گواهی فوت در منزل
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
پزشکی و پرستاری
/
صدور گواهی فوت در منزل

گواهی فوت در منزل

از 1490 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت گواهی فوت در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت صدور گواهی فوت در منزل

2,000,000 الی 3,000,000 تومان

متوسط قیمت1,800,000 تومانکمینه قیمت1,800,000 تومانبیشینه قیمت1,800,000 تومان

آنچه درباره گواهی فوت در منزل خواهید خواند

 • گواهی فوت در منزل
 • گواهی فوت از کجا بگیریم؟
 • شرایط دریافت گواهی فوت در منزل هوم سرویز چگونه است؟
 • گواهی فوت چیست؟
 • مدارک لازم برای گرفتن گواهی فوت
 • گواهی فوت چه افرادی در منزل صادر می شود و نیازی به مراجعه به پزشک قانونی نمی باشد؟
 • گواهی فوت و صدور جواز دفن چه تفاوتی با هم دارند؟
 • صدور گواهی فوت در منزل در چه مواقعی مورد نیاز است؟
 • صدور جواز دفن در منزل
 • تعرفه صدور گواهی فوت به چه مواردی وابسته است؟
 • کلیه اقدامات مربوط به صدور گواهی فوت و صدور جواز دفن را به همیاران هوم سرویز بسپارید

گواهی فوت در منزل

صدور گواهی فوت در منزل برای پیشبرد سریع تر اقدامات بعد از مرگ فرد، مانند صدور جواز دفن و برگزاری مراسم خاکسپاری لازم و ضروری است. با از دست رفتن عزیزان در منزل و شرایط نامساعد اطرافیان، صدور گواهی فوت در منزل که توسط موسسات مجاز صادر می شود کمک بزرگی به اطرافیان متوفی است.

افرادی که به علت کهولت سن و یا بیماری زمینه ای در خانه فوت می کنند می توانند از خدمات صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک مجرب و کارآزموده بهره مند شوند. اما گواهی فوت اولیه، صدور جواز دفن و صدور گواهی فوت نهایی با هم تفاوت دارند که در ادامه به معرفی بهتر این مجوزها و عوامل موثر بر قیمت گواهی فوت در منزل می پردازیم.

گواهی فوت از کجا بگیریم؟

این سوال که گواهی فوت را از کجا بگیریم؟ اولین سوالی است که نزدیکان فرد متوفی با آن مواجه می شوند. مخصوصا اگر تجربه ای در این زمینه نداشته باشند. برای گرفتن گواهی فوت به دو صورت زیر می توانید اقدام کنید

 • انتقال جسد به بیمارستان و پزشک قانونی و صدور گواهی فوت
 • صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک معتمد و دارای مجوز

پس از دریافت گواهی فوت به یکی از روش های بالا و دریافت سند باید تایید گواهی از طریق ثبت احوال صورت بگیرد و اقدامات مربوط به ابطال شناسنامه، بسته شدن حساب های بانکی تا و اقدامات مربوط به انحصار وراثت انجام شود.

شرایط دریافت گواهی فوت در منزل هوم سرویز چگونه است؟

هوم سرویز در چنین شرایط سخت در کنار شماست. تنها کافیست مراحل ساده و البته سریع زیر را طی کنید تا تمام خدمات از صدور گواهی فوت و تا برگزاری تشریفات مراسم ترحیم را به بهترین نحو و آبرومندانه برگزار کنند.

· ثبت درخواست جهت دریافت گواهی فوت در خانه

با ثبت درخواست در سامانه هوم سرویز در سایت، اپلیکیشن هوم سرویز و یا تماس مستقیم می توانید درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه شماره تماس و اطلاعات شخصی خود را وارد خواهید نمود.

· تماس متخصصین جهت ارائه توضیحات نهایی

پس از ثبت درخواست متخصصین جهت اطلاع از مشخصات متوفی، علت فوت و دریافت توضیحات کلی از بیماری زمینه ای بیمار با شما تماس خواهند گرفت. پس از دریافت اطلاعات لازم و ارائه توضیحات تکمیلی در ارتباط با تعرفه گواهی فوت در منزل، اقدامات لازم جهت اعزام پزشک به محل صورت می گیرد.

· اعزام پزشک مجرب و دارای مجوز رسمی به محل

پس از توافقات نهایی، پزشک مجرب و دارای مجوز رسمی صدور گواهی فوت از دانشگاه علوم پزشکی به همراه فرم مخصوص صدور جواز دفن در محل حاضر می شوند. با صدور گواهی فوت در منزل کمک بزرگی در راستای سرعت بخشیدن به مراحل کفن و دفن متوفی می شود.

گواهی فوت چیست؟

گواهی فوت در منزل و جواز دفن برگه ای است که توسط پزشک قانونی مجرب و معتمد در منزل متوفی صادر می شود. گواهی فوت شامل علت مرگ فرد، توضیحات اضافی برای دفن بیمار و البته صدور جواز دفن می باشد. البته این برگه به شرطی که مرگ کاملا به صورت طبیعی رخ داده باشد و پزشک معتمد این موضوع را تاکید کند، صادر خواهد شد. این برگه لازمه صدور جواز دفن است و به مسئول قبرستان تحویل داده می شود تا اجاره خاکسپاری داده شود.

مدارک لازم برای گرفتن گواهی فوت

برای صدور گواهی فوت و صدور جواز دفن باید مدارکی در اختیار پزشک قرار بگیرد. به طور معمول سازمان ثبت و احوال و ادارات وابسته به این سازمان این جواز را صادر می کنند. افراد حقیقی و حقوقی مانند خویشاوندان نزدیک به متوفی که در زمان فوت در کنار او حضور داستند، متصدی گورستان، مقامات قضایی می توانند نسبت به دریافت گواهی فوت درخواست بدهند. در کنار توضیح علت مرگ باید کارت ملی، شناسنامه عکسدار، مدارک مربوط به بیماری زمینه ای که منجر به فوت وی شده است در اختیار پزشک قرار بگیرد. با ارائه این مدارک پزشک معتمد می تواند جواز دفن را صادر نماید.

گواهی فوت چه افرادی در منزل صادر می شود و نیازی به مراجعه به پزشک قانونی نمی باشد؟

گواهی فوت یک سند کاملا قانونی است که بسیاری از اقدامات بعد از مرگ متوفی مانند ابطال شناسنامه، انحصار وراثت، صدور جواز دفن و ... بعد از صدور همین سند انجام می شود. به همین دلیل صدور گواهی فوت نیاز به دقت بالایی دارد. تنها برای افراد زیر می توان گواهی فوت در منزل را دریافت نمود

 • فرد فوت شده باید دارای بیماری های زمینه ای و مزمن باشد که مدارک و اسناد مربوط به بیماری نیز موجود باشد.
 • علت مرگ بیمار باید دقیقا وابسته به بیماری مزمن وی باشد. در صورتی که علائم مرگ بدون ارتباط با بیماری وی باشد و علت مرگ مشکوک باشد در این صورت صدور گواهی فوت در منزل امکان پذیر نخواهد بود.
 • در صورتی که نشانه هایی از استفاده مواد مخدر و یا خودکشی در فرد مشخص شود به هیچ عنوان گواهی فوت صادر نخواهد شد
 • در صورتی که مرگ بر اثر نزاع و تصادف باشد نیاز به مراجعه پزشک قانونی است.
 • فوت زن باردار نیز از مواردی است که نمی توان گواهی فوت در منزل را برای آن صادر نمود.
 • فوت نوزاد زیر 7 روز نیازمند طی کردن مراحل قانونی است و در منزل امکان صدور گواهی فوت نیست.
 • در صورتی فرد متوفی جوان بوده و بیماری زمینه ای نداشته باشد، امکان صدور گواهی فوت در خانه نیست.
 • در صورت وجود شاکی در بستگان در روز فوت، جسد متوفی باید به پزشک قانونی فرستاده شود و صدور گواهی فوت در خانه ممکن نیست.

گواهی فوت و صدور جواز دفن چه تفاوتی با هم دارند؟

گواهی فوت و صدور جواز دفن که اغلب باهم و در مواردی بجای هم استفاده می شوند، در واقعیت دو سند کاملا جدا از هم هستند. در ایران، بخش صدور جواز دفن در گواهی فوت گنجانده شده است. به همین جهت این دو باهم صادر می شوند. به بیان ساده تر گواهی فوت تاییده ای بر فوت فرد توسط پزشک معتمد است و صدور جواز دفن به معنای دفع هر گونه مانع برای دفن جسد می باشد. هر دو این موارد توسط پزشک قانونی که مدارک لازم در این زمینه را دارا هستند، تایید و ارائه می شود.

صدور گواهی فوت در منزل در چه مواقعی مورد نیاز است؟

در شرایط معمول بسیاری از افراد بر اثر بیماری در بیمارستان ها و یا بر اثر حوادث و تصادفات جان خود را از دست می دهند. در این مواقع گواهی فوت بیمار به صورت روتین صادر می شود و جواز دفن صادر شده در اختیار نزدیکان فرد متوفی قرار می گیرد. اما زمان هایی که فرد در خانه بر اساس بیماری های زمینه ای و یا کهولت سن جان خود را از دست بدهد، امکان استفاده از صدور گواهی فوت در منزل وجود دارد.

گاهی صدور گواهی فوت در خانه و صدور جواز دفن در منزل موجب می شود که چرخه انتقال جسد به سردخانه و یا گورستان سریع تر صورت بگیرد و موجب می شود وضعیت روحی و روانی نزدیکان نیز ثبات پیدا کند. زیرا در مواردی که فرآیند صدور گواهی فوت طول می کشد، این مشکل سردرگرمی را به غم نزدیکان متوفی اضافه می کند. زیرا در شهرهای بزرگ با تراکم جمعیت بالا احتمال این پیچیدگی بالا می رود. از این رو صدور گواهی فوت در منزل موجب آسایش بیشتر اطرافیان می شود.

صدور جواز دفن در منزل

همانطور که گفته شد جواز دفن به سندی گفته می شود که اجازه دفن جسد در زمین های مخصوص داشته می شود. این مدرک به گورستان داده می شود که نزدیکان بتواند اقدام به خاکسپاری عزیز از دسته رفته بپردازند.

تعرفه صدور گواهی فوت به چه مواردی وابسته است؟

قیمت گواهی فوت در منزل متغیر است. تعرفه صدور گواهی فوت در منزل وابسته به مسافت بین منزل فرد متوفی و پزشک مربوطه است. از این رو نمی توان قیمت مشخصی را به عنوان تعرفه صدور گواهی فوت در منزل اختصاص داد. قیمت گواهی فوت در منزل به صورت ابلاغیه ای از سمت وزارت بهداشت اعلام می شود. هر ساله وابسته به مسائل متعدد تعرفه گواهی فوت تغییر می کند.

جهت اطلاع دقیق از هزینه گواهی فوت در خانه تنها کافیست به مشاورین ما صحبت کنید. قیمت های ما بر اساس تعرفه های وزارت بهداشت و درمان هستند.

کلیه اقدامات مربوط به صدور گواهی فوت و صدور جواز دفن را به همیاران هوم سرویز بسپارید

با کمک هوم سرویز در زمان بسیار کوتاه کلیه اقدامات مربوط به صدور گواهی فوت و جواز دفن در خانه انجام می شود. صدور این اسناد توسط پزشکان مجرب و به صورت کاملا قانونی انجام خواهد شد. در صورتی که شک و شبهه ای در مرگ فرد وجود ندارد و تمام مدارک موجود هستند و نزاعی بین بستگان وجود ندارد با خیال راحت در هوم سرویز ثبت درخواست نمایید و در کمترین زمان ممکن پزشکان با صلاحیت و تایید شده در محل حاضر خواهند شد. تمامی این خدمات از لحاظ قانونی و حقوقی تایید شده هستند و به صورت قانونی فرایند صدور جواز دفن انجام می گردد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس گواهی فوت در منزل و همچنین ارایه خدمات صدور گواهی فوت در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات پزشکی ارائه می دهد که شامل ویزیت پزشک در منزل و خدمات پزشکی در محل, انجام ساکشن بیمار در منزل, طب سوزنی در منزل, حجامت در منزل, شستشوی گوش در منزل, باز کردن گچ در منزل, گچ گیری در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس گواهی فوت در منزل

صدور گواهی فوت در منزل

صدور جواز دفن در خانه

گرفتن برگه فوت در خانه

اورژانس گواهی فوت

صدور گواهی فوت فوری

صدور گواهی فوت پزشکی در منزل

نظرات کاربران

profile picture
کریم جنگی

شخص محترمی بودند دستگاه تحویل دادند متشکرم

profile picture
شیما داورپناه
1 سال پیش |همیار نبض اول

پرستاری که اعزام شد بسیار ان تایم و ماهر بودند ممنون

پرستار خوب و خوش اخلاقی بودند

profile picture
سعید آب روشن  

یک دنیا تشکر واقعا ممنونم از همه لحاظ خوب بود

شرایط صدور جواز دفن و صدور گواهی فوت در خانه

پس از تماس همیاران، پزشک مجرب و دارای مجوز رسمی صدور گواهی فوت از دانشگاه علوم پزشکی به همراه فرم مخصوص صدور جواز دفن در محل حاضر می شوند.

علت فوت باید کاملا طبیعی و بدون هیچ نشانه ای باشد.

اطرافیان علت مرگ را توضیح داده و باید کارت ملی، شناسنامه عکسدار، مدارک مربوط به بیماری زمینه ای که منجر به فوت وی شده است را در اختیار پزشک قرار بدهند.

خویشاوندان نزدیک متوفی که در زمان فوت حاضر بوده اند باید در زمان مراجعه پزشک، در منزل باشند.

در صورت درگیری و نارضایتی بین اطرافیان متوفی، گواهی فوت صادر نمی شود.

در صورتی که به هر دلیلی امکان صدور گواهی فوت نباشد هزینه های رفت و آمد همیار، بر عهده درخواست کننده است.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

private-ambulance-rental
اجاره آمبولانس خصوصی
قیمت از 14,500,000 الی 14,500,000 تومان
wedding-services
خدمات مجالس
قیمت از 1,300,000 الی 5,000,000 تومان
party-photography
عکاسی و فیلمبرداری مراسم و مجالس
قیمت از 7,300,000 الی 7,300,000 تومان
banner-print
چاپ بنر تسلیت و تبریک
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان