header

پتینه کاری و نقاشی

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت اجرای پتینه کاری مدرن و کلاسیک و نقاشی دکوراتیو توسط اساتید برجسته

شرایط سرویس پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار

• هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از مشاهده نمونه کارها و برآورد دقیق زمان و هزینه و ثبت قرارداد صورت می گیرد.

• چنانچه نیاز به طراحی به صورت سه بعدی داشته باشید هزینه طراحی به صورت مجزا محاسبه می گردد.

• چنانچه مکان مورد نظر جهت بازسازی نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

• همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کارها و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع مصالح و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

• انتخاب طرح و سبک مورد انتظار بر عهده مشتری می باشد، همیار موظف می باشد نمونه طرح و سبک های مورد انتظار مشتری را نمایش داده و ایشان پس از انتخاب و ضمیمه نمودن طرح به قرارداد، مجوز شروع کار را به همیار بدهند.

• درتعیین قیمت پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار، نوع سبک، طرح و رنگ مورد استفاده و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تعیین کننده است.

• برای سهولت در انجام پتینه کاری به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار

پتینه کاری چیست؟

نام پتینه در واقع به از روی کهنگی، زنگ زدگی روی فلزات چوب و سنگ گرفته شده است. هنر پتینه کاری نیز به علت سبک نزدیک خود به این موارد، اینگونه نامگذاری شده است. پتینه کاری روی دیوار و سقف یک تکنیک نقاشی است. در واقع این هنر کهنه کاری، دیوار و سقف را به شکلی هنرمندانه و با استفاده از رنگ ها بسیار دیدنی و جذاب می کند.

در پتینه کاری ساختمان و نقاشی سقف و دیوار علاوه بر تغییر رنگ دیوار و سقف،  بافت آنها نیز با کمک هنر گچ بری قابل تغییر است. افرادی که به دنبال خلق آثار هنری زیبا با ماندگاری بالا هستند. اغلب به اجرای پتینه کاری روی دیوار و سقف فکر کرده اند. البته پتینه کاری و نقاشی روی دیوار و سقف مانند سایر دیوار پوشش ها در سطح وسیع انجام نمی شود. به علت تنوع تکنیک در پتینه کاری، این سبک روی هر سطحی مانند سیمان، کناف و غیره قابل اجرا می باشد. پتینه کاری ساختمان می تواند از ترکیب رنگ ها با تکنیک های مختلف شروع شود تا نقاشی دکوراتیو و اجرای ورق طلا و نقره را در بر بگیرد. همچنین پتینه کاری و ایجاد بافت های ریز و درشت موجب می شود که نقاط ضعف دیوار مانند ترک و شکستگی ها پوشانیده شوند.

پتینه کاری روی سقف و دیوار چگونه انجام می شود؟

 برای اجرای پتینه کاری روی سقف و دیوار معمولا از موادی مانند رنگ و چسب استفاده می‌شود. از این رو در هر سطحی که رنگ و چسب قابل اجرا باشد، پتینه کاری ساختمان نیز قابل انجام است. پتینه کاری روی سقف‌های گچی، چوبی، فلزی، کناف کاری شده، گچبری شده و حتی سقف ها و دیوارهای بدون تزیین نیز قابل اجرا است.

پتینه کاری روی دیوار از جمله پر طرفدارترین موارد اجرای پتینه است. اجرای این هنر زیبا در دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. تکنیک های پتینه کاری دیوار بسیار متنوع هستند. بسته به نوع دیوار و سلیقه مشتری از طراحی و رنگ آمیزی ساده شروع می شود و تا تغییر بافت دیوار و سقف در رده های بالا تر ادامه پیدا می کند. در گذشته بیشتر نقاشی دکوراتیو و نقاشی روی سقف و دیوار مورد توجه طرفداران سبک کلاسیک بوده است. به گونه ای که پتینه کاری می تواند یک دیوار یا سقف بی روح را به یک فضای زیبا و مجلل تبدیل کند.

انواع پتینه کاری روی سقف

در واقع پتینه کاری سقف یا کهنه کاری ، یک هنر بی انتها است. پتینه کاری سقف در به وجود آوردن یک دکوراسیون کلاسیک و یا حتی مدرن نقش بسزایی دارد. از انواع پتینه کاری روی کناف را می توان به نوع پتینه سقف ساده اشاره کرد. در این مدل تنها پتینه کار از هنر رنگ و ترکیب رنگ ها در کنار هم استفاده می کند. همچنین پتینه سقف قابل ترکیب با انواع چوب در سقف نیز است و می تواند یک فضای تاثیرگذار و البته زیبا در سبک کلاسیک ایجاد کند. نورپردازی زیبا در کنار رنگ های به کار رفته در پتینه ی سقف می تواند تکمیل کننده ی این هنر ماندگار باشد.

نحوه اجرای پتینه کاری مدرن

هنر پتینه کاری یک هنر بسیار قدیمی است. در معماری های سنتی ایرانی به صورت نقاشی دکوراتیو روی دیوار و سقف و اجرای ورق طلا و نقره انجام می گرفت. این هنر در گذر زمان در دکوراسیون داخلی مدرن نیز راه پیدا کرده است. به گونه ای که امروزه در فضاهایی که دکوراسیون داخلی مدرن دارند نیز می توان قسمتی از فضا را به پتینه کاری روی دیوار یا سقف اختصاص داد.

در روش اجرای پتینه و نقاشی روی دیوار و سقف در سبک مدرن می توان از هر وسیله ای استفاده نمود. وسایلی از قبیل پارچه، کاغذ، قلم مو یا اسفنج برای نقاشی روی دیوار و سقف استفاده می شوند. ابتدا سطح مورد نظر با یک رنگ پایه کاملا رنگ آمیزی می کنند و سپس نقش و نگارهای مورد نظر روی آن اجرا می شود.

پتینه کاری کلاسیک

اجرای پتینه کاری کلاسیک امروزه کمتر درخواست می شود. مگر در مواردی که هدف فرد ایجاد معماری کاملا قدیمی و ایجاد سبک سنتی در فضا باشد. برای رسیدن به این هدف معمولا از برجسته کاری ها، گچبری و اجرای ورق طلا و نقره استفاده می شود. در این نوع سبک پتینه کاری معمولا از رنگ های سنگین مانند آبی درباری و طلایی نیز استفاده می شود.

خدمات پتینه کاری و نقاشی روی سقف و دیوار در تهران

دکوراسیون داخلی متفاوت و زیبا برای همه افراد دلچسب است. اگر در سبک معماری منزل یا محل کار خود نیاز به اجرای پتینه کاری حرفه ای دارید با هوم سرویز تماس بگیرید. اجرای پتینه سقف آشپزخانه، اتاق خواب و و پذیرایی و غیره باید بر اساس دکوراسیون داخلی و سبک معماری سازه انجام شود. در هوم سرویز پتینه کاری روی دیوار و سقف به صورت نقاشی دکوراتیو و غیره توسط بهترین پتینه کاران در سراسر تهران انجام می شود.

اجرای این چنین تکنیک هایی نیاز به مهارت بسیار زیاد دارد. در غیر این صورت مطمئننا نتیجه ای که به دنبال آن هستید را دریافت نخواهید کرد.

قیمت اجرای پتینه کاری در هوم سرویز

قیمت پتینه کاری روی سقف به نوع پتینه کاری بستگی دارد. ابزارهای مورد استفاده، محل اجرا و جزییات مد نظر بر قیمت اجرای پتینه کاری تاثیرگذار هستند. طبیعتا هر چه جزئیات کار بیشتر باشد، اجرای آن توسط پتینه کار سخت تر و زمان برتر خواهد بود و هزینه اجرای آن نیز بیشتر خواهد شد. متراژ کار نیز عامل مهم و تعیین کننده ی دیگر است. البته پتینه کاری معمولا در متراژ بالا انجام نمی شود.

جهت استعلام هزینه و مشورت با متخصصین این زمینه کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاوره و ارائه نمونه کارها با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi