لوازم خانگی

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

ماشین ظرفشویی یک دستگاه به ظاهر ساده است که کار شستشوی ظروف را حتی بهتر از خودتان انجام می دهد. این وسیله کارآمد جای خودش را حسابی در دل خانم خانه باز کرده است. کافیست ظرف های نشسته را داخل دستگاه بچینید و ماشین ظرفشویی را روشن کنید. اسپری های آب پاش شروع به کار می کند و عمل شستشوی ظروف شروع می شود. در انتها یک سیستم گرمایش برای خشک کردن ظروف کار را تمام می کند. خراب شدن ماشین ظرفشویی کلی دردسر برای تان به وجود می آورد. شاید تصورش را هم نکنید ولی خیلی زود آشپزخانه با ظرف های نشسته اشغال می شود. برای اینکه به این وضع پایان دهید حتما باید عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی را انجام دهید. در این مطلب برخی از مشکلات رایج و راه های برطرف کردن آن را بررسی می کنیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشیبن ظرفشویی ال جی، سامسونگ و … همگی دارای سیستم کارکرد مشابهی هستند ولی در شکل ظاهر و برخی جزئیات تفاوت هایی دارند. خواه ماشین ظرفشویی وطنی داشته باشید و یا از برندهای خارجی استفاده کنید در هر صورت باید تعمیرات موتور دستگاه را به حرفه ای ها بسپارید. تعمیرات فنی و موتور دستگاه خیلی مشکل است و نیاز به گذراندن دوره آموزشی دارد. اگر موتور دستگاه اشکال پیدا کرده است با سرویس نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی هوم سرویز تماس بگیرید. اما هنوز خیلی کارها هست که به تنهایی قادر به انجامش هستید. گاهی مشکل خیلی ساده تر از چیزی است که تصور می کنید. برخی از شایع ترین مشکلات ماشین ظرفشویی اینها هستند:

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشوییتعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ
  • ماشین ظرفشویی کار نمی کند

اگر با زدن کلید دستگاه روشن نشد ابتدا از وصل بودن برق مطمئن شوید. قطعی برق و یا خرابی دوشاخه موجب می شود که اصلا برق در دستگاه وجود نداشته باشد. این موارد را یکی یکی بررسی کنی. گاهی مشکل خیلی ساده تر از چیزی است که فکر می کنید. شاید دوشاخه به برق وصل نیست ولی اگر همه این موارد را چک کردید و هنوز دستگاه روشن نمی شود، سوییچ قطع و وصل مشکل پیدا کرده است. در این صورت دستگاه شروع به کار نمی کند. در صورتی که دستگاه قادر به کار نیست ولی روشن شده و سر و صدا تولید می کند، مشکل از گیر کردن موتور است. دستگاه را از برق بکشید و تیغه پروانه را یکی دوبار با دست بچرخانید. سپس دوباره ماشین ظرفشویی را روشن کنید اگر هنوز مشکل برطرف نشده با سرویس تعمیرات هوم سرویز تماس بگیرید.

نکاتی برای شستشوی بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی

  • تعمیر ماشین ظرفشویی پر سر و صدا

صدای کارکرد ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف، یکسان نیست اما همیشه ماشین ظرفشویی صدا تولید می کند. این صدا طبیعی است ولی اگر به طور ناگهانی کارکرد دستگاه خیلی با صدا همراه است قطعا یک مشکل جدی وجود دارد. خرابی پمپ ماشین ظرفشویی می تواند این مشکل را ایجاد کند. البته ناهماهنگی در چرخش بازوهای شستشو هم می توانید چنین مشکلی را به وجود آورد. در واقع بازوهای شستشو موقع چرخش به قفسه های داخلی برخورد می کنند. با تنظیم پیچ بازوی شستشو به سادگی مشکل برطرف می شود. گاهی لازم است تا یاتاقان به کلی تعویض شود تا صدا به حالت قبلی برگردد.

هزینه تعمیر لوازم خانگی در هوم سرویز چقدر است؟

تعمیر ماشین ظرفشویی ارزانتعمیر ماشین ظرفشویی ال جی
  • چکه کردن ماشین ظرفشویی

آیا با روشن کردن دستگاه، کف آشپزخانه خیس می شود؟ چکه کردن ماشین ظرفشویی یکی از شایع ترین مشکلات است. در اغلب سفارش های ثبت شده برای تعمیر ماشین ظرفشویی مشکل چکه کردن آب هم وجود دارد. پارگی در شلنگ آب و یا خرابی واشرهای المنت می تواند موجب چکه کردن آب از ماشین ظرفشویی بشود. اگر واشرهای درب ظرفشویی دچار فرسودگی شده باشد،عایق بندی ضعیف شده و نمی تواند درست عمل کند. با تعویض واشرهای درب ظرفشویی معمولا مشکل چکه کردن آب از ماشین ظرفشویی هم برطرف می شود. چنانچه واشر سالم بود و شلنگ آب هم سوراخ یا پارگی نداشت، به پمپ تخلیه نگاهی بیندازید. برای تعویض پمپ با سرویس تعمیرات ماشین ظرفشویی هوم سرویز تماس بگیرید.

سرویس نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی

  • عدم آبگیری ماشین ظرفشویی

در برخی از موارد با روشن کردن دستگاه، عمل آبگیری انجام نمی شود. در واقع آبگیری یا اصلا شروع نمی شود یا در نیمه کار، آبگیری متوقف می شود. در هر دو صورت لازم است تا شیر ورودی آب را بررسی کنید. در صورت خراب شدن یر آب می توانید آن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود. مورد دیگر مربوط به خرابی شناور و سوئیچ شناور است. اگر جرم و یا چیز دیگری داخل شناور گیر کند، این قطعه عمل نمی کند و آبگیری درست و کامل انام نمی شود. اگر شیر آب باز است و شیر آب گرم دچار مشکل نشده حتما شناور معیوب است و باید تعویض شود. در موارد معدودی هم گیر کردن تایمر موجب بروز این مشکل می شود که لازم است تا توسط تکنیسین تعمیرکار بررسی شود. برای شستشوی تمیز ظروف حتما باید آبگیری به طور کامل انحام شود. اگر تجربه ای در زمینه تعمیرات لوازم خانگی و ماشین ظرفشویی ندارید از سرویس های درب منزل هوم سرویز کمک بگیرید.

تعمیر لوازم خانگی، آسان‌تر از همیشه!

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی هم ارائه میده؟
نصب و تعمیر ماشین ظرفشوییتعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران

خدمات نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی هوم سرویز

تعمیرات ماشین ظرفشویی از سرویس های بسیار کاربردی برای خانواده هاست. این سرویس در همه محله های تهران به صورت دائمی ارائه می شود. تعمیرکاران متخصص ماشین ظرفشویی هوم سرویز همگی دارای تجربه کافی بوده و آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی را گذرانده اند. صفر تا صد تعمیر موتور ظرفشویی، تعمیر پمپ تخلیه، تعمیر و تعویض المنت، تعویض شیر برقی، تعمیر و تعویض برد، تعویض سنسور و … درب منزل انجام می شود. در صورت نیاز به جرم گیری همیار طبق توافق دستگاه را جرم گیری می کند. هزینه تعمیرات پس از بررسی اشکال دستگاه، اطلاع رسانی می شود. برای اطلاع از نرخ خدمات  و ثبت سفارش به اپلیکیشن هوم سرویز مراجعه کنید. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه شامل تضمین کیفیت خدمات است. اگر به دنبال خدمات حرفه ای با کمترین قیمت هستید، با ما تماس بگیرید.

قیمت نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از (تومان)
قیمت تا (تومان)
نصب ماشین ظرفشویی(کلیه متعلقات مانند شیرآلات و لوله)
100000170000
نصب شیر ماشین ظرفشویی(هر عدد)
5000080000
تعمیر و تعویض موتور
250000
400000
تعمیر و تعویض المنت
160000250000
تعویض پمپ تخلیه
160000270000
تعویض چاهک ماشین ظرفشویی
170000310000
سرویس چاهک ماشین ظرفشویی
90000170000
تعویض آکوا استاپ
210000290000
تعویض شیربرقی
90000190000
تعمیر و تعویض برد
170000380000
تعویض سنسور
90000170000
تعویض موتور ساعت
150000280000
نشت یابی و رفع آبریزی از درب جلو
90000180000
نشت یابی و رفع آبریزی از داخل دستگاه
210000390000
جرم گیری
90000160000

ثبت سفارش نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی از طریق اپلیکیشن هوم سرویز رایگان است

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا