برقکاری ساختمان

مزایای نصب انواع تایمر راه پله و مشاعات

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

انواع تایمر راه پله را می توان در همه ساختمان های مسکونی نصب کرد. با توجه به اینکه هزینه برق راه پله و مشاعات به صورت مشترک حساب می شود، نصب سنسور مشاعات الزامی است. در مجتمع های مسکونی مدیریت روشنایی راه پله و مشاعات ساده نیست. گاهی برق زیر زمین، پارکینگ و دیگر فضاهای مشاع تا صبح روشن می ماند. معمولا یکی از ساکنین همیشه فراموش می کند که برق راه پله ها را خاموش کند. اما در ساختمان هایی که مجهز به انواع تایمر راه پله هستند این مشکل کاملا قابل کنترل است. در واقع نیازی به خاموش کردن برق ها نیست تایمر راه پله به صورت اتوماتیک و طبق برنامه زمانی تعیین شده، خاموش می شوند. 

تایمر راه پله چیست؟

این وسیله برای کنترل روشنایی و زمان روشن ماندن منابع نوری در راه پله ها نصب می شود. انواع تایمر راه پله یا رله زمانی برای اماکنی که نیاز به نور دائمی ندارند، نصب می شود. به این ترتیب تنها با فشار کلید شستی، برق ساختمان روشن می شود و نیازی به فشردن کلید برای خاموش کردن برق نیست. این تایمرها به صورت زمانی عمل می کنند و می توان مدت زمان روشن ماندن چراغ ها را به صورت دستی تنظیم کرد. به این ترتیب بعد از زمان تعیین شده، چراغ راه پله های ساختمان به صورت اتوماتیک و بدون دخالت انسانی خاموش خواهد شد. نصب تایمر راه پله دو مزیت دارد. اول اینکه مصرف برق مشاعات به طرز محسوسی کاهش پیدا می کند. دیگر اینکه طول عمر لامپ ها نصب شده در راه پله ها طولانی تر می شود. 

خدمات نصب سنسور و تایمر مشاعات ساختمان

انواع تایمر راه پله و مشاعاتنصب تامیر راه پله، نصب سنسور راه پله

انواع تایمر راه پله

این تایمرها از هر برندی که باشند قابلیت نصب روی ریل و داخل جعبه فیوز را هم دارند. معمولا تایمر راه پله در یک باکس کوچک به ابعاد ۱۰ سانتیمتر قرار دارد. از نظر ظاهری شکل این باکس اصلا مشکلی در دکوراسیون راه پله ها ایجاد نمی کند. انواع تایمر راه پله در دو نوع سه سیم و چهار سیم تولید شده اند. در واقع برخی از تایمرها دارای ۳ ترمینال و برخی دیگر دارای ۴ ترمینال هستند. تفاوت انواع تایمر راه پله در سیستم داخلی است که مربوط به سیم کشی و برق کشی می شود. از نظر ساکنین و سیستم روشنایی ساختمان همه تایمرها به یک صورت عمل می کنند. اساس کار تایمرهای مشاعات به صورت زمانی است. مثلا می توان مدت زمانی چراغ ها را روی ۳۰ ثانیه، یک دقیقه، دو دقیقه و …. تنظیم کرد.

تعداد تایمر راه پله در هر ساختمان

جالب است بدانید که تنها یک تایمر یا رله زمانی برای کل ساختمان کافی است. تعداد طبقات ساختمان و یا واحدها هر چقدر هم که زیاد باشد همان یک تایمر کار را راه می اندازد. اما لازم است تا برای هر طبقه یا کنار هر واحد، یک کلید فشاری مجزا قرار بگیرد. در این صورت امکان روشن کردن چراغ ها برای همه واحدها وجود دارد. این کلیدها به صورت موازی کار شده اند و با فشار یکی از کلیدها همه چراغ های راه پله به طور هم زمان روشن می شوند. کلیدی برای خاموش کردن لامپ ها وجود ندارد بلکه با گذشت زمان مشخص، همه لامپ ها خاموش می شوند. با نصب انواع تایمر راه پله دیگر نگرانی بابت روشن ماندن چراغ های راه پله وجود ندارد.

سیم‌کشی برق ساختمان

انواع تایمرراه پله قیمت

معایب نصب تایمر راه پله

با نصب انواع تایمر راه پله دیگر نیازی به نصب کلیدهای یک پل و دوپل برای خاموش و روشن کردن نور راه پله ها نیست. اصولا این سیستم کمی قدیمی شده و در همه ساختمان های لوکس از سنسور راه پله و یا رله زمانی استفاده می شود. سنسورها به محض حرکت افراد در همان محدوده موجب روشن شدن لامپ می شوند اما تایمر راه پله تنها با زدن یک کلید کل چراغ های ساختمان را روشن می کند. شاید این تنها مشکل نصب تایمر زمان دار باشد که کلیدها به صورت موازی کار شده و همه لامپ ها هم زمان روشن می شود. البته با توجه به زمان دار بودن مدت روشنایی، این موضوع چندان مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

نکات استفاده از انواع تایمر راه پله

معمولا خروجی تایمرهای راه پله ۱۰ آمپر است. این یعنی هم زمان ۲۰ لامپ ۱۰۰ وات را می توان با تایمر مورد نظر روشن کرد. در این یک تایمر برای زمان دار کردن برق ساختمان کافی است. کلید روشن و خاموش تایمر و یا زمان بندی روشنایی روی هر باکس نصب شده و می توان زمان روشنایی چراغ ها را در آینده تغییر داد. برای این کار نیازی به سرویسکار نیست و خود ساکنین هم می توانند زمان بندی را تغییر دهند. به طور معمول زمان بین ۳۰ ثانیه تا ۱۰ دقیقه قابل تغییر است. در حالت عادی با فشار روی شستی لامپ ها روشن می شود و با رها کردن آن تا زمان تعیین شده، همچنان لامپ ها روشن است. چنانچه در عملکرد شستی مشکلی ایجاد شده و لامپ ها خاموش می شوند، امکان سوختن فیوز و یا خود تایمر وجود دارد.

نکات ضروری برق کشی ساختمان مسکونی

 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سنسور و تایمر مشاعات هم ارائه میده؟
انواع تایمر راه پلهانواع تایمر راه پله برای نصب در مشاعات ساختمان

هزینه نصب انواع تایمر راه پله چقدر است؟

قیمت کارهای سیم کشی برق ساختمان با توجه به متراژ محاسبه می شود. تعداد واحدهای بیشتر و محدوده فضای مشاع ساختمان مشخص می کند که چه مقدار کلید و سنسور و تجهیزات برق رسانی نیاز است. بنابراین همیشه پس از بررسی ساختمان می توان قیمت دقیق نصب تایمر راه پله را اعلام کرد.

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از (تومان)قیمت تا (تومان)
نصب سنسور(هر عدد)
90000150000
تعویض سنسور
7500095000
نصب سنسور به همراه کنتاکتور
200000350000
طراحی دید و اجرا
توافقی
عیب یابی و تعمیر سنسورتوافقی
سیم کشی برق تا 20 متر
85000145000
کابل کشی تا 20 متر
115000195000

سرویس نصب تایمر و سنسور مشاعات

برق کشی ساختمان مسکونی از خدمات فنی هوم سرویز در تهران است. در این سرویس صفر تا صد طراحی و اجرای تایمر نور مشاعات پذیرفته می شود. نصب سنسور برای راه پله و مشاعات، نصب تایمر راه پله، تعمیر تایمر راه پله و نصب انواع تایمر پارکینگی توسط برقکار ساختمان با تجربه انجام می شود. در صورت نیاز به کابل کشی و برق کشی برای سیستم روشنایی یا نصب تایمرهای زمانی با ما تماس بگیرید. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز طبق نرخ تعرفه، قیمت گذاری می شود. 

 سفارش سرویس سنسور و تایمر مشاعات را  از طریق اپلیکیشن هوم سرویز به رایگان ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سنسور و تایمر مشاعات تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا