رابیتس کاری
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
رابیتس کاری و رابیتس بندی

رابیتس کاری

از 1401 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت رابیتس کاری در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت رابیتس کاری

توافقی

متوسط قیمت4,300,000 تومانکمینه قیمت600,000 تومانبیشینه قیمت8,000,000 تومان

آنچه درباره رابیتس کاری خواهید خواند

  • رابیتس کاری یا راویز سقف چیست؟
  • مراحل راویز سقف
  • کاربردهای رابیتس بندی کدامند؟
  • راویزکاری سقف در چه محل هایی به کار برده می شود؟
  • قیمت رابیتس کاری ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟
  • رابیتس بندی و راویز سقف پذیرایی و آشپزخانه را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

رابیتس کاری یا راویز سقف چیست؟

خدمات رابیتس کاری و رابیتس بندی یا در اصطلاح عامیانه راویز کاری از شبکه های فلزی تشکیل شده است که به نوعی پایه بسیاری از گچ کاری ها و گچبری سقف می باشند. راویز سقف و رابیتس بندی ساختمان در زبان عامیانه به الفاظ گوناگونی خوانده می شوند. مواردی مانند راویز بندی ساختمان، رابیت و یا حتی راویس مواردی هستند که همه بر یک موضوع که همان رابیتس بندی است، دلالت دارند.

رابیتس کاری و رابیتس بندی روش تقریبا نوینی برای تزئین سقف و دیوار ساختمان است. علاوه بر راویز سقف و رابیتس کاری سقف ساده، این ورقه های فلزی برای رابیتس کاری ستون، رابیتس دیوار، رابیتس سقف آشپزخانه (راویز اپن آشپزخانه) و آرک آشپزخانه، رابیتس سقف اتاق خواب و رابیتس سقف پذیرایی نیز به کار برده می شوند. رابیتس یا راویز سقف ورق ساده فلزی می باشند که دارای چشمه هایی در اندازه های متفاوت هستند. تنها عامل تغییر دهنده ی قیمت رابیتس یا قیمت راویز در اندازه چشمه یا شبکه های آنها است. در ادامه به معرفی انواع کاربرد رابیتس کاری و عوامل موثر بر قیمت راویزکاری سقف و دیوار خواهیم پرداخت.

مراحل راویز سقف

برای راویز کاری سقف ابتدا باید زیرکاری هایی صورت بگیرد تا آماده نصب رابیتس نما و سقف بشود.

نصب میل گرد آویز برای راویز سقف

در مرحله اول در راویز سقف، میلگردهایی باید به عنوان پایه نگهدارنده ورق های رابیتس نصب شوند. این میله گردها به دو صورت دفنی و جوشی اجرا می شوند. در مواردی این پایه ها تعبیه شده اند و اگر اینطور نباشد باید مجددا به تیر آهن یک میله گرد آویز جوش داده شود. پس از اجرای پایه، نوبت به رابیتس کاری می رسد.

راویز کاری سقف

در این مرحله، توری رابیتس روی میل گرد قرار می گیرد. برای محکم کاری از دو روش جوشکاری و استفاده از سیم رابیتس بندی استفاده می شود. این مورد انتخاب بهتری است و موجب می شود که استحکام کار بیشتر حفظ شود. در این مرحله مهارت رابیتس بند بسیار شرط است که بتواند دقیقا ساختاری تراز ایجاد کند و این توری در تراز کامل با سقف اصلی قرار بگیرد. زیرا اگر اجرای راویز درست انجام نشود، هیچ راهکاری در مرحله بعد نمی توان انجام داد و کار زیبایی چندانی پیدا نمی کند.

گچکاری رابیتس

مرحله آخر رابیتس کاری سقف آشپزخانه یا پذیرایی، اجرای گچ است. در این مرحله باید توری یا راویز با استفاده از گچ پر شود تا سازه مورد نظر شکل بگیرد.

کاربردهای رابیتس بندی کدامند؟

کاربردهای راویز کاری سقف به طور کل در صنعت ساختمان سازی به منظور ایجاد بستری برای زیبایی، پوشاندن تاسیسات برقی و اجرای نورپردازی می باشد. نصب رابیتس کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه به محبوب ترین آنها می پردازیم.

رابیتس نما

از مهمترین مزایای اجرای رابیتس در نما، ایجاد یک نمای یکدست است. این روش موجب پیوستگی در دیوار مورد نظر نیز می شود. برای اجرای نما، یک زیرسازی مطمئن نیاز است. به همین علت برای زیرسازی نما برای اجرای هر متریالی از راویز نما استفاده می شود.

رابیتس بندی دیوار

رابیتس دیوار مانع از ایجاد شکاف و ترک روی دیوار می شود و موجب می شود که بخش های مختلف دیوار به یکدیگر متصل شوند. برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون، رابیتس کاری دیوار برای اجرای دیوار کاذب و همچنین اجرای نور در دیوار انتخاب بسیار مدرن و جذابی است.

رابیتس بندی سقف کاذب

همانطور که پیش تر هم اشاراتی در این زمینه داشتیم برای اجرای سقف گچی نیاز به راویزکاری است. راویز سقف همان بستر مورد نیاز برای ایجاد سقف مورد نظر است. که با توجه به نوع سقف، نوع طرح کارفرما و همچنین سنگینی سازه مورد نظر باید توسط رابیتس بند با مهارت اجرا شود.

راویزکاری سقف در چه محل هایی به کار برده می شود؟

راویز آشپزخانه، رابیتس کاری سقف آشپزخانه، راویز سقف شیروانی، رابیتس بندی سقف پذیرایی، رابیتس بندی اتاق خواب و رابیتس اپن آشپزخانه از جمله محل های پر درخواست و محبوب برای اجرای راویز هستند. این موارد با اهداف متفاوت مانند پوشاندن ترک، پنهان سازی تاسیسات و اجرای نور مخفی طراحی و اجرا می شوند.

قیمت رابیتس کاری ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه رابیتس کاری و قیمت راویز سقف به موارد مختلفی بستگی دارد. مورد اول متراژ و مساحت مورد نظر است. بر اساس نوع طراحی و اندازه فضا زمان اجرای انجام کار تغییر می کند و قیمت رابیتس بندی نیز تغییر می کند. به طور مثال قطعا زمان مورد نیاز برای رابیتس کاری سقف ساده، با رابیتس کاری ستون، رابیتس کاری سقف آشپزخانه یا رابیتس کاری سقف پذیرایی یکسان نخواهد بود.

هزینه های جانبی مانند نصب میلگرد در صورت نیاز و جوشکاری در قیمت راویز سقف تاثیر دارد. همچنین متراژ پروژه و نوع طرح مورد نظر نیز بر قیمت راویزکاری تاثیرگذار است. قیمت هر متر مربع راویز کاری از جمله مواردی است که معمولا افرادی که در پی اجرای رابیتس هستند، مد نظرشان است. البته موارد این چنینی کاملا بر قیمت روز متریال مورد استفاده در نصب رابیتس مانند میلگرد و ورق های فولادی بستگی دارد در کنار این موارد اجرت راویزکار نیز به صورت متری اعلام می شود. هر متر مربع رابیتس کاری بر اساس متریال مورد استفاده و مهارت آرماتوربند متفاوت است. مهارت نصاب در هنگام راویز کاری بسیار اهمیت دارد. و افراد با مهارت بیشتر اغلب دستمزد بیشتری را به عنوان هزینه راویز کاری دریافت خواهند نمود.

رابیتس بندی و راویز سقف پذیرایی و آشپزخانه را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

ظرافت و دقت نصاب رابیتس یا رابیتس کار در انتهای پروژه به راحتی نشان داده می شود. هر گونه سهل انگاری و بی دقتی می تواند نتایج بدی به دنبال داسته باشد. به همین علت در این دسته از خدمات مهارت فرد متخصص تنها عامل مهم است و بقیه موارد در درجات پایین تر قرار می گیرند. جهت مشاوره و آشنایی با برترین متخصصین در این زمینه تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید و از قیمت دقیق رابیتس کاری مطلع شوید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس رابیتس کاری و همچنین ارایه خدمات رابیتس بندی و رابیتس کاری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سقف کاذب ارائه می دهد که شامل نصب سقف کاذب ساده , کناف کاری ساختمان, اجرای سقف پلی کربنات, سقف آسمان مجازی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس رابیتس کاری

رابیتس بندی و رابیتس کاری

راویز سقف آشپزخانه و راویز اپن آشپزخانه

رابیتس سقف پذیرایی و اتاق خواب

راویز کاری سقف شیروانی

رابیتس کاری ستون و دیوار

رابیتس بندی نما جهت اجرای انواع نور مخفی و ....

رابیتس کاری جهت زیرسازی و اجرای انواع سطوح گچی

نظرات کاربران

profile picture
اشکان صبور

ایشون بسیار انسان شریفی هستند و من ازشون راضی بودم.

شرایط راویز سقف پذیرایی و آشپزخانه و راویز کاری دیوار

مهمترین نکات در هنگام استفاده از این سرویس، توافق روی متراژ کار، نوع جنس و مصالح مورد استفاده، ضخامت ورق ها، نحوه اجرای بتونه کاری و هزینه های جابجایی مصالح می باشد.

تهیه اقلام درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

قیمت سرویس رابیتس کاری به صورت متراژی محاسبه می گردد.

همیار موظف می باشد پس از اتمام کار محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

change-furniture-fabric
تعویض پارچه مبل
قیمت از 6,550,000 الی 8,000,000 تومان
parquet-coloring
ساب و لاک پارکت
قیمت از 7,000,000 الی 12,000,000 تومان
making-kitchen-cabinets
ساخت کابینت آشپزخانه
قیمت از 600,000 الی 8,000,000 تومان
wooden-door-repair
تعمیر درب چوبی
قیمت از 1,000,000 الی 1,600,000 تومان