت بالاتر و البته دوام بیشتری دارند.

بهترین سنگ نما قیمتهزینه نصب بهترین سنگ نما در تهران

تمیز کردن سنگ کف پارکینگ

  • رنگ بهترین سنگ نما

انتخاب رنگ سنگ ساختمانی از نگاه دکوراتیوها مسئله مهمی است. شکل ظاهری ساختمان با رنگ های متنوع سنگ های نما زیباتر دیده می شود. اگر چه انتخاب رنگ برای سنگ نما تا حدودی سلیقه ای است اما برخی نکات را نادیده نگیرید. کارشناسان توصیه می کنند نما سنگ روشن نسبت به تیره ارجحیت دارد. به خصوص سنگ های تیره آهکی اصلا مناسب نصب در نمای خارجی ساختمان نیستند. سنگ های آهکی تیره در برابر نور خورشید و تغییرات هوا بسیار ناپایدار هستند. رنگ سنگ نما روی قیمت تمام شده کار هم تاثیر گذار است. برخی از سنگ های طبیعی دارای رنگ بندی بسیار زیبایی هستند. این سنگ ها بسیار کمیاب و گرانقیمت هستند. برای مثال سنگ هایی که دارای رنگ دانه های قرمز، لاجوردی، سبز هستند و بافت متاکم تری دارند، به قیمت بالاتری به فروش می رسند.

  • نصب بهترین سنگ نما ساختمان

بهترین سنگ نما باید قابلیت چسبندگی بالایی داشته باشد. شرایط نصب و چسبندگی در دوام و ماندگاری سنگ ساختمانی تاثیر زیادی دارد. سنگ های بسیار صیقلی قابلیت چسبندگی خوبی با ملات ساختمانی ایجاد نمی کنند. در این مورد شیوه نصب سنگ نما هم تاثیر گذار است. برای اینکه در مرور زمان سنگ از نمای ساختمان جدا نشود لازم است تا به درستی سنگ روی ساختمان نصب شود. برای جلوگیری از افتادن سنگ نما باید از روش های مناسب استفاده کرد. نصب پروفیل و نبشی های فلزی و شاسی کشی ، روش خشکه چینی، اسکوپ کردن سنگ همگی موجب می شود تا پایداری سنگ روی نمای ساختمان افزایش یابد. چنانچه نصب سنگ نما به درستی انجام نشود مجبورید با استفاده از روش پیچ و رولپلاک سنگ ها را به سازه متصل کنید. پر کاربردترین سنگ نمای ساختمان این چهار نوع هستند:

  • سنگ تراورتن
  • سنگ گرانیت
  •  سند استون
  • سنگ نمای چینی
بهترین سنگ نمای ارزانبهترین سنگ نما در ساختمان های مسکونی

تمیز کردن سنگ کف با اسکرابر

انتخاب بهترین سنگ نما

قیمت نصب سنگ های ساختمانی بخشی از هزینه های جاری در ساخت و ساز است. برای اینکه وقت و پول خود را در ندهید از سنگ های ساختمانی مرغوب با توجه به شرایط آب و هوایی استفاده کنید. سنگ ساختمانی نمای خارجی را با توجه به دمای منطقه و میزان بارش محلی انتخاب کنید. به این ترتیب دوام و ماندگاری سنگ نما بسیار بیشتر خواهد شد. یکی دیگر از مواردی که موجب افزایش طول عمر بهترین سنگ ساختمانی می شود، شیوه نصب آن است. نصب سنگ نما یک کار تخصصی است که نیاز به تجربه دارد. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سنگ کاری ساختمان هم ارائه میده؟

خدمات نصب سنگ نمای ساختمان هوم سرویز

نصب نما سنگ ، اجرای سنگ کاری کف و نمای ساختمان، سنگ کاری نمای رومی، سنگ کاری راه پله و … از خدمات کاربردی هوم سرویز است. اجرای بهترین سنگ نما توسط استادکار متخصص در همه مناطق تهران پذیرفته می شود. برای ثبت سفارش رایگان و دریافت خدمات مشاوره ای از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید. همه سفارش های ثبت شده در اپ این سامانه شامل تضمین کیفیت نصب سنگ و قیمت گذاری طبق تعرفه می باشند.

برای استفاده از سرویس سنگ کاری ساختمان از اپلیکیشن هوم سرویز استفاد کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سنگ کاری ساختمان تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا