banner

ساخت سقف شیروانی با انواع متریال

از 1328 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت اجرای سقف شیب دار یک طرفه و دو طرفه

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط ساخت و تعمیرات سقف شیروانی

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به نصب شیروانی نماید.

تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

ساخت و اجرای سقف شیروانی

اجرای سقف شیروانی یکی از قدیمی ترین و همچنین محبوب ترین نوع سقف ها هستند. نصب سقف شیروانی در واقع جزئی از نمای خانه محسوب می شود. به عبارت دیگر در بسیاری از طراحی های ساختمان ساخت سقف شیروانی موجب کامل شدن زیبایی ساختمان می شود. البته سقف شیروانی تنها مختص به سقف خانه نیست بلکه نصب سقف شیروانی روی آلاچیق، بالکن، پارکینگ و غیره نیز کاربرد دارد. مدل و طراحی سقف شیبدار بر اساس نوع آب و هوای منطقه انجام می شود. ساخت سقف شیبدار برای منازل و ویلاهایی با طراحی خاص عموما استفاده می شوند. نوع متریال مورد استفاده در ساخت سقفهای شیروانی و شیبدار در هزینه نصب سقف شیروانی تاثیر زیادی دارد و طبعا می توان گفت مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت سقف شیروانی همین مورد است در ادامه به معرفی انواع سقف شیبدار و عوامل موثر بر قیمت نصب و اجرای سقف شیروانی خواهیم پرداخت.

مزایای اجرای سقف شیروانی

اجرای سقف شیبدار و سقف شیروانی قطعا دارای مزایای فراوانی هستند. اولین و مهم ترین مورد در معرفی مزایای ساخت سقف شیبدار، قیمت ساخت و نصب آن است که نسبت به ساخت سقف های مسطح مناسب تر است. مورد دیگر اینکه با اجرای سقف شیروانی فضای زیادی در زیر آن پدید می آید که نقش موثر و زیبایی در طراحی داخلی ساختمان داشته و امکان اجرای ایده های جدیدی را فراهم می کند. مورد دیگر اینکه به علت شیب مناسب در این نوع سقف ها آب باران و برف به راحتی از روی آن عبور کرده و توسط سایر تاسیسات به زمین انتقال پیدا می کند. همچنین در بررسی ها نشان داده شده است که سقف های شیروانی چون عایق انرژی و حرارت هستند موجب مصرف انرژی کمتر می شوند.

انواع سقف شیروانی

نصب انواع سقف شیبدار بیشتر در ویلاها به چشم می خورد. ساختار کلی شیروانی به گونه ای است که در مقایسه با دیگر سقف ها به راحتی شناسایی می شوند. تنها مورد که انواع سقف های شیروانی را از هم جدا می کند، متریال و مصالح به کار رفته در آن است. متریال بر اساس منطقه آب و هوایی، میزان بودجه در نظر گرفته شده و نوع طراحی ساختمان انتخاب می شوند.

ساخت سقف شیروانی فلزی

اجرای سقف شیروانی فلزی یا سقف شیب دار فلزی از نمونه های مرسوم و قدیمی سقف شیروانی است. در ساخت انواع سقف شیروانی فلزی از ورق های گالوانیزه، آلومینیوم، روی و استیل استفاده می شود. سقف شیروانی فلزی مناسب برای فضاهایی است که در معرض آتش سوزی قرار دارند. قیمت نصب سقف شیروانی فلری نسبت به نمونه های دیگر مناسب تر است و ورق گالوانیزه را می توان به عنوان ارزانترین سقف شیروانی معرفی نمود.

شینگل آسفالت 

آسفالت محبوب‌ترین متریال و یک انتخاب بسیار متداول برای پوشش شیروانی است. این ماده مقاومت خوبی در برابر آب و هوای بارانی و مرطوب دارد و در طیف گسترده‌ای از گزینه‌های رنگی موجود است. به‌عنوان یک قاعده کلی، اگر سقف شیروانی حاوی دورمر (پنجره‌ای است که معمولا در سقف شیب‌دار به‌صورت عمودی طراحی می‌شود.)، هیپ (سقفی که از چهار طرف سطح شیب‌دار دارد.) یا تورفتگی باشد، متریال آسفالت ماده اصلی مورد استفاده است. این امر به این دلیل است که متریال آسفالت به کاهش احتمال نشت ساختار سقف کمک می‌کند.

شیروانی لوح سنگی

متریال سقف شیروانی از نوع تخته سنگ از جمله گزینه‌های لوکس و سطح بالای سقف به حساب می‌آیند و دلیل خوبی هم دارد. لوح سنگی طبیعی نه تنها ظاهر چشمگیر و شیکی با ساختمان می‌دهد، بلکه می‌تواند ۵۰ تا ۱۰۰ سال یا بیشتر دوام داشته باشد. همین امر اجرای سقف شیروانی توسط لوح‌های سنگی را به یک سرمایه گذاری طولانی مدت عالی تبدیل می‌کند.

سقف شیروانی چوبی

سقف شیبدار چوبی یکی از نمونه های قدیمی سقفهای شیب دار است. در حالت کلی مقاوم ترین نوع چوب ها هم در مقابل تغییرات آب و هوایی تا یک مقدار مشخصی مقاومت داشته و عمر مفید چندانی ندارند. همچنین عواملی مانند نفوذ حشرات ممکن است آسیب های شدیدی به سقف شیبدار چوبی وارد کنند. ساخت سقف شیروانی چوبی امروزه بیشتر جنبه تزئینی دارد و برای فضاهای محدود مانند آلاچیق و سایه بان ها به علت ظاهر نوستالژیک و زیبایشان مورد استفاده قرار می گیرند.

ساخت سقف شیروانی سفالی یا تایل

سقف شیب دار سفالی جزو قدیمی ترین سقف ها هستند به گونه ای که بسیاری از خانه ها و آثار تاریخی قدیمی دارای این نوع سقف می باشند. همین مورد می تواند تاییدی بر طول عمر بالا و کیفیت این نوع مصالح باشد. سقف شیروانی سفالی از مقاومت بالایی در مقابل عوامل جوی برخوردار است و دچار پوسیدگی نمی شوند. البته تنها موردی که در راستای ساخت سقف شیروانی سفالی مطرح می شود بالا بردن بار اضافی ساختمان است زیرا این مصالح وزن زیادی دارند. همچنین اجرت ساخت سقف شیروانی سفالی به علت زمان بر بودن بیشتر است.

سقف شیروانی بتنی

انواع سقفهای شیروانی بتنی شبیه سقف های سفالی هستند. ساخت سقف شیروانی بتنی دارای مقاومت و استحکام بالایی است و همچنین قیمت سقف شیروانی بتنی نسبت به نمونه های سفالی کمتر است.

شیروانی با ورق آندوویلا

ورق آندوویلا یک نوع ورق کاملا ضد آب است که جایگرین مناسبی برای دیگر مصالح است. این ورق دارای تمام استانداردهای روز دنیا است و از استحکام خوبی برخوردار می باشد. سقف شیب دار آندوویلا در کنار مدرن بودن حس و حال سنتی نیز دارد.

پوشش سقف شیبدار با ورق آندولین

نصب سقف شیبدار سبک با ورق آندولین به علت مقاوم بودن در مقابل نفوذ رطوبت و انعطاف پذیری بالا پیشنهاد می شود. این نوع پوشش سقف سبک شیروانی در دو مدل شیروانی ساختمان موجود هستند. از نمونه ی ضخیم تر آن برای ساختمان و ویلا های بزرگ استفاده می شود و از نمونه ی نارک تر آن مناسب برای نصب سقف شیب دار پارکینگ و گاراژ است.

انواع مدلهای سقف شیروانی

نصب سقف شیروانی یک طرفه

سقف شیروانی یک طرفه یکی از مدل های سقف های شیبدار مدرن است. ساخت سقف شیب دار یک طرفه برای مکانهایی مانند تراس یا آلونک کاربرد دارد. یک سمت سقف شیبدار یک طرفه اغلب به یک دیوار بلند متصل است. ساخت سقف شیبدار یک طرفه دارای مزایایی مانند هزینه کمتر و هدایت بهتر و سریعتر آب باران و برف است. اما نصب سقف شیبدار یک طرفه مناسب برای فضاهای بادخیز نمی باشد. 

نصب سقف شیروانی دو شیب

از محبوب ترین مدل شیروانی ساختمان، نمونه دو شیب آن است که هم دارای ظاهر زیباتری است و هم در مناطقی که بادخیز هستند مقاومت خوبی دارند. از دیگر نمونه های دیگر سقف شیروانی نمونه های چهار شیب و بیشتر است که بسته به طراحی سقف شیب دار اجرا می شوند.

نصاب سقف شیروانی ماهر

همانطور که پیش تر بیان کردیم مصالح نقش موثری در مقاومت شیروانی ساختمان دارند. اما باید بدانید در کنار مصالح، مهارت نصاب شیروانی نیز مهم است. از این رو نباید به علت اجرت نصب سقف شیروانی کمتر که تعدادی از استادکاران کم تجربه دریافت می کنند این کار مهم را به افراد ناوارد بسپارید و امنیت کل سازه را به خطر بیاندارید. نحوه آهن کشی سقف شیروانی و اجرای صحیح مراحل نصب سقف شیروانی موجب می شود که طول عمر سقف بیشتر شده و طی مرور زمان دچار ترک خوردگی و آسیب های جدی نشوند.

قیمت نصب سقف شیروانی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نصب شقف شیب دار به موارد متعددی بستگی دارد. به طور کل محاسبه سقف شیروانی بر اساس متریال مورد استفاده، متراژ، مساحت سقف و همچنین اجرت نصب سقف شیروانی که توسط نصاب سقف شیروانی تعیین می شود بستگی دارد. یه طور کل قیمت اجرای سقف شیروانی بر اساس مترمربع است. انواع مصالح بیان شده هر کدام در نحوه نصب سقف شیروانی دارای سختی کار خود هستند، از این رو اجرت نصب هر متر مربع سقف شیروانی هر کدام از آنها با هم  تفاوت دارد. مورد دیگر اینکه در بعضی از سقف های شیروانی نیازی به زیر سازی نیست و طبعا قیمت سقف شیروانی در این موارد کمتر از نمونه های دیگر خواهد شد.

نصب انواع مدل سقف شیروانی توسط متخصصین هوم سرویز

کلام آخر اینکه اگر در فکر ساخت انواع مدل سقف شیروانی و سقف شیب دار برای هر کدام ار فضاها مانند بالکن، تراس، و یا بازسازی و تعمیر سقف شیروانی منزل و ویلای خود هستید می توانید از متخصصین و نصابان سقف شیروانی هوم سرویز کمک بخواهید. با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز متخصصین ما جهت مشاوره در ساخت و تعمیر سقف شیروانی با شما تماس گرفته و توضیخات لازم را در جهت متریال و قیمت نصب و قیمت تعمیر سقف شیروانی  را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

نصب و اجرای سقف شینگل شیروانی یک طرفه و دوطرفه
ساخت و نصب سقف شیروانی تایل سنگ ریزه ای
ساخت سقف شیروانی آندولین
ساخت سقف شیبدار با استفاده از تاپ تایل و تایل دکرا
ساخت و اجرای سقف شیبدار آکروتایل و با استفاده از سفال بام
تعمیرات سقف شیروانی پارکینگ و ساختمان

 نظرات کاربران

profile picture
احمد رستم پور
3 روز پیش |محمد امانی

کارشون بینظیره عالی بودن تو کارشون اخلاقا حرفه ای کار عالی بود

profile picture
طیبه صفایی
4 روز پیش |مهدی میرامانی

من خیلی راضی بودم هم کار خوب تحویل دادن لوازمو قیمت مناسب آوردن و اجرت کارشونم خیلی مناسب بود عالی از همه نظر

profile picture
مهدی اقاکثیری
4 روز پیش |مهدی گلوی

واقعا عالی از شما هم ممنونم خیلی کار تمیز و با اخلاق بودن

profile picture
سعید سلیمانی

عالی بود کارشون و بسیار انسان شریف و دوست داشتنی ای بودن در کارشون بسیار مهارت داشتن

خدمات مرتبط

تراشکاری
تراشکاری
قیمت از 1,000,000 الی 30,000,000 تومان
طراحی و اجرای روف گاردن
طراحی و اجرای روف گاردن
قیمت از 1,000,000 الی 30,000,000 تومان
کانال کشی و نصب دریچه
کانال کشی و نصب دریچه
قیمت از 620,000 الی 3,000,000 تومان
آهنگری
آهنگری
قیمت از 300,000 الی 450,000 تومان