ساخت سوله

ساخت سوله

از 1319 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت ساخت سوله در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

متوسط قیمت115,000,000 تومانکمینه قیمت30,000,000 تومانبیشینه قیمت200,000,000 تومان

آنچه درباره ساخت سوله خواهید خواند

 • سوله سازی و ساخت سوله صنعتی و کارگاهی
 • انواع سوله سازی صنعتی
 • مزایای ساخت سوله سبک خرپایی و ساخت سوله صنعتی
 • ساخت سوله ارزان امکان پذیر است؟
 • قیمت سوله به چه مواردی بستگی دارد؟
 • ساخت انواع سوله صنعتی، دامداری، ساخت سوله مرغداری را به متخصصین هومسرویر بسپارید

سوله سازی و ساخت سوله صنعتی و کارگاهی

ساخت سوله دارای تعاریف زیادی است. به طور کلبه سازه های فلزی که اغلب دارای سقف شیب دار هستند سوله گفته می شود. اغلب سولهسازی با هدف ایجاد فضای وسیعی بدون ستون میانی اجرا می شوند و بیشتر سقف آن رابه صورت شیب دار طراحی می کنند. بر اساس نوع کاربری مد نظر، این سازه ها در ابعادمختلفی ساخته می شوند که بزرگترین عاملی نیز که در محاسبه هزینه ساختسوله صنعتی دخیل است، ابعاد آن است. موارد متعددی مانند ساخت سوله صنعتی، تعمیرگاهها، سالن های ورزشی، ساخت سوله مرغداری، دامداری، فروشگاهها و غیره انجام می شوند. در همه این موارد طراحی باید با دقت انجام شودتا قیمت سوله متناسب با کاربرد آن تطابق داشته باشد.انتخاب شرکت های سوله سازی مطمئن شما را در اجرای این پروسه یاری میکند. در ادامه به معرفی انواع سوله و عوامل موثر بر قیمت ساخت سوله خواهیمپرداخت.

انواع سوله سازی صنعتی

ساخت سوله تیرورقی

ساخت سوله تیر ورقی ازقدیمی ترین موارد است که در ایران و سایر کشورها ساخته می شود. البته در کشورهایاروپایی با روی کار آمادن روش های جدید این نوع دیگر قدیمی و منسوخ شده است. اینمدل با نام ساخت سوله سنگین نیز شناخته می شود. علت این نامگذاریهم این مورد است که در گذشته دانش محاسباتی دقیق وجود نداشت و اکثر سازندگان باتوجه به پایین بودن قیمت متریال و فولاد، مقدار زیادی از این مصالح را در حین ساختبه کار می بردند تا این سازه را در مقابل عوامل جوی مانند وزش باد و بارش برفمقاوم کنند. البته باید این مورد را بگوییم که برای ساخت سوله کوچک معمولا کهابعاد دهانه آن زیر 17متر و ارتفاع کمتر از 6 متر دارد، مقدار فولادمورد نیاز تفاوت چندانی با روش های سوله سازی مدرن ندارد. پس اگر به دنبال ساختسوله ارزان هستید، تیرورقی انتخاب بهتری برای شماست. البته این موردزمانی صدق می کند که قیمت ورق نسبت به پروفیل کمتر باشد. با این شرایط قیمت بازارباید قیمت روز متریال را بررسی و مقایسه کنید. همچنین قیمت ساخت سوله تیرورقی نسبتبه سایر نمونه ها کمتر است.

ساخت سوله سبک

سوله سبک سازه ای گفته می شود که در عین استحکامبالا از حداقل میزان فولاد در آن استفاده شده باشد. در ساخت سوله سبک برخلاف تیرورقی که استحکام سازه با فولاد تامین می شود، در این نوع بر پایه دانشمهندسی و محاسبات دقیق بالاترین میزان استحکام را با استفاده از مقدار استانداردفولاد تامین می کنند. به این ترتیب قیمت سوله سبک نسبت به سایر مواردمناسب تر خواهد بود. تنها باید طراحی آن به درستی و توسط مهندسین انجام شود.

ساخت سولهخرپایی

با بالا رفتن دانش و استفادهاز ابزارهای پیشرفته، کم کم ساخت سوله خرپایی جایگزین روش های قدیمی خودشده است. در این موارد اغلب از پروفیل های چهارگوش استفاده می شود که به یکدیگرجوش داده شده و با استفاده از پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. در طراحیخرپایی هدف اصلی کاهش اتصالات فولادی و بالابردن استحکام سازه است.

مزایای ساخت سوله سبک خرپایی و ساخت سوله صنعتی

 • در سبکخرپایی می توان اقدام به ساخت دهانه های عریض بدون اجرای ستون نمود. به اینترتیب در هزینه ساخت سوله صرفه جویی می شود.
 • در اینمدل هیچ محدودیتی وجود ندارد و می توان دقیقا بر اساس نظر کارفرما مدل مورد نظر راپیاده سازی کرد.
 • با توجهبه این موضوع که اتصالات مورد استفاده پیچ و مهره است می توان این سازه را بهدفعات باز کرده و مونتاژ نمود.
 • سقفسوله خرپایی اغلب به صورت قوسی ساخته می شوند، اما در صورت نیاز به صورت هشتی باشیب یک طرفه نیز اجرا می شوند.
 • امکان نصبانواع جرثقیل در هر ابعادی در این سازه وجود دارد.

ساخت سوله UBM (سوله یو بی ام)

جدیدترین روش ساختسوله UBM است. برای ساختسوله یو بی ام از ورق گالوانیزه استفاده می شود. در روش UBM ورق های خام گالوانیزه به محل مورد نظرانتقال پیدا کرده و سپس با استفاده از دستگاه های رول فورمینگ به شکل مورد نظر فرمداده می شوند و سپس این ورق ها به وسیله دستگاه های مخصوصی به نام سیمر به هم وصلمی شوند. یو بی ام به صورت سوله قوسی ساخته می شود و شکلی شبیهتونل دارد. سقف آن از جنس پلی ارتان است. قیمت ساخت سوله UBM نسبت به باقی موارد که از فولاداستفاده می کنند کمتر است. زیرا در این نوع مرحله ساخت دیوار حذف می شود.سوله UBM دارای استحکامبالایی در مقابل وزش باد دارد. همچنین به علت استفاده از پوشش پلی ارتان عایق خوبیدر مقابل گرما و سرما هستند.

UBM برای هر نوع کاربری مناسب نیست. به طورمثال برای مواردی مانند دامداری و ساخت سوله مرغداری مناسب نیستند.زیرا سقف آن میکروب و باکتری را به شدت به خود جذب کرده و قابل ضدعفونی کردننیستند. همچنین امکان استفاده از هیچ نوع جرثقیلی در این نوع سازه ها وجود ندارد.

ساخت سوله ارزان امکان پذیر است؟

این توقع اولینخواسته های مشتریان است که البته کاملا طبیعی است. البته در پروسه باید به مواردزیادی دقت نمود که در کنار ساخت سوله ارزان، استحکام خوبی نیز رقمبخورد. به طور مثال در ساخت سوله کوچک نمونه های تیرورقی انتخابخوبی هستند و استحکام خوبی نیز دارند. اما برای ساخت سوله صنعتی یا ساختسوله کارخانه اصلا ارزان نیست بلکه به مصالح بیشتری نیاز دارد. پس در ساخت مواردسبک، طراحی خرپایی انتخاب های هوشمندانه تری هستند.

قیمت سوله به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت ساختسوله صنعتی به موارد متعددی بستگی دارد. از مهمترین موارد موثر بر قیمتساخت سوله، وزن آن است. زیرا وزن بر اساس میزان متریال مورد استفادهتعیین می شود طبعا هر چه سازه مورد نظر سنگین تر باشد از میزان بالاتری فولاداستفاده شده است و قیمت سوله سازی نیز افزایش پیدا می کند. موردبعدی که در محاسبه قیمت ساخت سوله خرپایی یا انواع دیگرتاثیر دارد، محل احداث آن است. در صورتی که محل احداث از کارخانهسازنده فاصله زیادی داشته باشد هزینه حمل و نقل به مراتب بالاتری را پدید می آوردو قیمت سوله نیز بیشتر می شود. در صورتی که به مقاوم سازی خاک نیاز باشد،این مورد به عنوان هزینه اضافی بر قیمت سوله اضافه خواهد شد.

متراژ نیز عامل مهمدیگر است. قطعا در مساحت های بالا به مصالح بیشتری نیاز است. قیمت ساختسوله 1000 متری با هزینه احداث سوله 500 متری یکساننیست. هزینه ساخت هر متر مربع سوله تحت تاثیر عوامل متعددی قراردارد که نوسانات قیمت آهن و فولاد مهم ترین آن هستند. با بالا رفتن قیمت آهن وفولاد قیمت ساخت سوله کارخانه و قیمت سوله سازی بیشترخواهد شد. در مواردی افراد برای گذر از قیمت سوله سازی تصمیم به خرید سولهدست دوم و پرداخت قیمت سوله دست دوم می کنند که در این مورد بایدبه گزینه های زیادی توجه نمود و دقیقا سازه هایی متناسب با هدف کارفرما و متناسببا شرایط احداث خریداری و نصب شود.

ساخت انواع سوله صنعتی، دامداری، ساخت سوله مرغداری را به متخصصین هومسرویر بسپارید

مطمئنا قبل از تصمیمبه احداث اطلاع از قیمت سوله سازی و همچنین اطمینان ازعملکرد استاندارد پیمانکار مهم ترین مسئله در نظر کارفرما است. از این رو باثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز، ما برترین پیمانکاران را به شما معرفیخواهیم کرد. شرکت های سوله سازی هوم سرویز دارای رزومه قوی در این زمینههستند. پس از ثبت درخواست متخصصین جهت مشاوره و اعلام قیمت سوله سازی و قیمتسوله دست دوم با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتانقرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس ساخت سوله و همچنین ارایه خدمات ساخت سوله کارخانه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات جوشکاری و آهنگری ارائه می دهد که شامل جوشکاری سیار, درب حیاط تک پنلی (تک درب), ساخت حفاظ شاخ گوزنی در تراکم و ارتفاع های متفاوت , ساخت حفاظ پنجره , حفاظ استیل بانکی و ساده, حفاظ فرفورژه طرح دار و معمولی, ساخت و نصب پله استیل گرد, ساخت درب آکاردئونی دو لوزی و سه لوزی, تابلوسازی مغازه , ساخت کانکس سیار و ثابت, ساخت سایبان حیاط, نصب سایبان کولر آبی, کلیه خدمات آهنگری در پروسه ساخت اسکلت ساختمان, خدمات تراشکاری , جوشکاری پلاستیک می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس ساخت سوله

ساخت سوله کارخانه

سوله سازی صنعتی و کارگاهی

ساخت سوله مرغداری

ساخت سوله دامداری

نصب سوله دست دوم

طراحی و ساخت سوله های سنگین با دهانه های وسیع

طراحی و ساخت سوله کوچک و سبک

نظرات کاربران

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

profile picture
مهدی دوده

واقعا بی عیب و نقص واقعا سریع واقعا عالی و به صرفه هرچی بگم راجب تیم خوب هوم سرویز کم گفتم 2 تا شیشه سکوریت داشتم که لق شده بود و هر آن امکان داشت بشکنه نیرو خودشون رو سریع رسوندن و دمشون گرم

profile picture
اسدالله بنی ادم

کارشون حرف نداشت وسایل آسیب ندید و با نظم و دقت کار رو انجام دادن و به اصطلاح سمبل کاری نمیکردند و این خودش نقطه قوت هست

profile picture
نازیلا عمادی

کاربلد بودن خودشون زمانبندی خوبی برای کارها داشتند و با مهمان ها رفتار خوبی داشتند

شرایط سوله سازی سبک و سنگین، ساخت سوله مرغداری و صنعتی

ساخت سوله و سوله سازی با بهترین متریال و ارزانترین قیمت توسط متخصصین هوم سرویز انجام می شود.

قیمت دقیق ساخت سوله پس از بازدید و مراجعه حضوری کارشناس مشخص می شود.

هزینه های اعلامی با احتساب یراق آلات تجهیزات و دستمزد انجام کار بوده و همیار مجاز به دریافت هیچگونه هزینه اضافه تری را نخواهد داشت.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

ساخت کانکس
ساخت کانکس
قیمت از 30,000,000 الی 200,000,000 تومان
محوطه سازی و طراحی باغچه
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 501,180 الی 78,500,000 تومان
ساخت سایبان
ساخت سایبان
قیمت از 1,200,000 الی 1,200,000 تومان
آهنگری
آهنگری
قیمت از 2,000,000 الی 8,500,000 تومان