نصب موکت

نصب موکت

از 1116 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب موکت در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت نصب موکت(متر مربع)

توافقی

قیمت نصب کمتر از 50 متر مربع

توافقی

متوسط قیمت570,000 تومانکمینه قیمت570,000 تومانبیشینه قیمت1,100,000 تومان

آنچه درباره نصب موکت خواهید خواند

 • نصب موکت روی سطوح مختلف
 • مزایای نصب موکت راه پله
 • ابزار مورد نیاز برای نصب موکت
 • بهترین چسب برایچسباندن موکت به سنگ
 • زیرسازی موکت چگونه انجام می شود؟
 • انواع روش های موکت کاری منزل و فضاهای اداری و مشاعات
 • قیمت نصب موکت به چه مواردی بستگی دارد؟
 • نصب انواع موکت را به نصاب موکت حرفه ای هوم سرویز بسپارید

نصب موکت روی سطوح مختلف

یکی از قدیمی ترین ومحبوب ترین روش های پوشاندن کف خانه و محیط های اداری نصب موکت است.در بعضی از مناطق برای حفظ گرمای خانه اقدام به موکت کاری به به جای نصبسایر کفپوش ها می کنند. از مزایای دیگر اینکار عایق صدا بودن آناست از این رو برای نصب موکت راه پله انتخاب هوشمندانه ایاست. معمولا در اتاق خواب کودکان که اغلب روی زمین می نشینند،بهترین راه حل نصب موکت روی سرامیک است تا محیط امن تری برایکودک ایجاد شود. نصب موکت روی سنگ، نصب موکت روی سرامیک و نصبموکت روی موزاییک کف به راحتی انجام می شود.

امروزه تنوع بالادر رنگ و بافت موکت موجب شده است، که هر سلیقه ای را راضی نگه دارد.انواع موکت پرز بلند، کوتاه و سایر مدل ها روانه بازار شده اند. شاید نصبموکت راه پله با گیره و نصب موکت بدون چسب، در نظر خیلیاز افراد کار سختی نباشد. اما هر چه نصاب موکت اندازه گیری دقیقتری داشته باشد و با مهارت چسب کاری یا نصب گیره ها را انجام دهد، در نهایت هیچدرز و لبه ای معلوم نخواهد بود و طی مرور زمان لبه ها به اصطلاح بلند نخواهند شد. در ادامه به انواع روش نصب موکت وعوامل موثر بر قیمت نصب موکت می پردازیم.

مزایای نصب موکت راه پله

تاثیر مستقیم درمحافظت از پله ها

تردد در راه پله هابا کفش منجر به آسیب سطح پله ها شده و کفپوش ها را خراشیده می کند. اساسا راه پلهها از فضاهای پر رفت و آمد در هر ساختمانی هستند. شاید استفاده از موکت برای راهپله یک ساختمان اداری چندان رایج نباشد ولی همیشه می توانید از انواع موکت برایمحافظت از پله ها استفاده کنید.

ایمنی ساکنین

همه ما خاطراتی اززمین خوردن روی راه پله ها را داریم. به خصوص افتادن روی پله های سنگی و سرامیکیبسیار دردناک است. برای حفظ ایمنی افراد از این روش استفاده می کنند.

راحتی و آرامشبا نصب موکت راه پله

الیاف موکت نرم و گرماست. هنگام راه رفتن روی آن سرمای کف به پا منتقل نمی شود. به خصوص در فصول سرد بسیاردوست داشتنی تر است. موکت عایق حرارتی است و زمستان ها خانه را گرم نگه می دارند واز اتلاف انرزی در سرما و گرما جلوگیری می کند.

کاهش آلودگی هایصوتی

پله های چوبی دوبلکسیبسیار زیبا هستند اما موقع راه رفتن سرو صدای زیادی ایجاد می کنند. راه پله هایچوبی صدا را منتقل می کنند و این به معنای سلب آسایش ساکنین است. به خصوص راه رفتنروی پله ها چوبی در نیمه شب یک فاجعه است و تمام اهل خانه را بیدار می کند. یک راهحل ساده و کم هزینه برای این مشکل وجود دارد. با نصب موکت راه پله می توان تا حدزیادی صدای مزاحم را کم کنید.

ابزار مورد نیاز برای نصب موکت

برای نصبموکت بدون چسب، یا موکت کاری با چسب و نصب موکت تایل بایدابزارهایی چون گچ، چکش، چسب موکت، لبه گیر، قلم موی صنعتی، کاردک، منگنهکوب، کاتر فراهم شود. البته لازم به ذکر است شاید همیشه همه ی اینها نیاز نیست.

بهترین چسب برایچسباندن موکت به سنگ

امروزه چسبموکت در برندهای متفاوتی ساخت و به بازارعرضه شده اند. به طوری که هرمغازه ابزار یراق مراجعه کنید چند مدل را به شما معرفی خواهند کرد. اما برایتعیین بهترین چسب برای چسباندن موکت به سنگ یا سرامیک مهارتنصاب و نحوه چسباندن موکت تاثیر زیادی در کیفیت نهایی خواهد داشت. از جمله ویژگیهایی که چسب موکت با کیفیت باید دارا باشد عبارت اند از :

 • قدرتچسبندگی بالا
 • حالتکشسانی مناسب ( خیلی سفت یا خیلی شل نباشد)
 • خاصیت ضدآب بودن
 • مقاومت دربرابر حرارت بالای 50 درجه
 • ماندگاریحداقل 10 دقیقه در هوای آزاد

زیرسازی موکت چگونه انجام می شود؟

ممکن است سطحی کهمایل نصب موکت هستید دارای شکستگی باشد. همانطور که می دانید شکستگی زیر موکت طیمرور زمان باعث دفرمه شدن و خرابی آن می شود. از این رو ما یک ترکیب عالی را بهشما آموزش می دهیم تا زیرسازی موکت را به نحو احسنت انجام دهید. ترکیبسیمان، پودر سنگ و چسب بتن تهیه کنید. این موارد را با آب مخلوط کنید تا غلظت آنکاملا شل شود و سپس به وسیله کاردک سطح مورد نظر را صاف و یکدست کنید.

انواع روش های موکت کاری منزل و فضاهای اداری و مشاعات

نصب موکت با چسب

بعداز زیرسازی و مسطح کردن زمین، نوبت نحوه چسب زدن موکت است. سطوحی که قرار است پوشانیده شوند بایدعاری از چربی و گرد و غبار باشند. در هوای خیلی سرد مثلا زیر 8 درجه سانتی گراد یاهوای خیلی گرم بالای 30 درجه اقدام به چسباندن موکت نکنید.

چسب و سطح باید همدما باشند. بدین ترتیب نتیجه نهایی بهتر خواهد بود. به وسیله کاردک یا قلموصنعتی چسب فوری موکت یا چسب صنعتی را بر روی زمین بمالید. بعد از چسبزدن موکت سریعا اقدام به چسباندن سطوح نکنید و کمی اجازه دهید چسب خشکشود و سپس موکت را به سطح مورد نظر بچسبانید. 10 الی 30 دقیقه زمان مناسبی می باشدکه سطوح کاملا بهم بچسبند. اگر در این بین فشار مضاعفی وارد کنید پیوند قویتریایجاد خواهد شد.

نصب موکت بدونچسب

معمولا در فضاهایی کهرفت و آمد زیاد می باشد و نیاز به کندن موکت و جابجایی نیست، اقدام چسباندن موکتبا چسب می کنند. اما در سایر موارد نصب موکت بدون چسب انجام میشود. موکت ها در انواع مختلفی وجود دارند. موکت تافتینگ که به موکت پرز بلندیا فرشی معروفند و موکت نمدی و کبریتی. معمولا نصب موکت کبریتی نسبتبه موکت پرز بلند بسیار راحت تر است. ولی برش و نصب موکت تافتینگ کمیدشوار است و دقت و مهارت نصابان موکت را می خواهد. مهمترین قسمت نصبموکت بدون چسب، برش موکت می باشد که باید به دقت انجام شود و از پشت موکت باکاتر بسیار تیز انجام شود. خواب پرز موکت باید در یک جهت باشد تا درز موکت مشخصنشود و کاملا یکدست باشد.

نصب موکت باگیره

در فضاهای کوچک که طیرفت و آمد ممکن است موکت جابجا شود اقدام به نصب موکت با گیره نگهدارنده میکنند. این روش موجب می شود تا در زمان های مورد نیاز موکت به راحتی جدا شود ودوباره در جای خود قرار گیرند. مهمترین مورد نصب صحیح گیره ها است که توسط نصابموکت با دقت انجام شود.

نصب موکت تایلدر منزل

موکت تایل در همهساختمان های مسکونی و اداری رایج شده است. موکت تایل در ادارات، منازل،نمایشگاه ها، ساختمان های تجاری استفاده می شود. مهمترین عاملی که محبوبیت موکتتایل را افزایش داده شیوه نصب موکت تایل است. با اندکی خلاقیت در هنگامقراردادن موکت تایل می توانید زیبایی بی نظیری را در کف ساختمان ایجادکنید.

انواع موکت از نظراندازه در دو نوع رول و تایل به فروش می رسد. موکت های تایل در ابعادکوچکتر و به صورت برش خورده و آماده تولید شده. برای نصب موکت تایل قطعاتدر کنار یکدیگر قرار می گیرند و نیاز به برش ندارند. البته در زیر شوفاژ و برخیقسمت های دیگر، اندک برش موکت اجباری است. ابعاد موکت تایل معمولا مربعیشکل است و در اندازه های ۴۸ تا ۹۶ سانتیمتری به فروش می رسد. این محصول بیشتر درساختمان های اداری- تجاری نصب می شود.

موکت تایل در برابرسرما و گرما مقاومت بالایی دارند و به این ترتیب برای تمام فضاها مناسب هستند.موکت های تایل بر خلاف موکت های رول در برابر فشارهای وزنی بالا مقاومت و حالتکشسانی بسیار بیشتری از خود نشان می دهند. یکیاز بهترین مزیت های موکت کاری تایل این مورد می باشد که در صورتبروز ایراد و آسیب به سادگی می توان تایل آسیب دیده را با نمونه جدید با کمترینهزینه تعویض کرد. اهمیت این موضوع در هنگام شستشو و تمیز کردن تایل بیشتر به چشممی آیند، زیرا به سادگی می توان تایل آلوده را برای شستشو خارج کرده و سپس بعد ازشستشو دوباره نصب کرد.

قیمت نصب موکت به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه نصب موکت بر اساس متراژ فضا اعلام می شود.طبیعی است که هر چه متراژ کمتر باشد اجرت نصب موکت نیز کاهش پیداخواهد کرد. عامل مهم دیگر و البته تاثیر گزار بر دستمزد نصاب موکت، شکلهندسی فضا می باشد. هرچه فضا مربع یا مستطیلی تر باش، قیمت نیزکاهش پیدا می کند زیرا کار راحت ترخواهد بود.

محل مورد نظر نیزعامل موثری در قیمت موکت کاری خواهد بود. به طور مثال قیمتنصب موکت روی سرامیک و سنگ بسیار کمتر از قیمت نصب موکت روی سطح سیمانیخواهد بود. زیرا در حالت دوم به مقدار چسب بیشتری برای زیرسازی نیاز است تا موکتبه سطح سیمانی بچسبد و هزینه ها بالاتر می روند. همچنینانتخاب روش موکت کاری نیز عامل تاثیرگذار دیگر بر هزینه نصب موکت است.

نصب انواع موکت را به نصاب موکت حرفه ای هوم سرویز بسپارید

اگر وقت کافی نداریدو مطمئن نیستید که بتوانید این کار را به زیبایی و ظرافت به اتمام برسانید،این کار را به نصاب موکت هوم سرویز بسپارید. موکت برش داده شدهمانند پارچه ای است که اگر به اشتباه برش داده شود دیگر کارایی ندارد.همچنینامروزه قیمت موکت هم کم نیست. به همین علت هر گونه اشتباه ممکن استهزینه های بیشتری در پی داشته باشد. به همین علت پیشنهاد می کنیم با کمک هومسرویز نصاب موکت را با مناسب ترین اجرت نصب موکت باخبر کنید.

تنها کافیست به صورترایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا همکاران ما در کمترین زمان ممکنبه کمک شما بشتابند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب موکت و همچنین ارایه خدمات نصب موکت راه پله نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات دکوراسیون ارائه می دهد که شامل نصب پرده جدید توسط نصاب پرده حرفه ای, دوخت پرده ساده و شیک, نصب کاغد دیواری قابل شستشو , نصب پوستر کاغذ دیواری, نصب دیوار پوش پی وی سی , بازسازی خانه ویلایی و آپارتمانی, بازسازی آشپزخانه قدیمی, طراحی دکوراسیون داخلی, طراحی دکوراسیون مغازه, طراحی و اجرای روف گاردن, ساخت آبنما در حیاط منزل, محوطه سازی باغ و ویلا, ساخت آلاچیق ساده فلزی, ساخت آلاچیق چوبی و پرگولا, اجرای نمای کامپوزیت ساختمان, غرفه سازی نمایشگاه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب موکت

نصب موکت راه پله

نصب موکت بدون چسب

نصب موکت تایل و یک تکه

نصب موکت با گیره

نصب موکت کف منزل، محل کار و هتل

نصب موکت روی سیمان

نصب موکت روی سرامیک، سنگ و موزاییک

نظرات کاربران

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

profile picture
مهدی دوده

واقعا بی عیب و نقص واقعا سریع واقعا عالی و به صرفه هرچی بگم راجب تیم خوب هوم سرویز کم گفتم 2 تا شیشه سکوریت داشتم که لق شده بود و هر آن امکان داشت بشکنه نیرو خودشون رو سریع رسوندن و دمشون گرم

profile picture
اسدالله بنی ادم

کارشون حرف نداشت وسایل آسیب ندید و با نظم و دقت کار رو انجام دادن و به اصطلاح سمبل کاری نمیکردند و این خودش نقطه قوت هست

profile picture
نازیلا عمادی

کاربلد بودن خودشون زمانبندی خوبی برای کارها داشتند و با مهمان ها رفتار خوبی داشتند

شرایط نصب موکت راه پله و نصب موکت روی سرامیک، موزاییک و سنگ

همیار می بایست ابتدا محل مورد نظر را اندازه گیری و بررسی نماید و سپس شروع به انجام کار نماید.

تهیه اقلام و نوع چسب درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب پارکت
نصب پارکت
قیمت از 400,000 الی 9,500,000 تومان
آسمان مجازی
آسمان مجازی
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان
نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری
قیمت از 800,000 الی 5,500,000 تومان
قالیشویی
قالیشویی
قیمت از 487,000 الی 927,000 تومان