نصب ماشین ظرفشویی

نصب ماشین ظرفشویی

از 1386 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب ماشین ظرفشویی در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نصب ماشین ظرفشویی

130,000 الی 190,000 تومان

متوسط قیمت850,000 تومانکمینه قیمت850,000 تومانبیشینه قیمت2,000,000 تومان

آنچه درباره نصب ماشین ظرفشویی خواهید خواند

  • نصب ماشین ظرفشویی
  • انواع ماشین ظرفشویی کدامند؟
  • نحوه راه اندازی ماشین ظرفشویی
  • نصاب ماشین ظرفشویی
  • قیمت نصب ماشین ظرفشویی به چه مواردی بستگی دارد؟
  • خدمات نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی را به نصاب ماشین ظرفشویی هوم سرویز بسپارید

نصب ماشین ظرفشویی

نصب ماشین ظرفشویی از تجهیزات مهم در آشپزخانه به حساب می آید که در سالهای اخیر استفاده از آن بیشتر شده است. در همه آشپزخانه ها لوله های لازم برای راه اندازی ماشین ظرفشویی تعبیه نشده است. از این رو نصب ماشین ظرفشویی با چالش هایی روبه رو می شود و تنها با استفاده از راهنمای نصب ماشین ظرفشویی نمی توان اقدامات لازم را انجام داد. برای نصب ماشین ظرفشویی باید از دانش و مهارت فنی برخوردار باشید و از نحوه نصب ماشین ظرفشویی اطلاع داشته باشید. نصب غیر صحیح ممکن است موجب ایرادات بعدی در ظرفشویی شود. از این رو پیشنهاد می کنیم از نصاب ماشین ظرفشویی کمک بگیرید. در ادامه به معرفی انواع ماشین ظرفشویی، روش نصب و عوامل موثر بر هزینه نصب ماشین ظرفشویی می پردازیم.

انواع ماشین ظرفشویی کدامند؟

به طور کل سه دسته ماشین ظرفشویی در بازار موجود هستند که مراحل راه اندازی آنها مشابه هم هستند و تنها در ابعاد و نحوه قرار گیری در کابینت با هم تفاوت دارند.

نصب ماشین ظرفشویی توکار

نصب ماشین ظرفشویی توکار مخصوصا برای مکان هایی با سبک مدرن پیشنهاد می شود. نصب ماشین ظرفشویی توکار در زیر سینک انجام می شود و فضای بسیار کمی اشغال می کنند. البته حجم آنها با نمونه مبله تفاوت چندانی ندارند و تنها فاقد بدنه هستند و در داخل کابینت کاملا فیکس می شوند.

نصب ماشین ظرفشویی ایستاده

مرسوم ترین مدل از انواع ماشین ظرفشویی مدل مبله است. امروزه فضای مناسب برای نصب ماشین ظرفشویی ایستاده در کابینت ها تعبیه می شود.

نصب ماشین ظرف شویی رومیزی

این نوع نصب ماشین ظرفشویی رومیزی نیاز به فضای خاصی ندارد و به راحتی حتی روی کابینت در کنار سینک قرار داده می شوند. این مدل ظرفشویی به راحتی جابجا می شود.

نحوه راه اندازی ماشین ظرفشویی

آماده سازی کابینت و نصب ماشین ظرفشویی رومیزی

به طور کل اولین مرحله برای نصب ظرفشویی رومیزی و معمولی آماده سازی کابینت است. اغلب جای ماشین ظرفشویی در آشپزخانه را در نزدیکی سینک در نظر می گیرند. به این ترتیب هم به لوله آب ورودی و هم به لوله تخلیه فاضلاب نزدیک می شود و اتصالات به راحتی اجرا می شوند. به خاطر داشته باشید که نباید فاصله ماشین تا لوله فاضلاب بیشتر از 3 متر باشد. زیرا تخلیه به طور کامل انجام نخواهد شد. از چسباندن ماشین به دیوار پشتی و کناره های کابینت جدا خودداری کنید. حداقل فاصله 5 سانتی متری برای گردش هوا در اطراف ماشین ظرفشویی نیاز است.

اتصالات سیم کشی برای نصب ماشین ظرفشویی

این موضوع که در نحوه راه اندازی ماشین ظرفشویی به پریز برق نیاز می باشد، کاملا واضح است. اما شرایطی برای این پریز در نظر گرفته شده است که باید رعایت شوند. موضوع اول این که پریز برق دارای فیوز 15 آمپری باشد. بهتر است از این پریز فقط برای ظرفشویی استفاده شود و نباید از چندین وسیله همزمان استفاده شود. همچنین نباید فاصله پریز تا ماشین زیاد باشد که سیم کشیده شود.

نصب شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

همانطور که پیش تر هم گفتیم شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی اغلب به زیر سینک وصل می شود. البته در مواردی نیز این شلنگ به خروجی فاضلاب لباسشویی متصل می شود. همه این موارد به جای ظرفشویی که در نظر گرفته شده است بستگی دارد. شیلنگ تخلیه باید بدون پیچ خوردگی و دارای شیب مناسب باشد. همواره رعایت نکات کلیدی در نحوه نصب ماشین ظرفشویی از ایرادات بعدی جلوگیری می کند. به طور مثال برای جلوگیری از انتشار بوی فاضلاب باید امکان تجمع آب های آلوده در لوله گرفته شود و نباید گرفتگی در مسیر باشد.

آماده سازی جهت نصب ماشین ظرفشویی

بعد از مهیا کردن مواردی مانند لوله کشی فاضلاب ماشین ظرفشویی و سیم کشی های لازم برای اتصالات برقی نوبت به آماده سازی خود ماشین است. البته این موضوغ برای نصب ماشین ظرفشویی رومیزی صدق نمی کند و تنها برای نصب ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله کاربرد دارد. ایتدا پایه های ماشین ظرفشویی باید نصب شود و ارتفاع آن نباید از 85 سانتی متر بیشتر باشد. در هنگام قرار دادن ماشین ظرفشویی باید توجه داشته باشید که شلنگ تخلیه یا سیم برق در زیر دستگاه قرار نگیرد.

نصب شیلنگ آب ماشین ظرفشویی

قبل از هر اقدامی ابتدا شیر آب را باز کنید. شلنگ باید کاملا صاف و سالم باشد. محل اتصال با استفاده از نوار تفلون باید کاملا محکم شود تا نشتی ندهد. تنها نصب شیر آب ماشین ظرفشویی به آب سرد کفایت می کند.

مرحله آخر تراز کردن ماشین ظرفشویی

اگر پس از نصب احساس کردید ماشین لق می زند و یا درب به سمتی تمایل دارد باید پایه های ماشین ظرفشویی را کاملا تراز کنید. به این ترتیب از هر گونه آسیب احتمالی و صدای اضافی در حین شستشو جلوگیری می شود.

نصاب ماشین ظرفشویی

در صورتی که برای تمام مواردی که گفته شد نیاز به فردی متخصص دارید از نصاب ماشین ظرفشویی هوم سرویز کمک بخواهید.

قیمت نصب ماشین ظرفشویی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نصب ماشین ظرفشویی به موارد متعددی بستگی دارد. به طور کل قیمت راه اندازی ماشین ظرفشویی مبلغ چندانی نیست. بلکه مراحل آماده سازی و اجرای تجهیزات مورد نیاز مانند لوله کشی ماشین ظرفشویی و تخلیه آب موردی است که باید فراهم شوند. در صورت نیاز به فراهم کردن این موارد هزینه نصب ماشین ظرفشویی بالا می رود. به طور مثال اگر نیاز به قرار دادن ماشین در کابینت باشد باید در چیدمان کابینت تغییر ایجاد شود و یا برای نصب لوله نیاز به انشعاب گیری می باشد که قیمت نصب ماشین ظرفشویی بالا می رود.

خدمات نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی را به نصاب ماشین ظرفشویی هوم سرویز بسپارید

در صورتی که به تازگی جابه جا شده اید و یا قصد نصب ماشین ظرفشویی در فضای جدیدی دارید می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت اعلام هزینه ها و مشاوره رایگان با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب ماشین ظرفشویی و همچنین ارایه خدمات راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات شستشو و نظافت ارائه می دهد که شامل تعمیر لباسشویی ایرانی و خارجی, تعمیر ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی, تعمیر اتو بخار ایرانی و خارجی, تعمیر بخارشوی خانگی و صنعتی, نصب لباسشویی دوقلو می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب ماشین ظرفشویی

راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی

نصب ماشین ظرفشویی رومیزی

نصب ماشین ظرفشویی توکار

نصب شیر آب ظرفشویی و نصب شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

نصب ماشین ظرفشویی زیر سینک

نصب ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش، پاکشوما، بکو، زیرووات و ...

نظرات کاربران

profile picture
سعید جلالی

کارشون خوب بود فقط کمی عجله داشتند

شرایط نصاب ماشین ظرفشویی توکار و نصب ماشین ظرفشویی رومیزی

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده جهت نصب ماشین ظرفشویی به مشتری می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای نصب ماشین ظرفشویی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

نصب انواع ماشین ظرفشویی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

drain-well
لوله بازکنی
قیمت از 400,000 الی 800,000 تومان
treadmill-repair
تعمیر تردمیل در محل
قیمت از 2,500,000 الی 3,500,000 تومان
package-installation-repair
سرویس و تعمیر پکیج
قیمت از 650,000 الی 1,350,000 تومان
charging-gas-cooler
شارژ گاز کولر گازی
قیمت از 600,000 الی 600,000 تومان