header

خاکبرداری و گودبرداری ساختمان

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت انواع گودبرداری و خاکبرداری زمین با ماشین آلات

شرایط سرویس خاکبرداری و گودبرداری

• هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از برآورد دقیق زمان و هزینه و ثبت قرارداد صورت میگیرد.

• برآورد تجهیزات مورد نیاز پس از بررسی فضا، مشاوره با مشتری و توافق طرفین انجام می شود.

• در صورت نیاز به تخریب بنا در زمین، هزینه به صورت جداگانه از هزینه گودبرداری محاسبه و اعلام می شود.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات گودبرداری، تخریب و خاکبرداری زمین

خاکبرداری و گودبرداری ساختمان

خاکبرداری یا گودبرداری ساختمان یکی از مهم ترین مراحل ساختمان سازی است. گودبرداری به  اقدامات و عملیات اولیه جهت کندن زمین در پروژه های ساختمانی و خاکبرداری ساختمان به اقدامات بعدی جهت جمع آوری خاک به جای مانده از گودبرداری ساختمان و انتقال نخاله ها به جایی خارج از محدوده گودبرداری گفته می شود. عدم رعایت اصول ساختمان سازی ممکن است نتایج بسیار بدی به دنبال داشته باشد.

در خاکبرداری و گودبرداری با هدف ایجاد سطحی صاف اقدام به برداشت مصالح، شن، ماسه و غیره از سطح مورد نظر می کنند. گودبرداری اصولی موجب می شود که حفاری اضافی انجام نشود و مصالح کف و جداره های زمین از بین نروند. چگونگی به کارگیری و استفاده از ماشین آلات مناسب در کیفیت نهایی خاک برداری و گودبرداری ساختمان تاثیر می گذارد. در ادامه به روش های خاکبرداری و گودبرداری ساختمان و عوامل موثر بر هزینه گودبرداری و خاکبرداری ساختمان می پردازیم. شما با همکاری شرکت گودبرداری معتبر و با مجوز رسمی می توانید از خدمات گودبرداری اصولی ساختمان و با هزینه منصفانه بهره مند شوید.

قوانین خاکبرداری ساختمان

سطح گودبرداری با توجه به موارد مختلفی تعیین می شود. مواردی مانند نوع خاک، وجود آب در زمین، وضعیت زمین، امکان ارتعاشات و میزان حساسیت های ساختمان های مجاور به صورت گودبرداری معمولی، خطر پایین و بسیار خطرناک دسته بندی می شوند. بر اساس قوانین خاکبرداری و پی سازی تمام این موارد به طور کامل بررسی می شود.

میزان امنیت، استحکام، جنس خاک و میزان استحکام ساختمان های مجاور باید در این پروسه کاملا بررسی شوند. در پروسه گودبرداری باید به وجود کانال های فاضلاب، لوله کشی آب، گاز و کابل های برق نیز دقت شود.

اگر محل گودبرداری در کنار مراکز عمومی مانند اورژانس یا آتش نشانی ها است و امکان دارد عملیات خاکبرداری مانع تردد خودروهای این مراکز شود باید قبل از شروع عملیات هماهنگی های لازم با این مراکز صورت بگیرد.

تمام ضایعات ساختمانی و درختان که در محل هستند و مانع از انجام عملیات خاکبرداری و گودبرداری می شوند باید از محل مورد نظر خارج شوند.

هیچ گونه از اقدامات مربوط به گودبرداری مانند میخ کوبی و جاگذاری میل مهار نباید به زمین های مجاور و یا معابر عمومی وارد شوند.

پایدار سازی گودبرداری ساختمان به چند صورت انجام می شود؟

اجرای شمع در گودبرداری

در این روش از گودبرداری به حفر چندین چاه به عمق 80 الی 100 سانتی متر در فواصل 3 الی 5 متر می کنند. سپس با استفاده از آرماتور طولی و خاموت های دور چاه ها را مسلح و بتن ریزی می کنند. این روش به علت سرعت بالا و کم بودن هزینه گود برداری بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

روش مهار متقابل

این روش نیز مراحل اجرایی مشابه با گودبرداری به روش شمع دارد به این ترتیب که در داخل چاهک های حفر شده به جای میله گرد از پروفیل های فولادی H شکل استفاده می شود. برای اطمینان از مهارکامل پروفیل ها عمق یک متر را کاملا بتن ریزی و مسلح می کنند. این روش نیز مانند روش قبلی کم هزینه می باشد و در زمان کم انجام می شود.

روش سپرکوبی

این روش گودبرداری در زمین هایی که خاک سست دارند استفاده می شوند. در صورتی که اطراف زمین دارای فضای کافی برای استفاده از دستگاه سپرکوب یا چکش است، کاربرد دارد.

روش خرپا

مرسوم ترین روش گودبرداری به روش خرپا است که در مناطق شهری کاربرد دارد. در این روش نیز مانند روش اجرای شمع چاه  های دستی حفر می شوند. در این روش انتهای چاه به طول کافی مناسب کاملا آرماتوربندی می شود  و سپس بتن ریزی می شود.

روش پلکانی

در این روش ابتدا وسط نقشه بصورت شیبدار گودبرداری می شود، سپس محل پلکان ها را با توجه به نقشه فونداسیون ساختمان در فاصله نهایت 6 متر و به عرض کافی بر اساس نظر مهندس اجرا، خاک برداری می کنیم. سپس پلکان ها را با استفاده از لاشه سنگ، ملات خاک و گل بصورت پلکان در محل قرار می گیرد.

روش جزء به جزء

اگر عمق گودبرداری کم است و در ساختمان های همسایه امکان ریزش و نشست وجود دارد از این روش گودبرداری و خاکبرداری استفاده می شود. در این روش خاک برداری به صورت یکباره انجام نمی شود. لایه های خاک به صورت لایه لایه به همراه روش پایدارسازی شمع کوبی یا سنگ کوبی زیر ستون های ساختمان های مجاور انجام می شود. 

گودبرداری اصولی را یا کمک شرکت گودبرداری معتبر انجام دهید.

 موضوعات مربوط به گودبرداری غیر اصولی را بارها در رساناهای اجتماعی شنیده ایم، که این اتفاقات به دلیل رعایت نکردن قوانین استاندارد در گودبرداری اتفاق افتاده است. در پروسه اجرای گودبرداری افراد زیادی مسئول هستند. نقشه گودبرداری بعد از بررسی وضعیت زمین و مشخصات ملک های اطراف تعیین می شود. بعد از طراحی باید گودبرداری و خاکبرداری اصولی توسط شرکت گودبرداری معتبر و دارای مجوز خاکبرداری انجام شود زیراکه خاکبرداری غیر اصولی موجب خسارات بعدی می شود.  

انواع ماشین آلات گودبرداری

خاکبرداری با بکهو لودر

بکهولودر همانطور که از نام آن مشخص است. تلفیق بیل مکانیکی و لودر می باشد. از این وسیله بکهولودر برای گودبرداری از فاصله های دور استفاده می شود. به این ترتیب نیازی نیست که ماشین به داخل گود وارد شود.

خاکبرداری با بیل مکانیکی

در اکثر عملیات های ساختمانی به وسیله خاک برداری با بیل مکانیکی استفاده می شود.  بیل مکانیکی نیز جزء ماشین های سنگین می باشد. این وسیله دارای بازوی مفصلی، باکت و کابین چرخان است که روی چرخ های لاستیکی و چرخ های زنجیری قرار گرفته اند.

 خاکبرداری با لودر و کامیون

برای گودبرداری پروژه های کوچک از لودر استفاده می شود. پروژه های بزرگتر به وسیله بولدوزر و چرثقیل های متحرک انجام می شود. پروسه انتقال خاک به وسیله لودر انجام می شود.

 قیمت خاکبرداری و گودبرداری به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت خاک برداری و گودبرداری ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی مانند سختی زمین و محل قرار گیری زمین بر هزینه گودبرداری تاثیر مستقیم دارند. به طور مثال اگر زمین در یک کوچه باریک قرار گرفته است و یا محل انتقال ضایعات تا تخلیه پسماند زیاد است مطمئنا این موارد نیز بر هزینه گودبرداری ساختمان تاثیر می گذارند.

تجهیزات مورد استفاده در این پروسه و همچنین روش گود برداری نیز عوامل موثر بر هزینه گودبرداری و خاکبرداری ساختمان می باشند.

خدمات گودبرداری و خاکبرداری ساختمان توسط متخصصین هوم سرویز

در صورت نیاز به عملیات خاکبرداری و یا گودبرداری ساختمان می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام هزینه های گودبرداری و خاک برداری با شما تماس خواهند گرفت. با اطمینان می توانید با شرکت های گودبرداری و دارای مجوز خاکبرداری ارتباط برقرار کنید و از روند اجرای عملیات توسط متخصصین هوم سرویز آگاه شوید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

 

.

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi