تعمیرات و خدمات فنی

انواع لوله کشی پکیج کدام است؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

امروزه پکیج یکی از وسیله های ضروری خانواده ها به حساب می آید. به خصوص در آپارتمان های جدید حتما یک پکیج دیواری هم نصب شده است. سیستم پکیج طوری است که برای کارکرد نیاز به لوله کشی اختصاصی دارد. از لوله کشی های ورودی و خروجی آب گرم و سرد دستگاه گرفته تا سیستم لوله کشی رادیاتورها همگی بخشی از لوله کشی پکیج است. در واقع گرمای شوفاژ بستگی به انتقال آب گرم از پکیج به رادیاتورها دارد. این انتقال توسط لوله کشی های استاندارد پکیج انجام می شود. هر گونه مشکل و ایراد در سیستم لوله کشی منجر به از دست رفتن گرمای رادیاتورها و یا قطعی آب گرم در ساختمان می شود. عملیات لوله کشی در پکیج دیواری و زمینی توسط لوله کش ماهر هوم سرویز انجام می شود.

سیستم لوله کشی پکیج

در همه پروژه های لوله کشی از یک سبک لوله گذاری استفاده نمی شود. انواع سیستم لوله کشی را می توان برای پکیج به کار برد. با تولید نسل جدید لوله ها تقریبا استفاده از لوله های فلزی در سیستم لوله کشی پکیج منسوخ شده است. لوله های نیوپایپ، لوله های سبز، لوله ۵ لایه و .... بهترین لوله ها برای کار انتقال گرما در سیستم پکیج هستند. در ساختمان های تازه ساز اغلب از لوله های جدید با کارایی موثرتر استفاده شده است. تعمیر لوله های پکیج و شوفاژ هم همیشه با همین لوله های جدید انجام می شود. نوع لوله کشی پکیج رو کار یا توکار بستگی به محل نصب رادیاتورها و خواسته مشتری دارد. انواع  سیستم لوله کشی برای پکیج به یکی از دو طریق زیر انجام می شود.

الف- سیستم لوله کشی باز

ب- سیستم لوله کشی بسته

قیمت گذاری خدمات خانگی تعرفه قیمت نصب و تعمیر پکیج و آبگرمکن

سیستم لوله کشی پکیج

انواع لوله کشی پکیج

لوله کش با تجربه از روش های مختلفی برای سیستم پکیج و رادیاتورها استفاده می کند. انتخاب سیستم لوله گذاری در هر پروژه می تواند متفاوت باشد. هدف اینست که آب گرم پکیج به درستی در لوله ها جریان داشته باشد. هر گونه اشکال در مسیر لوله ها راندمان نهایی را پایین می آورد. گاهی به دلیل عدم اطلاع از مشکل لوله ها، دمای پکیج را بالاتر می بریم. به خصوص در فصل زمستان این کار می تواند موجب اتلاف سوخت بیشتری شود. جهت سرویس و تعمیر پکیج حتما قبل از فصل سرما اقدام کنید. خدمات سرویس پکیج هوم سرویز برای همین روزهاست. گاهی مشکل از پکیج نیست و مربوط به لوله ها می شود. انواع لوله کشی پکیج عبارتند از:

راهنمای تعمیر و سرویس پکیج

  • سیستم لوله کشی کلکتوری

سیستم کلکتوری از مدرن ترین و جدیدترین شیوه های لوله کشی برای شوفاژ است. در اجرای این سیستم برای هر طبقه دو لوله مجزای رفت و برگشت کار گذاشته می شود. لوله های رفت و برگشت برای هر واحد و هر رادیاتور نیز به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود. کلکتور وسیله ای شبیه به میله یا لوله که در انتهای آن چندین خروجی وجود دارد. با نصب شیر مخصوص کلکتوری می توان چندین خروجی برای تقسیم آب به طور یکسان گرفت. در صورت عدم نیاز می توان یک یا چند خروجی را قطع کرد. نصب کلکتور در لوله کشی ساختمان مزایای زیادی دارد از جمله:

  • امکان کنترل جریان آب
  • تقسیم و فشار آب یکسان در همه واحدها
  • افزایش بازدهی حرارتی پکیج و رادیاتور
  • اجرای سریع با لوله های پنج لایه
  • طول عمر بالای لوله کشی

اهمیت سرویس سیستم های گرمایشی و پکیج

لوله کشی پکیج ارزان

چگونه رسوب گیری آبگرمکن دیواری را انجام دهیم؟

  • سیستم لوله کشی پکیج با برگشت مستقیم

برای اینکه افت فشار کمتری در مسیر انتقال آب گرم، به وجود بیاید از روش ویژه ای استفاده می شود. در این شیوه آب برگشتی از دستگاه مستقیما وارد لوله برگشت می شود. استفاده از شیر زانویی، لوله های رفت و برگشت با اندازه های کوتاه و بلند و .... فشار آب را در حالت تعادل نگه می دارد. این نوع لوله کشی برای آپارتمان های کوچک مناسب تر است. در مواقعی که افت فشار نابرابر وجود دارد یا فضا برای اجرای کار کم است همیشه می توان از لوله کشی با برگشت مستقیم استفاده کرد. هزینه اجرای کار به دلیل مصالح به کار رفته در مسیر لوله کشی تا حدودی ارزان تر است.

  • سیستم لوله کشی پکیج با برگشت معکوس

استفاده از این شیوه برای سیستم های باز چندان رایج نیست ولی در مواردی که افت فشار وجود ندارد و فشار یکسان است، توصیه می شود. نحوه اجرای کار بدین گونه است که طول للوه های رفت و برگشت در مجموع مساوی  است. در این سیستم آب برگشتی از دستگاه در جهت لوله های رفت انتقال داده می شود. در واقع این شیوه را می توان به نوعی کاملا برعکس روش قبلی دانست.

سرویس پکیج در مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ

 

بیشتر بخوانید
راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن در منزل

قیمت لوله کشی پکیج

  • سیستم لوله کشی مختلط

اجرای لوله کشی پکیج به صورت مختلط را می توان ترکیبی ار دو شیوه مستقیم و معکوس دانست. لوله کش با توجه به شرایط تصمیم می گیرد که برخی از قسمت های لوله های برگشت به صورت مستقیم کار شود. اما در قسمت های دیگر از سیستم معکوس استفاده می کند. این لوله ها می توانند در کف، سقف و یا زیر زمین کار گذاشته شوند. مهم شیوه کار اجرای لوله گذاری است که کاملا متفاوت از شیوه های قبلی و به صورت مختلط انجام می شود. در این شیوه مجموع طول لوله های رفت و برگشت برابر نیست. مقدار افت فشار در مسیر نیز یکسان نمی باشد.

  • سیستم لوله کشی تک لوله ای

نحوه اجرای لوله ها در این شیوه به صورت یک لوله اصلی است. در سیستم تنها یک لوله اصلی کار گذاشته می شود و برای اتصال لوله های رفت و برگشت از پکیج و مبدل حرارتی به سمت رادیاتورها از اتصالات خاصی استفاده می شود. خدمات نصب و تعمیر پکیج شامل لوله کشی و سرویس پکیج است. سبک لوله کشی هر نوع باشد، پس از مدتی نیاز به تعمیر و رسیدگی دارد. سرویس نصب و تعمیر پکیج هوم سرویز در همه مناطق تهران، سفارش می پذریرد. 

برای ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر پکیج از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن