header

تخریب ساختمان بتنی و آجری

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت تخریب ساختمان، آپارتمان و ویلا با لودر و بیل مکانیکی

شرایط سرویس تخریب ساختمان

• هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از برآورد دقیق زمان، هزینه و ثبت قرارداد صورت میگیرد.

• برآورد تجهیزات مورد نیاز برای تخریب پس از بررسی فضا، مشاوره با مشتری و توافق طرفین انجام می شود.

• قبل از انجام کار می بایست سطح ایمنی محوطه توسط متخصصین و مهندسین بررسی و پس از بررسی همه جانبه عملیات تخریب شروع شود.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

تخریب ساختمان با انواع ماشین آلات و بازیافت نخاله های ساختمانی

تخریب ساختمان

برای شروع ساختمان سازی و ایجاد سطح مناسب برای ساخت سازه جدید باید به تخریب ساختمان و سازه بتنی با آجری قدیمی پرداخت. تخریب ساختمان طی مرور زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است. در ابتدا تخریب ساختمان کلنگی تنها به وسیله دست و با پتک انجام به وسیله چند کارگر انجام می شد. اما امروزه عملیات تخریب ساختمان و گودبرداری توسط مهندسین و پیمانکاران تخریب ساختمان انجام می شود. با کمک از شرکت های تخریب کل عملیات تخریب ساختمان به وسیله ماشین انجام می شود و نخاله ها نیز به خارج از منطقه انتقال داده می شوند. قیمت تخریب ساختمان به المان های زیادی بستگی دارد. در ادامه به معرفی انواع روش های تخریب ساختمان و عوامل موثر بر هزینه تخریب ساختمان می پردازیم.

روش های تخریب ساختمان  

تخریب ساختمان فرسوده به روش های مختلفی انجام می شود. عواملی نظیر شرایط ساختمان، وضعیت ساختمان های مجاور، نوع سازه، تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای تخریب و از همه مهمتر نظر کارشناسی مهندس در انتخاب روش تخریب تاثیر دارد. در ادامه به مرسوم ترین روش های تخریب ساختمان و محدودیت های انجام هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

تخریب دستی ساختمان

در این روش بدون استفاده از ماشین آلات عملیات تخریب ساختمان انجام می شود. این نوع خراب کردن ساختمان چون توسط کارگران ساده انجام می شود امکان وجود هر گونه اشتباه و خطا وجود دارد. خیلی از افراد به علت هزینه تخریب ساختمان کمتر این روش دستی تخریب را انتخاب می کنند. در این روش چون بسیاری از مصالح در حین تخریب قابل بازیافت هستند و برای محیط زیست مناسب تر است طرفداران زیادی دارد. اما اگر مسئله زمان برایتان اهمیت دارد، این روش به دلیل استفاده تنها از نیروی انسانی سرعت بسیار پایینی دارد.

تخریب ساختمان با بیل مکانیکی

در این روش از ماشین‌آلات تخریب مانند لودر و بیل مکانیکی برای تخریب سازه بتنی استفاده می شود. برای تخریب آپارتمان های چند طبقه باید ماشین های هیدرولیکی با بازوی کوتاه به طبقات بالا انتقال داده شود. اغلب برای انتقال از جرثقیل‌های ماشینی متحرک برای انتقال ماشین‌آلات به طبقات بالا استفاده می‌شود. در این روش باید میزان استحکام طبقات برای تحمل بار ناشی از ماشین آلات بررسی شود.

تخریب با ماشین بازوبلند هیدرولیکی

این روش مشابه با روش قبلی است. تنها تفاوت آنها در این است که با استفاده از ماشین های بازوبلند هیدرولیکی عملیات تخریب ساختمان را از بیرون سازه انجام می دهند و نیازی به انتقال ماشین آلات تخریب به طبقات ساختمان نیست. این روش سرعت بالایی دارد و هزینه عملیات تخریب در این روش نسبت به روش قبلی کمتر می باشد. از این روش برای تخریب ساختمان فرسوده و نا امن استفاده می شود.

تخریب ساختمان با گوی

تخریب ساختمان با گوی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تخریب بنا است که امروزه تقریبا منسوخ شده است و کاربرد چندانی ندارد. تخریب ساختمان بتنی از این روش استقاده می شود. به این ترتیب که یک گوی 6 تنی که از بازوی یک جرثقیل آویزان است به دیوارهای سازه اصابت می کند. در روش های قدیمی تر این وسیله تخریب کننده گرد بوده است اما امروزه بیشتر شبیه گلابی شده است که پس از برخورد راحت تر و در دامنه گردش صحیح تری به جایگاه اولیه خود برگردد.

تخریب ساختمان با انفجار

تخریب ساختمان های بسیار وسیع و با ارتفاع زیاد اغلب با این روش تخریب می شوند. تخریب ساختمان با انفجار یک اقدام کاملا تخصصی است و نیاز به برنامه ریزی و محاسبات دقیق دارد. این روش به علت تولید آلودگی صوتی و گرد و خاک زیاد باید در محدوده تعیین شده و پاکسازی شده ای انجام شود.

تخریب ساختمان بتنی با استفاده از مواد غیرانفجاری

این روش تخریب ساختمان هم بصورت تنها و هم در در کنار سایر روش‌ها کاربرد دارد. در روش تخریب ساختمان بتنی با مواد، سوراخ‌های بتن، سنگ و مصالح با مواد تخریبی پر می شود. این مواد غیر انفجاری با مصالح واکنش شیمیایی داده و سپس با انبساط در داخل مصالح آنها تضعیف می شوند. این روش موجب تخریب کلی ساختمان نمی شود بلکه باید با استفاده از سایر روش ها مانند تخریب ساختمان با بیل مکانیکی، این پروسه را به اتمام رساند.

مراحل تخریب ساختمان چیست؟

قبل از شروع به تخریب ساختمان کلنگی باید اقداماتی انجام شود تا ساختمان آماده تخریب گردد.

  • قطع کنتور و برق ورودی به ساختمان
  • قطع انشعابات گاز از منبع به محل مورد نظر
  • قطع آب با بستن شیر فلکه آب ورودی به محوطه
  • تمام تجهیزاتی که بر روی ساختمان هستند اعم از شیرآلات، تجهیزات مکانیکی مانند آبگرمکن، شوفاژ، پکیج، هود، کابینت، سینک، روشویی، شومینه، لامپ ها، کلید و پریزها باید قبل از شروع کار جدا شوند و سیم کشی های برق از دیوارها خارج گردند.
  • جداسازی درب و پنجره های آلومینیومی یا آهنی و همچنین خارج کردن چهارچوب فلزی یا چوبی درب های داخلی ساختمان
  • تمام پوشش روی سقف باید به صورت مجزا جدا شوند.
  • در صورتی که بنا دارای اسکلت فلزی است. ابتدا طاق ضربی، سپس دیوارها و در نهایت اسکلت فلزی ساختمان باید جدا شود.

قیمت تخریب ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تخریب ساختمان به موارد زیادی بستگی دارد. تعرفه تخریب ساختمان بر اساس نوع ساختمان، متراژ ساختمان و انواع مصالح به کار رفته در ساختمان تعیین می شود. هر چه متراژ زیر بنای ساختمان زیاد باشد هزینه تخریب ساختمان بیشتر می شود. تعرفه تخریب ساختمان در مواردی به صورت پروژه ای و در مواقعی بر اساس تعداد روزی که برای تخریب صرف می شود محاسبه می گردد. در مواردی نیز شرکت های تخریب ساختمان هزینه ای در مقابل تخریب ساختمان دریافت نمی کنند و در عوض ضایعات ساختمان مانند آهن و سایر مصالح قابل بازیافت را برداشت می کنند.

دستمزد تخریب ساختمان بر اساس نوع اسکلت ساختمان نیز تعیین می شود. هرچه ساختمان قوی تر و دارای اسکلت قوی تری باشد طبعا هزینه تخریب ساختمان بالاتر می رود زیراکه عملیات تخریب و خاکبرداری آن طولانی تر و سخت تر خواهد شد. معمولا هزینه تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده بسیار کمتر محاسبه می شود.

نوع وسیله تخریب مورد استفاده مورد بعدی و بسیار مهم در تعیین هزینه عملیات تخریب است. هزینه کرایه ماشین تخریب و دستمزد راننده هر دو بر قیمت تخریب ساختمان موثر هستند.

هزینه تخریب ساختمان بتنی و هزینه تخریب ساختمان آجری با هم یکسان نیستند زیرا نوع مصالح به کاررفته در آنها یکسان نیست. طبعا هزینه تخریب بتن بیشتر است زیرا مقاومت بیشتری دارد و پروسه سخت تر و زمانبرتری نیز به دنبال خواهد داشت. 

 خدمات تخریب ساختمان با هوم سرویز

قوانین تخریب ساختمان از مواردی است که اگر به درستی انجام شود شما را از هزینه های اضافی بعدی رها می کند. اگر به دنبال شرکت های معتبر در زمینه تخریب ساختمان با مجوز هستید می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما به علت شفافیت در اعلام هزینه تخریب ساختمان و مشاوره های مهندسی تخریب صحیح بهترین راهکارها را متناسب با هزینه شما پیش رویتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi