تعمیر مانیتور

تعمیر مانیتور

از 1457 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر مانیتور در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت تعمیر مانیتور

توافقی

متوسط قیمت650,000 تومانکمینه قیمت650,000 تومانبیشینه قیمت1,820,000 تومان

آنچه درباره تعمیر مانیتور خواهید خواند

 • تعمیر مانیتور LED وLCD و تعمیرات مانیتورهای صنعتی
 • تعمیر مانیتور در محل چگونه انجام می شود؟
 • خدمات تعمیرات مانیتور شامل چه مواردی است؟
 • تعمیر انواع مانیتور
 • عیب یابی و راهکار رفع مشکلات مانیتور
 • انواع برند مانیتور که در تعمیرگاه مانیتور هوم سرویز پذیرفته می شوند
 • هزینه تعمیر مانیتور به چه مواردی وابسته است؟
 • تعمیرات انواع مانیتورهای LCD و LED و OLED را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر مانیتور LED وLCD و تعمیرات مانیتورهای صنعتی

تعمیرات مانیتور کامپیوتر از موارد پردرخواست در زمینه تعمیرات لوازم کامپیوتری محسوب می شود. همانطور که می دانید مانیتورها به عنوان اصلی ترین خروجیهای اطلاعات شناخته می شوند و برای سیستم های خانگی و اداری به کار می روند. انواع مانیتورها ممکن است با مشکلات متعددی روبه رو شوند. خدمات مربوط به تعمیر مانیتور در محل و سرویس مانیتور تخصصی بوده و تنها در مرکز تعمیرات مانیتور معتبر و با استفاده از تجهیزات مدرن باید انجام شود. در این مراکز تعمیر مانیتور شکسته، تعمیر مانیتور سامسونگ، تعمیر مانیتور ال جی، تعمیر مانیتور ctr و تعمیر مانیتور پزشکی انجام می شود. در ادامه به معرفی انواع مانیتورها، نکات عیب یابی و معرفی عوامل موثر بر هزینه تعمیر مانیتور خواهیم پرداخت.

تعمیر مانیتور در محل چگونه انجام می شود؟

ممکن است به هر دلیلی امکان جابجایی مانیتور و انتقال به مرکز تعمیرات مانیتور وجود نداشته باشد. به این ترتیب شما می توانید از خدمات تعمیرات مانیتور در محل بهره مند شوید. متخصصین مربوطه در محل حاضر شده و مانیتور را عیب یابی نموده و اگر ایرادات سطحی باشند اقدام به تعمیر مانیتور کامپیوتر در محل نموده و در صورتی که حجم خرابی بالا باشد جهت تعمیرات تخصصی مانیتور را به تعمیرگاه های مخصوص منتقل می کنند.

خدمات تعمیرات مانیتور شامل چه مواردی است؟

قطعات زیادی در به نمایش درآمدن تصاویر روی مانیتور موثر هستند. در صورت بروز هر نوع ایراد در مانیتورها تمام قطعات باید بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند. در ادامه به معرفی مهم ترین قطعات مانیتور می پردازیم.

· تعمیر چیپ گرافیک مانیتور

چیپ گرافیک یا پردازش کارت گرافیک نقش پردازش تصاویر را بر عهده دارد. همه تصاویر باید از لحاظ پارامترهای مختلف بررسی شوند و سپس به نمایش در بیایند. در مواردی که تصویر مانیتور سیاه شده است و یا تصویر مانیتور گیر کرده است، احتمالا ایراد در چیپ گرافیک است. باید برای رفع این مشکل به تعمیر یا تعویض چیپ گرافیک پرداخت.

· تعمیر سوختگی پیکسل مانیتور

مانیتورها به واسطه به هم پیوستن پیکسل های زیادی تشکیل شده اند. ممکن است به دلایل مختلف هر کدام از پیکسل ها بسوزند و به صورت یک نقطه سیاه نمایان شوند. سوختن پیکسل مانیتور ممکن است بر اثر آبخوردگی و یا ضربه اتفاق بیوفتد. به طور معمول تعمیر پیکسل سوخته قابل انجام است اما اگر امکان تعمیر وجود نداشته باشند با اقدام به تعویض پنل مانیتور نمود.

· تعویض پورت HDMI

به واسطه پورت HDMI، صدا و تصویر به مانیتور منتقل می شود. از این رو کیفیت نمایش تصاویر به پورت HDMI مرتبط است. مواردی مانند نوسانات برق و استفاده از کابل های نامرغوب و غیر استاندارد موجب آسیب به این قطعه و از کار افتادن پورت HDMI مانیتور می شود. تعمیر پورت HDMI باید در مرکز تعمیرات مانیتور انجام بگیرد.

· تعمیر برد پاور مانیتور

تعمیر برد پاور از خدمات تخصصی در زمینه تعمیر مانیتور کامپیوتر است. برد پاور تامین کننده انرژی الکترونیکی مانیتور است. طبیعتا ایراد در این قطعه موجب عدم رسیدن جریان الکترونیکی به دستگاه شده و موجب بروز ایراد خواهد شد. در صورتی که بر اثر نشانه ها مطمئن هستید که ایراد این قطعه است باید سریعا اقدام به تعمیر برد پاور مانیتور کنید. زیرا هر ایرادی در این قطعه موجب کم و زیاد شدن ولتاژ ورودی به قطعات دیگر شده و ممکن است باعث بروز خرابی در قطعات دیگر شود.

· تعمیر مین برد مانیتور

همانطور که می دانید تمام عملکرد مانیتور به مین برد آن مربوط است. خرابی مین برد به مواردی مانند صدا نداشتن، پرش تصویر و خاموش و روشن شدن تصاویر منجر می شود. ممکن است نوسانات برقی موجب خرابی مین برد شود. در بیشتر موارد تعمیر مین برد مانیتور قابل انجام است. وابسته به شرایط مین برد باید بررسی شود که کدام قسمت مین برد ایراد دارد تا قسمت مورد نظر تعمیر یا تعویض شود. تعویض مین برد مانیتور باید توسط متخصصین انجام شود.

· تعمیر بک لایت مانیتور

بک لایت نیز یکی دیگر از قطعات مهم در مانیتور های LCD و LED است که موجب تامین روشنایی صفحه مانیتور می شود. با ایراد و خرابی بک لایت مانیتور، تصویر خوب دیده نمی شود و یا صفحه مانیتور تاریک خواهد شد. تعمیرات مانیتور و تعمیر بک لایت مانیتور با استفاده از ابزارهای مخصوص انجام می گردد. البته که تعمیر بک لایت شامل تعویض لامپ بک لایت، تعویض سوئیچ ها و ... می باشد.

· تعمیر مانیتور شکسته و تعمیر پنل مانیتور

هزینه تعویض پنل مانیتور بالاست. این پنل ها بسیار حساس هستند و بر اثر یک ضربه کوچک ممکن است آسیب ببینند. در صورتی که مانیتور دچار بهم ریختگی رنگ شود و نقاط رنگی روی مانیتور دیده شود، همگی از نشانه های ایراد در پنل و نیاز به تعمیر پنل مانیتور است. البته انتخاب بین تعویض پنل مانیتور و تعمیر پنل مانیتور، به نوع ایراد مانیتور وابسته است. زیرا در مواردی که حجم خرابی بالاست هزینه تعویض پنل مانیتور نسبت به تعمیر آن به صرفه تر تمام می شود.

تعمیر انواع مانیتور

انواع متعددی از مانیتور جهت مصارف مختلف موجود هستند. تعمیر مانیتور ال جی و تعمیر مانیتور سامسونگ از موارد پر درخواست هستند. این مانیتورها ممکن است به هر دلیلی با مشکل روبه رو شوند. خدمات تعمیرات مانیتور هوم سرویز شامل تعمیر انواع مانیتور بوده و بهترین خدمات را با استفاده از قطعات اورجینال و هزینه مناسب ارائه می دهند.

· تعمیر مانیتور لمسی

امروزه مانیتورهای لمسی به واسطه صفحه تاچ خود، محبوبیت بالایی دارند. اما در صورت بروز ایراد تعمیر مانیتور لمسی حساسیت بالایی دارد. از این رو متخصصین باید دارای دانش بروز در این زمینه بوده و ایرادهای لازم را در اختیار داشته باشند.

· تعمیر مانیتور صنعتی

تعمیر مانیتور صنعتی نیز مانند تعمیر مانیتور کامپیوتر می باشد. ممکن است این تجهیزات به دلایل مختلف دچار ایراد شوند و نیاز به تعمیرات مانیتور صنعتی باشد. مواردی مانند تعمیر صفحه شکسته مانیتور، تعمیر منبع تغذیه و .. از مواردی است که باید توسط متخصصین و با استفاده از تجهیزات مدرن انجام شود.

· تعمیر مانیتور پزشکی

انواع متعددی از مانیتورهای پزشکی یا آزمایشگاهی تولید و عرضه شده اند. به علت استفاده زیاد و البته حساس از این تجهیزات تعمیر مانیتور پزشکی باید به صورت دقیق و سریع انجام شود. خدمات تعمیر مانیتور پزشکی باید در مرکز تعمیر مانیتور و با کمک تکنسین های حرفه ای انجام شود. به این ترتیب کل پروسه تعمیرات مانیتور پزشکی، تعویض قطعات و یا سرویس مانیتور با استفاده از بهترین تجهیزات صورت می گیرد.

عیب یابی و راهکار رفع مشکلات مانیتور

ممکن است در هنگام کار با مانیتور با مشکلاتی رو به رو شوید که در پی یافتن علت خرابی مانیتور باشید. در ادامه ایرادات شایع در مانیتورها و علت بروز این ایرادات می پردازیم تا در صورت مواجه با آنها بدانید کدام قطعه یا قطعات دچار ایراد شده اند.

· علت تویز در تصاویر مانیتور چیست؟

اگر تصویر مانیتور خراب شده و نویز دارد باید چند قطعه به صورت مجزا بررسی شوند. ابتدا باید بررسی شود که کابل HDMI یا کابل VGA به درستی وصل شده اند یا خیر. همچنین بهم ریختن تنظیمات مورد دیگری است که ممکن است موجب بروز نویز در تصویر مانیتور شود. اگر با بررسی این دو مورد مشکل حل نشود، باید تعمیر مانیتور کامپیوتر توسط متخصصین انجام شود و قطعات داخلی مانیتور بررسی و عیب یابی شوند.

· علت خاموش شدن ناگهانی مانیتور چیست؟

اگر انرژی کافی به منبع تغذیه دستگاه نرسد موجب خاموشی ناگهانی مانیتور می شود. ابتدا بررسی کنید که سیم کشی و یا آداپتور مانیتور داغ نشده باشد. در صورتی که هیچ صدایی از مانیتور در زمان روشن بودن کامپیوتر به گوش نمی رسد احتمالا مادر برد مانیتور مشکل پیدا کرده است. همچنین بوی سوختگی نشانه سوختن کارت گرافیک مانیتور است. سریعا مانیتور را از برق کشیده و چند دقیقه صبر کرده و دوباره امتحان کنید. با متخصصین تعمیر مانیتور تماس بگیرید تا جهت عیب یابی و تعمیر مانیتور در محل حاضر شوند.

· علت پرش تصویر مانیتور چیست؟

چشمک زدن تصویر مانیتور و پرش تصویر احتمالا به کابل برق مرتبط است. کابل برق باید به طور دقیق بررسی شود و در صورت نیاز تعویض شود. بهم خوردن تنظیمات در قسمت رفرش مانیتور نیز ممکن است موجب بروز این ایرادات شود.

· علت برفکی شدن و شطرنجی شدن مانیتور کامپیوتر چیست؟

برفک شدن صفحه مانیتور به کارت گرافیک مرتبط است. در صورت ایراد در این قطعه مانیتور به شکل برفکی نمایش داده می شود. به طور معمول با تمیز کردن خاک مشکل رفع می شود. در غیر این صورت باید برای تعمیر مانیتور به دنبال تعویض کارت گرافیک مانیتور باشید.

· خرابی و شکستن جک آداپتور

یکی از مشکلات رایج آسیب دیدن جک بر اثر ضربه و فشار بیش از حد است. در صورت بروز این ایراد ممکن است نمایشگر روشن نشود و یا به یکباره خاموش شود. تعمیر جک آداپتور به راحتی قابل انجام است. اما در مواردی که میزان آسیب دیدگی بالا باشد باید این قطعه را تعویض نمود.

· علت سر و صدای مانیتور چیست؟

در مدل های قدیمی طبیعی است که کمی صدا داشته باشند. اما در مانیتورهای جدید که در ساختار بک لایت آنها LED به کار رفته است این سر و صداها اصلا طبیعی نیستند. در صورت وجود صدا ممکن است علت صدای مانیتور در برق رسانی به حباب باشد که دچار ایراد شده است. در صورت عدم تعمیر مانیتور کامپیوتر ممکن است این ایراد به قطعات دیگر آسیب برسد.

انواع برند مانیتور که در تعمیرگاه مانیتور هوم سرویز پذیرفته می شوند

 • تعمیر مانیتور سامسونگ Samsung
 • تعمیر مانیتور ال جی LG
 • تعمیر مانیتور ایسوس ASUS
 • تعمیر مانیتور Acer
 • تعمیر مانیتور سونی SONY
 • تعمیر مانیتور صنعتی
 • تعمیر مانیتور پزشکی

هزینه تعمیر مانیتور به چه مواردی وابسته است؟

هزینه تعمیر مانیتور کامپیوتر به موارد متعددی وابسته است. نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان قیمت تعمیر مانیتور کامپیوتر اختصاص داد. در ادامه به معرفی مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه تعمیرات مانیتور می پردازیم.

· نوع و مدل مانیتور بر هزینه تعمیر مانیتور تاثیر دارد

طبعا مانیتورهای جدید تکنولوژی جدیدتری ساخته شده اند و در صورت ایراد هزینه تعمیر مانیتور نیز بیشتر می شود. نوع مانیتور LCD و مانیتور LED قیمت های متفاوتی دارند. همچنین مانیتورهای صنعتی نسبت به تعمیر مانیتور کامپیوتر تخصصی تر بوده و هزینه های بیشتری در پی دارد.

· میزان خرابی مانیتور

هر چه ایراد مانیتور بیشتر باشد در این صورت قطعات بیشتری درگیر هستند و قیمت تعمیر مانیتور نیز بالاتر می رود.

· قطعه یا قطعات معیوب

نوع قطعه معیوب مورد دیگری است که محدوده قیمت تعمیر مانیتور را تغییر می دهد. به طور مثال هزینه تعویض پنل مانیتور با هزینه تعمیر برد مانیتور یکسان نیست. قیمت این قطعات بر اساس قیمت روز بازار تغییر می کند.

· تعمیر یا تعویض قطعه

یقینا هزینه تعمیر قطعه معیوب نسبت به تعویض قطعه به صرفه تر خواهد بود. همچنین این کار موجب می شود که قطعه اورجینال دستگاه حفظ شود. متخصصین تعمیرات مانیتور کامپیوتر و تعمیرات مانیتور صنعتی هوم سرویز و ... نیز بیشترین تمرکز خود را بر تعمیر قطعات به جای تعویض آنها گذاشته تا در کنار حفظ کیفیت، موجب کاهش هزینه تعمیرات مانیتور نیز شوند.

تعمیرات انواع مانیتورهای LCD و LED و OLED را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به تعمیرات مانیتور LED، تعمیرات مانیتورهای صنعتی و ... تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با ثبت درخواست و درج شماره تماس، بهترین تعمیرکاران مانیتور در مرکز تعمیرات مانیتور هوم سرویز با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در خصوص ایرادات دستگاه، نحوه تعمیرات و همچنین هزینه تعمیرات مانیتور در اختیارتان قرار خواهند داد.

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر مانیتور و همچنین ارایه خدمات تعمیر مانیتور LED نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم دیجیتال ارائه می دهد که شامل تعمیر ساعت هوشمند, عیب یابی و تعمیر انواع کنسول بازی سونی، ایکس باکس و..., تعمیر تاچ اپل واچ, تعمیر انواع سری پلی استیشن PS1, PS2, PS3, PS4, PS5, تعمیر ایکس باکس 360, تعمیر دسته پلی استیشن, تعمیر ایرپاد شکسته, تعمیر ویدئو پروژکتور خانگی, تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال, تعمیر اسپیکر خانگی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر مانیتور

تعمیر مانیتور LED

تعمیر مانیتور LCD

تعمیر مانیتور پزشکی و آزمایشگاهی

تعمیر مانیتور لمسی

تعمیر مانیتور صنعتی

تعمیر مانیتور کامپیوتر

تعمیر مانیتور شکسته

تعمیر و تعویض پنل مانیتور

تعمیر مادربرد مانیتور

تعمیر بک لایت مانیتور

تعمیر یا تعویض چیپ گرافیک مانیتور

رفع مشکل سوختگی پیکسل در مانیتور

تعمیر یا تعویض پورت HDMI و VGA مانیتور

تعویض مین برد مانیتور

تعمیر برد پاور مانیتور

تعمیر و رفع ایراد روشن و خاموش شدن پی در پی مانیتور

نظرات کاربران

profile picture
یاشا پورامین

همه چی اکیه تا الان و مشکلی بوجود نیامده ممنون

profile picture
امیرمحمد زند

هم از رفتارشون راضی بودم هم نحوه عملکرشون خیلی عالی

profile picture
محمد مهدی اسلامی

خیلی ادم خوبی بودند کار را سریع راه انداختند تشکر

profile picture
محمد چاوشی نژاد

تکنسین خوب و ماهر👌👌

شرایط تعمیر صفحه نمایش مانیتور LED ،LCD و OLED

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص تعمیر مانیتور پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری تعمیرات مانیتور را انجام دهد.

همیار موظف است بلافاصله پس از تحویل مانیتور وضعیت سلامت دستگاه مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به رفع خرابی مانیتور اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام تعمیرات می بایست وضعیت دستگاه را بررسی نماید. چنانچه مانیتور دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

تعمیرات مانیتور انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق تعمیرات مانیتور پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی فیزیکی دستگاه قیمت دقیق تعمیر مانیتور شکسته خدمت مشتریان ارائه می شود. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز تعمیرات مانیتور را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

playstation-repair
تعمیر پلی استیشن
قیمت از 600,000 الی 1,600,000 تومان
airpod-repair
تعمیر ایرپاد و ایربادز
قیمت از 750,000 الی 750,000 تومان
cctv-repair
تعمیر دوربین مدار بسته
قیمت از 900,000 الی 1,000,000 تومان
install-software-games
نصب نرم افزار و بازی
قیمت از 2,300,000 الی 4,800,000 تومان