تعمیر کنسول بازی

تعمیر کنسول بازی

از 1224 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر کنسول بازی در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعمیر کنسول بازی

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعمیر پلی استیشن ps1،ps2، ps3و تعمیر ps4و PS5و ایکس باکس 360

انواع پلی استیشن و ایکس باکس ها به دو کنسول بازی مورد علاقه کاربران ساده و گیمرها تبدیل شده است. در همین راستا تعمیر پلی استیشن و تعمیرات ایکس باکس نیز برای کاربران خود امری مهم و حیاتی تلقی می شود. افزایش قیمت کنسول های بازی، تعمیر کنسول بازی راهکار بهتری به جای تعویض آن است.

با توجه به افزایش کیفیت پلی استیشن و انواع ایکس باکس و پیچیده شدن این دستگاهها تعمیر PS4 و تعمیر XBOX کار ساده ای نخواهد بود. مطمعننا این دستگاه ها مانند تمام وسایل دیگر گاهی دچار اختلال و آسیب می شوند. لازم است بدانید تعمیرات پلی استیشن سونی و تعمیرات ایکس باکس 360 کار ساده ای نیست. این دستگاه ها باید توسط تعمیرکار کنسول بازی مجرب تعمیر شوند. در ادامه به عیب یابی و تعمیر دسته پلی استیشن و عوامل موثر بر قیمت تعمیر پلی استیشن و سایر کنسول ها می پردازیم.

تعمیرات پلی استیشن

کنسول بازی پلی استیشن محبوب ترین کنسول بازی در بین استفاده کنندگان است. کنسول بازی پلی استیشن سونی یا همان PS در ورژن های مختلف طی سالیان متمادی تولید و در بازارهای جهانی عرضه شده اند. انواع پلی استیشن شامل ps1،ps2 ، ps3 ، ps4 و در نهایت به جدیدترین نوع آن ps5 می توان اشاره نمود. همچنین کنسول بازیPLAY STATION به یکی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین کنسول های بازی ها در ایران نیز تبدیل شده است. با توجه به تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته استفاده شده در انواع پلی استیشن ها، تعمیر پلی استیشن، مخصوصا تعمیر ps4 و تعمیر ps5می تواند برای شما هزینه بر باشد.

عواملی مانند مشکلات برق، ضربه خوردن و آسیب فیزیکی به دستگاه، یا در مواردی به تعمیرات نرم افزاری پلی استیشن کارایی این کنسول بازی را مختل می کند و نیاز به تعمیر پلی استیشن است. این موارد ایرادات شایع در ps است که بیشتر مطرح می شود.

 • روشن شدن چراغ آبی در پلی استیشن
 • روشن شدن چراغ چشمک زن قرمز و تعمیر پلی استیشن 4
 • داغ شدن بدنه پی اس
 • خرابی پورت HDMI
 • اجرا نشدن بازی های پی اس
 • تعمیر برد پلی استیشن، تعمیر پورت HDMI، تعویض درایو، تعویض لنز PS4، تعمیرات آداپتور پلی استیشن
 • تعمیر دوربین کنسول و تعمیرات کینک پلی استیشن
 • تعویض چیپ گرافیک و تعمیر رم دستگاه و ... از مواردی هستند که در تعمیرات ps4 و تعمیر ps5 و ... مطرح می شود

تعمیر ایکس باکس 360

یکی دیگر از مواردی که در تعمیر کنسول بازی مطرح می شود، تعمیر ایکس باکس است. Xbox کنسول بازی مایکروسافت است. این کنسول ها در مدل های ایکس باکس وان اس ایکس باکس 360 و ... تولید و عرضه شده اند. کاملا بدیهی است که قطعات ایکس باکس مانند تمام لوازم الکترونیکی دیگر طی مرور زمان و استفاده مکرر مستهلک شوند و نیاز به تعمیرات ایکس باکس در محل پیدا شود. موارد زیر از شایع ترین ایرادات در ایکس باکس ها هستند.

 • داغ شدن بدنه ایکس باکس
 • سه چراغه شدن دستگاه xpox360
 • خرابی درایور و کار نکردن دستگاه
 • اجرا نشدن بازی در دستگاه ایکس باکس
 • نخواندن دیسک
 • روشن نشدن دستگاه ایکس باکس
 • کار نکردن دسته ها و ... از موارد شایعی هستند که در روند تعمیرات ایکس باکس مورد بررسی قرار می گیرند.

مرکز تعمیرات کنسول بازی ایکس باکس باید استاندارد باشد. زیرا در غیر این صورت کمک گیری از افراد غیر متخصص موجب اختلالات بیشتر و خرابی سایر قطعات ایکس باکس خواهد شد. در هنگام جایگزینی قطعات، می بایست حتما از قطعات اورجینال و سازگار با دستگاه استفاده شود.

تعمیر دسته پلی استیشن و ایکس باکس

همانطور که می دانید دسته بازی مهم ترین وسیله برای ارتباط با کنسول بازی است. امکان بروز اختلالات سخت افزاری و نرم افزاری در دسته بازی وجود دارد. با توجه به انواع مختلف کنسول های بازی پی اس، مشکلات مختلفی ممکن است برای دسته های بازی پیش بیاید. در بیشتر موارد خطایی در دستگاه ظاهر می شود که به شما نشان می دهد باید به تعمیر دسته پلی استیشن و تعمیر دسته ایکس باکس بپردازید. ایراداتی مانند داغ شدن بیش از حد دسته بازی، لرزش زیاد دسته ها و غیره باید توسط متخصص تعمیرات کنسول‌ بازی بررسی شود.

عیب یابی و تعمیرات دسته کنسول بازی

تعمیر دسته پلی استیشن : دکمه های دسته بازی پلی استیشن از کار افتاده اند

اگر دکمه های دسته بازی عملکرد خوبی ندارند و یا باید چندین بار فشار تلاش دکمه عمل می کند. برای تعمیر دسته پلی استیشن باید به بررسی ذغال دسته بپردازید. زغالی دسته بازی یک قطعه مصرفی است و طی مرور زمان تمام می‌شود. با تمام شدن زغالی دسته به مرور دکمه‌ها حتی اگر کاملا سالم باشند، درست کار نمی کنند. تعویض ذغال دسته پلی استیشن باید توسط متخصص تعمیرات دسته بازی پلی استیشن انجام شود.

تعمیر دسته ایکس باکس و ps: علت شارژ نشدن دسته PS4 چیست؟

یکی از مشکلات در دسته های بازی، شارژ نشدن دسته بازی است. این مشکل می توند به دلایل مختلف سخت افزاری ایجاد شود. به عنوان نخستین راهکار از ریسک کردن دسته شروع کنید. اگر مشکل حل نشد دسته را به صورت سرو ته شارژ کنید. احتمال اینکه مشکل حل شود در تجربه ثابت شده است. گاهی نیز مشکل شارژ نشدن دسته بازی به علت ایراد در پورت یو اس بی وکابل شارژ دسته است.

تعمیر دسته xpox و سونی : علت روشن نشدن دسته پلی استیشن چیست؟

روشن نشدن دسته ممکن است تحت عوامل زیادی ایجاد شود. در صورتیکه خود کنسول روشن شود ولی دسته ها روشن نشود. ممکن است به علت وجود وسایلی با میدان مغناطیسی زیاد در اطراف دستگاه باشد. معمولا این ایراد با ریست کردن دسته بازی حل می شود. اگر ایراد رفع نشد باید با تعمیرکار پلی استیشن تماس بگیرید.

علت خرابی آنالوگ دسته بازی PS4

گاهی با حرکت آنالوگ دستورات به درستی اعمال نمی شوند. ممکن است در برد دسته ایراداتی به وجود آمده باشد. تعمیر دسته بازی سونی باید به دست افراد حرفه ای انجام شود تا موجب ایرادات بیشتر نشوند. تست آنالوگ دسته بازی سونی باید با دقت انجام شود تا عیب یابی نیز دقیق باشد. گاهی ایراده وارده از شوک دسته باری است و گاهی انالوگ باید تعویض شود.

تعمیر ps4

برای تعمیر ps4 و سایر کنسول های بازی به صورت تخصصی، ابتدا باید بتوسط تعمیرکار ps4 متخصص عیب یابی شود. عیب یابی بر اساس علائم و نشانه های کنسول انجام می شود. به عبارت دیگر تعمیرکار با توجه به ایرادهای دستگاه قسمت های مختلف دستگاه را بررسی می کند تا قطعه یا قطعات معیوب را شناسایی کند. به طور مثال در هنگام تعمیر ps4 اگر دستگاه ارورهای تکراری نشان می دهد. اقدامات لازم در جهت تعمیرا سخت افزاری و نرم افزاری پلی استیشن آغاز می شود. باید تاکید تعمیرکاران بر تعمیر قطعه معیوب باشد تا تعویض آن. زیرا به این ترتیب قطعه اورجینال حفظ می شود و هزینه تعمیر ps4 نیر کاهش پیدا می کند.

ایرادات شایع در کنسول های بازی psو xbox

تعمیر پلی استیشن: علت خوانده نشدن دیسک در کنسول بازی

خوانده نشدن دیسک در کنسول های بازی اغلب با ارورهای مختلفی مشخص می شود. جهت بر طرف کردن این مشکل باید دستگاه یکدور ری استارت شود. برای اینکار دستگاه را خاموش کنید و تمام کابل ها را جدا کنید و سپس کلید پاور را 30 ثانیه نگه دارید. سپس دوباره کلید پاور دستگاه را بزنید و از حالت safe mode دوباره بخش اطلاعات دستگاه را بررسی کنید.

تعمیر هارد ps4 : علت خاموش شدن ناگهانی کنسول بازی

خاموش شدن کنسول بازی به موارد متعددی مربوط است. اگر بعد از چند دقیقه امتحان کردید و دستگاه روشن نشد ممکن است علت از کار افتادن فن دستگاه باشد. همچنین ایراد در قسمت hdmi و تعمیر هارد ps4 و غیره باید بررسی شوند. البته مواردی مانند تعمیر هارد ps4 و باید توسط متخصصین بررسی شود.

تعمیر لنز PS4 : پرش تصویر بازی در کنسول

این مشکل معمولا با سیاه شدن نمایشگر تلویزیون نشان داده می شوند. این مشکل حتی با خاموش و روشن کنسول نیز رفع نمی شود. در بیشتر مواقع این ایراد با تعویض کابل HDMI دستگاه رفع می شود. در غیر این صورت باید به تعمیر کنسول بازی پرداخت.

تعمیر پلی استیشن : علت قطع شدن صدای کنسول بازی

قطع شدن صدا نداشتن دستگاه ممکن است مربوط به موارد متعددی باشد. قطع شدن کابل HDMI یا خرابی پورت HDMI هم ممکن است عامل این مشکل شوند.

تعمیر ایکس باکس : علت وصل نشدن اکانت ایکس باکس چیست؟

وصل نشدن به اکانت ایکس باکس اغلب بعد از آپدیت سیستم اتفاق می افتد. اغلب این مشکل 30 روز طول می کشد . سپس مشکل فع می شود.

تعمیر کنسول PS4: روشن شدن چراغ آبی چشمک زن در PS4

روشن شدن چراغ آبی در پلی استیشن 4 نوعی چراغ هشدار از خرابی سیستم است. اگر از کاربران و طرفداران پلی استیشن 4 هستید. باید اطلاعاتی در باره نور آبی یا نور مرگ ps4 شنیده باشید. این نور آبی که معروف به BLOD است. در مرکز کنسول پلی استیشن به نمایش در می آید. اگر پس از چند ثانیه پروسه بوت شدن سپری نشود و این چراغ به رنگ آبی باقی بماند باید دستگاه توسط تعمیرکار پلی استیشن بررسی و عیب یابی شود. این نور گویای بروز مشکل بزرگ در دستگاه بازی پلی استیشن می باشد. عیب یابی و تعمیرps4 درمحل باید به وسیله تعمیرکار ماهر انجام شود.

هزینه تعمیر پلی استیشن و ایکس باکس به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیرات پلی استیشن و قیمت تعمیر ایکس باکس به موارد متعددی بستگی دارد. در مرحله اول مدل دستگاه تعیین کننده هزینه تعمیرات است. طبعا قیمت تعمیر PS4 با قیمت تعمیر PS5 برابری نمی کند. دستگاه های ساده تر مانند پلی استیشن 2 و پلی استیشن 3 چون سیستم های ساده تری دارند قیمت تعمیراتشان کمتر است. مورد دیگر ایراد دستگاه است. اگر ایراد دستگاه به مشکلان نرم افزاری مرتبط باشد قیمت تعمیرات ایکس باکس کمتر خواهد بود. اما در صورت نیاز به تعمیر با تعویض قطعه هزینه تعمیرات ایکس باکس بیشتر خواهد شد. به طور کل قیمت تعمیر پلی استیشن و سایر کنسول های بازی با بررسی دقیق دستگاه اعلام می شود.

تعمیرات انواع کسنول بازی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر تخصصی انواع کنسول بازی ایکس باکس ، تعمیر پلی استیشن و تعمیر PS4 و نینتندو در مرکز تعمیرات کنسول بازی هوم سرویز انجام می شود. تعمیرات کنسول بازی در محل توسط بهترین و خبره ترین تعمیر کاران انجام می گیرد. درواقع دیگر نیاز نیست به دنبال تعمیرکار خوب بگردید و تعمیرکار حرفه ای به نزد شما می آید. با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز تعمیرات انواع ایکس وان، تعمیر ایکس باکس 360 ، تعمیر PS4 و تعمیر PS5 در محل و تعمیرات کینکت متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام محدوده قیمت با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر کنسول بازی و همچنین ارایه خدمات عیب یابی و تعمیر انواع کنسول بازی پلی استیشن، ایکس باکس و... نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم دیجیتال ارائه می دهد که شامل تعمیر ساعت هوشمند می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر کنسول بازی

عیب یابی و تعمیر انواع کنسول بازی پلی استیشن، ایکس باکس و...

تعمیر دسته پلی استیشن و ایکس باکس

تعویض و تعمیر مین برد PS4

تعویض و تعمیر رم پلی استیشن

تعویض و تعمیر دوربین و لنز پلی استیشن

تعمیر کینکت و سایر لوازم جانبی کنسول بازی

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط تعمیر پلی استیشن 4 و تعمیر ایکس باکس 360

تهیه لوازم و نرم افزارها در خصوص تعمیر کنسول بازی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

در هنگام تحویل گرفتن کنسول بازی جهت ارسال به تعمیرگاه، ابتدا وضعیت دستگاه بررسی شده و رسید به شما ارایه خواهد شد و موارد و مشکلات دستگاه اعلام شده توسط شما، داخل رسید قید خواهد شد.

این سرویس شامل تعمیر انواع کنسول بازی نظیر پلی استیشن، ایکس باکس و ... می شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب نرم افزار و بازی
نصب نرم افزار و بازی
قیمت از 100,000 الی 450,000 تومان
نصب ویندوز و درایورها
نصب ویندوز و درایورها
قیمت از 300,000 الی 1,800,000 تومان
تعمیر موبایل
تعمیر موبایل
قیمت از 350,000 الی 350,000 تومان
تعمیر لپ تاپ
تعمیر لپ تاپ
قیمت از 50,000 الی 1,200,000 تومان

خدمات تعمیر کنسول بازی در این شهرها ارائه می شود: