header

سنگ کاری ساختمان

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

اجرای سنگ کاری ساختمان

شرایط سرویس سنگ کاری ساختمان

• همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام کار نماید.

• تهیه اقلام و مصالح درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

• همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی سنگ کاری ساختمان

​اجرای سنگ کاری ساختمان

اجرای سنگ کاری ساختمان از زمانهای قدیمی تا به امروزه با ما همراه بوده است. سنگ به علت طول عمر زیاد، قابلیت حکاکی و قابلیت شستشو انتخاب بسیار مناسبی میباشد. البته اجرای سنگ کاری نسبت به سایر موارد مانند کاشی وسرامیک بسیار هزینه بر نیز میباشد. این گرانی به علت گران بودن خود سنگ و همچنین دستمزد سنگ کاری است. معمولا برای ساخت نمای بیرون سنگی، قطعات سنگی نا منظم یا منظم را در کنار هم یا بر روی هم قرارمی دهند تا سازه سنگی را ایجاد کنند. البته روش های سنگ کاری با توجه به اینکه سنگ کاری به چه منظوری انجام می شود متفاوت است.

انواع سنگ کاری ساختمان

سنگ کاری ساختمان به دو دسته سنگکاری داخل ساختمان و سنگ کاری خارج ساختمان تقسیم می‌شود. سنگ کاری داخل ساختمان شامل اجرای سنگ به عنوان پوشش دیوار،راه پله، پله، کف خانه و ... می‌شود. سنگ کاری خارجی نیز به سنگ کاری نما، سنگ کاری کف حیاط و محوطه و سنگ کاری دیوارهای بیرونی ساختمان می باشد.

سنگ کاری نمای ساختمان

از دیر باز برای تزیین نمای ساختمان از اجرای سنگ کاری نما استفاده می شود. به طورکل سه نوع سنگ برای اجرای سنگ کاری نمای ساختمان کاربرد دارد. سنگهای دگرگون مانند سنگ مرمر، سنگ رسوبی مانند تراولین و سنگ های آذرین مانند گرانیت، بازالت و گابرو از سنگ هایی هستند که برای نمای ساختمان استفاده می شود. با توجه به شرایط جوی، وزش باد و زلزله آیین نامه هایی برای سنگ کاری نمای ساختمان به تصویب رسیده است که باید حتما به علت مسائل امنیتی رعایت شود.

سنگ نما علاوه بر زیبایی ظاهری باید از مقاومت و کیفیت بالایی در مقابل شرایط جوی دارا باشد. امروزه مناسب ترین سنگ نمای ساختمان سنگ تراولین و گرانیت هستند.

اجرای سنگ کاری نما رومی

طرح و نقشه نمای سنگی ساختمان باید توسط آرشیتکت طراحی شود. گزینه های زیادی در طراحی و اجرای سنگ کاری نما دخیل هستند. به عنوان مثال نوع کاربری ساختمان، منظقه مکانی که ساختمان در آن واقع است، مصالحی که مناسب آن منطقه مکانی هستند و البته مسائل اقتصادی همه و همه در انتخاب نوع سنگ کاری نمای ساختمان موثر هستند. اجرای سنگ کاری نمای رومی یکی از گران ترین والبته زیبا ترین طراحی نمای ساختمان محسوب می شود. که امروزه بسیار مورد توجه ساختمان سازان قرار گرفته شده است. اجرای نما رومی و قرار دادن مجسمه های زیبا در بتن کار همه از زیبایی های این نما هستند.

مشخصات سنگ نمای با کیفیت

همانطور که پیشتر گفتیم بهترین سنگ برای نمای سنگی ساختمان، تراولین و سنگ گرانیت هستند. این سنگ ها تنوع بسیار زیادی دارند. از مشخصات سنگ نما ساختمان این گزینه است،  که باید دارای کمترین رزین کاری و رگه باشد. به عبارت دیگر باید خلل کمتری داشته باشد و به خوبی ساب خورده باشد. در صورت استفاده از سنگ تراولین باید نمونه های روشن را انتخاب نمود، که کیفیت بالاتری دارند.

سنگ کاری دیوار حیاط

برای انتخاب سنگ برای فضای بیرون و سنگ کاری جلوی ساختمان مانند سنگ کاری دیوار حیاط به علت مجاورت مستفیم با آب و هوا و مشکلات اکسید شدن و رطوبت هوا باید ویژگی های خاصی را مد نظر قرار داد. انتخاب نامناسب سنگ موجب می شود که رنگ سنگ طی مرور زمان تغییر پیدا کند و یا ممکن است به مرورخورد و از دیوار جدا شوند. به همین دلیل سنگ تراولین و گرانیت انتخاب های مناسب تری برای سنگ کاری جلوی ساختمان هستند. البته این بدان معنی نیست که اصلا از سنگ های مرمریت یا مرمر نمی شود استفاده کرد. به طور مثال سنگ مرمریت با ضخامت بالای دو سانت و سطح بدون ساب که از طول عمر بالایی برخوردارند نیز قابلیت استفاده برای سنگ کاری دیوار حیاط را دارند.

اجرای سنگ کاری کف

اقسام گوناگون سنگ های ساختمان برای سنگ کاری کف منزل مورد استفاده قرار میگیرد. جهت سنگفرش کف سالن می توان از انواع و افسام سنگ ها در بازه های قیمتی متفاوتی استفاده کرد. برای نمونه می توان از سنگ مرمر استفاده نمود که از درخشندگی بسیار بالایی برخوردارند. البته معایبی مانند خراش پذیری و لکه پذیری هم دارند. با این وجود باز هم از پر طرفدار ترین سنگ های کف سالن خانه محسوب می شوند. پر کاربرد ترین سنگ کف برای مکان های مسکونی سنگ مرمریت می باشد. که تنوع رنگی و طرحی بسیار جذابی دارند و برای هر سلیقه ای مناسب هستند.
البته برای سنگ کاری کف مکان های پر رفت و آمد مانند مکان های عمومی ترجیح به سنگ کاری سنگ گرانیت می باشد. که از استقامت بسیار بالایی برخوردارند. الیته سنگ تراولین به علت نقش و نگارهای شکیل بیشتر برای سبک های سنتی و باستانی استفاده می شود.

اجرای سنگ کاری راه پله

آخرین مرحله از عملیات سنگکاری داخل ساختمان، بعد از نصب چارچوب درب و تاسیسات برقی مربوط به اجرای راه پله ها و پایگردها می رسد. چون که پله محل رفت آمد و  محل آوردن مصالح ساختمانی است. در پروسه ساخت یا بازسازی، سنگ کاری راه پله را به آخرین مرحله موکول می کنند که کمترین آسیبی به سنگ ها وارد نشود و دچار فرسودگی نشوند. مناسب ترین سنگ راه پله سنگ گرانیت است. البته قیمت سنگ کاری گرانیت بالاست. اگر قیمت سنگ کاری برایتان بسیار حائز اهمیت است میتوانید از انواع مرمر و مرمریت نیز استفاده کنید.

نحوه اجرای سنگ کاری

نحوه اجرای سنگ کاری بر اساس نوع سنگ و محل قرار گیری سنگ متفاوت است. به طور مثال در اجرای سنگکاری نمای ساختمان ساده باید نهایت دقت عمل و ریزه کاری را برای محکم کردن سنگ و جلوگیری از لغزیدن سنگ ها مانند اسلوب کردن و دوغاب ریزی حرفه ای را انجام داد. البته این موضوع به این معنی نیست که سنگ کاری کف به دقت عمل کمتر سنگکار نیاز دارد. در واقع عواملی که بر کیفیت سنگ کاری موثرند علاوه بر نوع سنگ، میزان مهارت سنگکار ساختمان نیز میباشد که بتواند نصب سنگ را درست و اصولی انجام دهد.

اصول سنگ کاری نمای ساختمان

  1. از دوغاب شسته در پشت سنگ باید استفاده شود
  2. هیچگاه برای پر کردن پشت سنگ از نخاله استفاده نشود و حتما از سیمان استفاده شود.
  3. هیچ گاه در هوای سرد اقدام به سنگ کاری نکنید.
  4. در هنگام اجرای سنگ مرمریت و گرانیت در نما باید اسکوپ گزاری انجام شود. در هنگام نصب سنگ تراولین نیز باید در قسمت های که بین سنگ باز است از اسکوپ استفاده شود.
  5. برای محکم شدن دوغاب سیمان و محکم کاری بیشتر حداقل 2 الی 3 روز آب پاشی صورت بگیرد.
  6. از گروه حرفه ای سنگ کار ساختمان برای سنگ کاری نمای ساختمان استفاده کنید تا کارتان به نحو احسنت انجام شود.

قیمت سنگاری ساختمان در هوم سرویز

قیمت سنگاری ساختمان بر اساس متر مربع محاسبه می شود. همچنین مکان مد نظر نیز در هزینه سنگکاری ساختمان تاثیر گزار است. بدیهی است که هزینه سنگکاری نمای ساختمان از هزینه سنگ کاری کف سالن بیشتر خواهد بود. در صورت تمایل به مشورت و اطلاع از قیمت دقیق مبتوانید از طریق سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز به صورت رایگان ثبت درخواست نمایید. تا همکاران سنگکار ساختمان در تهران جهت ارائه اطلاعات دقیق تر با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi