تعمیرات و خدمات فنی

هزینه تعمیرات موتورخانه چقدر است؟

موتورخانه از تاسیسات کلیدی در هر ساختمانی است. با توجه به لوله کشی های آبگرم و دیگ های حرارتی، احتمال آسیب به تاسیسات موتورخانه خیلی زیاد است. سهل انگاری در نگهداری از شوفاژ خانه منجر به خسارات زیاد به تاسیسات حرارتی ساختمان می شود. تعمیر و نگهداری موتورخانه مربوط به واحد خاصی نیست و همه واحدها در هزینه تعمیرات موتورخانه سهیم هستند. قبل از اینکه تاسیسات موتورخانه دچار مشکل جدی شود می توانید با صرف هزینه اندکی نسبت به تعمیر و تعویض قطعه اقدام کنید. سرویس نصب و تعمیر موتورخانه هم زمان با سرد شدن هوا، درخواست کننده بیشتری دارد. تعمیرات موتورخانه شوفاژ در کاهش اتلاف انرزی موثر است و هزینه مصرف انرژی ساختمان را کاهش می دهد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

عوامل تاثیرگذار بر هزینه تعمیرات موتورخانه

برای اینکه در زمستان خانه ها گرم باشند و در همه سال آب گرم در لوله های آب جریان داشته باشد، باید در نگهداری موتورخانه دقت کرد. گرما و فشار دو عامل مهم در فرسایش قطعات موتورخانه هستند. حتی آسیب به یک قطعه کوچک نیز می تواند کارکرد موتورخانه را کاهش داد. ساختمان هایی که از تاسیسات موتورخانه استفاده می کنند کاربری متفاوتی دارند. بسیاری از ساختمان های اداری-تجاری مجهز به تاسیسات شوفاژ خانه مرکزی هستند. در برج ها و آپارتمان های مسکونی نیز موتورخانه انشعاباتی برای همه واحدها دارد. به این ترتیب خراب شدن موتورخانه یک دردسر واقعی برای همه واحدها و ساکنین ساختمان است. در ادامه برخی از مهم ترین مواردی که هزینه تعمیرات شوفاژ خانه را افزایش می دهد، بررسی می شود.

آیا موتورخانه نیاز به نگهداری دارد؟ تعمیر و نگهداری موتورخانه

هزینه تعمیرات موتورخانههزینه تعمیرات موتورخانه شوفاژ
  • هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه ماهانه

یکی از مهم ترین مواردی که روی قیمت تعمیرات شوفاژخانه تاثیر می گذارد، تعداد واحدهای ساختمان است. به طور معمول سرویس و نگهداری موتورخانه در یک آپارتمان چند طبقه خیلی کمتر از یک برج با تعداد واحدهای بیشتر است. تعداد انشعاب هایی که از موتورخانه خارج می شود نشان دهنده پیچیدگی سیستم موتورخانه است. هزینه تعمیرات موتورخانه در ساختمان هایی که دارای تاسیسات استخر هستند و یا به سونا و جکوزی مجهز هستند همیشه بیشتر است. در این موارد با توجه به تعداد واحدها و پیچیدگی موتورخانه، سرویس هفتگی جهت کاهش هزینه های تعمیراتی توصیه می شود. البته در یک ساختمان ۴-۵ طبقه تک واحدی، سرویس ماهانه کفایت می کند. متراژ موتورخانه، تعداد انشعابات واحدها و پیچیدگی تاسیسات شوفاژخانه روی قیمت ها تاثیر دارد.

  • هزینه تعمیرات موتورخانه قدیمی

سن موتورخانه، قیمت تعمیرات شوفاژخانه را تحت تاثیر قرار می دهد. در ساختمان های قدیمی که دارای تاسیسات موتورخانه هستند، هزینه نگهداری از این تاسیسات به مرور بیشتر می شود. تجهیزات موتورخانه شوفاژ به مرور دچار فرسایش و خوردگی می شوند و عایق بندی ها و …. خراب می شود. شاید در یک موتورخانه قدیمی بارها و بارها در طی یک ماه نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات باشد. میزان فرسودگی تاسیسات موتورخانه قدیمی بیشتر از یک شوفاژ خانه تازه نصب شده است. البته چناچنه نگهداری و سرویس موتورخانه به موقع انجام شود، مشکل موتورخانه های قدیمی هم تا به این حد حاد نخواهد شد. از طرفی امکان دست کاری انشعابات آب گرم و کم و زیاد کردن آن در طول عمر موتورخانه های قدیمی وجود دارد. اگر این تعمیرات و جا به جایی ها زیر نظر متخصص انجام نشود، امکان آسیب به تاسیسات شوفاژخانه بیشتر می شود.

سرویس تعمیر و سرویس موتورخانه

هزینه تعمیرات موتورخانه ساختمانخدمان نگهداری و تعمیرات موتورخانه شوفاژ
  • هزینه تعمیرات و نوسازی موتورخانه

نوسازی موتورخانه های قدیمی بهترین راهکار برای کاهش هزینه تعمیرات موتورخانه و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی است. با به کارگیری تجهیزات جدید و به روزتر می توان از میزان آلودگی ها و اتلاف انرژی در موتورخانه جلوگیری کرد. به خصوص در مواردی که قیمت تعمیرات شوفاژخانه بسیار زیاد می شود، بهتر است که به جای تعمیرات از سرویس های نوسازی موتورخانه شوفاژ استفاده شود. گاهی هزینه های صرف شده برای تعمیرات بیشتر از قیمت نصب و راه اندازی تاسیسات تازه است. در این مورد با تعمیرکار مشورت کنید اگر عمر موتورخانه به پایان رسیده است شاید نوسازی شوفاژخانه مقرون به صرفه تر باشد. در این مورد تصمیم گیرنده نهایی ساکنین هستند زیرا هزینه ها بین ساکنین سرشکن خواهد شد.

  • هزینه تعمیرات و سرویس موتورخانه

سرویس موتورخانه از مواردی است که موجب کاهش هزینه تعمیرات موتورخانه می شود. با تنظیم قرارداد سالیانه برای سرویس موتورخانه شوفاژ مبلغ پرداختی در هر ماه بیشتر می شود اما در دراز مدت این مبلغ از قیمت تعمیرات بسیار کمتر خواهد شد. با استفاده از سرویس نگهداری موتورخانه هوم سرویز، بازرسی منظم و سرکشی تاسیسات موتورخانه انجام می شود. دفعات بازدید از موتورخانه در ماه بستگی به توافق اولیه و البته شرایط موتورخانه دارد. در مجتمع های بزرگ و دارای تاسیسات استخر و سونا این بازدید به صورت هفتگی و حتی هفته ای دوبار نیز انجام می شود. بسیاری از مجمتمع های بزرگ و ساختمان های اداری و تجاری با استخدام نیروهای مقیم، کارهای تعمیرات و نگهداری از موتورخانه شوفاژ را مدیریت می کنند. در این صورت به محض بروز مشکل می توان نسبت به شناسایی و رفع آن اقدام کرد.

نصب و تعمیر شوفاژ در کوتاه ترین زمان 

هزینه تعمیرات موتورخانه قدیمیسرویس نصب و راه اندازی موتورخانه شوفاژ به صورت تخصصی

خدمات نصب و تعمیر موتورخانه در تهران

قیمت تعمیرات شوفاژخانه بخشی از هزینه های ضروری در ساختمان است. این هزینه همیشه یکسان نیست و نمی توان به صورت ماهانه برای تعمیر و یا تعویض قطعات، مبلغی را در نظر گرفت. اگر تاسیسات شوفاژخانه با مشکل مواجه شده با متخصص تماس بگیرید. تکنیسین موتورخانه می تواند به سادگی مشکل را تشخیص داده و نسبت به حل آن اقدام کند. تشخیص صحیح تا حد زیادی هزینه های تعمیرات را کاهش می دهد. سرویس نصب و تعمیر موتورخانه هوم سرویز در همه محله های تهران فعالیت دارد. تکنیسین های متخصص شوفاژخانه پس از بررسی وضعیت و عیب یابی موتورخانه، هزینه تعمیرات را اعلام می کنند. تنها در صورت رضایت مشتری، کارهای تعمیرات و تعویض قعطات انجام خواهد شد. برای اطلاع از نرخ های مصوب و هزینه های دریافتی به اپلیکیشن هوم سرویز مراجعه کنید.

ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر موتورخانه از طریق اپلیکیشن هوم سرویز

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر و سرویس موتورخانه تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا