header

سنگ کاری ساختمان

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت اجرای سنگ کاری نما و کف ساختمان

شرایط سرویس سنگ کاری ساختمان

• همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام کار نماید.

• تهیه اقلام و مصالح درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

• همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

سنگ کاری کف ساختمان و نصب سنگ نما

سنگ کاری ستون، دیوار و نمای ساختمان

اجرای سنگ کاری ساختمان از زمانهای قدیمی تا به امروزه با ما همراه بوده است. سنگ به علت طول عمر زیاد، قابلیت حکاکی و قابلیت شستشو بودن انتخاب بسیار مناسبی برای فضاهای مختلف می باشد. البته اجرای سنگ ستون و دیوار نسبت به سایر موارد مانند کاشی و سرامیک،  هزینه سنگ کاری ساختمان بیشتر خواهد شد. این گرانی به علت گران بودن خود سنگ و همچنین دستمزد سنگ کاری نما است. انواع روش های سنگ کاری بنا به محل مورد نظر متفاوت است. در ادامه به انواع روش های سنگ کاری ستون، دیوار و نمای ساختمان و عوامل موثر بر هزینه دستمزد سنگ کاری ساختمان می پردازیم.

انواع سنگ کاری ساختمان

سنگ کاری ساختمان به دو دسته سنگ کاری داخل ساختمان و سنگ کاری خارج ساختمان تقسیم می‌شود. سنگ کاری داخل ساختمان شامل اجرای سنگ به عنوان سنگ کاری دیوار، سنگ کاری راه پله، سنگ کاری پله، سنگ کف خانه و ... می‌شود. سنگ کاری خارجی نیز شامل به سنگ کاری نما، سنگ کاری جلوی خانه و سنگ کف حیاط و سنگ کاری دیوارهای بیرونی ساختمان می باشد.

سنگ کاری ستون

سنگ کاری ستونعظمت و زیبایی خاصی به نمای بیرونی یا داخلی خانه می بخشد. سنگ کاری ستون در پروژه هایی مانند ترمیم و بازسازی خانه های قدیمی و مراکز اداری و تجاری کاربرد دارد. سنگ کاری ستون برای تزیین و زیباسازی انواع ستون های داخلی و خارجی خانه مانند سنگ کاری ستون دروازه مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ کاری ستون با استفاده از انواع سنگ های مصنوعی و طبیعی انجام می شود. بنابر دیزاین کلی ساختمان و همچنین خواسته کارفرما هم می توان از سنگ های صخره ای و ناصاف استفاده کرد و هم می توان از سنگ های گرانیت و مرمر صاف و صیقلی استفاده نمود. قیمت سنگ کاری ستون به نوع سنگ مورد استفاده، شکل ستون و حجم و اندازه ستون بستگی دارد.

سنگ کاری داخلی ساختمان

انواع سنگ های مختلف در فضاهای مختلفی در فضای داخلی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ کاری اپن آشپزخانه و سنگ کاری پله از نمونه های سنگ کاری داخلی ساختمان هستند. همچنین سنگ کاری دیوار راه پله و سنگ کاری پارکینگ نیز در این گروه قرار می گیرند. محبوب ترین سنگ های مورد استفاده در سنگ کاری داخلی ساختمان مرمر، گرانیت و کوارتزیت هستند.

سنگ کاری نمای ساختمان

از دیرباز برای تزئین نمای ساختمان از سنگ کاری نما استفاده می شود. به طورکل سه نوع سنگ برای اجرای سنگ کاری نمای ساختمان کاربرد دارد. سنگهای دگرگون مانند سنگ مرمر، سنگ رسوبی مانند تراولین و سنگ های آذرین مانند گرانیت، بازالت و گابرو از سنگ هایی هستند که در سنگ کاری نمای ساختمان ساده به کار برده می شوند. با توجه به شرایط جوی، وزش باد و زلزله آیین نامه هایی برای سنگ کاری نمای ساختمان به تصویب رسیده است که باید حتما به علت مسائل امنیتی کامل رعایت شوند.

سنگ نما علاوه بر زیبایی ظاهری باید از مقاومت و کیفیت بالایی در مقابل شرایط جوی نیز برخوردار باشد. امروزه مناسب ترین سنگ نمای ساختمان سنگ تراولین و گرانیت هستند.

سنگ کاری دیوار حیاط

برای انتخاب سنگ برای فضای بیرون و سنگ کاری جلوی ساختمان مانند سنگ کاری دیوار حیاط به علت مجاورت مستقیم با آب و هوا و مشکلات اکسید شدن و رطوبت هوا باید ویژگی های خاصی را مد نظر قرار داد. انتخاب نامناسب سنگ موجب می شود که رنگ سنگ طی مرور زمان تغییر پیدا کند و یا ممکن است به مرور خورد و از دیوار جدا شوند. به همین دلیل سنگ تراولین و گرانیت انتخاب های مناسب تری برای سنگ کاری جلوی ساختمان هستند. البته این بدان معنی نیست که اصلا از سنگ های مرمریت یا مرمر نمی شود استفاده کرد. به طور مثال سنگ مرمریت با ضخامت بالای دو سانت و سطح بدون ساب که از طول عمر بالایی برخوردارند نیز قابلیت استفاده برای سنگ کاری دیوار حیاط را دارند.

اجرای سنگ کاری نما رومی

طرح و نقشه نمای سنگی ساختمان باید توسط آرشیتکت طراحی شود. گزینه های زیادی در طراحی و اجرای سنگ کاری نمای رومی دخیل هستند. به عنوان مثال نوع کاربری ساختمان، منطقه مکانی که ساختمان در آن واقع است، مصالحی که مناسب آن منطقه مکانی هستند و البته مسائل اقتصادی همه و همه در انتخاب نوع سنگ کاری نمای رومی ساختمان موثر هستند. اجرای سنگ کاری نمای رومی یکی از گران ترین والبته زیبا ترین طراحی نمای ساختمان محسوب می شود که امروزه بسیار مورد توجه ساختمان سازان قرار گرفته شده است. اجرای نما رومی و قرار دادن مجسمه های زیبا در بتن کار موجب زیبایی بیشتر این نوع نماسازی می شود.

مشخصات سنگ نمای با کیفیت

همانطور که پیشتر گفتیم بهترین سنگ برای نمای سنگی ساختمان، تراولین و سنگ گرانیت هستند. این سنگ ها تنوع بسیار زیادی دارند. از مشخصات سنگ نما ساختمان این گزینه است،  که باید دارای کمترین رزین کاری و رگه باشند. به عبارت دیگر باید خلل کمتری داشته باشند و به خوبی ساب خورده باشند. در صورت استفاده از سنگ تراولین، باید نمونه های روشن را انتخاب نمود، که کیفیت بالاتری دارند.

سنگ کاری کف

اقسام گوناگون سنگ های ساختمان برای سنگ کاری کف منزل مورد استفاده قرار می گیرد. جهت سنگفرش کف سالن می توان از انواع و اقسام سنگ ها در بازه های قیمتی متفاوتی استفاده کرد. برای نمونه می توان از سنگ مرمر استفاده نمود که از درخشندگی بسیار بالایی برخوردارند. البته معایبی مانند خراش پذیری و لکه پذیری هم دارند. با این وجود باز هم از پر طرفدار ترین سنگ های کف سالن خانه محسوب می شوند. پر کاربرد ترین سنگ کف برای مکان های مسکونی سنگ مرمریت می باشد. که تنوع رنگی و طراحی بسیار جذابی دارند و برای هر سلیقه ای مناسب هستند. البته برای سنگ کاری کف مکان های پر رفت و آمد مانند مکان های عمومی ترجیح به سنگ کاری سنگ گرانیت می باشد. که از استقامت بسیار بالایی برخوردارند. سنگ تراولین به علت نقش و نگارهای شکیل بیشتر برای سبک های سنتی و باستانی مورد استفاده قرار می گیرند.

سنگ کاری راه پله ساختمان

آخرین مرحله از عملیات سنگکاری داخل ساختمان، بعد از نصب چارچوب درب و تاسیسات برقی مربوط به سنگ کاری راه پله ها و پاگردها می رسد. چون که پله ها در پروسه ساخت محل رفت آمد و جابجایی مصالح ساختمانی هستند، به همین علت نصب سنگ راه پله را به آخرین مرحله موکول می کنند که کمترین آسیبی به سنگ راه پله ها وارد نشود و دچار فرسودگی نشوند.  مناسب ترین سنگ راه پله سنگ گرانیت است. البته قیمت سنگ کاری گرانیت بالاست. اگر مسئله قیمت سنگ راه پله برایتان اهمیت دارد می توانید، میتوانید از انواع سنگ مرمر و مرمریت نیز استفاده کنید.

نحوه اجرای سنگ کاری ساختمان

نحوه اجرای سنگ کاری بر اساس نوع سنگ و محل قرار گیری سنگ متفاوت است. به طور مثال در اجرای سنگکاری نمای ساختمان ساده باید نهایت دقت عمل و ریزه کاری را برای محکم کردن سنگ و جلوگیری از لغزیدن سنگ ها مانند اسلوب کردن و دوغاب ریزی حرفه ای را انجام داد. البته این موضوع به این معنی نیست که سنگ کاری کف به دقت عمل کمتر سنگ کار ساختمان نیاز دارد. در واقع عواملی که بر کیفیت سنگ کاری موثرند علاوه بر نوع سنگ، میزان مهارت سنگ کار ساختمان نیز می باشد که بتواند نصب سنگ را درست و اصولی انجام دهد.

اصول مهم سنگ کاری که باید توسط سنگ کار ساختمان رعایت شود

از دوغاب شسته در پشت سنگ باید استفاده شود.

هیچگاه برای پر کردن پشت سنگ از نخاله استفاده نشود و حتما با سیمان پر شود.

هیچ گاه در هوای سرد اقدام به سنگ کاری نکنید.

در هنگام اجرای سنگ مرمریت و گرانیت در نما باید اسکوپ گزاری انجام شود. در هنگام نصب سنگ تراولین نیز باید در قسمت های که بین سنگ باز است از اسکوپ استفاده شود.

برای محکم شدن دوغاب سیمان و محکم کاری بیشتر حداقل 2 الی 3 روز آب پاشی صورت بگیرد.

از گروه حرفه ای سنگ کار ساختمان برای سنگ کاری نمای ساختمان استفاده کنید تا کارتان به نحو احسنت انجام شود.

قیمت سنگ کاری ساختمان در هوم سرویز چقدر است؟

قیمت سنگاری ساختمان بر اساس متر مربع محاسبه می شود. همچنین مکان مد نظر نیز در هزینه سنگ کاری ساختمان تاثیر گزار است. محل مورد نظر بر سنگ کاری بر اجرت سنگ کار ساختمان تاثیر دارد. بدیهی است که هزینه سنگ کاری نمای ساختمان از هزینه سنگ کاری کف سالن بیشتر خواهد بود. مورد بعدی مدل سنگ کاری است سنگ کاری حرفه ای که نیاز به اجرای نقش و نگارهای خاص باشد، قیمت دستمزد سنگ کار ساختمان به صورت پروژه ای است و از حالت متری خارج می شود. در صورت تمایل به مشورت و اطلاع از قیمت دقیق می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز به صورت رایگان ثبت درخواست نمایید. تا همیاران سنگ کار هم سرویز جهت بررسی پروژه و ارائه اطلاعات دقیق تر با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi