رایانه و تکنولوژی

تعمیر پرینتر وقتی کاغذ گیر کرده است!

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

پرینترها از وسایل پر کاربرد در ادارات هستند. استفاده مداوم از این دستگاه موجب می شود که دیر یا زود با مشکل کارکرد پرینتر روبرو شوید. تعمیر پرینتر و سرویس دوره ای پرینتر از مواردی است که باید از سوی مدیریت جدی گرفته شود. هر نوع سهل انگاری در این مورد منجر به صرف هزینه های بیشتر برای تعمیرات می شود. گاهی با تعویض کارتریج تونر مشکل پرینت تصاویر حل می شود. اما مشکل گیر کردن کاغذ پرینتر واقعا کلافه کننده است. مچاله شدن کاغذ پرینت و گیر کردن کاغذ در دستگاه موقع کارکردن، اصلا چیز خوبی نیست. وقتی کاغذ درون دستگاه گیر می کند دیگر نمی توانید از پرینتر استفاده کنید و لازم است تا ابتدا کاغذ مچاله شده از دستگاه خارج شود.

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست؟

کاغذ های غیر استاندارد دشمن پرینترهای جدید هستند. پرینترهای مدرن حساس تر هستند و تنها با کاغذ مخصوص کار می کنند. گاهی عدم جاگذار صحیح کاغذ و قرار نگرفتن درست کاغذ در محفظه، دلیل گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر است. قبل از اینکه برای تعمیر پرینتر با سرویسکار هوم سرویز تماس بگیرید ابتدا مخزن کاغذ را بررسی کنید. آیا کاغذ به درستی در سینی قرار گرفته است؟ کاغذ باید صاف و مستقیم درون محفظه کاغذ دستگاه قرار بگیرد. استفاده از برگه هایی که دارای سوزن ته گرد یا سوزن منگنه هستند اصلا توصیه نمی شود. این سوزن ها می توانند موجب گیر کردن کاغذ درون پرینتر بشوند و حتی به دستگاه آسیب برسانند. در این صورت هزینه تعمیر پرینتر بیشتر می شود.

آموزش تعویض کارتریج تونر یا لیزری

هزینه تعمیر پرینترسرویس عیب یابی و تعمیر پرینتر

چگونه کاغذ گیر کرده در پرینتر را خارج کنیم؟

استفاده از کاغذهای نامرغوب مهم ترین دلیل گیر کردن کاغذ در دستگاه است. معمولا همه برندهای سازنده پرینتر، کاغذ مخصوص دستگاه را نیز تولید می کنند. برای پیشگیری از این مشکل همیشه از کاغذ مناسب برای چاپ استفاده کنید. کاغذهای مچاله شده، تا شده و … مناسب استفاده در دستگاه پرینتر نیستند. به هر حال موقع کار کردن با چاپگری احتمال بروز این مشکل وجود دارد. وقتی کاغذ درون دستگاه گیر کرده، خونسردی خود را حفظ کنید و دستگاه را خاموش نمایید. برخی به اشتباه تصور می کنند دستگاه قادر است کاغذ را به هر طریقی خارج کند. حتما دستگاه را خاموش کنید یا تنظیمات پرینت را متوقف نمایید. برای درآوردن کاغذ هرگز آن را به بیرون نکشید. هر گونه کشش، فشار و … منجر به آسیب جدی شده و هزینه تعمیرات پرینتر را افزایش می دهد.

تعمیر پرینتر در محل

کاغذهای اضافی را خارج کنید

وقتی تنظیمات چاپ را انجام می دهید سیستم های مکانیکی درون چاپگر شروع به حرکت می کند. در این زمان کاغذ از سینی به درون چاپگر کشیده شده و پس از چاپ به سمت خروجی هدایت می شود. هر نوع اختلال در عملکرد غالطک ها و چرخند ها می تواند موجب شود تا کاغذ درون دستگاه گیر کند. کشیدن کاغذ به منظور در آوردن ان کاملا اشتباه است. وقتی به دلیل گیر کردن کاغذ، دستگاه پرینتر کار نمی کند برای تعمیر پرینتر دریچه پشت محفظه کاغذ را باز کنید. احتمالا مقدار زیادی کاغذ مچاله شده در سینی محفظه دیده می شود. لازم است تا همه این کاغذها را برداشته و از دستگاه خارج کنید. کاغذ گیر کرده را به آرامی حرکت دهید ولی ان را به بیرون نکشید. گاهی هنوز کاغذ درگیر نشده و خیلی راحت از پرینتر جدا می شود.

عیب یابی و تعمیر پرینتر کانن فوری

عیب یابی و تعمیر پرینتر اچ پی

تعمیر پرینتر از روی کدهای خطا

انواع پرینترهای اچ پی و کانن در مدل های جدیدتر از تکولوژی های پیشرفته تری استفاده کرده اند. سیستم های جدی بسیار حساس تر هستند و دارای سنسورهای ویزه ای برای رصد عملیات چاپ می باشند. در واقع به محض ارسال فرمان چاپ، سنسورها فعال می شوند و پروسه چاپ را تحت نظر می گیرند. اگر دستگاه در حین چاپ متوقف شد، یک کد خطا را نشان می دهد. از روی بروشور پرینتر می توانید متوجه شوید که کد خطا مربوط به چه چیزی است. برای تعمیر پرینتر به هشدارهای خطای روی صفحه نمایش دقت کنید. با این راهنمایی محل دقیق مشکل مشخص می شود.

تعمیر پرینتر معیوب

یکی دیگر از دلایل گیر کردن کاغذ درون دستگاه، مربوط به خرابی قطعات اصلی پرینتر است. آسیب به غلطک ها، چرخ دنده ها، فیوز و یا … می تواند روند چاپ را با اختلال مواجه کند. در این صورت لازم است تا قطعه آسیب دیده نعویض شده و قطعه تازه خریداری شده، جایگزین شود. تعمیر پرینتر یک کار تخصصی است و نمی توانید خودتان دستگاه را باز کنید. به خصوص اگر در این زمینه تجربه ای ندارید هرگز اقدام به باز کردن پرینتر نکنید. دستگاه های مدل جدید با چاپگرهای قدیمی تفاوت دارند. هر گونه بی احتیاطی منجر به از کار افتادن کامل دستگاه می شود. در این صورت هزینه تعمیرات پرینتر بسیار بیشتر خواهد شد. اصولا این کار توسط تکنیسین هوم سرویز در محل انجام می شود.

خدمات تخصصی تعمیرات پرینترهای کانن در محل

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر هم ارائه میده؟

تعمیر پرینتر فوری

جلوگیری از گیر کردن کاغذ در پرینتر

ساده ترین راه برای پیشگیری ازمشکلات احتمالی در حین چاپ، سرویس دوره ای پرینتر است. با سرویس دوره ای و بررسی دستگاه توسط افراد متخصص، عیوب احتمالی و ایرادهای پرینتر مشخص می شود. در این صورت با صرف هزینه ای اندک و قبل از اینکه آسیب جدی به دستگاه وارد شود، امکان تعمیر پرینتر وجود دارد. گیر کردن کاغذ در دستگاه یک هشدار است که می تواند دلیل ساده ای داشته باشد و یا اینکه هشداری از آسیب به قسمت ای درون دستگاه باشد.

سرویس تعمیرات پرینتر و اسکنر هوم سرویز

تکنیسین های فنی هوم سرویز آماده انجام خدمات تعمیر و تعویض قطعات پرینتر هستند. تعمیر پرینتر در محل و با حضور فرد انجام می شود. هزینه های تعمیرات پرینتر با توجه به میزان آسیب به دستگاه، قبل از اقدام اطلاع رسانی می شود. در صورت نیاز به تعویض قطعات، همیار قطعه اصلی را خریداری کرده و برای نصب به همراه می آورد. حتما فاکتور خرید قطعه را از همیار دریافت کنید. 

خارج کردن کاغذ از پرینتر

برای ثبت سفارش” سرویس تعمیر پرینتر و اسکنر ” از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا