برش لیزری

برش لیزری

از 1306 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت برش لیزری در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت برش لیزری

توافقی

متوسط قیمت425,000 تومانکمینه قیمت150,000 تومانبیشینه قیمت700,000 تومان

آنچه درباره برش لیزری خواهید خواند

  • برش لیزری یا لیزرکات چیست؟
  • برش لیزری چه مزایایی دارد؟
  • انواع لیزرهای مورد استفاده در فرآیند برشکاری با لیزر
  • خدمات برش لیزری
  • قیمت برش لیزری به چه مواردی بستگی دارد؟
  • خدمات برش لیزری را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

برش لیزری یا لیزرکات چیست؟

برش لیزر فناوری جدیدی محسوب می شود که جهت بریدن متریال های مختلف کاربرد دارد. به طور کل در فرآیندهایی که برای بریدن قطعه ای از اشعه لیزر استفاده شود لیزرکات گفته می شود. لیزرکات امروزه در همه صنایع راه پیدا کرده است و گستره ی کاربری بسیار بالایی دارد. در دستگاه برش لیزری از اشعه لیزر روی اجسام مختلف کاربرد دارد و به این ترتیب که قسمت مورد نظر با اشعه بریده یا آب می شود و توسط فشار گاز از روی جسم کاملا پاک می شود. دقت و ظرافت در برش با لیزر بسیار بالاست و نتیجه بی نقصی در پی دارد، به همین علت این فناوری در اکثر صنایع و تجهیزات کاربرد دارد. در ادامه به معرفی کاربردهای لیزر و عوامل موثر بر قیمت برش لیزری می پردازیم.

برش لیزری چه مزایایی دارد؟

در این روش انرژی وارد شده به سطح جسم بسیار باریک و قوی است. قدرت لیزر در کنار سرعت بالا موجب ایجاد قطعاتی با ظرافت می شود که دقیقا بر اساس طرح های برنامه ریزی شده بدون کمترین درصد خطایی بر روی سطوح ایجاد می شوند. بدون استفاده از این روش برای ایجاد طرح های مد نظر باید قالب های خاصی تهیه شوند که در این صورت هزینه ها بسیار زیاد تمام می شود. به این ترتیب قیمت برش لیزری در مقابل سایر روش ها به صرفه تر است.

در صورتی که نیاز به ساخت چندین قطعه محدود باشد، استفاده از لیزر انتخاب خوبی است. اما در مواردی که آماده سازی تیراژ در تعداد بالا مدنظر است، لیزرکات انتخاب هوشمندانه ای نخواهد بود. در ضمن لیزر نیاز به ماشین کاری بعدی ندارد و ظرافت بالایی دارند.

لیزر برای ساخت قطعات با دقت بالا به کار می رود. همچنین احتمال تاب برداشتن جسم مورد نظر در فرآیند لیزرکات بسیار کم است. زیرا سطح مقطعی که تحت لیزرکات قرار می گیرد بسیار کم است. لبه های بریده شده با لیزر بسیار ظریف و با دقت هستند به همین علت برای تمام متریال مانند چوب و فلزات قابل استفاده هستند.

در پروسه برشکاری با لیزر بر روی قطعه ای که مد نظر است، هیچ فشاری وارد نمی شود و در نتیجه لبه های قطعات دچار له شدگی یا کج شدن نمی شوند. همچنین در این روش قطعات و طرح های پیچیده با کیفیت بریده می شوند و سرعت انجام کار بالاست و احتمال به وجود آمدن خطای انسانی در استفاده از برش لیزری بسیار کم است.

انواع لیزرهای مورد استفاده در فرآیند برشکاری با لیزر

تنها عامل مهم و تاثیر گذار در این فرآیند منبع تولید لیزر است. این پروسه با استفاده از لیزرهای co2 ، لیزرهای فیبری و لیزرهای نئودیمیوم انجام می گیرد.

لیزر CO2 از مطرح ترین لیزرهای مورد استفاده در این صنعت است. در دستگاه های لیزر با منبع CO2‌ پرتوی لیزر تولید شده با استفاده از آینه های خاص، ‍پرتوها را در قسمت خاصی متمرکز می کنند و اقدام به بریدن اجسام می کنند. این نوع لیزر برای بریدن اجسام با ضخامت های کم کاربرد دارد. برای بریدن و جداسازی ورق های فلزی از لیزر فیبری استفاده میشود.

خدمات برش لیزری

برش لیزری پلکسی

ورق پلکسی گلاس ماده شفاف و شبیه به پلاستیک و شیشه است. اما مقاومت پلکسی از شیشه بیشتر است. البته برش لیزر ورق پلکسی با نام هایی مانند برش لیزر فلکسی و طلق نیز شناخته می شوند. از این نوع متریال برای ساخت انواع ماکت، تندیس، لوح تقدیر، تابلوی طبقات، برش لیزر لوگو و غیره استفاده می شوند.

برش لیزر فلزات

برای بریدن فلزات مختلف مانند برش لیزری آلومینیوم و ورق استیل و غیره در صنایع مختلف کاربرد دارد. با استفاده از دستگاه برش لیزر می توان اقدام به ساخت و تولید انواع قطعات تزیینی استیلی و فولادی در صنایع مختلف نمود. برش لیزر فلزات موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می شود. همچنین دستگاه برش لیزر دارای دقت عمل بالا می باشد و موجب می شود که انواع قطعات فلزی پیچیده با استفاده از این تکنولوژی ساخته شوند.

برش لیزری چوب

خدمات برش لیزری برای ساخت موارد متعددی مانند ساخت لوگو، ساخت مصنوعات چوبی و در دکوراسیون داخلی منزل کاربرد دارد. همچنین در راستای ساخت انواع ماکت چوبی از این روش استفاده می شود. زیرا سرعت عمل و دقت در این روش بسیار بالاست و قیمت برش لیزری چوب نیز نسبت به سایر روش های دستی مناسب تر است.

خدمات برش لیزری شیشه

خدمات برش لیزر شیشه با هدف حکاکی بر روی ظروف شیشه ای و یا ساخت انواع قطعات شیشه ای با اهداف مختلف ارائه می شوند. مواردی مانند ساخت انواع آینه های دکوراتیو و غیره از جمله مواردی هستند که انجام می شوند. با استفاده از لیزرکات شیشه می توان انواع نقوش پیچیده را بدون اینکه شیشه آسیبی ببیند روی آن ایجاد نمود. علاوه بر این موارد لیزر در سایر صنایع دیگر نیز وارد شده است که تعدادی از آنها عبارت اند از:

  • برش لیزری نمد، پارچه و چرم
  • برش لیزری لوگو و لیبل
  • برش لیزری طلق و مقوا
  • خدمات برش لیزری فوم

قیمت برش لیزری به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه برش لیزری به موارد متعددی بستگی دارد. قیمت برشکاری با لیزر در درجه اول به متریال مورد نظر بستگی دارد. در درجه دوم قیمت لیزرکات به دو صورت محاسبه می شود. مورد اول بر اساس متراژ و دومین مورد بر اساس دقیقه صرف شده برای طرح مورد نظر. قیمت برش با لیزر بر حسب دقیقه به این علت است که هر متریال قطر و ضخامت متفاوتی دارند و برای انجام آنها یقینا زمان متفاوتی صرف خواهد شد. قیمت برش با لیزر به طور کل چون گستره ی بسیار وسیع را در بر می گیرد و نمی توان مشخصا قیمت ثابتی را برای آن اعلام کرد. اما بسیاری از ارائه دهندگان خدمات لیزرکات، هزینه لیزر کات در متریال مختلف را به طور حدودی بیان می کنند که بر اساس طرح مورد نظر برآورد می شود.

خدمات برش لیزری را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی که به خدمات برشکاری با لیزر نیاز دارید تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام قیمت خدمات برش لیزری با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند دارد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس برش لیزری و همچنین ارایه خدمات برش لیزری پلکسی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات ساختمانی ارائه می دهد که شامل درخواست کارگر ساده ساختمانی و کارگر ساده بنایی, دریل کاری دیوار , کانال سازی کولر ، هواساز و چیلر, شارژ کپسول پودر و گاز آتش نشانی, آکوستیک کردن اتاق خواب, نصب مه پاش و رطوبت ساز خانگی, اجرای سقف شیروانی ویلا، آلاچیق و پارکینگ, پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب یا راپل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس برش لیزری

برش لیزری پلکسی

برش لیزر فلزات

خدمات برش لیزری شیشه

برش لیزری لوگو و لیبل

برشکاری با لیزر چرم، مقوا، پارچه و چرم

برش لیزری چوب و برش لیزری طلق و ....

نظرات کاربران

profile picture
مرجان پورمحمود

خیلی خیلی راضی بودم بسیار مسئولیت پذیر و خوش قول بودند دستشون درد نکنه

شرایط برشکاری فلزات، برش با لیزر چوب و شیشه

ابتدا متریال مد نظر با ابعاد و طرح دلخواه به کارگاه های برش لیزری فرستاده می شود و در کمترین زمان ممکن ابعاد برش داده شده توسط پیک ارسال خواهد شد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

plastic-welding
جوشکاری پلاستیک
قیمت از 600,000 الی 1,250,000 تومان
drill-work
دریل کاری
قیمت از 300,000 الی 1,800,000 تومان
turning
تراشکاری
قیمت از 150,000 الی 700,000 تومان
blacksmithing
آهنگری
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان