banner

لیزرکات

از 1306 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت خدمات برش لیزری

قیمت خدمات برش لیزری

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط برشکاری فلزات، چوب و شیشه با لیزر

ابتدا متریال مد نظر با ابعاد و طرح دلخواه به کارگاه های برش لیزری فرستاده می شود و در کمترین زمان ممکن ابعاد برش داده شده توسط پیک ارسال خواهد شد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

برش لیزری یا لیزرکات چیست؟

برش لیزر فناوری جدیدی محسوب می شود که برای بریدن متریال های مختلف استفاده می شود. به طور کل در فرآیندهایی که برای بریدن قطعه ای از اشعه لیزر استفاده شود لیزرکات گفته می شود. لیزرکات امروزه در همه صنایع راه پیدا کرده است و گستره ی کاربری بسیار بالایی دارد. در دستگاه برش لیزری از اشعه لیزر روی اجسام مختلف استفاده می شود و به این ترتیب که قسمت مورد نظر با اشعه بریده یا آب می شود و توسط فشار گاز از روی جسم کاملا پاک می شود. دقت و ظرافت در برش با لیزر بسیار بالاست و نتیجه بی نقصی در پی دارد، به همین علت این فناوری در اکثر صنایع و تجهیزات کاربرد دارد. در ادامه به معرفی کاربردهای لیزر و عوامل موثر بر قیمت برش لیزر می پردازیم.

برش لیزری چه مزایایی دارد؟

در این روش انرژی وارد شده به سطح جسم بسیار باریک و قوی است. قدرت لیزر در کنار سرعت بالا موجب ایجاد قطعاتی با ظرافت می شود که دقیقا بر اساس طرح های برنامه ریزی شده بدون کمترین درصد خطایی بر روی سطوح ایجاد می شوند. بدون استفاده از این روش برای ایجاد طرح های مد نظر باید قالب های خاصی تهیه شوند که در این صورت هزینه ها بسیار زیاد تمام می شود. به این ترتیب قیمت برش لیزری در مقابل سایر روش ها به صرفه تر است.

در صورتی که نیاز به ساخت چندین قطعه محدود باشد، استفاده از لیزر انتخاب خوبی است. اما در مواردی که آماده سازی تیراژ در تعداد بالا مدنظر است، لیزرکات انتخاب هوشمندانه ای نخواهد بود. در ضمن لیزر نیاز به ماشین کاری بعدی ندارد و ظرافت بالایی دارند.

از لیزر برای ساخت قطعات با دقت بالا استفاده می شود. همچنین احتمال تاب برداشتن جسم مورد نظر در فرآیند لیزرکات بسیار کم است. زیرا سطح مقطعی که تحت لیزرکات قرار می گیرد بسیار کم است. لبه های بریده شده با لیزر بسیار ظریف و با دقت هستند به همین علت برای تمام متریال مانند چوب و فلزات قابل استفاده هستند.

در پروسه برشکاری با لیزر بر روی قطعه ای که مد نظر است، هیچ فشاری وارد نمی شود و در نتیجه لبه های قطعات دچار له شدگی یا کج شدن نمی شوند. همچنین در این روش قطعات و طرح های پیچیده با کیفیت بریده می شوند و سرعت انجام کار بالاست و احتمال به وجود آمدن خطای انسانی در استفاده از لیزر بسیار کم است.

انواع لیزرهای مورد استفاده در فرآیند برشکاری با لیزر

تنها عامل مهم و تاثیر گذار در این فرآیند منبع تولید لیزر است. در این پروسه از لیزرهای co2 ، لیزرهای فیبری و لیزرهای نئودیمیوم استفاده می شود.

لیزر CO2 از مطرح ترین لیزرهای مورد استفاده در این صنعت است. در دستگاه های لیزر با منبع CO2‌ پرتوی لیزر تولید شده با استفاده از آینه های خاص، ‍پرتوها را در قسمت خاصی متمرکز می کنند و اقدام به بریدن اجسام می کنند. از این نوع لیزر برای بریدن اجسام با ضخامت های کم استفاده می شود. برای بریدن و جداسازی ورق های فلزی از لیزر فیبری استفاده می شود.

کاربردهای لیزرکات

برش لیزری پلکسی

ورق پلکسی گلاس ماده شفاف و شبیه به پلاستیک و شیشه است. اما مقاومت پلکسی از شیشه بیشتر است. البته برش لیزر ورق پلکسی با نام هایی مانند برش لیزر فلکسی و طلق نیز شناخته می شوند. از این نوع متریال برای ساخت انواع ماکت، تندیس، لوح تقدیر، تابلوی طبقات، برش لیزر لوگو و غیره استفاده می شوند. 

برش لیزر فلزات

برای بریدن فلزات مختلف مانند برش لیزری آلومینیوم و ورق استیل و غیره در صنایع مختلف کاربرد دارد. با استفاده از لیزر می توان اقدام به ساخت و تولید انواع قطعات تزیینی استیلی و فولادی در صنایع مختلف نمود. برش لیزر فلزات موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می شود. همچنین لیزر دارای دقت عمل بالا می باشد و موجب می شود که انواع قطعات فلزی پیچیده با استفاده از این تکنولوژی ساخته شوند.

برش لیزری چوب

برای ساخت موارد متعددی مانند ساخت لوگو، ساخت مصنوعات چوبی و در دکوراسیون داخلی منزل کاربرد دارد. همچنین در راستای ساخت انواع ماکت چوبی از این روش استفاده می شود. زیرا سرعت عمل و دقت در این روش بسیار بالاست و قیمت برشی لیزری چوب نیز نسبت به سایر روش های دستی مناسب تر است.

خدمات برش لیزری شیشه

خدمات برش لیزر شیشه با هدف حکاکی بر روی ظروف شیشه ای و یا ساخت انواع قطعات شیشه ای با اهداف مختلف ارائه می شوند. مواردی مانند ساخت انواع آینه های دکوراتیو و غیره از جمله مواردی هستند که انجام می شوند. با استفاده از  لیزرکات شیشه می توان انواع نقوش پیچیده را بدون اینکه شیشه آسیبی ببیند روی آن ایجاد نمود. علاوه بر این موارد لیزر در سایر صنایع دیگر نیز وارد شده است که تعدادی از آنها عبارت اند از:

  • برش لیزری نمد، پارچه و چرم
  • برش لیزری لوگو و لیبل
  • برش لیزری طلق و مقوا
  • خدمات برش لیزری فوم

قیمت برش لیزری به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه برش لیزری به موارد متعددی بستگی دارد. قیمت برشکاری با لیزر در درجه اول به متریال مورد نظر بستگی دارد. در درجه دوم قیمت لیزرکات به دو صورت محاسبه می شود. مورد اول بر اساس متراژ و دومین مورد بر اساس دقیقه صرف شده برای طرح مورد نظر. قیمت برش با لیزر بر حسب دقیقه به این علت است که هر متریال قطر و ضخامت متفاوتی دارند و برای انجام آنها یقینا زمان متفاوتی صرف خواهد شد. قیمت لیزرکات به طور کل چون گستره ی بسیار وسیع را در بر می گیرد و نمی توان مشخصا قیمت ثابتی را برای آن اعلام کرد. اما بسیاری از ارائه دهندگان خدمات لیزرکات، هزینه لیزر کات در متریال مختلف را به طور حدودی بیان می کنند که بر اساس طرح مورد نظر برآورد می شود.

خدمات برش لیزری با کمک متخصصین هوم سرویز

در صورتی که به خدمات برشکاری با لیزر نیاز دارید تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام هزینه خدمات برش لیزری با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند دارد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

برش لیزری پلکسی
برش لیزر فلزات
خدمات برش لیزری شیشه
برش لیزری لوگو و لیبل
برشکاری با لیزر چرم، مقوا، پارچه و چرم
برش لیزری چوب و برش لیزری طلق و ....

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

جوشکاری پلاستیک
جوشکاری پلاستیک
قیمت از 170,000 الی 2,000,000 تومان
دریل کاری
دریل کاری
قیمت از 130,000 الی 500,000 تومان
تراشکاری
تراشکاری
قیمت از 150,000 الی 700,000 تومان
آهنگری
آهنگری
قیمت از 300,000 الی 450,000 تومان