banner

ساخت سوله کارگاهی و صنعتی

از 1319 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت ساخت انواع سوله سبک و سنگین

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط سوله سازی کشاورزی، مرغداری و صنعتی با متریال درجه یک

ساخت سوله و سوله سازی با بهترین متریال و ارزانترین قیمت توسط متخصصین هوم سرویز انجام می شود.

قیمت دقیق ساخت سوله پس از بازدید و مراجعه حضوری کارشناس مشخص می شود.

هزینه های اعلامی با احتساب یراق آلات تجهیزات و دستمزد انجام کار بوده و همیار مجاز به دریافت هیچگونه هزینه اضافه تری را نخواهد داشت.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

سوله سازی چیست؟

ساخت سوله دارای تعاریف زیادی است. به طور کل به سازه های فلزی که اغلب دارای سقف شیب دار هستند سوله گفته می شود. اغلب سوله سازی با هدف ایجاد فضای وسیعی بدون ستون میانی اجرا می شوند و بیشتر سقف آن را به صورت شیب دار طراحی می کنند. بر اساس نوع کاربری مد نظر، سوله ها در ابعاد مختلفی ساخته می شوند که بزرگترین عاملی نیز که در محاسبه هزینه ساخت سوله صنعتی دخیل است، ابعاد آن است. احداث سوله با اهداف مختلفی مانند سوله صنعتی، تعمیرگاه ها، سالن های ورزشی، ساخت سوله مرغداری، دامداری، فروشگاه ها و غیره انجام می شوند. در همه این موارد طراحی سوله باید با دقت انجام شود تا قیمت سوله متناسب با کاربرد آن تطابق داشته باشد. انتخاب شرکت های سوله سازی مطمئن شما را در اجرای این پروسه یاری می کند. در ادامه به معرفی انواع سوله و عوامل موثر بر قیمت ساخت سوله خواهیم پرداخت.

انواع سوله صنعتی

سوله تیر ورقی 

ساخت سوله تیر ورقی از قدیمی ترین نوع سوله است که در ایران و سایر کشورها ساخته می شود. البته در کشورهای اروپایی با روی کار آمادن روش های جدید این نوع سوله سازی دیگر قدیمی و منسوخ شده است. سوله تیر ورقی با نام ساخت سوله سنگین نیز شناخته می شود. علت این نامگذاری هم این مورد است که در گذشته دانش محاسباتی دقیق وجود نداشت و اکثر سوله سازان با توجه به پایین بودن قیمت متریال و فولاد، مقدار زیادی از این مصالح را در حین ساخت به کار می بردند تا این سازه را در مقابل عوامل جوی مانند وزش باد و بارش برف مقاوم کنند. البته باید این مورد را بگوییم که برای ساخت سوله کوچک معمولا  که ابعاد  دهانه آن زیر 17متر و ارتفاع کمتر از 6 متر دارد، مقدار فولاد مورد نیاز تفاوت چندانی با روش های سوله سازی مدرن ندارد. پس اگر به دنبال ساخت سوله ارزان هستید و سوله کوچک مد نظرتان است، سوله تیرورقی انتخاب بهتری برای شماست. البته این مورد زمانی صدق می کند که قیمت ورق نسبت به پروفیل کمتر باشد. با این شرایط قیمت بازار باید قیمت روز متریال را بررسی و مقایسه کنید. همچنین اجرت ساخت سوله تیرورقی نسبت به سایر نمونه ها کمتر است.

سوله سبک

سوله سبک در سوله سازی به سازه ای گفته می شود که در عین استحکام بالا از حداقل میزان فولاد در آن استفاده شده باشد. در ساخت سوله سبک بر خلاف سوله تیرورقی که استحکام سازه با فولاد تامین می شود، در این نوع سوله سازی بر پایه دانش مهندسی و محاسبات دقیق بالاترین میزان استحکام را با استفاده از مقدار استاندارد فولاد تامین می کنند. به این ترتیب هزینه احداث سوله سبک نسبت به سایر موارد مناسب تر خواهد بود. تنها باید طراحی سوله به درستی و توسط مهندسین انجام شود.

سوله خرپایی

با بالا رفتن دانش و همچنین طراحی سوله با ابزارهای پیشرفته، کم کم ساخت سوله خرپایی جایگزین روش های قدیمی خود شده است. در این موارد اغلب از پروفیل های چهارگوش استفاده می شود که به یکدیگر جوش داده شده و با استفاده از پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. در طراحی سوله خرپایی هدف اصلی کاهش اتصالات فولادی و بالابردن استحکام سازه است.

مزایای ساخت سوله سبک خرپایی

  • در احداث سوله سبک خرپایی می توان اقدام به ساخت دهانه های عریض سوله بدون اجرای ستون نمود. به این ترتیب در هزینه ساخت سوله صرفه جویی می شود.
  • در طراحی سوله سبک هیچ محدودیتی وجود ندارد و می توان دقیقا بر اساس نظر کارفرما مدل مورد نظر را پیاده سازی کرد.
  • با توجه به این موضوع که اتصالات سوله خرپایی پیچ و مهره است می توان این سوله را به دفعات باز کرده و مونتاژ نمود.
  • سقف سوله خرپایی اغلب به صورت سوله قوسی ساخته می شوند، اما در صورت نیاز به صورت هشتی با شیب یک طرفه نیز اجرا می شوند.
  • امکان نصب انواع جرثقیل در هر ابعادی در این سازه وجود دارد.

ساخت سوله UBM (سوله یو بی ام)

جدیدترین روش ساخت سوله UBM است. برای ساخت سوله یو بی ام، سوله سبک قوسی یا سوله تک دهانه از ورق گالوانیزه استفاده می شود. برای سوله سازی به روش UBM ورق های خام گالوانیزه به محل مورد نظر انتقال پیدا کرده و سپس با استفاده از دستگاه های رول فورمینگ به شکل مورد نظر فرم داده می شوند و سپس این ورق ها به وسیله دستگاه های مخصوصی به نام سیمر به هم وصل می شوند. سوله یو بی ام به صورت سوله قوسی ساخته می شود و شکلی شبیه تونل دارد. سقف در این سوله از جنس پلی ارتان است. قیمت ساخت سوله UBM نسبت به باقی موارد که از فولاد استفاده می کنند کمتر است. زیرا در این نوع سوله مرحله ساخت دیوارسوله حذف می شود. سوله UBM دارای استحکام بالایی در مقابل وزش باد دارد. همچنین به علت استفاده از پوشش پلی ارتان عایق خوبی در مقابل گرما و سرما هستند.

سوله UBM  برای هر نوع کاربری مناسب نیست. به طور مثال برای مواردی مانند دامداری و سوله مرغداری مناسب نیستند. زیرا سقف سوله میکروب و باکتری را به شدت به خود جذب کرده و قابل ضدعفونی کردن نیستند. همچنین امکان استفاده از هیچ نوع جرثقیلی در این نوع سوله ها وجود ندارد.

ساخت سوله با کمترین هزینه چگونه امکان پذیر است؟

این توقع اولین خواسته های مشتریان است که البته کاملا طبیعی است. البته در پروسه باید به موارد زیادی دقت نمود که در کنار ساخت سوله ارزان، استحکام خوبی نیز رقم بخورد. به طور مثال در ساخت سوله کوچک نمونه های تیرورقی انتخاب خوبی هستند و استحکام خوبی نیز دارند. اما برای ساخت سوله بزرگ این نوع سوله اصلا ارزان نیست بلکه به مصالح بیشتری نیاز دارد. پس ساخت سوله های سبک یا سوله خرپایی انتخاب های هوشمندانه تری هستند.

قیمت سوله به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت ساخت سوله صنعتی به موارد متعددی بستگی دارد. از مهمترین موارد موثر بر قیمت ساخت سوله، وزن سوله است. زیرا وزن سوله بر اساس میزان متریال مورد استفاده تعیین می شود طبعا هر چه سوله سنگین تر باشد از میزان بالاتری فولاد استفاده شده است و هزینه سوله سازی نیز افزایش پیدا می کند. مورد بعدی که در محاسبه هزینه ساخت سوله خرپایی یا انواع دیگر تاثیر دارد، محل احداث سوله است. در صورتی که احداث سوله قوسی از کارخانه سازنده فاصله زیادی داشته باشد هزینه حمل و نقل به مراتب بالاتری را پدید می آورد. در صورتی که به مقاوم سازی خاک نیاز باشد، این مورد به عنوان هزینه اضافی بر قیمت سوله اضافه خواهد شد.

متراژ سوله نیز عامل مهم دیگر است. قطعا در مساحت های بالا به مصالح بیشتری نیاز است. قیمت ساخت سوله 1000 متری با هزینه احداث سوله 500 متری یکسان نیست. هزینه ساخت هر متر مربع سوله تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد که نوسانات قیمت آهن و فولاد مهم ترین آن هستند. با بالا رفتن قیمت آهن و فولاد اجرت ساخت سوله و قیمت سوله سازی بیشتر خواهد شد. در مواردی افراد برای گذر از قیمت سوله سازی تصمیم به خرید سوله دست دوم و پرداخت قیمت سوله دست دوم می کنند که در این مورد باید به گزینه های زیادی توجه نمود و دقیقا سوله ای متناسب با هدف کارفرما و متناسب با شرایط احداث سوله خریداری و نصب شود.

 ساخت انواع سوله صنعتی، دامداری، ساخت سوله مرغداری و... توسط متخصصین هوم سرویز

مطمئنا قبل از تصمیم به احداث سوله اطلاع از قیمت سوله سازی و همچنین اطمینان از عملکرد استاندارد پیمانکار ساخت سوله مهم ترین مسئله در نظر کارفرما است. از این رو با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز، ما برترین پیمانکاران را به شما معرفی خواهیم کرد. شرکت های سوله سازی هوم سرویز دارای رزومه قوی در این زمینه هستند. پس از ثبت درخواست متخصصین جهت مشاوره و اعلام قیمت سوله سازی و قیمت سوله دست دوم با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را برای اجرای سوله در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

ساخت سوله کارگاهی و صنعتی در متراژهای مختلف
ساخت سوله کشاورزی
ساخت سوله مرغداری
ساخت سوله دامداری
طراحی و ساخت سوله کوچک و سبک
طراحی و ساخت سوله های سنگین با دهانه های وسیع

 نظرات کاربران

profile picture
احمد رستم پور
3 روز پیش |محمد امانی

کارشون بینظیره عالی بودن تو کارشون اخلاقا حرفه ای کار عالی بود

profile picture
طیبه صفایی
4 روز پیش |مهدی میرامانی

من خیلی راضی بودم هم کار خوب تحویل دادن لوازمو قیمت مناسب آوردن و اجرت کارشونم خیلی مناسب بود عالی از همه نظر

profile picture
مهدی اقاکثیری
4 روز پیش |مهدی گلوی

واقعا عالی از شما هم ممنونم خیلی کار تمیز و با اخلاق بودن

profile picture
سعید سلیمانی

عالی بود کارشون و بسیار انسان شریف و دوست داشتنی ای بودن در کارشون بسیار مهارت داشتن

خدمات مرتبط

ساخت کانکس
ساخت کانکس
قیمت از 30,000,000 الی 200,000,000 تومان
محوطه سازی و طراحی باغچه
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 30,000,000 الی 200,000,000 تومان
ساخت سایبان
ساخت سایبان
قیمت از 30,000,000 الی 200,000,000 تومان
آهنگری
آهنگری
قیمت از 300,000 الی 450,000 تومان