header

رفو کردن فرش

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت هزینه رفو کردن فرش ماشینی و دستبافت

شرایط سرویس رفوگری فرش

• بازه زمانی دریافت فرش بین ساعت های 8 الی 12 ظهر و 12 الی 17 و 18 به بعد می باشد.

• فرش ها به صورت بسته بندی شده تحویل داده می شود.

• سرویس های اعلاشویی، رفوگری و ترمیم، لکه برداری، شستشوی قالیچه، کناره و فرش ابریشم، قیمت دقیق پس از اعزام کارشناس در محل مشخص می شود.

• هزینه بازدید و کارشناسی رایگان می باشد. هزینه سرویس حمل فرش ما به ازای یک سرویس 25 هزارتومان می باشد.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

ترمیم و تعمیر انواع فرشهای دستباف و ماشینی

رفوی فرش ماشینی و دستبافت

به فرآیند ترمیم و تعمیر فرش ماشینی و ترمیم فرش دستی رفوگری فرش گفته می شود. خدمات رفوی فرش ماشینی و رفوگری فرش دستبافت عموما توسط قالیشویی و متخصصین مجرب در این زمینه انجام می شود. عملیات رفوگری فرش دستی کاملا تخصصی است از این رو برای ترمیم فرش پوسیده و رفو گری فرش سوخته باید نهایت ظرافت و دقت مخصوصا در رفوی فرش دستبافت به کار گرفته شود.

با توجه به ارزش مادی و معنوی فرش های ایرانی به ویژه رفوی فرش دستبافت، هزینه رفو فرش دستبافت ناچیز محسوب می شود. اما در کل می توان اینگونه بیان کرد که قیمت رفوی فرش ماشینی از قیمت رفوی فرش دستبافت کمتر خواهد شد در ادامه به انواع رفوگری فرش و عوامل موثر بر هزینه رفوکردن فرش دستبافت و ماشینی می پردازیم.

رفوگری فرش چیست و چه زمانی به رفو کردن فرش نیاز است؟

ترمیم و مرمت فرش برای رفع کجی، پارگی، پوسیدگی و سوختگی فرش را رفوگری فرش می گویند. معمولا برای تعمیر فرش از ریشه بافی، شیرازه دوزی استفاده می شود و اگر حجم ایرادات بسیار بالا باشد باید از روش های مرمت فرش به صورت تخصصی بهره برده شود. مواردی مانند رفو فرش پوسیده و رفوی فرش سوخته تنها با کمک از هنرهای رفوگری فرش به صورت تخصصی انجام می شود.

رفوکردن فرش هنری است که بعد از قالیبافی ایجاد شده است. می توان اینگونه بیان کرد که این دو مورد مکمل هم هستند و تنها افرادی را می توان رفوگر نامید که تسلط بر هنر بافندگی فرش نیز داشته باشند. قیمت رفو فرش در مقابل ارزش فرش بسیار ناچیز است پس اگر نیاز به رفو فرش ابریشمی و گرانبها دارید برای انتخاب رفوگر خود باید نهایت دقت را به کار بگیرد.

مرمت و رفو فرش ماشینی

مرمت فرش ماشینی نیز جزو رفوگری فرش ماشینی محسوب می شود. در این فرآیند نواقص فرش ماشینی مانند پارگی، ساییدگی فرش و پوسیدگی لبه های فرش قابل ترمیم است. گاها شیرازه فرش از بین می رود و برای برگرداندن زیبایی به فرش ها باید شیرازه فرش و ریشه ها ترمیم و مرمت شوند که همه این خدمات در خدمات رفوگری فرش ماشینی توسط متخصصین در این زمینه انجام می شود.

چه خدماتی در رفوگری فرش انجام می شود؟

لکه برداری و رنگ برداری

در صورتی که رنگ های قالی های دستی و ماشینی به علت شستشو و یا سایر عوامل محیطی با هم تداخل پیدا کنند. یکی از خدمات رفوگری فرش شامل جداسازی رنگها است و این ایرادات در خدمات رفوی فرش کاملا قابل رفع هستند.

رفوگری فرش سوخته

رفو کردن فرش سوخته یکی از مواردی است که در رفوگری فرش دستی و ماشینی انجام می شود. این خدمات به گونه ای انجام می شود که آثار سوختگی فرش به کلی ناپدید می شوند.

ترمیم ریشه فرش

رفوی ریشه فرش علاوه بر زیبایی موجب طول عمر بیشتر فرش نیز می شود. ترمیم و تعمیر ریشه فرش باید به صورت تخصصی توسط افراد مجرب در این زمینه انجام شود.

رفوی پوسیدگی فرش

یکی از ایرادات شایع در فرش ها پوسیدگی آنها است. رفوی فرش پوسیده باید با دقت انجام شود تا محل پوسیدگی به خوبی پوشش داده شود و آثاری از پوسیدگی باقی نماند.

رفوی فرش ابریشم

فرش های دستبافت با انواع کلاف های مختلف مانند پشمی، پنبه و با استفاده از ابریشم بافته می شوند. فرشهای ابریشمی جزو گرانبها ترین فرش های دستبافت هستند. فرش های ابریشمی به صورت چله ابریشم، فرش تمام ابریشم، چله و گل ابریشم تقسیم بندی می شوند. فرش های ابریشمی دارای ارزش مادی و معنوی بالایی هستند و به علت ساختار فیزیکی خاص خود در مقابل عوامل خارجی بسیار آسیب پذیر هستند. از این رو ممکن است به علل مختلف دچار ایراداتی شوند. به همین جهت رفوی فرش ابریشمی نیز از جمله موارد پر درخواست و البته حساس است. رفو گری فرش ابریشمی باید توسط رفوگر متخصص در این زمینه انجام شود.

رفوگری فرش در منزل

 ترمیم فرش با ابزارآلاتی مانند چاقوی بافت، درفش، موم، انبردست، نخ و سوزن، کلاف های نخ هم جنس با فرش و همچنین انگشتانه انجام می شود. جهت رفوگری فرش در منزل ابتدا باید فرش به خوبی شسته شود و پس گره های آسیب دیده به وسیله سوزن و درفش باید جدا شود. البته به خاطر داشته باشید که اگر حجم آسیب دیدگی بالا باشد باید فرش در داخل قاب چوبی قرار داده شود و دوباره چله کشی و تارکشی انجام شود. برای عواملی مانند رفع پیچ خوردگی و چروک می توان با نوارهایی از پشت فرش را محکم بست تا فرش به حالت استاندارد خود برگردد.

هزینه رفوگری فرش به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه رفو کردن فرش به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع آسیب دیدگی فرش و مقدار قسمت آسیب دیده از عوامل تعیین کننده هزینه رفوگری فرش هستند. به طور مثال هزینه رفو فرش سوخته با هزینه ترمیم ریشه فرش قطعا تفاوت دارد. مورد بعدی ماشینی یا دستبافت بودن فرش است که قطعا قیمت رفوگری فرش ماشینی کمتر است. زیرا رفو فرش ماشینی اغلب با دستگاه انجام می شود. اما رفوی فرش دستی حتما باید دستی و توسط رفوگران حرفه ای و هنرمند انجام شود و این اختلاف قیمت رفوگری فرش ماشینی و دستی به علت نفیس بودن فرش دستی و نیاز به تبحر بالا می باشد. همچنین جنس فرش نیز مورد بعدی است. هزینه رفوگری فرش ابریشمی نسبت به سایر موارد بالاتر است.

همچنین هرچه عمق آسیب دیدن فرش بیشتر باشد طبعا زمان بیشتری برای ترمیم فرش نیاز است و دستمزد رفوگر فرش و اجرت رفو کردن فرش نیز بیشتر می شود.

خدمات رفوگری فرش ماشینی و دستبافت در هوم سرویز

در صورت نیاز به دریافت خدمات رفوگری فرش ماشینی و قالی دستبافت کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. خدمات رفوگری فرش دستبافت و قالی توسط متخصصین در این زمینه انجام می شود. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید همکاران جهت مشاوره و اعلام قیمت رفو فرش با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را دراختیار شما قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi