حجامت در منزل

حجامت در منزل

از 1485 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت حجامت در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت حجامت در منزل

450,000 تومان

متوسط قیمت550,000 تومانکمینه قیمت550,000 تومانبیشینه قیمت620,000 تومان

آنچه درباره حجامت در منزل خواهید خواند

 • حجامت در منزل
 • نحوه دریافت خدمات حجامت و بادکش در منزل
 • حجامت چیست؟
 • انواع روش های انجام حجامت در منزل
 • حجامت در منزل برای کدام قسمت های بدن انجام می شود؟
 • حجامت کردن در منزل چه فوائدی به دنبال دارد؟
 • حجامت درمانی در منزل به چه کسانی پیشنهاد می شود؟
 • عوارض حجامت در خانه
 • حجامت برای چه کسانی ضرر دارد؟
 • بهترین زمان حجامت چه موقع است؟
 • قیمت حجامت در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات حجامت در منزل و بادکش در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

حجامت در منزل

انجام حجامت در منزل توسط خانم نیز یکی دیگر از خدمات درمانی است که مورد استقبال قرار گرفته است. حجامت و بادکش در منزل از درمان های سنتی هستند که تاثیر بسزایی در درمان تعدادی از بیماری ها و یا جلوگیری از بروز سایر بیماری ها دارد. حجامت در خانه که اخیرا بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است، موجب کاهش درد های موضعی، بهبود گردش خون و تسکین التهابات خواهد شد. در ادامه به معرفی بهتر حجامت، عوارض و فواید حجامت در منزل و عوامل موثر بر قیمت حجامت در منزل می پردازیم.

نحوه دریافت خدمات حجامت و بادکش در منزل

حجامت در منزل و بادکش در منزل با اهداف مختلفی انجام می گردد. نحوه دریافت خدمات بادکش در منزل بسیار سریع و راحت خواهد بود و تنها کافیست مراحل ساده زیرا طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت انجام حجامت در منزل

جهت انجام حجامت و بادکش در منزل تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. در ثبت درخواست اولیه نوع حجامت مورر نظر، همچنین زمان و مکان مورد نیاز جهت دریافت خدمات را مشخص خواهید نمود.

· تماس متخصصین جهت ارائه توضیحات

پس از ثبت درخواست متخصصین حجامت درمانی با شما تماس خواهند گرفت. در طی این مشاوره رایگان وضعیت بیمار و علت تمایل وی جهت دریافت حجامت و بادکش در منزل پرسیده خواهد شد. همچنین وضعیت کلی بیمار پرسیده خواهد شد. با مشخص شدن وضعیت فرد موارد منع انجام حجامت نیز توضیح داده خواهد شد. همچنین طریقه حجامت و هزینه حجامت در منزل نیز مشخص می شود.

· اعزام متخصصین جهت انجام حجامت درمانی در منزل

پس از ارائه توضیحات و توافقات نهایی در نحوه ارائه خدمات بادکس در منزل و شرایط انجام حجامت، متخصصین با تجهیزات مورد نیاز در محل حاضر خواهند شد و اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

حجامت چیست؟

حجامت به خونگیری در بعضی از نقاط بدن گفته می شود که خون آلوده در آن قسمت جمع شده است. به دلایل مختلف مانند سبک زندگی افراد و نوع تغذیه فرد ممکن است خون فرد غلیظ و آلوده شود. در حالت کلی سیستم ایمنی بدن تصفیه خون را انجام می دهد. در مواردی ممکن است سیستم ایمنی بدن به خوبی وارد عمل نشود و یا سرعت چندانی نداشته باشد. از این رو انجام حجامت در منزل راهکاری برای تنظیم ترکیبات شیمیایی خون، تنظیم هورمون، تقویت سیستم ایمنی و .. خواهد بود. حجامت کردن در منزل بسیار حساس و تخصصی است و هر کسی نمی تواند از پس این اقدامات بر بیاید. در طی حجامت غیر صحیح حتی ممکن است به جای فواید، عوارضی را به دنبال داشته باشد.

انواع روش های انجام حجامت در منزل

این درمان سنتی چینی در راستای پیش گیری و درمان بسیاری از بیماری ها انجام می شود. خدمات حجامت در منزل به دو روش انجام می شود که در ادامه توضیح می دهیم.

· حجامت خشک یا بادکش در منزل

در این روش از حجامت درمانی، لیوان های شیشه ای روی قسمت های خاص بدن گذاشته می شود و مکش انجام می شود. به این ترتیب بادکش درمانی به گردش خون کمک می کند. بادکش در منزل به دو روش انجام می گیرد. بادکش سرد و خشک با دستگاه مکش یا ساکشن دستی که در این نوع حجامت درمانی بدن به خوبی روغن مالی می شود و بهتر است قبل از بادکش، ماساژ درمانی شود تا بعد از آن، دچار کبودی نشود.

در بادکش گرم، لیوان های شیشه ای با استفاده از شعله های کوچک آتش روی قسمت های خاص گذاشته می شود و به واسطه خلا ایجاد شده زیر لیوان، پوست کشیده خواهد شد. این روش بادکش در منزل در راستای درمان بسیاری از دردها و بهتر شدن عملکرد رگ های خونی انجام می گیرد.

· حجامت تر

حجامت تر معمول ترین روش انجام حجامت است که بعد از بادکش در منزل چند خراش بسیار سطحی روی پوست محل بادکش شده زده می شود تا خون مضر و غلیظ از بدن خارج شود. این نوع حجامت درمانی، تصفیه خون انجام می شود و مقدار خونی که از بدن خارج می شود بسیار کم است.

حجامت در منزل برای کدام قسمت های بدن انجام می شود؟

انواع حجامت درمانی به دو روش حجامت عام و خاص تقسیم می شوند. حجامت عام برای تمام افراد بزرگسالان، خانم ها و آقایان انجام می شود. لازمه انجام حجامت خاص، انجام حجامت عام در منزل است که در ادامه به حجامت قسمت های مختلف می پردازیم.

· حجامت عام

انجام حجامت عام بین دو کتف، بین مهره های سه و چهار انجام می شود. حجامت عام باید به صورت دقیق توسط فرد متخصص انجام شود تا عوارضی به دنبال نداشته باشد.

· حجامت سر در منزل

حجامت سر روی ملاج سر انجام می شود. حجامت سر در منزل مزایایی مانند کاهش مشکلات فکری فرد مانند وسواس، توهم و افسردگی در پی دارد. همچنین حجامت سر با هدف کاهش سردرد و حجامت جوش صورت و کاهش حمله های میگرنی و ... نیز روی بیمار اعمال می گردد.

حجامت جوش صورت به روش تر و با استفاده از خونگیری همراه است. قبل از حجامت سر باید محل حجامت بدون مو یا دارای موی بسیار کم باشد.

· حجامت ساکرال

حجامت ساکرال یا حجامت گودی کمر با اهداف زیادی انجام می شود. در هنگام انجام حجامت ساکرال در بدن تنها عامل مهم در کنار مهارت، سرعت عمل است. حجامت کمر برای درمان دردهای سیاتیک و اسپاسم عضلات پیشنهاد میگردد. همچنین حجامت ساکرال موجب بهبود جوش در ناحیه کمر نیز می گردد. همچنین حجامت ساکرال تاثیر بالایی در بهبود بیماری های مربوط به بواسیر، شقاق و پروستات دارد. حجامت در منزل توسط خانم نیز در درمان بیماری های مربوط به بانوان نظیر مشکلات رحم، تخمدان و درمان ایرادات مربوط به قاعدگی زنان نقش موثری دارد.

· حجامت پا در منزل

حجامت پا نیز در درمان بسیاری از بیماری ها نقش دارد. از عضلات پشت ساق پا در انجام حجامت در منزل استفاده می شود. بهتر است قبل از انجام حجامت در منزل فرد حداقل نیم ساعت پیاده روی داشته باشد و محل حجامت به خوبی ماساژ داده شود. متخصصین حجامت پا را با هدف درمان جوش، معالجه واریس، درمان بیماری های کلیوی، کبد و قلب تجویز می کنند.

· حجامت کمر

حجامت کمر نیز تقش موثری در بهبود عضلات کمر و اسکلت پشت دارد. حجامت کمر از پردرخواست مواردی است که به علت دردهای عضلانی و گرفتگی در اعصاب کمر تقاضا می شود.

· حجامت صورت

حجامت صورت در منزل اغلب زیر چانه صورت می گیرد. برای درمان دردهای مربوط به لثه و دندان، رفع بیماری های مربوط به تیروئید و حجامت جوش صورت پیشنهاد می گردد.

حجامت کردن در منزل چه فوائدی به دنبال دارد؟

پیش تر در ارتباط با انواع حجامت درمانی و مزایایی که حجامت هر کدام از قسمت های بدن به همراه دارد صحبت کردیم. انواع بیماری هایی مانند غلظت خون، فشار خون، تپش خون و ... با کمک حجامت در منزل درمان می شوند و یا این روش درمان تاثیر بسیار چشمگیری در کنترل این بیماری ها دارد. مهم ترین و مشخص ترین مزایای حجامت کردن در منزل اطمینان از بهداشتی بودن فضا و وسایل مورد استفاده در پروسه حجامت در منزل است. مورد دیگر این است که قبل از انجام حجامت، فرد باید توسط متخصصین حجامت و طب سنتی ویزیت شده و شرایط عمومی وی بررسی شود. با توجه به سوابق بیماری نوع حجامت و تعداد دفعات حجامت اعلام می شود.

مهم ترین مزایای بادکش در منزل این مورد است که تمام این خدمات در محیطی کاملا بهداشتی انجام می شود. همچنین حجامت کردن موجب تحریک شدن سیتم دفاعی بدن می شود. فرد ممکن است طی انجام حجامت بی حال شود از این رو خدمات حجامت درمانی در منزل موجب می شود که فرد در خانه و در کنار خانواده شرایط بهتری داشته باشد.

حجامت در منزل توسط خانم نیز برای بانوانی که مایلند این خدمات را در محیط بهداشتی خانه و با استفاده از لوازمی کاملا بهداشتی تحت نظر خود و اطرافیانشان انجام دهند، راحت تر انجام می پذیرد.

حجامت درمانی در منزل به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

بادکش در منزل و حجامت در خانه برای بیشتر افراد مفید است. با توجه به مزایای زیاد انجام حجامت در منزل این روش درمانی برای تمام افراد که بیماری خاصی مربوط به خون ندارند مفید است. تنها بر اساس مزاج فرد و شرایط بیمار زمان حجامت کردن و تعداد دفعات حجامت مشخص می شود. انواع بیماری های تنفسی، بیماری های مربوط به کمر و سیاتیک، بیماری های مربوط به کبد و کلیه، سیتم گوارش و در نهایت بیماری های مربوط به سیستم عصبی طی حجامت درمان و یا بهبود پیدا خواهند نمود.

عوارض حجامت در خانه

خارج از مواردی مانند مهارت پزشک طب سنتی، رعایت بهداشت و استریل بودن تجهیزات مورد استفاده وی، انجام حجامت در خانه عوارضی به دنبال ندارد. البته بنا به روش حجامت، گزینه هایی مانند کبودی و قرمز شدن پوست از مواردی است که عارضه محسوب نمی شوند. لذا اگر از بابت خونریزی در طی حجامت تردید دارید بدانید در صورتی که بیماری های که در ادامه گفته می شود ندارید می توانید با خیال راحت حجامت در منزل را امتحان کنید.

حجامت برای چه کسانی ضرر دارد؟

قبل از انجام بادکش در منزل باید بدانید که انجام آن برای تمام افراد انتخاب هوشمندانه ای نخواهد بود. به عبارت دیگر در مواردی فرد نباید از این خدمات درمانی تحت هیچ شرایطی برخوردار شود زیرا نه تنها مزایایی به دنبال نخواهد داشت بلکه ضرر آفرین هم خواهد بود. در ادامه به صورت موردی به آنها اشاره خواهیم نمود:

 • افراد دچار التهابات پوستی و زخم باز
 • افرادی که دچار صرع هستند و امکان تشنج دارند
 • خانم های باردار
 • در صورتی استفاده از داروهای رقیق کننده خون
 • افرادی که به تازگی پوست خود را برنزه کرده اند
 • حجامت روی رگ های واریسی نباید انجام شود
 • افراد دچار دیابت
 • افراد دچار بیماری های قلبی و عروقی شدید

بهترین زمان حجامت چه موقع است؟

بسیاری از افراد زمان خاصی را برای حجامت کردن در نظر می گیرند. به طور کل بهترین زمان حجامت در بهار و تابستان است. البته حجامت در سایر فصول نیز بنا به مزاج فرد و تشحیص پزشک طب سنتی انجام خواهد شد. بادکش در منزل در فصل بهار به علت جریان خون تازه که در بدن شکل می گیرد پیشنهاد می شود. با توجه به تنوع مزاج ها مانند بلغمی، تر و ... همه این افراد می توانند در این زمان حجامت کرده و نتیجه خوبی دریافت کنند.

قیمت حجامت در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه حجامت در منزل به موارد متعددی وابسته است. از این رو نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان هزینه حجامت در منزل اعلام نمود. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر قیمت بادکش در منزل می پردازیم.

· نوع حجامت در منزل بر قیمت حجامت در خانه تاثیر دارد

همانطور که گفته شد انواع بادکش در منزل انجام می شود. هزینه بادکش در منزل با هزینه حجامت در منزل تفاوت دارد. به طور مثال نوع فنجان های مورد استفاده و یا استفاده از پمپ در قیمت بادکش در منزل تاثیر دارد.

· محل حجامت بر قیمت حجامت تاثیر دارد

همانطور که گفته شد حجامت کمر، حجامت صورت، حجامت جوش صورت و غیره انجام می شود. هر کدام از این قسمت ها وابسته به تعداد دفعات مورد نیاز بر هزینه حجامت در منزل تاثیر دارد.

· وضعیت بیمار

مورد آخر نیز وضعیت بیمار است. اگر بیمار در شرایطی قرار داشته باشد که انجام حجامت روی او باید با دقت و در زمان بیشتری انجام شود، هزینه حجامت درمانی تغییر می کند. البته این مورد نادر است و تنها در موارد بسیار محدود به طور مثال حجامت سالمندان با شرایط خاص اتفاق می افتد که این شرایط توسط متخصص مربوطه سنجیده و اعلام می شود.

خدمات حجامت در منزل و بادکش در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی که حجامت در منزل توسط خانم و آقا نیاز دارید تنها کافیست درخواست خودتان را با متخصصین هوم سرویز در میان بگذارید. انواع خدمات توسط افراد متخصص و موسسات معتبر در این زمینه ارائه می شود و این افراد دارای مدارک کامل و تایید شده و البته تخصص و مهارت کافی هستند و می توان بهترین خدمات را با هزینه ای منصفانه ارائه نمایند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس حجامت در منزل و همچنین ارایه خدمات حجامت در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات پزشکی ارائه می دهد که شامل ویزیت پزشک در منزل و خدمات پزشکی در محل, انجام ساکشن بیمار در منزل, طب سوزنی در منزل, شستشوی گوش در منزل, باز کردن گچ در منزل, گچ گیری در منزل, صدور گواهی فوت در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس حجامت در منزل

حجامت در منزل

بادکش در منزل

حجامت کمر

حجامت صورت

حجامت جوش صورت

حجامت ساکرال

حجامت در منزل توسط خانم

نظرات کاربران

profile picture
کریم جنگی

شخص محترمی بودند دستگاه تحویل دادند متشکرم

profile picture
شیما داورپناه
1 سال پیش |همیار نبض اول

پرستاری که اعزام شد بسیار ان تایم و ماهر بودند ممنون

پرستار خوب و خوش اخلاقی بودند

profile picture
سعید آب روشن  

یک دنیا تشکر واقعا ممنونم از همه لحاظ خوب بود

شرایط خدمات حجامت و باکش در منزل

توجه داشته باشید انجام خدمات حجامت در منزل برای بانوان صرفا توسط کادر متخصص حجامت خانم و همچنین انجام خدمات حجامت آقایان توسط کادر متخصص حجامت آقا انجام می شود.

فراهم آوردن محیط آرام، مناسب و امن جهت انجام سرویس بر عهده مشتری می باشد.

همیاران محترم جهت انجام خدمات حجامت، امکان ارایه خدمات نامتعارف و غیر طبیعی و نامشخص را نخواهند داشت.

خدمات حجامت در منزل شامل حضور متخصص در محل به همراه تجهیزات مورد نیاز است و ارائه خدمات در محل می باشد.

همیاران هوم سرویز در زمینه حجامت از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان بوده و همچنین تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند.

برای اطلاع از شرایط ارائه خدمات ثبت درخواست اولیه را انجام دهید. متخصصین با تماس مستقیم جزئیات نحوه ارائه خدمات را شرح خواهند داد.

هزینه ارائه خدمات در تماس مستقیم به کامل شرح داده خواهد شد.

در صورت داشتن بیماری زمینه ای خاص لطفا همیار را از جزئیات وضعیت بیمار آگاه کنید.

به هر دلیلی اگر همیار پس از حضور در محل نتواند خدمات ارائه دهد هزینه ایاب و ذهاب دریافت می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

checkup
آزمایش چکاپ کامل در محل
قیمت از 300,000 الی 5,760,000 تومان
home-blood-sugar-test
آزمایش قند خون در منزل
قیمت از 400,000 الی 500,000 تومان
therapeutic-massage-at-home
ماساژ درمانی در منزل
قیمت از 800,000 الی 800,000 تومان
home-ecg
نوار قلب در منزل
قیمت از 700,000 الی 2,800,000 تومان