بنایی و دکوراسیون

رگلاژ پنجره دو جداره چیست و چه فایده ای دارد؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

تعویض پنجره های قدیمی با انواع پنجره های دوجداره بسیار رایج است. معمولا موقع بازسازی ساختمان، پنجره ها نیز نوسازی می شوند. اصلی ترین علت تعویض پنجره ها، استفاده از متریال مرغوب تر برای جلوگیری از اتلاف انرژی است. پنجره دو جداره از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری کرده و مانع تبادل حرارتی و صوتی می شود. عملکرد مناسب پنجره دوجداره بستگی به کیفیت متریال ساخت نظیر پروفیل مصرفی، جنس شیشه ها و یراق آلات دارد. اما این تنها یک روی سکه است. در طرف دیگر یک موضوع مهم قرار دارد. برای اینکه کارایی پنجره دوجداره در حد قابل قبولی باشد، نباید هیچ فاصله ای بین قاب پنجره و لنگه بازشو وجود داشته باشد. در صورت وجود چنین مشکلی با رگلاژ پنجره دو جداره می توان چفت و بست پنجره را طبق استاندارد تنظیم کرد. 

رگلاژ پنجره دو جداره چیست؟

آیا در باز و بسته کردن پنجره دچار مشکل شده اید؟ هر گونه سختی در حرکت لنگه بازشوی پنجره دو جداره و یا فاصله افتادن بین فریم و لنگه بازشو و یا مشکلات دستگیره مربوط به رگلاژ نبودن پنجره دوجداره است. وقتی پنجره از رگلاژ خارج می شود و یا در هنگام نصب به خوبی رگلاز نمی شود، با این مشکلات روبرو می شوید. حتی به مرور عملکرد پنجره دوجداره بدتر هم می شود و حرکت دستگیره یا لنگه بازشو به کلی مختل می شود. در این صورت کارایی درب و پنجره دوجداره به شدت کاهش پیدا می کند. ورود سرما از لا به لای قسمت های بازشوی پنجره به دلیل اینست که پنجره رگلاژ نیست. رگلاژ کردن پنجره به معنای تنظیم کردن آن است که در هنگام نصب پنجره دوجداره توسط نصاب انجام می شود. اگر با پنجره دوجداره مشکل دارید، با خدمات نصب پنجره هوم سرویز تماس بگیرید.

ساخت پنجره دو جداره در تهران

نحوه رگلاژ پنجره دو جداره

چرا باید پنجره دو جداره را رگلاژ کرد؟

اساسا نصب پنجره دوجداره به دلیل کارایی فوق العاده این سازه و عایق بندی آن انجام می شود. وقتی آلودگی صوتی و اتلاف انرژی در ساختمان وجود داشته باشد، کارایی پنجره ها زیر سوال می رود. به طور معمول نصاب با تجربه در زمان نصب پنجره یو پی وی سی کارهای رگلاژ را هم انجام می دهد. در این صورت به ندرت رگلاژ مجدد نیاز می شود. اما گاهی بعد از حدود یک سال لازم است تا دوباره پنجره ها مورد بازدید متخصص قرار بگیرند و در صورت نیاز رگلاژ پنجره دو جداره انجام شود. این زمان برای رگلاژ مجدد کاملا منطقی است. چنانچه به فاصله خیلی کوتاهی مثلا یک ماه بعد از نصب با پنجره ها مشکل پیدا کردید، حتما نصاب کارش را خوب انجام نداده است.

اهمیت رگلاژ پنجره دو جداره در موقع نصب

نصب پنجره دوجداره می بایست توسط نصاب حرفه ای انجام شود در غیر این صورت از تعویض پنجره ها پشیمان خواهید شد. بسیاری از افراد تجربه ناخوشایندی با نواع پنجره یو پی وی سی دارند زیرا نصاب کارش را خوب انجام نداده است. خیلی زود قسمت بازشو مشکل پیدا می کند و نمی توان پنجره را به راحتی باز و بسته کرد. به طور کلی پنجره های دوجداره از سه قسمت قابلیت رگلاژ را دارند:

  • فریم لنگه بازشو
  • شیشه پنجره
  • یراق آلات

عدم رگلاژ پنجره در هر کدام ازاین موارد منجر به برو مشکل شده و عملکرد پنجره را کم می کند. اگر پنجره خوب کیپ نشود سرما از قسمت بازشو یا اطراف فریم به داخل ساختمان وارد می شود و این اصلا خوشایند نیست. 

ساخت درب یو پی وی سی به قیمت مناسب

رگلاژ پنجره دو جداره ارزانرگلاژ پنجره دو جداره

چگونه پنجره دو جداره را رگلاز کنیم؟

 رگلاژ پنجره دو جداره یک کار تخصصی است. تعمیرکار حرفه ای یو پی وی سی با استفاده از آچار آلن می تواند پیچ رگلاژی افقی را تنظیم کند. برای تنظیم لازم است تا قسمت بازشوی پنجره در جهت افقی حرکت داده شود و در همین حین تنظیم مناسب انجام شود. علاوف بر رگلاژ افقی، همیشه رگلاژ عمودی نیز انجام می شود. تعمیرکار می بایست رگلاژ پنجره دو جداره را در دو جهت افقی و عمودی به موازات هم انجام دهد در غیر این صورت تنظیم باز و بسته شدن به درستی انجام نمی شود. برای جلوگیری از فرسایش زود رس می بایست همه قسمت ها روغنکاری و گریس کاری شود. این امر به خصوص در مورد پنجره های دو حالته ضروری است و موجب افزایش عمر پنجره دوجداره خواهد شد.

  • رگلاژ پنجره دو جداره دو حالته

وقتی صحبت از رگلاژ پنجره دو جداره می شود منظور اینست که قسمت بازشوی پنجره طبق استاندارد تنظیم شود. در این صورت باز و بسته شدن پنجره به راحتی انجام می شود و حرکت درست لنگه موجب عایق بندی بهتر می شود. معمولا پنجره های دوحالته دارای لولاهای تنظیمی هستند. برای رگلاز پنجره های دو حالته با تنظیم کردن لولاها با آچار آلن، لنگه بازشو هم به درستی حرکت می کند. آچار آلن وسیله ای مخصوص است که دارای مقطع شش ضلعی است و برای تنظیم رگلاژ پنجره دو جداره توسط نصاب و تعمیرکار استفاده می شود. لازم است تا هر دو لولای پایین و بالای پنجره تنظیم شود. لولای پایین دارای پیچ قابل تنظیم است ولی در لولای بالایی پیچ تنظیم رگلاژ وجود ندارد. تعمیرکار پنجره دوجداره به سادگی مشکل رگلاژ و تنظیم پنجره را انجام می دهد. 

چگونه بهترین پنجره دو جداره را انتخاب کنیم؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر درب و پنجره دوجداره هم ارائه میده؟
رگلاژ پنجره دو جداره فوریرگلاژ پنجره دوجداره دو حالته

نصب و تعمیر پنجره دوجداره در تهران

سرویس درب و پنجره یو پی وی سی هوم سرویز همیشه توانسته رضایت صد در صدی را در سفارش ها کسب کند. این سرویس توسط تیم حرفه ای نصاب پنجره دوجداره ارائه می شود. پس از ثبت سفارش و اندازه گیری، همه مراحل ساخت پنجره دوجداره در محل کارگاه انجام می شود. در همه سفارش ها بعد از نصب حتما رگلاژ پنجره دو جداره نیز انجام خواهد شد. در صورتی که سرما از قسمت بازشو به داخل خانه وارد می شود، پنجره نیاز به رگلاژ دارد. برای تنظیم یراق آلات پنجره و رگلاژ آن با ما تماس بگیرید. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز کاملا رایگان است. 

جهت ثبت سفارش سرویس درب و پنجره دوجداره از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر درب و پنجره دوجداره تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا