تعمیرات و خدمات فنی

سرویس تعمیر ترموکوبل بخاری گازی

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کم کم به روزهای سرد سال نزدیک می شویم و باید وسایل گرمایشی را روبراه کنیم. برای اینکه در سوز و سرما بخاری گازی به خوبی خانه را گرم کند لازم است تا از قبل سرویس بخاری گازسوز را انجام دهیم. یکی از بزرگترین مشکلاتی که در سرویس بخاری گازی دیده می شود خرابی ترموکوبل است. هر گونه ایراد و اشکال در این قطعه موجب می شود که برای روشن کردن بخاری گازی دچار مشکل شویم. به طور کلی در سرویس نصب و تعمیر بخاری گازی همه قطعات بررسی می شود و در صورت نیاز قطعه معیوب تعویض می شود. تعمیر ترموکوبل بخاری گازی از اولین کارهایی است که توسط سرویسکار انجام می شود.

ترموکوبل چیست؟

همه وسایل گازسوز خانگی دارای ترموکوبل هستند. در واقع این وسیله برای ایمنی بر روی بخاری گازی نصب می شود. بخاری گازسوز همیشه در معرض خاموشی و قطعی گاز قرار دارد. در صورتی که شبکه گاز ساختمان قطع شود، بخاری هم خود به خود خاموش خواهد شد. تا اینجای کار مشکلی نیست اما وقتی سیستم گاز ساختمان مجدد وصل شود، وسایل گازسوز در خطر انفجار و آتش سوزی قرار دارند. برای جلوگیری از این مشکل ترموکوبل در مسیر گازرسانی بخاری های گازسوز نصب می شود. این وسیله بسیار کارامد از تجمع گاز در بخاری جلوگیری می کند. اصولا هر وسیله گاز سوز دیگری نیز حتما یک ترموکوبل دارد. برای مثال به  اجاق گاز خانگی نگاه کنید، آیا ترموکوبل را می بینید. این قطعه کنار شعله گاز قرار دارد. بیشترین کاربرد ترموکوبل موقع روشن کردن بخاری است.

راهنمای تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر ترموکوبل بخاری گازی قیمتخدمات نصب و تعمیر بخاری گازی در تهران

تعمیر ترموکوبل بخاری گازی

آیا هنگام روشن کردن بخاری با مشکل مواجه می شوید؟ یکی از رایج ترین مشکلاتی که اغلب با بخاری گازی داریم مربوط به روشن کردن آن است. وقتی دکمه فرمان روشن فشار داه می شود، شمعک روشن شده و گاز جریان پیدا می کند. گاز شبکه منزل به محض رسیدن به شمعک، بخاری را روشن می کند. ولی همیشه این کار به همین سادگی نیست. چنانچه با فشردن دکمه فرمان، ابتدا شعله روشن شود و با برداشتن دست از روی دکمه، گاز قطع شود بدون تردید مشکل از ترموکوبل است. تعمیر ترموکوبل بخاری گازی تنها راه برای برطرف کردن مشکل روشن ماندن شعله لوازم گازسوز است. در واقع ترموکوبل یک مولد جریان الکتریکی در وسایل گازسوز است که بدون آن دستگاه به درستی کار نمی کند.

ترموکوبل چکار می کند؟

ترموکوبل از سویی به پیلوت و از جهتی دیگر به بوبین متصل است.  این اتصال به گونه ای است که یک میدان مغناطیسی در محل ایجاد می شود. وقتی بخاری خاموش است این مدار قطع می باشد. موقع روشن شدن بخاری گازی، این جریان به طور دائمی برقرار است. اما وقتی شبکه گاز دچار قطعی شود باز هم این میدان مغناطیسی عمل نمی کند. این یعنی هیچ گازی هم در بخاری پخش نخواهد شد. برای روشن کردن بخاری گازی لازم است تا دکمه ترموکوبل به مدت ۲۰ ثانبه نگه داشته شود. به این ترتیب با گرم شدن این قطعه، سیستم میدان مغناطیسی بین بوبین و …. فعال شده و مسیر گاز باز می شود. بنابراین لازم است تا حتما این زمان برای گرم شدن ترموکوبل در نظر گرفته شود. اگر پس از این مدت هنوز با رها کردن دکمه، گاز باز نمی شود نگران کننده است.

برای تعمیر ترموکوبل بخاری گازی با سرویس تعمیر بخاری گازی هوم سرویز تماس بگیرید.

تعمیر ترموکوبل بخاری گازی در تهرانتعمیر ترموکوبل بخاری گازی با قیمت منصفانه

اهمیت ترموکوبل در بخاری گازی

این قطعه حساس، ایمنی لوازم گازسوز را تامین می کند. گاز خانگی می تواند بسیار خطرناک و حتی مرگ آور باشد. خطر تنفس گاز و یا خطرات ناشی از انفجار گاز بسیار جدی است. لوازم خانگی استاندارد همیشه با این قطعه محافظ تولید می شوند. به این ترتیب نگرانی بابت قطع شدن گاز و تجمع گاز اضافی در محل وجود ندارد. اما مشکل اینجاست که ترموکوبل در معرض آسیب قرار دارد و از قطعاتی است که هر از گاهی لازم است تا تعویض شود. هر گونه ضربه به ترموکوبل می تواند کارکرد آن را مختل کند. شکستگی یا عدم توازن این قطعه می تواند عملکرد آن را دچار مشکل کند. برای اینکه لوازم گازسوز و به خصوص بخاری گازی به خوبی کار کند لازم است تا سرویس دوره ای برای بازبینی بخاری انجام شود. در صورتی ک بخاری گازی روشن نمی شود با همیاران هوم سرویز تماس بگیرید.

آموزش تعمیر ترموکوبل بخاری گازی

گذراندن دوره تعمیر لوازم خانگی برای تعمیر بخاری گازی الزامی است. وقتی بخاری گازی روشن نمی شود احتمال زیاد ترموکوبل آسیب دیده است. معمولا در اثر جا به جایی بخاری و یا تراز نبودن سطح زمین این مشکل ایجاد می شود. برای تعمیر ترموکوبل بخاری گازی لازم است تا ترموکوبل از نزدیک بررسی شود. در صورت نیاز به تعویض، قطعه سالم با ترموکوبل آسیب دیده جایگزین می شود. این کار چندان مشکل نیست و در زمان کوتاهی انجام می شود. اما حتما باید در این زمینه تجربه داشته باشید. کارهای تعمیراتی وسایل گازسوز را نمی توان به صورت ناشیانه انجام داد. هر گونه سهل انگاری ممکن است به بهای گزافی تمام شود. جهت سرویس و تعمیر ترموکوبل با ما تماس بگیرید. در صورت خرید قطعه و تعویض حتما فاکتور خرید ارائه می شود.

مراحل تعمیر ترموکوبل بخاری گازیتعمیر ترموکوبل بخاری گازی در تهران

هزینه تعمیر ترموکوبل بخاری گازی

تعمیر بخاری گازی، تعمیر شمعک ( پیلوت)، بوبین، تعمیر ترموکوبل بخاری گازی و …یک کار تخصصی است. در صورتی که مهارتی در این کار ندارید هرگز اقدام به باز کردن بخاری گازسوز و تعمیر آن نکنید. هزینه سرویس و تعمیر بخاری گازی بسیار مقرون به صرفه است پس با بی مبالاتی برای خود و خانواده تان مشکل ایجاد نکنید.سرویس نصب و تعمیر بخاری گازی در تهران یکی از خدمات درب منزل هوم سرویز است. این سرویس در همه مناطق تهران ارائه می شود. همه ساله با نزدیک شدن به فصل سرما، تقاضا برای نصب و تعمیر وسایل گرمایشی بیشتر می شود. قبل از اینکه سرما از راه برسد نسبت به سرویس بخاری گازی اقدام کنید. 

عنوان(به روز رسانی سال 99)قیمت از(تومان)قیمت تا(تومان)
نصب بخاری گاری
6000080000
تعمیر بخاری گازی
80000100000
تعویض قطعه(هر عدد)
50000
سرویس کامل و شست و شوی برنر
100000200000

سفارش سرویس نصب و تعمیر بخاری گازی را به رایگان در اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

در هوم سرویز همه قیمت ها شفافه و رایگان میتونید سفارش ثبت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا