همکاری با هوم سرویز

شما یک کسب و کار دارید یا متخصص حرفه‌ای هستید، همکاری با شما افتخار ماست

به هوم سرویز به پیوندید

تعمیرات و خدمات فنی

چگونه اتاق را با دیوارهای آجری تزئین کنیم؟

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

آجرچینی و ساخت دیوارهای آجری یکی از جذاب ترین طراحی ها در دکوراسیون داخلی است. آجرها را می توان از پایه های اصلی در فضاسازی با کاربری های مختلف دانست. این آجرهای سخت و رنگارنگ، روح خانه را تازه می کنند. دیوارچینی با آجرها چیز تازه ای نیست ولی استفاده دکوراتیو از دیوارهای آجری از دستاوردهای جدید معماری ساختمان است. برای اینکه فضایی متفاوت و صمیمی را ایجاد کنید دیوارپوش های آجری و آجرچینی دیوارها را به کار ببرید. نحوه اجرای آجر روی دیوار تنوع زیادی دارد و تقریبا در هر فضایی می توان این طراحی را استفاده کرد. دیوار اصلی پذیرایی مناسب ترین مکان برای دیوارهای آجری است ولی در اتاق خواب، پاسیو و حتی آشپزخانه هم می توانید چینش خلاقانه آجرها را روی دیوار اجرا کنید.

آجرچینی چیست؟

 قدمت استفاده از خشت خام و آجر در ساختمان سازی به صدها و هزاران سال پیش می رسد. آجرهای چهارگوش نسل جدید خشت خام هستند. استفاده از آجرها در نمای خارجی ساختمان بسیار رایج است اما امروزه آجرچینی هنری در نمای داخلی ساختمان جلوه های زیبایی را به وجود آورده است. زیبایی و اصالت آجر، نمای داخلی را تحت تاثیر قرار می دهد. اجرای دیوارهای آجری به دو صورت رایج است:

  • استفاده از آجر به عنوان مصالح اصلی دیوار

معماران و طراحان داخلی در ساخت ویلاهای شخصی از این تکنیک استفاده می کنند. در واقع دیوار با آجر اصلی و بدون پوشش گچی کار می شود. این طراحی در نوع خود خاص و سلیقه ای است.

  • ایجاد یک پوشش تزئینی روی دیوار اصلی 

این شیوه به هنگام بازسازی ساختمان اجرا می شود. به این ترتیب که دیوار اصلی قبلا کار شده و ار آجرچینی جهت تزئین دیوار و دکوراسیون ابتکاری استفاده می شود.

خدمات بنایی و خرده کاری ساختمانی

دکوراسیون داخلی با آجرچینیخرده کاری بنایی ساختمان در تهران

مزایای دیوارهای آجری در دکوراسیون داخلی

آجر هماهنگی خوبی با سبک های مختلف دکوراسیون داخلی دارد. همنشینی آجر با دیوارها بسیار جذاب و دیدنی است. به طور معمول در هنگام بازسازی ساختمان یا تغییر دکوراسیون حتما یکی از دیوارهای اصلی با آجرهای نما کار می شود. اندازه آجرهای تزئینی و شکل ظاهری آجر تنوع زیادی دارد. حتی آجرهایی با بافت های متنوع هم تولید شده که هر کدام طرفدارانی دارد. از آجرهای ساده و صیقای گرفته تا انواع بافت های متخلل و طرح دار آجرهای تزئینی در ساختمان های لوکس به کار می رود. به لحاظ ظاهری آجرچینی جلوه ای فوق العاده به فضای داخل می دهد اما این همه مزایای استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی ساختمان نیست.

نازک کاری ساختمان چیست و با چه مصالحی انجام می شود؟

طراحی های متنوع در دیوارهای آجری

اجرای آجر روی دیوار با طرح های متنوعی انجام می شود. می توان یک دیوار را به طور کامل با آجرهای تزئینی پوشش داد و یا اینکه تنها بخشی از دیوار را با آجرچینی تزئینی کار کرد. یکی از موارد کاربرد منطقه ای آجر در اطراف شومینه است. معمولا شومینه با دیواری آجری احاظه می شود تا برجسته تر و نمایان تر دیده شود. طراحی های متنوعی با آجرهای میکس و ترکیبات آجرهای رنگی انجام می شود ولی اجرای طرح یا تصویری خاص با آجر، اوج هنر بنایی را نشان می دهد. تلفیقی از آجر و سنگ روی دیوارهای قدیمی بسیار چشم نواز است.

شرکت بازسازی ساختمان قیمت مناسب تهران

آجرچینی دیوار اتاقساخت دیوارهای آجری تزئینی در دکوراسیون داخلی ساختمان

آجرچینی و رنگ آمیزی آجرها

آجر در تنوع رنگی تولید می شود. آجرهای رنگی تیره و روشن را می توان در هر مکانی به کار برد. اما جالب است بدانید که این متریال قابلیت رنگ آمیزی را نیز دارد. همین ویژگی موجب شده تا در اجرای تزئینی آجرها بتوان رنگ های خاص هماهنگ با دکوراسیون داخلی را نیز استفاده کرد. رنگ زدن دیوار آجری نما از سال های قبل اجرا می شده ولی استفاده از رنگ های متنوع روی آجرهای تزئینی ایده ای ابتکاری و جدیدتر است. حتی می توان روی دیوار آجرچینی شده یک نقاشی هنری را نیز اجرا کرد. در این صورت دیوار خودش یک بوم نقاشی است و می توان با رنگ و قلمو، طرح نهایی را روی آجرها پیاده کرد.

سرویس بنایی ساختمان

دیوار آجری در دیوارهای قدیمی

آجرچینی می تواند ساده ترین راهکار برای برطرف کردن ایرادات دیوار در ساختمان های قدیمی باشد. اگر روی دیوار ترک های زیادی دیده می شود یا گچکاری دیوار آسیب دیده است، همیشه می توانید از نمای آجری ابتکاری خود استفاده کنید. آجرهای تزئینی همه ایرادات و مشکلات دیوار را پوشش می دهند. آجرها به عنوان یک لایه محافظ روی دیوار قرار می گیرند و استحکام و شکل ظاهری دیوار را تغییر می دهند.

هزینه بازسازی خانه به طور متوسط چقدر است؟

بنایی و آجرچینیبازسازی دیوارهای قدیمی با نمای آجری

نکات آجرچینی در ساختمان

محدودیتی در اجرای آجرهای تزئینی وجود ندارد اما استفاده از آجرهای نما در سرویس های بهداشتی به دلیل جذب رطوبتی بالا، توصیه نمی شود. دیوارهای آجری را می توان با رعایت برخی نکات در آشپزخانه استفاده کرد ولی به طور کلی آجرهای تزئینی میانه خوبی با رطوبت و آب ندارند. در ساختمان های اداری و منازل مسکونی می توان از دیوارهای آجری برای اجرای طرح های فوقالعاده جذاب استفاده کرد اما بزرگی فضا یک عنصر مهم است. آجرها فضا را اندکی کوچکتر نشان می دهند بنابراین دیوارپوش های آجری را نباید بر روی همه دیوارهای یک اتاق کوچک اجرا کرد زیرا فضا تنگ و دلگیر دیده می شود. اجرای آجرها بر روی دیوارهای بزرگ و فضای باز و نورگیر جلوه بسیار زیباتری دارد.

سرویس بنایی ساختمان و آجرچینی

بنایی ساختمان شامل طیف گسترده ای از سرویس های کاربردی است. این سرویس از طریق اپلیکیشن هوم سرویز در دسترس خانواده ها قرار دارد. آجرچینی و دیوارکشی، سفت کاری و نازک کاری، سیمان کاری و کف سازی، به همراه همه خرده کاری های بنایی و بازسازی در تهران پذیرفته می شود. قیمت خدمات بنایی ساختمان به صورت توافقی و پس از بازدید و مشاوره رایگان، اطلاع رسانی می شود. در صورت تهیه مصالح توسط همیار حتما فاکتور خرید ارائه خواهد شد. اگر قصد تغییر دکوراسیون را دارید حتما به خدمات بنایی و آجرچینی نیاز دارید. همیاران ما در همه محله های تهران حضور دارند و آماده انجام خرده کاری بنایی هستند.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس بنایی ساختمان از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن