لوازم خانگی

انواع لوله کشی پکیج کدام است؟

امروزه پکیج یکی از وسیله های ضروری خانواده ها به حساب می آید. به خصوص در آپارتمان های جدید حتما یک پکیج دیواری هم نصب شده است. سیستم پکیج طوری است که برای کارکرد نیاز به لوله کشی اختصاصی دارد. از لوله کشی های ورودی و خروجی آب گرم و سرد دستگاه گرفته تا سیستم لوله کشی رادیاتورها همگی بخشی از لوله کشی پکیج است. در واقع گرمای شوفاژ بستگی به انتقال آب گرم از پکیج به رادیاتورها دارد. این انتقال توسط لوله کشی های استاندارد پکیج انجام می شود. هر گونه مشکل و ایراد در سیستم لوله کشی منجر به از دست رفتن گرمای رادیاتورها و یا قطعی آب گرم در ساختمان می شود. عملیات لوله کشی در پکیج دیواری و زمینی توسط لوله کش ماهر هوم سرویز انجام می شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سیستم لوله کشی پکیج

در همه پروژه های لوله کشی از یک سبک لوله گذاری استفاده نمی شود. انواع سیستم لوله کشی را می توان برای پکیج به کار برد. با تولید نسل جدید لوله ها تقریبا استفاده از لوله های فلزی در سیستم لوله کشی پکیج منسوخ شده است. لوله های نیوپایپ، لوله های سبز، لوله ۵ لایه و …. بهترین لوله ها برای کار انتقال گرما در سیستم پکیج هستند. در ساختمان های تازه ساز اغلب از لوله های جدید با کارایی موثرتر استفاده شده است. تعمیر لوله های پکیج و شوفاژ هم همیشه با همین لوله های جدید انجام می شود. نوع لوله کشی پکیج رو کار یا توکار بستگی به محل نصب رادیاتورها و خواسته مشتری دارد. هزینه کارهای اجرایی بستگی به نوع لوله گذاری و کیفیت لوله های پکیج، متغیر است.

انواع  سیستم لوله کشی برای پکیج به یکی از دو طریق زیر انجام می شود.

الف- سیستم لوله کشی باز

ب- سیستم لوله کشی بسته

قیمت گذاری خدمات خانگی تعرفه قیمت نصب و تعمیر پکیج و آبگرمکن

سیستم لوله کشی پکیج

انواع لوله کشی پکیج

لوله کش با تجربه از روش های مختلفی برای سیستم پکیج و رادیاتورها استفاده می کند. انتخاب سیستم لوله گذاری در هر پروژه می تواند متفاوت باشد. هدف اینست که آب گرم پکیج به درستی در لوله ها جریان داشته باشد. هر گونه اشکال در مسیر لوله ها راندمان نهایی را پایین می آورد. گاهی به دلیل عدم اطلاع از مشکل لوله ها، دمای پکیج را بالاتر می بریم. به خصوص در فصل زمستان این کار می تواند موجب اتلاف سوخت بیشتری شود. جهت سرویس و تعمیر پکیج حتما قبل از فصل سرما اقدام کنید. خدمات سرویس پکیج هوم سرویز برای همین روزهاست. سرویس پکیج قبل از شروع فصل سرما این حُسن را دارد که می توانید تعمیرکار پکیج متخصص را به راحتی پیدا کنید. بازار کار تعمیرات پکیج در زمستان ها خیلی داغ است و به سختی بتوانید یک تکنیسین کاربلد را استخدام کنید.

گاهی مشکل از پکیج نیست و مربوط به لوله ها می شود. انواع لوله کشی پکیج عبارتند از:

 • سیستم لوله کشی کلکتوری

تغییرات زیادی در سیستم و نوع لوله گذاری های پکیج وجود دارد. برخی از این روش ها قدیمی هستند و شاید این روزها کمتر استفاده بشوند. امروزه شیوه های نوین به دلیل کارایی بیشتر، مورد استقبال مشتری ها هستند. سیستم کلکتوری از مدرن ترین و جدیدترین شیوه های لوله کشی برای شوفاژ است. در اجرای این سیستم برای هر طبقه دو لوله مجزای رفت و برگشت کار گذاشته می شود. لوله های رفت و برگشت برای هر واحد و هر رادیاتور نیز به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود. کلکتور وسیله ای شبیه به میله یا لوله که در انتهای آن چندین خروجی وجود دارد. با نصب شیر مخصوص کلکتوری می توان چندین خروجی برای تقسیم آب به طور یکسان گرفت. در صورت عدم نیاز می توان یک یا چند خروجی را قطع کرد. این سیستم کارامدتر از روش های قدیمی بوده و صرفه جویی زیادی خواهد داشت.

نصب کلکتور در لوله کشی ساختمان مزایای زیادی دارد از جمله:

 • امکان کنترل جریان آب 
 • تقسیم و فشار آب یکسان در همه واحدها
 • افزایش بازدهی حرارتی پکیج و رادیاتور
 • اجرای سریع با لوله های پنج لایه
 • طول عمر بالای لوله کشی
 • گرمایش مناسب ساختمان

اهمیت سرویس سیستم های گرمایشی و پکیج

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر پکیج هم ارائه میده؟

لوله کشی پکیج ارزان

چگونه رسوب گیری آبگرمکن دیواری را انجام دهیم؟

 • سیستم لوله کشی پکیج با برگشت مستقیم

برای اینکه افت فشار کمتری در مسیر انتقال آب گرم، به وجود بیاید از روش ویژه ای استفاده می شود. در این شیوه آب برگشتی از دستگاه مستقیما وارد لوله برگشت می شود. استفاده از شیر زانویی، لوله های رفت و برگشت با اندازه های کوتاه و بلند و …. فشار آب را در حالت تعادل نگه می دارد. این نوع لوله کشی برای آپارتمان های کوچک مناسب تر است. در مواقعی که افت فشار نابرابر وجود دارد یا فضا برای اجرای کار کم است همیشه می توان از لوله کشی با برگشت مستقیم استفاده کرد. هزینه اجرای کار به دلیل مصالح به کار رفته در مسیر لوله کشی تا حدودی ارزان تر است. موقع اجرای لوله کشی پکیج، تعداد واحدهای مشترک، عامل مهمی است. این روزها از پکیج های داخلی به صورت مجزا برای هر واحد استفاده می شود. لوله کشی در این مورد کاملا اختصاصی انجام می شود.

 • سیستم لوله کشی پکیج با برگشت معکوس

استفاده از این شیوه برای سیستم های باز چندان رایج نیست ولی در مواردی که افت فشار وجود ندارد و فشار یکسان است، توصیه می شود. نحوه اجرای کار بدین گونه است که طول لوله های رفت و برگشت در مجموع مساوی  است. در این سیستم آب برگشتی از دستگاه در جهت لوله های رفت انتقال داده می شود. در واقع این شیوه را می توان به نوعی کاملا برعکس روش قبلی دانست. به طور معمول انتخاب روش اجرای کار بر عهده لوله کش است. در این مورد لازم است تا کلیه شرایط بررسی شود و با صاحب ملک نیز مشورت خواهد شد. پس از اجرای لوله کشی امکان تعویض و یا تغییر در سیستم لوله کشی پکیج وجود ندارد. در صورت نیاز به تغییر، مالک ناچار به پرداخت هزینه بیشتری می شود لذا بهتر است از قبل در این مورد تصمیم مناسبی گرفته شود.

سرویس پکیج در مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ

قیمت لوله کشی پکیج

 • سیستم لوله کشی مختلط

اجرای لوله کشی پکیج به صورت مختلط را می توان ترکیبی ار دو شیوه مستقیم و معکوس دانست. لوله کش با توجه به شرایط تصمیم می گیرد که برخی از قسمت های لوله های برگشت به صورت مستقیم کار شود. اما در قسمت های دیگر از سیستم معکوس استفاده می کند. این لوله ها می توانند در کف، سقف و یا زیر زمین کار گذاشته شوند. مهم شیوه کار اجرای لوله گذاری است که کاملا متفاوت از شیوه های قبلی و به صورت مختلط انجام می شود. در این شیوه مجموع طول لوله های رفت و برگشت برابر نیست. مقدار افت فشار در مسیر نیز یکسان نمی باشد.

 • سیستم لوله کشی تک لوله ای

نحوه اجرای لوله ها در این شیوه به صورت یک لوله اصلی است. در سیستم تنها یک لوله اصلی کار گذاشته می شود و برای اتصال لوله های رفت و برگشت از پکیج و مبدل حرارتی به سمت رادیاتورها از اتصالات خاصی استفاده می شود. کیفیت گرمایش ساختمان و آب گرم مصرفی بستگی به کیفیت لوله کشی دارد. حتی در بهترین حالت نیز امکان آسیب به لوله ها در سال های بعد، هست. خدمات نصب و تعمیر پکیج شامل لوله کشی و سرویس پکیج است. سبک لوله کشی هر نوع باشد، پس از مدتی نیاز به تعمیر و رسیدگی دارد. سرویس نصب و تعمیر پکیج هوم سرویز در همه مناطق تهران، سفارش می پذریرد. 

راهنمای تعمیر و سرویس پکیج

تعرفه های نصب و تعمیر پکیج هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
نصب پکیج دیواری115000185000
نصب پکیج زمینی (بدون لوله کشی)110000170000
سرویس دوره ای (با اسیدشویی)200000395000
نصب شیرآلات(هر عدد)3500055000
اسیدشویی کامل و رسوب زدایی
250000420000
هواگیری هر رادیاتور پکیج25000040000
تعویض پمپ پکیج85000165000
عیب یابی و رفع عیب950001750000
تعویض شير برقي یا دستي يا شير اتوماتيك5000080000

خدمات نصب و تعمیر پکیج دیواری و ایستاده در تهران

این سرویس شامل این موارد است:  تعویض رسوب گیرهای ورودی، باز کردن فیلتر سه راهی ورودی، کنترل سیستم دودکش، کنترل و بازدید مشعل، بازدید پمپ، کنترل فیلتر و تعویض، تنظیمات فشار آب و گاز و کنترل حرارت، کنترل قطعات داخلی، هواگیری شوفاژ و به طو کلی سرویس دوره ای پکیج. کلیه خدمات نصب و تعمیر پکیج در همه مناطق تهران پذیرفته می شود. جهت ثبت سفارش از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید. برای ثبت سفارش هیچ هزینه ای دریافت نمی شود و کاملا رایگان است. پس از ثبت سفارش از طرف تیم پشتیبانی با مشتری تماس گرفته می شود و هماهنگی برای اعزام تعمیرکار انجام خواهد شد. بهترین لوله کش پکیج از همیاران هوم سرویز است که تجربه زیادی در زمینه نصب و تعمیرات پکیج و لوله کشی دارد. برای اطمینان از کیفت کار، این سرویس به طور کامل تحت گارانتی کیفیت ارائه می شود.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر پکیج از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر پکیج تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا