برقکاری ساختمان

مزایای نصب لامپ سنسور دار در ساختمان چیست؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نصب لامپ سنسور دار یکی از رایج ترین راه ها برای تامین روشنایی ساختمان است. انواع لامپ های سنسوردار سقفی و دیواری تولید شده که به حرکت و جا به جایی حساس است. چراغ های حسگر و حسگرهای حساس این لامپ ها قادرند در محدوده دید، حرکات را شناسایی کرده و به صورت اتوماتیک روشن شوند. این تکنولوژی در مقایسه با لامپ های ساده، نسبتا جدیدتر و پیچیده تر است. میزان حساسیت این حسگرها به قدری است که در نور روز حتی با حرکت هم، لامپ روشن نخواهد شد. با به کارگیری انواع چراغ سقفی سنسوردار می توان روشنایی فضای مورد نظر را بدون دخالت انسانی و یا زدن کلید روشنایی، تامین کرد. طریقه کار این حسگرها طوری است که پس از خروج فرد از محل، در زمان مشخصی و طبق تایمر نور چراغ به صورت اتومات خاموش می شود.

انواع لامپ سنسوردار

نصب لامپ سنسور دار در راه پله، پارکینگ و مشاعات بسیار کاربردی است. این چراغ های سنسوردار محهز به امواج مادون قرمزهستند و به هر نوع حرکت و حرارت واکنش نشان می دهند. چراغ های سنسوردار سقفی قابلیت تنظیم زمان روشن بودن و تنظیم مقدار و شدت نور را دارند. برخلاف لامپ های معمولی کلید on/off در این مدار وجود ندارد. اگر چه استفاده از این لامپ ها در داخل منزل چندان رایج نیست ولی در صورت مناسب بودن اندازه سقف  متراژ افق می توان در داخل آپارتمان نیز از لامپی های سنسوردار استفاده کرد. انواع چراغ های سنسوردار یک نسوره و چند سنسوره تولید شده است. برای مثال سنسورهای حرکتی راه پله موجود در بازار اینها هستند:

 • سنسور حرکتی ۱۴۰ درجه توکار
 • سنسور حرکتی ۱۸۰ درجه دیواری
 • سنسور حرکتی ۳۶۰ درجه سقفی
 • سنسور حرکتی ۳۶۰ درجه توکار سقفی
 • سنسور و لامپ سرخود

راهنمای کامل نصب لوستر

نصب لامپ سنسور دار ارزاننصب لامپب سنسور دار سقفی در راه پله

کاربرد چراغ های سقفی سنسور دار

تامین روشنایی فضای مشاع به اندازه روشنایی داخل منازل اهمیت دارد. برای همین حتما باید مدیریت ساختمان برای روشنایی پارکینگ ها، انباری ها، راه پله و راه پله ها از شرکت های خدماتی کمک بگیرد. با نصب لامپ سنسوردار نگرانی بابت فراهم کردن روشنایی در ساختمان های مسکونی وجود ندارد. این امر موجب بالا رفتن امنیت ساختمان نیز می شود. اما همه ساختمان های اداری و تجاری نیز باید در مورد فراهم کردن روشنایی تصمیم جدی بگیرند. تردد در ساختمانی های اداری-تجاری و برج های مسکونی بدون برخورداری از روشنایی ساختمان، بسیار مشکل می شود. حتی همه فضاهای سبز شهری نیز نیاز به چراغ های سنسور دار برای تامین روشنایی در شب دارند. کاربرد این تجهیزات بسیار گسترده است.

چگونه لوستر سقفی را نصب کنیم؟ طریقه نصب لوستر سقفی

ویژگی چراغ سنسور دار

با نصب لامپ سنسور دار در واقع یک سیستم هوشمند روشنایی را در اختیار دارید. طریقه روشن شدن این لامپ ها با حسگرهای هوشمندی است که با مادون قرمز کار می کنند. این حسگرها نسبت به کوچکترین حرکت و حرارتی حساس هستند. امکان دید ۳۶۰ درجه در لامپ های سنسور دار موجب شده تا هیچ حرکتی از دید حسگرها پنهان نماند. برخی از ویژگی های چراغ های سنسور دار عبارتند از:

 • امکان تنظیم حساسیت 
 • امکان تنظیم زمان روشن ماندن لامپ ها
 • امکان تنظیم منطقه دید سنسورها
 • کاهش سیم کشی برای نصب چراغ
 • کاهش هزینه برق مصرفی 
 • صرفه جیی در مصرف انرژی 
 • حذف کلید روشن و خاموش
 • بدون تیاز به تایمر و شاسی تایمری
 • روشن و خاموش شدن اتومات
 • بالا بردن ضریب ایمنی ساختمان
 • عدم انتقال آلودگی 

آموزش نصب لوستر به سقف کاذب

نصب لامپ سنسور دار سقفیخدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر

چگونه لوستر آشپزخانه مناسب را انتخاب کنیم؟

مزایای نصب لامپ سنسور دار

استفاده از چراغ های سنسوردار بسیار ساده است. هر زمانی که شخصی در راه پله ها، پارکینگ و مشاعات حرکت می کند، سنسور فعال شده و به صورت خودکار برق همان منطقه روشن می شود. به همین ترتیب با ترک محل، سیستم به صورت خودکار برق را قطع کرده و لامپ خاموش می شود. در نتیجه بدون اینکه کاری انجام داده باشید و یا حتی به کلید برق دست زده باشید، از روشنایی استفاده کرده اید. این امر به خصوص در ساختمان ها و اماکن عمومی یک امتیاز بزگ است که مانع از انتقال بیماری های فصلی و آلودگی ها در سطح وسیع می شود. با نصب لامپ سنسور دار در سرویس های بهداشتی عمومی، بیمارستان ها و درمانگاه ها می توان از انتشار بیماری های واگیردار پیشگیری کرد. برخی از مزایای نصب چراغ های سنسور دار عبارتند از:

 • بالا رفتن ضریب امنیت در فضاهای عمومی و پر تردد
 • تامین روشنایی مشاعات نظیر راه پله ها و پارکینگ بدون هزینه اضافی
 • بالا رفتن عمر تجهیزات روشنایی و سیستم برق رسانی در ساختمان
 • پیشگری از انتقال آلودگی و حذف کلیدها
 • صرفه جویی در مصرف برق و مبلغ پرداختی شارژ ساختمان
 • خاموش شدن هوشمند لامپ سنسور دار
 • عدم  حساسیت سنسورها در نور روز

انواع لامپ در سیستم روشنایی ساختمان

قیمت نصب لامپ سنسور دار

قیمت نصب لامپ سنسور دار

هزینه نصب سیستم روشنایی هوشمند مجهز به حسگرهای مادون قرمز بسیار کمتر از قیمت نصب سیستم های روشایی معمولی است. در این سیستم با حذف کلیدها و سیم کشی های آن تا حدود زیادی هزینه های کاهش می یابد. علاوه بر ان با نصب لامپ سنسور دار مبلغ زیادی بابت خرید لامپ و … صرفه جویی خواهد شد. به دلیل کاهش زمان روشنایی عمر مفید لامپ های برق بسیار بیشتر خواهد شد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

خدمات نصب لامپ سنسور دار ،چراغ و لوستر هوم سرویز

نصب لامپ سنسور دار ، نصب لوستر، نصب هالوژن، نصب سنسور سقفی و دیواری به صورت توکار و روکار، نصب تایمر راه پله و … از سرویس های درب منزل هوم سرویز در تهران است. بهترین برقکار ساختمان کارهای نصب و تعمیرات سیستم های روشنایی را در ساختمان های مسکونی و اداری انجام می دهد. برای ثبت سفارش رایگان سرویس نصب لامپ و لوستر از اپلییکشن هوم سرویز استفاه کنید. تنها با پاسخ به چند سوال ساده می توانید بهترین خدمات برقکاری را دریافت کنید. هیچ هزینه ای بابت ثبت سفارش دریافت نمی شود. هزینه خدمات پس از بازدید و مشاوره رایگان اطلاع رسانی خواهد شد. همه سفارش های ثبت شده در اپ هوم سرویز شامل تضمین کیفیت خدمات هستند.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس نصب لامپ، چراغ و لوستر از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب لامپ، چراغ و لوستر تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا