header

جوشکاری پلاستیک

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت جوشکاری قطعات پلاستیک در محل

شرایط سرویس جوشکاری پلاستیک

• جهت انجام سرویس جوشکاری پلاستیک نیاز به دسترسی به برق می باشد.

• سرویس جوشکاری پلاستیک کاربردهای مختلفی دارد نظیر جوشکاری و تعمیر آینه بغل ماشین، جوشکاری سپر ماشین، جوشکاری مورد نیاز قطعات پلاستیکی انواع لوازم خانگی نظیر اتو، دستگیره ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و یخچال و فریزر

• چنانچه مشتری نیاز به همفکری یا تهیه جنس مناسب جهت جوشکاری و آهنگری داشته باشد، همیار در صورت تهیه می بایست فاکتور نهایی خرید را به مشتری ارایه نماید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی جوشکاری پلاستیک

جوشکاری پلاستیک چیست؟

امروزه مبحث جوشکاری بسیار گسترده شده است. فقط جوشکاری برای اتصال صفحات فلزی نیست. استفاده روز افزون از پلاستیک  به علت دارا بودن خاصیت شکل پذیری و همچنین مقاومت بالای آنها نسبت به خوردگی است. قطعات پلاستیکی اغلب در همه زمینه ها به کار برده می شوند. به همین ترتیب خدمات ترمیم قطعات پلاستیکی مانند جوش پلاستیک نیز روی کار آمده است.

به طور کل پلاستیک ها در دو دسته تقسیم بندی می شوند. ترموست و ترموپلاست. جوشکاری پلاستیک یا جوشکاری پلیمر فقط در ترمو پلاست ها امکان پذیر است. زیرا ترموست ها گرما سخت هستند. به عبارت دیگر در حالت اولیه به شکل مایع می باشند. سپس برای شکل پذیری به آنها حرارت داده می شود. این مواد دیگر به هیچ عنوان به حالت مایع برنمی گردند. به همین علت قابل جوش و بازیافت نمی باشند.

جوشکاری پلاستیک ایجاد یک پیوند مولکولی قوی بین دو پلاسیک اغلب از جنس یکسان می باشد. به طور کل می توان انواع جوش پلاستیک را در سه مرحله فشار دادن، گرم کردن مقطع مورد نظر و سرد کردن قسمت جوش داده شده تقسیم کرد.

انواع جوشکاری پلاستیک

همانطور که پیش تر نیز اعلام کردیم در کل پروسه جوش پلاستیک ها در سه مرحله فشار دادن قطعات پلیمری، سپس گرم کردن ناحیه اتصال و مرحله آخر خنک کردن قسمت جوش داده شده دسته بندی می شوند. انواع جوشکاری به علت تفاوت در نحوه گرم و ذوب کردن پلاستیک ها یعنی در مرحله دوم پدید آمده اند. در ادامه به اختصار در ارتباط با انواع روش جوشکاری پلاستیک توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

جوش پلاستیک التراسونیک

در روش جوشکاری التراسونیک گرمای مورد نیاز جهت ذوب کردن قطعه با تبدیل نوسانات به حرکت مکانیکی تامین می شود. فرکانس بالا موجب ایجاد اصطکاک در ناحیه مورد نظر و ایجاد پیوند بین مولکولی می شود. جوش پلاستیک التراسونیک صرفا بین قطعات ترموپلاست امکان پذیر است. همچنین دو قطعه باید کاملا از نظر شیمیایی با هم سازگار باشند. در غیر این صورت بین دو قطعه پیوندی ایجاد نخواهد شد.

فرآیند جوشکاری التراسونیک بسیار تمیز است. در این روش مصرف انرژی بسیار پایین می باشد. همچنین در این روش از هیچ حلالی مانند چسب یا اتصال دهنده ای استفاده نمی شود. معمولا در وسایل پلاستیکی که به راحتی جوش نمی خورند، این روش پیشنهاد می شود. روش جوش التراسونیک برای اتصال قسمت های برقی و انواع اسباب بازی و غیره به کار می رود.

جوشکاری پلاستیک با گاز داغ

یکی از روش های ایجاد گرمایش خارجی جوش پلاستیک با گاز داغ است. در این روش میله جوش پلاستیک و مفتول جوشکاری پلاستیک به طور همزمان در مسیر جریان گاز داغ قرار می گیرند. به این ترتیب تمام سطوح به یک اندازه گرم خواهند شد. جریانی از هوای گرم با استفاده از مشعل در محل اتصال هدایت می شود. میله جوش پلاستیک که محل شکاف را پر می کند، اغلب دارای سطح مقطع دایره شکل می باشد. جوش قطعات پلاستیکی در روش گاز داغ جهت اتصال تمام قطعات پلاستیکی به وسیله مفتول جوشکاری پلاستیک انجام می شود.

جوشکاری اصطکاکی

این روش جوش قطعات پلاستیکی به روش داخلی است. در این روش جوش قطعات پلاستیکی به این ترتیب است که از طریق اصطکاک سطحی و گرمای ایجاد شده از این طریق، سطح مورد نظر ذوب می شود و جوش قطعات انجام می شود. در این روش نسبت به روش التراسونیک به فرکانس کمتر و نیروی نگه داشتن بیشتری نیاز دارد.

جوش پلاستیک لیزری

جوشکاری قطعات پلاستیکی به روش لیزری یک روش بیرونی است. این روش به عنوان یک روش اتصال بسیار قوی و دقیق برای قطعات پلیمری پیشنهاد می شود. دراین روش از پرتوی لیزر برای ذوب و اتصال محل شکستگی استفاده می شود. در این روش مقدار انرژی کنترل شده ای به مکان مورد نظر تابیده می شود. برای جوش تمام قطعات پلاستیکی می توان از لیزر استفاده کرد. این روش دارای مزایای زیادی مانند استحکام بالا، دقت عملکرد زیاد، ظرافت و قابلیت انجام مجدد جوش است.

جوش پلاستیک با صفحات داغ

این روش برای اتصال صفحات بزرگ کاربرد دارد. در این روش صفحه داغی متناسب با شکل هندسی صفحات مورد نظر در بین آنها قرار میگیرد. پس از داغ شدن صفحات صفحه واسط کنار می رود. دو صفحه به وسیله پرس به هم فشار داده می شوند تا مرحله اتصال به پایان برسد.

این روش جوشکاری پلاستیک برای قطعات پلیمری بزرگ و دارای ساختارهای پیچیده است. همچنین برای جوش قطعات پلاستیکی در خودرو و اجزای مختلف لوازم خانگی از این فن جوش پلاستیکی استفاده می شود.

ابزار جوش پلاستیک

از انواع ابزار جوشکاری می توان به سشوار جوشکاری پلاستیک، مفتول جوشکاری پلاستیک، هویه جوش پلاستیک، میله جوش پلاستیک و سیم جوش پلاستیک اشاره کرد. این ابزار بسته به محل ترمیم مانند جوش پلاستیک سپر ماشین، جوشکاری دستگیره پلاستیکی، جوش پلاستیک آینه بغل ماشین و تعمیر تانکر پلاستیکی یا مخزن پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

جوشکاری پلاستیک در محل هوم سرویز

ما در این مقاله سعی کردیم تعدادی از روش ها و ابزارهای جوشکاری را برایتان شرح دهیم. اما قطعا روش های دیگری نیز هستند که با توجه به نوع پلیمر و محل شکستگی ممکن است راه حل بهتری به نظر بیایند. از این رو اگر به این خدمات نیاز پیدا کردید، پیشنهاد می کنیم از جوشکار پلاستیک که مهارت و تجربه کافی در زمینه انواع پلاستیک ها را دارد کمک بگیرید.

جوش پلاستیک حیطه بسیار وسیعی را در بر می گیرد. از جوشکاری آینه بغل ماشین و جوشکاری پلاستیک سپر ماشین گرفته تا جوشکاری پلاستیک لوازم خانگی مانند اتو، لباسشویی و غیره همه و همه توسط متخصصین هوم سرویز در محل انجام می شود.

جوشکاری پلاستیک در تهران

در صورت نیاز به دریافت خدمات جوشکاری پلاستیک در تهران کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در تمام نقاط تهران آماده خدمات رسانی هستند. هزینه جوشکاری پلاستیک بر اساس قطعه مورد نظر و محل اتصال تعیین می شود. پس از ثبت درخواست متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام هزینه دقیق  با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi