header

هوشمند سازی ساختمان

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت انواع هوشمند سازی و اتوماسیون سازی سیستم های ساختمان

شرایط سرویس هوشمند سازی ساختمان

• سرویس هوشمند سازی در هوم سرویز شامل هوشمند سازی ساختمان، ویلا، هتل، خانه و ... می شود.

• در سرویس خانه هوشمند ابتدا همیار از پروژه بازدید نموده و نمونه کارها و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع کالاهای مورد مصرف و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی هوشمند سازی ساختمان

​هوشمند سازی ساختمان چیست؟

عملیات هوشمند سازی ساختمانها یا به عبارت دیگر مدیریت هوشمند ساختمان اقداماتی است که جهت کنترل و مانیتورینگ کردن تمام قسمت های ساختمان به کار برده می شود. در کل هدف اصلی از عملیات هوشمند سازی تحت نظر داشتن قسمت های مختلف مکان مورد نظر و اعمال فرمان های مختلف به آنها میباشد. به این صورت عملکرد مختلف اجزای ساختمان در تعادل با یکدیگر قرار میگیرند و موجب صرفه جویی و مصرف بهینه منابع می شود.

به بیان دیگر کلیه فعالیت های یک ساختمان اعم از بازو بسته شدن درب ها، ورود و خروج افراد در ساختمان، سیستم روشنایی و تهویه هوا همچنین در صورت نیاز سیستم صوتی و تصویری تحت نظارت و دسترسی کامل قرار می گیرند. تمام این اقدامات با هدف تامین آسایش و امنیت برای ساکنین یک ساختمان می باشد.

هوشمند سازی ساختمان در ایران

تکنولوژی ساختمان هوشمند (اسمارت هوم) جزو تکنولوژی های جدید در ایران است. سیستم خانه هوشمند نه تنها در ساختمان های لوکس بلکه در ساختمان های معمولی نیز به سرعت در حال رشد است. امروزه این امر به یکی از آپشن های مهم در خرید ساختمان تبدیل شده است.

اسمارت هوم به دلیل بهینه کردن مصرف انرژی بسیار مورد توجه سازندگان و خریداران واحد مسکونی قرار گرفته است. ازاین رو هوشمند سازی ساختمان در ایران به یک رشته تخصصی تبدیل شده است. که باید حتما توسط گروهی از متخصصین که دوره و آموزش هوشمند سازی را گذرانده اند، انجام شود.

روش های هوشمند سازی ساختمان BMS

انواع هوشمند سازی ساختمان  بی ام اس بر اساس نوع تجهیزات و ارتباط تجهیرات هوشمند سازی با هم تفاوت دارند. سیستم خانه هوشمند bms به دو نوع خانه هوشمند بی سیم یا (وایرلس) و خانه هوشمند با سیم (تحت وایر) تقسیم می شوند.

هوشمند سازی با سیم برای ایجاد ارتباط بین برخی از تجهیزات خانه هوشمند ماننند مانیتور به سیم کشی برق جهت انتقال داده نیاز دارد. انتقال داده معمولا به وسیله سیم های CAT5 یا CAT6  و یا از کابل های شبکه استفاده می شود. در خانه هوشمند وایرلس نیز همانطور که از نام آن مشخص است نیاز به هیچ گونه سیم کشی ساختمان و برقکاری اضافی ندارد.

هوشمند سازی خانه بی سیم به وسیله سیگنالهای وایرلس ارسال داده ها انجام می شود. در سیستم هوشمند سازی وایرلس نیازی به تغییر در سیم کشی ساختمان نیست.

سیستم مدیریت ساختمان یا BMS برای هماهنگی و اتوماسیون سازی کلیه قسمت های ساختمان استفاده می شود.اغلب برای مجتمع های تجاری و اقامتی از این روش استفاده می شود. زیرا بر طبق تعریف کلی بی ام اس کنترل تجهیزات مشاع در دست مدیریت مجموعه و یک نفر است. در مورد ساختمان های مسکونی معمولا نمی توان از این روش بهره برد. زیرا با توجه به تنوع سلایق سیستم BMS پاسخگو نیست.

انواع هوشمند سازی ساختمان

برای هوشمند سازی و اتوماسیون یک مکان روش ها، پروتکل و البته استانداردهای متعددی وجود دارد. دو نمونه از مهمترین معروفترین آنها استانداردهای plc و KNX می باشند. البته هر کدام از این استاندارهای دارای زیر مجموعه های متعددی هستند که برای پیاده سازی آنها به تجهیزات خاصی نیاز است.

هوشمند سازی ساختمان با plc

هوشمند سازی ساختمان با plc جهت اجرای سیستم‌های امنیتی، سرمایشی و گرمایشی، روشنایی، اطفاء حریق، سیستم‌های صوتی و تصویری، تهویه و غیره…  طراحی و کنترل می‌شوند. این دستگاه هوشمند سازی ساختمان چون قابلیت برنامه ریزی های متفاوت را دارد مورد توجچه قرار گرفته است.

 PLC یک برنامه کنترل کننده منطقی است. این کنترل کننده ی نرم افزاری، اطلاعات اولیه را دریافت می کند و سپس با برنامه هایی که در آن نوشته شده است. داده ها پردازش می شوند. سپس نتیجه به صورت دستور العمل هایی مشخص به اجراکننده ها ارسال می شود. در اصل سیستم هوشمند سازی plc مانند یک رایانه برای انجام اهداف خاص می ماند.

هوشمند سازی ساختمان  knx

طراحی هوشمند سازی ساختمان KNX یکی از روش های پر کاربرد در این زمینه است. در این روش تمام تجهیزات توسط یک نرم افزار واح،د برنامه ریزی و اجرا می شوند. از مزایای اجرای هوشمند سازی KNX کاهش 60 درصدی میزان مصرف انرژی است.

این نوع هوشمند سازی قابل پیاده سازی در تمام ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری میباشد. به علت کاربرد زیاد این روش در انواع ساختمان ها تمام تجهیزات هوشمند سازی KNX به راحتی در دسترس میباشد. سیستم هوشمند سازی knx می تواند با تمام برندهای مختلفی که با این استانداردها تولید شده اند، ترکیب شوند. جالب است بدانید به علت جهانی شدن این نوع هوشمند سازی شرکت های معروفی مانند سامسونگ و ال جی نیز در صدد تولید محصولات جدید بر پایه این پروتکل ها هستند. بدین ترمحصولات از برندهای مختلفی در صورتی که بر اساس استاندارد knx  تولید شده باشند. می توانند به راحتی با هم ست شوند.

شرکت هوشمند سازی ساختمان هوم سرویز

با یک سرچ ساده با اسامی شرکت های هوشمند سازی ساختمان مواجه خواهید شد. اما انتخاب از بین این لیست طول و دراز کار سختی است. در صورت نیاز به سیستم هوشمند سازی ساختمان در تهران باید با توجه به بودجه مد نظر و شرایط ساختمان بهترین انتخاب را داشته باشید. تیم متخصصین و مهندسین هوم سرویز جهت اجرای انواع سیستم هوشمند سازی از اولین مرحله طراحی تا اجرا را بر عهده می گیرند.

هزینه هوشمند سازی ساختمان در هوم سرویز 

برآورد هزینه هوشمند سازی ساختمان به نوع سیستم هوشمند سازی ، قیمت تجهیزات هوشمند سازی ساختمان  و نوع نیاز کاربران بستگی دارد. ازین رو نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان قیمت سیستم هوشمند سازی خانه اختصاص داد.

جهت اطلاع دقیق از قیمت دستگاه هوشمند سازی ساختمان و هزینه اجرای آن می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین و مهندسین ما با برآورد مکاان مورد نظر بهترین پیشنهادات را با بهترین هزینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس..

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi