کاربردی

چرا همه برج های مسکونی به آنتن مرکزی مجهز هستند؟

نصب آنتن مرکزی

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

سابق بر این هر واحدی برای خود یک آنتن روی پشت بام نصب می کرد. در آپارتمان های کم واحد یا خانه های ویلایی باز هم اوضاع همین است. روی پشت بام چندین آنتن بلند و کوتاه نصب شده است اما در آپارتمان هایی که واحدهای بیشتری دارند و به خصوص در برج های مسکونی بهتر است از آنتن مرکزی برای گیرنده های همه واحدها استفاده شود. نصب آنتن مرکزی مزایای زیادی دارد ولی مهم ترین آن حذف ده ها آنتن بر روی بام خانه هاست. هزینه اجرای آنتن مرکزی بین همه واحدها سرشکن می شود به این ترتیب قیمت های پرداختی خیلی مقرون به صرفه است. اگر برای نصب آنتن مرکزی دچار تردید هستید این مطلب را از دست ندهید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نصب آنتن مرکزی یک کار عادی در مجتمع های مسکونی و برج های بلند است. اما حتی آپارتمان های کم واحدتر هم می توانند از سیستم آنتن مرکزی استفاده کنند. این روزها تقریبا در همه ساختمان های تازه ساز، موقع ساخت بنا سیستم آنتن دیجیتال مرکزی هم نصب می شود. این سیستم مزایای زیادی را برای واحدها و انشعابات به همراه دارد. دریافت سیگنال های مطلوب تلویزیونی یکی از مهم ترین مزایای نصب آنتن مرکزی در ساختمان است. با این آنتن ساده ولی قدرتمند دیگر نیازی به تنظیم آنتن های قدیمی برای دریافت تصاویر بدون برفک و شفاف ندارید. آنتن های مرکزی کارایی بسیار بالاتری از آنتن های چند شاخه قدیمی دارند. 

آنتن مرکزی چیست؟

ساختمان هایی که مجهز به سیستم آنتن مرکزی هستند مشکلی در دریافت تصاویر تلویزیونی ندارند. در واقع سیستم آنتن مرکزی انشعابات را از نصب آنتن اختصاصی بی نیاز می کند. با نصب آنتن دیجیتال همه واحدها می توانند تصاویر تلویزیونی را به صورت تقویت شده و کاملا شفاف دریافت کنند. هر سیستم دارای ۴ بخش مستقل برای انتقال سیگنال های دریافتی به گیرنده ها است. 

 • بخش دریافت: همه تصاویر ماهواره ای و تلویزیونی توسط این بخش دریافت می شود. حتی این سیستم قادر است توسط سیم RF تصاویر ویدیویی دوربین مدار بسته را نیز دریافت کند. برای این منظور می بایست تنظیمات روی دستگاه انجام شود.
 • بخش تقویت: برای اینکه سیگنال های دریافتی قابل استفاده باشند لازم است تا با حذف نویزها، سیگنال ها برای گیرنده ها تقویت شوند. در بسیاری از مناطق، مشکل نویز در گیرنده های تلویزیونی وجود دارد که به این ترتیب مشکل برطرف می شود.
 • بخش انتقال: از کابل کواکسیکال برای انتقال سیگنال ها به گیرنده ها استفاده می شود. این کابل با کابل های معمولی تفاوت دارد و کارایی متفاوتی دارد.
 • بخش تقسیم: اصلی ترین بخش در آنتن مرکزی همین قسمت است که وظیفه تقسیم سیگنال های تقویت شده بین گیرنده ها را بر عهده دارد. با این ویژگی امکان بهره برداری همه واحدها میسر می شود.

آنتن مرکزی چیست و چه مزایایی دارد؟

قیمت نصب انتن مرکزیبرقکار سیار شبانه روزی در تهران

ضرورت نصب آنتن مرکزی چیست؟

معمولا در ساختمان هایی که دارای واحدهای زیادی هستند همیشه از سیستم آنتن مرکزی استفاده می شود. نصب آنتن اختصاصی برای هر واحد در پشت بام اصلا جلوه خوبی ندارد و ظاهر ساختمان را شبیه به دکل مخابراتی نشان می دهد. به این ترتیب واحدها ترجیح می دهند از تجهیزات دریافت و انتقال تصاویر کارامدتری استفاده کنند. در این مورد استفاده از آنتن دیجیتال مرکزی نسبت به آنتن های مجزا برای هر واحد ارجحیت دارد. در ساختمان هایی که محدودیت فضایی برای پشت بام دارند نیز نمی توان از چندین آنتن مجزا برای واحدها استفاده کرد. این موضوع در ساختمان های کوچکتر بیشتر دیده می شود. اما اینها تنها دلیل نصب آنتن مرکزی در ساختمان نیست.

 • حذف حجم بالای سیم کشی های آنتن تا رسیور 
 • عدم اشغال فضای زیاد در پشت بام
 • خنثی کردن اثر انعکاسی و القایی آنتن های مجاور
 • حفظ زیبایی محوطه پشت بام 
 • کاهش هزینه نصب آنتن 
 • دریافت یکسان تصاویر در همه گیرنده ها بدون افت کیفیت
 • جلوگیری از ایجاد نویز تصویری
 • امکان ایجاد شبکه اختصاصی برای هر واحد
 • تعمیر و نگهداری آسان

چگونه یک برقکار خوب پیدا کنیم؟

نصب آنتن مرکزی دیجیتال

نصب آنتن در ساختمان

وقتی هر واحد به صورت اختصاصی از آنتن مجزا استفاده می کند، مشکلاتی برای دیگر گیرنده ها ایجاد می شود. یکی از مهم ترین مشکات مربوط به تداخل امواج و ایجاد نویز روی تصاویر دریافتی گیرنده های دیگر است. تاثیر متقابل آنتن ها روی یکدیگر یک مشکل بزرگ است که موجب ایجاد اختلال در دریافت سیگنال ها می شود. برای رفع این مشکل تنها چاره استفاده از تجهیزات مرکزی برای همه ساختمان است. این سیستم امکان دریافت بهترین سیگنال های تصویری را ایجاد می کند. جالب است بدانید که تصاویر دریافتی در همه گیرنده ها به یک میزان است. نزدیک بودن یا دور بودن واحدها از آنتن مرکزی تاثیری در نحوه دریافت تصاویر و یا کیفیت آن ندارد. با نصب سیتم مرکزی امکان دریافت تصاویر تلویزیونی، ماهواره ای، امواح رادیویی، تصاویر دوربین مدار بسته و ….وجود دارد. 

نکات ضروری برق کشی ساختمان مسکونی

چند گیرنده به تجهیزات آنتن مرکزی وصل می شود؟

اصولا تجهیزات آنتن مرکزی برای حذف آنتن های اختصاصی هر واحد، راه اندازی می شود. تعداد انشعاب های زیادی را می توان از یک آنتن دریافت کرد به شرطی که نصاب به کارش وارد باشد. در واقع محدودیتی در تعداد واحدها و انشعاب ها وجود ندارد اما نحوه اتصال انتن به هر واحد باید به دقت انجام شود. برای اینکه هر واحد ساختمان بتواند به درستی تصاویر و سیگنال ها را دریافت کند با نصاب آنتن مرکزی هوم سرویز تماس بگیرید. خدمات نصب و تعمیر آنتن از سرویس های فعال هوم سرویز است که توسط نصاب حرفه ای انجام می شود. ما در همه مناطق تهران آماده همکاری با مجتمع ها و برج های مسکونی هستیم. کارهای حرفه ای را به حرفه ای های هوم سرویز بسپارید.

پیمانکار برق ساختمان چه وظایفی دارد؟

کارایی آنتن مرکزی چند سال است؟

سیستم آنتن مرکزی چیزی نیست که به سادگی دچار آسیب شود. تجهیزات آنتن های دیجیتال در پشت بام ساختمان نصب می شود و در معرض باد و باران و اشعه آفتاب است. با این حال طول عمر این تجهیزات بسیار زیاد است. در ضمن هرگاه آنتن مرکزی دچار مشکل شد به سادگی امکان تعمیر و نوسازی آن وجود دارد. برای مثال کابل های قدیمی یا آسیب دیده را می توان تعویض کرد. یا در صورت لزوم گیرنده های بیشتری را به آنتن وصل کرد. تعمیرات آنتن مرکزی از کارهای تخصصی است و برق کارهای معمولی نمی توانند آن را انجام دهند. در این مورد حتما از یک متخصص نصب و تعمیر آنتن کمک بگیرید. این تجهیزات دیجیتال هستند و با نصب آنتن های قدیمی تفاوت دارند.

به خصوص در مواردی که علاوه بر گیرنده های تلویزیونی، آنتن مرکزی به دوربین امنیتی ساختمان نیز نصب است حتما دقت بیشتری انجام دهید. از کار افتادن دوربین مدار بسته، امنیت ساختمان را به خطر می اندازد لذا به محض خرابی باید مشکل آنتن دهی برطرف شود. در این زمینه با خدمات هوم سرویز تماس بگیرید تا راهنمایی لازم انجام شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر آنتن مرکزی هم ارائه میده؟
آموزش نصب آنتن مرکزی نصب و تعمیر آنتن دیجیتال در تهران

قیمت نصب آنتن مرکزی چقدر است؟

این سیستم از تجهیزات مقرون به صرفه در همه ساختمان ها است. قیمت نهایی بین هر واحد تقسیم می شود. هزینه نصب آنتن شامل مبلغی است که برای نصب آنتن در پشت بام دریافت می شود. برای تحویل آنتن به هر واحد هزینه مجزایی درنظر گرفته می شود. بنابراین در ساختمان هایی با تعداد واحدهای بیشتر و برج های مسکونی همیشه هزینه نصب آنتن دیجیتال بیشتر از یک ساختمان ۴ واحدی است. از طرفی تعمیر و نگهداری تجهیزات سیستم نیز بسیار کم هزینه و کاملا اقتصادی است. اگر سیستم آنتن مرکزی را با هزینه نصب آنتن برای هر واحد به صورت مجزا حساب کنید، تفاوت قیمت ها بیشتر دیده می شود.

تعرفه نصب و تعمیر آنتن مرکزی هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
کابل کشی آنتن مرکزی تا 20 متر
60000
کابل کشی انتن مرکزی 20 متر به بالا (هر متر)
4000
نصب آنتن تک واحدی2500040000
نصب آنتن مرکزی70000100000
تحویل آنتن مرکزی در هر واحد
1700027000
عیب یابی و رفع قطعی4000060000
راه اندازی گیرنده دیجیتال50000

خدمات نصب و تعمیر آنتن مرکزی هوم سرویز

نصب آنتن تک واحدی، نصب آنتن مرکزی، تحویل آنتن مرکزی در هر واحد، عیب یابی و رفع قطعی، راه اندازی گیرنده دیجیتال، اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی بخشی از خدمات نصاب آنتن هوم سرویز برای ساختمان ها و برج های مسکونی است. برای ثبت سفارش این سرویس هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. هزینه ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز کاملا رایگان است. با استفاده از اپ هوم سرویز و تنها با چند کلیک ساده می توانید سرویس نصب و تعمیر آنتن مرکزی را در روز و ساعت مورد نظر خود ثبت کنید. 

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر آنتن مرکزی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر آنتن مرکزی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا