ساخت سوله

ساخت سوله

از 1319 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت ساخت سوله در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

سوله سازی و ساخت سوله صنعتی و کارگاهی

ساخت سوله دارای تعاریف زیادی است. به طور کل به سازه های فلزی که اغلب دارای سقف شیب دار هستند سوله گفته می شود. اغلب سوله سازی با هدف ایجاد فضای وسیعی بدون ستون میانی اجرا می شوند و بیشتر سقف آن را به صورت شیب دار طراحی می کنند. بر اساس نوع کاربری مد نظر، این سازه ها در ابعاد مختلفی ساخته می شوند که بزرگترین عاملی نیز که در محاسبه هزینه ساخت سوله صنعتی دخیل است، ابعاد آن است. موارد متعددی مانند ساخت سوله صنعتی، تعمیرگاه ها، سالن های ورزشی، ساخت سوله مرغداری، دامداری، فروشگاه ها و غیره انجام می شوند. در همه این موارد طراحی باید با دقت انجام شود تا قیمت سوله متناسب با کاربرد آن تطابق داشته باشد. انتخاب شرکت های سوله سازی مطمئن شما را در اجرای این پروسه یاری می کند. در ادامه به معرفی انواع سوله و عوامل موثر بر قیمت ساخت سوله خواهیم پرداخت.

انواع سوله سازی صنعتی

ساخت سوله تیر ورقی

ساخت سوله تیر ورقی از قدیمی ترین موارد است که در ایران و سایر کشورها ساخته می شود. البته در کشورهای اروپایی با روی کار آمادن روش های جدید این نوع دیگر قدیمی و منسوخ شده است. این مدل با نام ساخت سوله سنگین نیز شناخته می شود. علت این نامگذاری هم این مورد است که در گذشته دانش محاسباتی دقیق وجود نداشت و اکثر سازندگان با توجه به پایین بودن قیمت متریال و فولاد، مقدار زیادی از این مصالح را در حین ساخت به کار می بردند تا این سازه را در مقابل عوامل جوی مانند وزش باد و بارش برف مقاوم کنند. البته باید این مورد را بگوییم که برای ساخت سوله کوچک معمولا که ابعاد دهانه آن زیر 17متر و ارتفاع کمتر از 6 متر دارد، مقدار فولاد مورد نیاز تفاوت چندانی با روش های سوله سازی مدرن ندارد. پس اگر به دنبال ساخت سوله ارزان هستید، تیرورقی انتخاب بهتری برای شماست. البته این مورد زمانی صدق می کند که قیمت ورق نسبت به پروفیل کمتر باشد. با این شرایط قیمت بازار باید قیمت روز متریال را بررسی و مقایسه کنید. همچنین قیمت ساخت سوله تیرورقی نسبت به سایر نمونه ها کمتر است.

ساخت سوله سبک

سوله سبک سازه ای گفته می شود که در عین استحکام بالا از حداقل میزان فولاد در آن استفاده شده باشد. در ساخت سوله سبک بر خلاف تیرورقی که استحکام سازه با فولاد تامین می شود، در این نوع بر پایه دانش مهندسی و محاسبات دقیق بالاترین میزان استحکام را با استفاده از مقدار استاندارد فولاد تامین می کنند. به این ترتیب قیمت سوله سبک نسبت به سایر موارد مناسب تر خواهد بود. تنها باید طراحی آن به درستی و توسط مهندسین انجام شود.

ساخت سوله خرپایی

با بالا رفتن دانش و استفاده از ابزارهای پیشرفته، کم کم ساخت سوله خرپایی جایگزین روش های قدیمی خود شده است. در این موارد اغلب از پروفیل های چهارگوش استفاده می شود که به یکدیگر جوش داده شده و با استفاده از پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. در طراحی خرپایی هدف اصلی کاهش اتصالات فولادی و بالابردن استحکام سازه است.

مزایای ساخت سوله سبک خرپایی و ساخت سوله صنعتی

  • در سبک خرپایی می توان اقدام به ساخت دهانه های عریض بدون اجرای ستون نمود. به این ترتیب در هزینه ساخت سوله صرفه جویی می شود.
  • در این مدل هیچ محدودیتی وجود ندارد و می توان دقیقا بر اساس نظر کارفرما مدل مورد نظر را پیاده سازی کرد.
  • با توجه به این موضوع که اتصالات مورد استفاده پیچ و مهره است می توان این سازه را به دفعات باز کرده و مونتاژ نمود.
  • سقف سوله خرپایی اغلب به صورت قوسی ساخته می شوند، اما در صورت نیاز به صورت هشتی با شیب یک طرفه نیز اجرا می شوند.
  • امکان نصب انواع جرثقیل در هر ابعادی در این سازه وجود دارد.

ساخت سوله UBM (سوله یو بی ام)

جدیدترین روش ساخت سوله UBM است. برای ساخت سوله یو بی ام از ورق گالوانیزه استفاده می شود. در روش UBM ورق های خام گالوانیزه به محل مورد نظر انتقال پیدا کرده و سپس با استفاده از دستگاه های رول فورمینگ به شکل مورد نظر فرم داده می شوند و سپس این ورق ها به وسیله دستگاه های مخصوصی به نام سیمر به هم وصل می شوند. یو بی ام به صورت سوله قوسی ساخته می شود و شکلی شبیه تونل دارد. سقف آن از جنس پلی ارتان است. قیمت ساخت سوله UBM نسبت به باقی موارد که از فولاد استفاده می کنند کمتر است. زیرا در این نوع مرحله ساخت دیوار حذف می شود. سوله UBM دارای استحکام بالایی در مقابل وزش باد دارد. همچنین به علت استفاده از پوشش پلی ارتان عایق خوبی در مقابل گرما و سرما هستند.

UBM برای هر نوع کاربری مناسب نیست. به طور مثال برای مواردی مانند دامداری و ساخت سوله مرغداری مناسب نیستند. زیرا سقف آن میکروب و باکتری را به شدت به خود جذب کرده و قابل ضدعفونی کردن نیستند. همچنین امکان استفاده از هیچ نوع جرثقیلی در این نوع سازه ها وجود ندارد.

ساخت سوله ارزان امکان پذیر است؟

این توقع اولین خواسته های مشتریان است که البته کاملا طبیعی است. البته در پروسه باید به موارد زیادی دقت نمود که در کنار ساخت سوله ارزان، استحکام خوبی نیز رقم بخورد. به طور مثال در ساخت سوله کوچک نمونه های تیرورقی انتخاب خوبی هستند و استحکام خوبی نیز دارند. اما برای ساخت سوله صنعتی یا ساخت سوله کارخانه اصلا ارزان نیست بلکه به مصالح بیشتری نیاز دارد. پس در ساخت موارد سبک، طراحی خرپایی انتخاب های هوشمندانه تری هستند.

قیمت سوله به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت ساخت سوله صنعتی به موارد متعددی بستگی دارد. از مهمترین موارد موثر بر قیمت ساخت سوله، وزن آن است. زیرا وزن بر اساس میزان متریال مورد استفاده تعیین می شود طبعا هر چه سازه مورد نظر سنگین تر باشد از میزان بالاتری فولاد استفاده شده است و قیمت سوله سازی نیز افزایش پیدا می کند. مورد بعدی که در محاسبه قیمت ساخت سوله خرپایی یا انواع دیگر تاثیر دارد، محل احداث آن است. در صورتی که محل احداث از کارخانه سازنده فاصله زیادی داشته باشد هزینه حمل و نقل به مراتب بالاتری را پدید می آورد و قیمت سوله نیز بیشتر می شود. در صورتی که به مقاوم سازی خاک نیاز باشد، این مورد به عنوان هزینه اضافی بر قیمت سوله اضافه خواهد شد.

متراژ نیز عامل مهم دیگر است. قطعا در مساحت های بالا به مصالح بیشتری نیاز است. قیمت ساخت سوله 1000 متری با هزینه احداث سوله 500 متری یکسان نیست. هزینه ساخت هر متر مربع سوله تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد که نوسانات قیمت آهن و فولاد مهم ترین آن هستند. با بالا رفتن قیمت آهن و فولاد قیمت ساخت سوله کارخانه و قیمت سوله سازی بیشتر خواهد شد. در مواردی افراد برای گذر از قیمت سوله سازی تصمیم به خرید سوله دست دوم و پرداخت قیمت سوله دست دوم می کنند که در این مورد باید به گزینه های زیادی توجه نمود و دقیقا سازه هایی متناسب با هدف کارفرما و متناسب با شرایط احداث خریداری و نصب شود.

ساخت انواع سوله صنعتی، دامداری، ساخت سوله مرغداری را به متخصصین هوم سرویر بسپارید

مطمئنا قبل از تصمیم به احداث اطلاع از قیمت سوله سازی و همچنین اطمینان از عملکرد استاندارد پیمانکار مهم ترین مسئله در نظر کارفرما است. از این رو با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز، ما برترین پیمانکاران را به شما معرفی خواهیم کرد. شرکت های سوله سازی هوم سرویز دارای رزومه قوی در این زمینه هستند. پس از ثبت درخواست متخصصین جهت مشاوره و اعلام قیمت سوله سازی و قیمت سوله دست دوم با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس ساخت سوله و همچنین ارایه خدمات ساخت سوله کارخانه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات جوشکاری و آهنگری ارائه می دهد که شامل جوشکاری سیار, درب حیاط تک پنلی (تک درب), ساخت حفاظ شاخ گوزنی در تراکم و ارتفاع های متفاوت , ساخت حفاظ پنجره , حفاظ استیل بانکی و ساده, حفاظ فرفورژه طرح دار و معمولی, ساخت و نصب پله استیل گرد, ساخت درب آکاردئونی دو لوزی و سه لوزی, تابلوسازی مغازه , ساخت کانکس سیار و ثابت, ساخت سایبان حیاط, نصب سایبان کولر آبی, کلیه خدمات آهنگری در پروسه ساخت اسکلت ساختمان, خدمات تراشکاری , جوشکاری پلاستیک می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس ساخت سوله

ساخت سوله کارخانه

سوله سازی صنعتی و کارگاهی

ساخت سوله مرغداری

ساخت سوله دامداری

نصب سوله دست دوم

طراحی و ساخت سوله های سنگین با دهانه های وسیع

طراحی و ساخت سوله کوچک و سبک

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط سوله سازی سبک و سنگین، ساخت سوله مرغداری و صنعتی

ساخت سوله و سوله سازی با بهترین متریال و ارزانترین قیمت توسط متخصصین هوم سرویز انجام می شود.

قیمت دقیق ساخت سوله پس از بازدید و مراجعه حضوری کارشناس مشخص می شود.

هزینه های اعلامی با احتساب یراق آلات تجهیزات و دستمزد انجام کار بوده و همیار مجاز به دریافت هیچگونه هزینه اضافه تری را نخواهد داشت.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

ساخت کانکس
ساخت کانکس
قیمت از 30,000,000 الی 200,000,000 تومان
محوطه سازی و طراحی باغچه
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 150,000 الی 5,500,000 تومان
ساخت سایبان
ساخت سایبان
قیمت از 800,000 الی 800,000 تومان
آهنگری
آهنگری
قیمت از 350,000 الی 1,100,000 تومان

خدمات ساخت سوله در این شهرها ارائه می شود: