برقکاری ساختمان

قیمت شارژ گاز کولر گازی چقدر است؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

یکی از دلایل اصلی افت کیفیت کولر گازی، کاهش میزان شارژ گاز در کولر است. قیمت شارژ گاز کولر گازی چندان زیاد نیست و اغلب در زمان سرویس کولر گازی، فشار گاز نیز بررسی می شود. اگر فشار گاز کم شود، دیگر تمیز کردن دستگاه و سرویس هم فایده ای ندارد و می بایست تعمیرکار کولرگازی، تا میزان لازم گاز را پر کند. معمولا نیازی به شارژ سالیانه گاز گولر نیست و تنها در صورتی که میزان خنک کنندگی دستگاه کم می شود، امکان کاهش گاز نیز وجود دارد. قیمت شارژ گاز کولر گازی با توجه به هر مورد به صورت انفرادی محاسبه می شود. در واقع این هزینه همیشه یک مقدار ثابت نیست. عوامل متعددی روی تغییر قیمت های شارژ گاز تاثیر دارند که هر کدام به تفکیک بررسی می شوند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت شارژ گاز کولر گازی

با شروع فصل گرما لازم است تا سرویس دوره ای کولر و شارژ کولر گازی نیز انجام شود. سرویس کاران هزینه های متفاوتی را بابت شارژ و سرویس دوره ای دریافت می کنند که خود چالش برانگیز است. علت تفاوت قیمت های دریافتی بابت شارژ کولر گازی چیست؟ عدم وجود نرخ ثابت در این سرویس موجب شده تا خانواده ها به نوعی دچار سر در گمی شوند. آیا هزینه ای که پرداخته اید، منصفانه بوده است؟ برای پاسخ به این سوال لازم است تا اطلاعاتی از نحوه قیمت گذاری سرویس و شارژ کولرگازی را داشته باشیم. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که همیشه در سرویس دوره ای کولر، شارژ گاز انجام نمی شود. در صورتی که نیاز به شارژ گاز باشد، هزینه سرویس دوره ای بیشتر خواهد شد. 

هزینه سرویس کولر گازی

قیمت شارژ گاز کولر گازیسرویس دوره ای کولر گازی و تعمیرات

قیمت شارژ گاز کولر گازی : قدرت موتور و حجم آن

برندهای کولر گازی موجود دارای تفاوت های زیادی هستند. حجم موتور با وات کولر اصلی ترین شاخص تعیین کننده هزینه های شارژ گاز کولر گازی است. علت اینست که کولر گازی هایی که قدرت پایین تری دارند، مخزن گاز کوچکتری نیز دارند. به این ترتیب برای شارژ مجدد این کولرها همیشه مقدار گاز کمتری استفاده می شود. کولر گازی های قوی تر که قدرت خنک کنندگی بیشتری دارند معمولا از برندهای معتبر هستند. مخزن گاز این کولرها گاهی ۲ برابر بیشتر از کولرهای ضعیف، ظرفیت شارژ دارد. بدیهی است که هزینه های دریافتی در این موارد تفاوت داشته باشد. هر چه میزان گاز بیشتری مورد نیاز باشد، هزینه شارژ گاز بیشتر می شود. این تنها و اصلی ترین علت تفاوت در هزینه های دریافتی است. بهتر اینست که برندهای معتبر کولر گازی را خریداری کنید تا خیال تان بابت کارکرد آن راحت باشد.

راهنمای سرویس کولر گازی

تاثیرکاهش شارژ روی قیمت شارژ گاز کولر گازی

برای تعیین قیمت شارژ گاز کولر گازی لازم است تا میزان کاهش گاز اندازه گیری شود. همه کولرها به یک میزان نیاز به شارژ گاز ندارند بلکه تنها مقداری از گاز که کم شده است، شارژ می شود! دلیل تخلیه گاز کولر گازی هر چه باشد روی قیمت ها تاثیر دارد. سرویس کار کولر گازی از یک درجه گیج برای سنجش میزان کاهش گاز استفاده می کند. برای مثال اگر مقدار نرمال گاز برای این کولر گازی ۶۰ پی سی ای باشد، اما دستگاه ۴۰ پی سی ای را نشان دهد لازم است تا ۲۰ پی سی ای دستگاه شارژ شود. این میزان در دستگاه های مختلف یکسان نیست. به همین دلیل قیمت شارژ گاز کولر گازی نیز متفاوت اعلام می شود.

آموزش تعمیر کولر گازی و اسپلیت

قیمت شارژ گاز کولر گازی موقع نصبخدمات نصب و راه اندازی کولر گازی

بررسی علت تخلیه گاز

قبل از شارژ مجدد کولر گازی لازم است تا عات خالی شدن گاز بررسی شود. اگر علت تخلیه گاز مشخص نشود خیلی زود دوباره گاز خالی شده و می بایست قیمت شارژ گاز کولر گازی را دوباره بپردازید. علت اصلی کاهش میزان شارژ گاز کولر نشتی است. هر گونه آسیب در جوینت تریزون ، صفحه تریزون ، لوله ها اتصالات داخل کمپرسور ، کندانسور و با لوله های دور درب می تواند موجب نشتی و تخلیه گاز کولر گازی شود. لازم است سرویس کار هوم سرویز ابتدا همه بخش های کولر و قسمت های درگیر را بررسی کرده و سپس اقدام به تعمیر کولر گازی می کند. با توجه به محل نشتی، هزینه تعمیرات متفاوت است. عیب یابی محل نشت و تعمیر هزینه بر است. این هزینه روی قیمت شارژ گاز کولر گازی افزوده خواهد شد.

قیمت شارژ گاز کولر و هزینه تعمیرات

هزینه سرویس کولر گازی همیشه کمتر از قیمت تعمیر آن است. اگر به طور مرتب و حداقل سالی یکبار کولرگازی سرویس شود، نشتی ها شناسایی می شود. در این صورت قبل از اینکه گاز گولر به طور کامل تخلیه شود می توان نسبت به رفع ایراد اقدام کرد. برای تعمیر کولر گازی و رفع نشتی لازم است تا محل نشت وکیوم شود. هزینه وکیوم به طور جداگانه لحاظ می شود. در این صورت قیمت شارژ گاز کولر گازی با توجه به قطعات استفاده شده در سرویس تعمیرات، محاسبه می شود.

آموزش نصب کولر گازی و اسپلیت

هزینه شارژ کولر گازینصب و راه اندازی کولر گازی در تهران

قیمت شارژ گاز کولر گازی در تهران

در اغلب موارد سرویس کار کولر گازی متوجه ایراد و اشکال در قسمت دیگری از دستگاه می شود. به این ترتیب علاوه بر شارژ گاز کولر هزینه های جانبی نیز باید در نظر گرفته شود. هزینه عیب یابی و تعویض قطعات، رفع نشتی و تعمیر کولر را نمی توان از قبل محاسبه کرد. لازم است تا سرویسکار از نزدیک کولر گازی را بررسی کند.

خدمات نصب و سرویس کولر گازی

نصب و راه اندازی کولر گازی از سرویس هایی کابردی و پر تقاضا در هوم سرویز است. این سرویس شامل نصب پایه دیواری یونیت خارجی،نصب پایه زمینی، داکت کشی،نصب پنل کولر گازی، رفع نشتی گاز و وکیوم کامل دستگاه می باشد. سرویس کولر گازی هوم سرویز شامل بررسی قطعات داخلی، نشت یابی، شستشوی کامل مدار، تعویض فیلتر درایر می باشد. این سرویس توسط تکنیسین با تجربه و آموزش دیده در همه محله های تهران ارائه می شود. هزینه شارژ گاز کولر گازی با توجه به موارد ذکر شده لحاظ می شود. جهت ثبت سفارش سرویس کولر گازی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه شامل تضمین کیفیت خدمات می باشند. با ما تماس بگیرید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر گازی هم ارائه میده؟

جهت ثبت سفارش سرویس نصب و راه اندازی و شارژ کولر گازی از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر گازی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا