تعمیر گیربکس

تعمیر گیربکس

از 1506 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر گیربکس در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعویض روغن گیربکس

200,000 الی 600,000 تومان

قیمت تعویض ماهک

250,000 تومان

قیمت سرویس گیربکس اتومات

500,000 تومان

متوسط قیمت600,000 تومانکمینه قیمت200,000 تومانبیشینه قیمت1,000,000 تومان

آنچه درباره تعمیر گیربکس خواهید خواند

 • تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای در محل
 • نحوه ارائه خدمات تعمیر گیربکس دستی و اتوماتیک در هوم سرویز چگونه است؟
 • گیربکس چیست؟
 • انواع گیربکس ماشین
 • نشانه های نیاز به تعمیر گیربکس خودرو
 • چه اقداماتی موجب می شود از خرابی گیربکس دنده ای جلوگیری شود؟
 • چرا خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای را به متخصصین هوم سرویز بسپاریم؟
 • در هوم سرویز تعمیر گیربکس چه خودروهایی پذیرفته می شود؟
 • هزینه تعمیرات گیربکس به چه مواردی وابسته است؟
 • تعمیرات گیربکس دنده ای و اتومات را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای در محل

تعمیر گیربکس سیار یکی از خدمات ویژه هوم سرویز است که در صورت ایراد در گیربکس یا جعبه دنده خودرو خود می توانید از آن استفاده کنید. به این ترتیب که بهترین متخصصین و تعمیرکاران در محل حاضر شده و تعمیرات گیربکس اتوماتیک و دستی را در محل انجام می دهند. خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک سیار مزایای زیادی دارد. زیرا گیربکس معیوب مانع از حرکت درست خودرو می شود و حرکت دادن خودرو موجب می شود که به قطعات دیگر خودرو آسیب وارد شده و موجب هزینه تراشی های بیشتر شود. گیربکس سازی نسبت به سایر خدمات تعمیرات خودرو در محل هزینه بیشتری در پی دارد. زیرا از قطعات متعددی تشکیل شده است و همه این قطعات باید در وضعیت استاندارد خود قرار داشته باشند تا خودرو شتاب کافی داشته باشد.

در ادامه به توضیح در ارتباط با خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای و عوامل موثر بر هزینه تعمیر گیربکس دستی و اتومات خواهیم پرداخت.

نحوه ارائه خدمات تعمیر گیربکس دستی و اتوماتیک در هوم سرویز چگونه است؟

در صورتی که گیربکس خودروی شما با مشکل رو به رو شده است نیازی نیست برای تعمیرات آن به تعمیرگاه گیربکس مراجعه کنید بلکه تنها با طی نمودن مراحل زیر بهترین متخصصین برای تعمیرات گیربکس در محل حاضر خواهند شد.

· ثبت درخواست رایگان جهت تعمیر گیربکس دستی و اتوماتیک

در ابتدا تنها کافیست از طریق سایت، اپلیکیشن و یا تماس مستقیم درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع گیربکس دستی یا اتوماتیک و همچنین مکان مورد نیاز برای دریافت خدمات را مشخص خواهید نمود.

· تماس همیاران جهت ارائه توضیحات تکمیلی

پس از ثبت درخواست در کمترین زمان ممکن متخصصین جهت اطلاع از وضعیت خودرو و همچنین اعلام محدوده هزینه تعمیر گیربکس دستی و اتوماتیک با شما تماس خواهند گرفت.

· اعزام متخصصین به محل

پس از توافقات نهایی در ارتباط با نحوه ارائه خدمات و همچنین هزینه تعمیر گیربکس در محل متخصصین با تجهیزات به محل اعزام شده و خدمات را در محل ارائه می دهند.

گیربکس چیست؟

گیربکس یا جعبه دنده یکی از مهمترین قطعات سیستم حرکت خودرو است. خودرو برای حرکت به نیرو نیاز دارد، ولی با استفاده از جعبه دنده یا گیربکس نیروها به چرخ ها و دیفرانسیل منتقل می شود. در خودروهای دنده ای از گیربکس دنده ای و در خودروهای اتومات از گیربکس اتوماتیک استفاده می شود. قطعه ای است که قدرت را از سمت تولید کننده به مصرف کننده انتقال می دهد. به عبارت دیگر گیربکس وظیفه ی تغییر سرعت دوران با استفاده از کم و زیاد کردن توان تولید شده را بر عهده دارد. گیربکس ها به دو صورت کاهنده و افزاینده ساخته می شوند که مدل کاهنده بیشتر کاربرد دارد.

طی مرور زمان و استفاده مستمر از خودرو گیربکس نیاز به سرویس و تعمیر دارد. بسیاری از اقدامات سهوی یا عمدی راننده موجب می شوند که گیربکس زودتر آسیب دیده و نیاز به تعمیر گیربکس دنده ای باشد. از این رو بهتر است قبل از هزینه تراشی های بیشتر تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای را به متخصصین بسپارید. زیرا به عدم توجه تنها راه تعویض گیربکس است که هزینه های زیادی برایتان در پی دارد.

انواع گیربکس ماشین

جعبه دنده های خودرو طی مرور زمان تغییرات زیادی پیدا کرده اند. ابتدایی ترین سیستم از نوع گیربکس دستی و معمولی بوده اند. با پیشرفته شدن خودروها، جعبه دنده های آنها نیز تغییرات زیادی پیدا کرده است. امروزه گیربکس ها به دو صورت گیربکس دستی و گیربکس اتومات تقسیم می شود.

· تعمیر گیربکس دنده ای معمولی

در گیربکس ها معمولی تعویض دنده توسط دسته دنده و کلاچ انجام می شود. این قطعه در دسته سیستم هیدرولیک خودرو قرار می گیرد. برای جلوگیری از خرابی و نیاز به تعمیر گیربکس دستی از روغن گیربکس استفاده می شود. به این ترتیب روغن کاری گیربکس موجب افزایش طول عمر قطعات شده و از ساییدگی قطعات جلوگیری می کند. در گیربکس معمولی برق به کلاچ فرستاده می شود و راننده به صورت دستی با آن کار می کند. بسیاری از رانندگان علاقه بیشتری به گیربکس دستی نسبت به گیربکس اتومات دارند، زیرا معتقدند در زمان رانندگی هیجان بیشتری را تجربه می کنند.

تعمیر گیربکس دنده ای نیازمند به ابزار و تجهیزات پیشرفته دارد. تعمیرکار گیربکس دنده ای باید مهارت لازم در زمینه عیب یابی آن را داشته باشد. زیرا مراجعه به تعمیرگاه گیربکس دستی غیر مجاز تنها موجب هزینه تراشی های بیشتر می شود و مشکل خودرو رفع نخواهد شد.

· تعمیر گیربکس اتوماتیک

در سال 1937 اولین جعبه دنده های نیمه اتومات تولید و در خودروها قرار داده شد. امروزه گیربکس اتوماتیک از آپشن های محبوب برای خریداران خودرو محسوب می شود زیرا موجب رانندگی آسانتر و راحت تر برای افراد می شود. تعمیر گیربکس اتوماتیک از خدمات تخصصی است که باید توسط افرادی متخصص و کاربلد در این زمینه ارائه شود. خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک از آن جهت اهمیت دارد که تعمیرکار گیربکس باید بتواند به جای تعویض گیربکس اتوماتیک قطعا را تعمیر کند و به این ترتیب هم قطعه اورجینال خودرو حفظ شود و هم هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک کمتر خواهد شد.

نشانه های نیاز به تعمیر گیربکس خودرو

اهمیت این قطعه به قدری بالا است که خرابی آن به صورت های مختلفی خود را نشان می دهد. کم شدن شتاب خودرو اولین موردی است که ممکن است مربوط به گیربکس معیوب باشد. همچنین اگر در زمان های عوض کردن دنده، کلاچ راحت آزاد نشود هم نشانه ی ایراد در این قطعه و نیاز به تعمیر گیربکس معمولی است. در بسیاری از موارد هم تنها باید با استفاده از روغن مخصوص قطعات گیربکس روان شوند تا مشکلات رفع شود. به طور معمول موارد زیر همگی علائمی هستند که باید سریعا به تعمیرگاه گیربکس مراجعه کنید.

 • در گیربکس دنده ای، دنده به سختی عوض می شود.
 • در مواقعی که خودرو در حال خلاص است سر و صدای اضافه دارد
 • شنیده شدن صدای تقه در زمان تعویض دنده
 • لرزش خودرو

چه اقداماتی موجب می شود از خرابی گیربکس دنده ای جلوگیری شود؟

گیربکس دستی سرعت وسیله نقلیه را کنترل می کند و نیروی لازم را به چرخ ها منتقل می کند اما این قطعه در صورت استفاده نامناسب از خودرو زودتر مستهلک می شود. از این رو برای پیشگیری از خرابی گیربکس بهتر است کارهای زیر را انجام ندهید.

 • متناسب با سرعت خودرو دنده را تعویض کنید. در صورت سرعت بالا از دنده معکوس استفاده نکنید زیرا این کار موجب آسیب به گیربکس دستی خواهد شد.
 • از فشردن بی دلیل کلاچ در زمان های طولانی خودداری کنید.
 • دنده خورد شده و ساییده شده موجب آسیب به گیربکس خودرو خواهد شد.
 • باید به طور مرتب در بازه های زمانی مشخص روغن جعبه دنده بررسی شود. کم شدن روغن و یا استفاده از روغن گیربکس بی کیفیت موجب خرابی گیربکس خودرو خواهد شد.
 • در سراشیبی از خلاص کردن خودرو خودداری کنید.
 • دنده را به آرامی عوض کنید و از فشار آوردن زیاد به دنده خودداری کنید.
 • در صورت خرابی صفحه کلاچ این قطعه را تعویض کنید. زیرا خرابی این قطعه موجب آسیب به گیربکس ماشین خواهد شد.

چرا خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای را به متخصصین هوم سرویز بسپاریم؟

تعمیرگاه گیربکس که خدمات تعمیر گیربکس دنده ای و اتومات را ارائه می دهند جدا از دستمزدی که دریافت می کنند باید کیفیت بالایی داشته باشند که از هزینه تراشی های بیشتر جلوگیری شود. استفاده از خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای در محل هوم سرویز مزایای زیادی در پی دارد.

 • اعزام فوری تعمیرکاران به محل
 • همکاری با بهترین تعمیرکاران گیربکس خودرو
 • استفاده از جدیدترین تکنولوژی در جهت تعمیرات گیربکس اتوماتیک و دنده ای
 • اعلام هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک و دنده ای منصفانه و بر اساس قیمت اتحادیه

در هوم سرویز تعمیر گیربکس چه خودروهایی پذیرفته می شود؟

متخصصین هوم سرویز تعمیر و سرویس گیربکس انواع خودروهای ایرانی و خارجی در محل را پذیرفته و انجام می دهند

 • تعمیر گیربکس دنده ای
 • تعمیر گیربکس اتوماتیک
 • تعمیر گیربکس پژو
 • تعمیر گیربکس پراید
 • تعمیر گیربکس 206
 • تعمیر گیربکس نیسان وانت
 • تعمیر گیربکس دنده ای جک
 • و سایر خودروهای دارای گیربکس 5 دنده ای و گیربکس 6 دنده ای

هزینه تعمیرات گیربکس به چه مواردی وابسته است؟

به طور معمول باید ابتدا با دیاگ خودرو مشکلات گیربکس دنده ای مشخص می شود. گیربکس به قطعات مختلفی وابسته است از این رو هزینه تعمیر گیربکس دستی و اتومات محدوده گسترده ای است. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه تعمیرات گیربکس دنده ای و اتومات می پردازیم.

· نوع گیربکس بر هزینه تعمیرات گیربکس تاثیر دارد

همانطور که گفته شد انواع گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک در انواع خودرو تعبیه شده است. هزنیه تعمیر گیربکس دستی با هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک تفاوت دارد.

· نوع خودرو و تاثیر آن بر هزینه تعمیرات گیربکس

نوع و مدل خودرو تاثیر مستقیمی بر هزینه تعمیر گیربکس دارد. به طور مثال هزینه تعمیر گیربکس پژو با هزینه تعمیر گیربکس پراید تفاوت دارد.

· تعمیر یا تعویض گیربکس

در صورتی که در تعمیرات گیربکس تنها نیاز به تعویض چند قطعه باشد هزینه تعمیرات کمتر از زمانی خواهد بود که نیاز به تعمیرات اساسی و تعویض گیربکس ماشین می باشد.

تعمیرات گیربکس دنده ای و اتومات را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

کلیه خدمات مربوط به تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین و گیربکس دنده ای و همچنین تعویض گیربکس خودرو توسط متخصصین هوم سرویز ارائه می شود. تمامی این خدمات توسط برترین متخصصین و با هزینه منصفانه در محل ارائه می شود. برای اطلاع از هزینه تعمیر گیربکس دستی و اتوماتیک در هوم سرویز ثبت درخواست رایگان را انجام دهید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر گیربکس و همچنین ارایه خدمات تعمیر گیربکس دنده ای نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی, لوازم یدکی خودرو ایرانی, رادیاتور سازی سیار , کلیه خدمات برق خودرو در محل, تعمیر دیفرانسیل پراید, تعمیر کولر ماشین در محل, تعمیر بخاری خودرو, تعمیر دینام خودرو در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر گیربکس

تعمیر گیربکس دنده ای

تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس دنده ای جک

تعمیر گیربکس نیسان وانت

تعمیر گیربکس 5 دنده ای و گیربکس 6 دنده ای

تعویض گیربکس اتوماتیک و دنده ای

نظرات کاربران

profile picture
علی افراسیابی

دستشون درد نکنه تو بارون اومدن موتور رو تعمیر کردن کارشونم عالی بود.

profile picture
فرشاد کرمی

خوش اخلاق بودن و مسئولیت پذیر. موتور مشکل داشت زنگ زدم مجددا اومدن

profile picture
رضا مهدی زواره

بسیار کارشون تمیز و خوب بود و خیلی از کارشون راضی بودم

profile picture
احسان همت یار

بسیار با اخلاق و کاربلد و تمیز، عالی بود

شرایط تعمیرات گیربکس دستی و اتومات

همیار می بایست ابتدا خودرو را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر گیربکس نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده به مشتری می باشد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک و دستی توسط متخصصین هوم سرویز انجام می شود.

از ارتباط مستقیم با همیار بدون هماهنگی خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

oil-filters-change
تعویض روغن و فیلترها
قیمت از 350,000 الی 350,000 تومان
engine-tuning
تنظیم موتور ماشین
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان
car-radiator-repair
رادیاتور سازی
قیمت از 500,000 الی 4,300,000 تومان
car-engine-cleaning
موتورشویی خودرو
قیمت از 600,000 الی 600,000 تومان