کاربردی

چگونه مثل یک کاشی کار ماهر، کاشیکاری کنیم؟

کاشی کار ماهر علاوه بر قوای جسمانی به قوای ذهنی زیادی نیاز دارد. اغلب کاشیکارهای قدیمی می توانند به صورت چشمی، اندازه گیری های دقیق را انجام دهند. این توانایی چیزی نیست که یک شبه به دست آمده باشد. اگر قصد تعویض کاشی های قدیمی آشپزخانه یا سرویس بهداشتی را دارید حتما به خدمات نصاب کاشی با تجربه نیاز خواهید داشت. سرویس نصب کاشی و سرامیک هوم سرویز آماده انجام خدمات کاشیکاری در همه محله های تهران است. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کاشی کار ماهر کیست؟

نصاب کاشی ماهر یک نیروی متخصص و کاربلد است. چنین فردی تجربه خوبی در نصب کاشی و سرامیک روی دیوار و کف دارد. انواع کاشی بزرگ و کوچک با کیفیت های متفاوتی تولید شده است. اگر کاشیکار مهارت نداشته باشد نمی تواند هر متریالی را نصب کند. کاشیکار با بررسی مارک و طرح کاشی، اندازه گیری های لازم را انجام داده و دیوار را نوسازی می کند. آماده کردن سطح کار، پر کردن حفره ها، چسب کاری، دوغاب زنی و …. همگی توسط کاشیکار انجام می شود و در نهایت سطح کار تمیز تحویل مشتری داده می شود. آیا تا کنون تجربه نصب کاشی و سرامیک را داشته اید؟ اگر دوست دارید این کار را امتحان کنید با ما همراه شوید تا کاشی های جدید را مثل یک کاشی کار ماهر نصب کنیم.

مراحل نصب کاشی روی دیوار

نصب کاشی و سرامیک کار دشواری نیست اما اگر حوصله ندارید همین حالا کار را به یک حرفه ای بسپارید. قبل از اینکه کاشی ها را به دیوار بچسبانید باید اول دیوار را بررسی کنید. آیا روی دیوار ترک ها و سوراخ هایی دیده می وشد؟ این سوراخ ها اگر عمیق باشند دردسر ایجاد می کنند. اگر سطح کار دارای برآمدگی یا قوس باشد کار خوب در نمی آید. شاید سخت ترین و وقت گیرترین قسمت کار برای کاشی کار ماهر آماده کردن سطح دیوار باشد. این بخش نیاز به دقت دارد در صورت لزوم از ابزار مناسب برای اطمینان از تراز بودن و هم سطح بودن دیوار استفاده کنید. برای شروع بهتر است یک دیوار ساده و بدون ایراد را برای کاشیکاری انتخاب کنید. تجربه اول همیشه سخت تر است پس سراغ کارهای ساده تر بروید.

چگونه کاشی کاری آشپزخانه را انجام دهیم؟

دستمزد کاشی کار ماهر

طرح بندی قبل از نصب کاشی

معمولا کاشی کار کاهر با توجه به سفارش مشتری، طرح اولیه را آماده می کند. از آنجایی که بعد از نصب کاشی ها روی دیوار امکان جداسازی آن نیست بهتر است طرح مورد نظر را روی زمین طراحی کنید. گاهی از دو یا سه طرح و رنگ مختلف کاشی استفاده می شود. اگر طرح اولیه بر اساس طرح کاشی ها روی زمین اجرا شود می توانید الگوی مشخصی برای نصب کاشی ها داشته باشید. برخی از مواقع نصاب کاشی روی دیوار با استفاده از مداد طرح مورد نظر را رسم می کند. البته این کار در مورد طرح های پیچیده تر کار راه انداز است ولی طرح های ساده مثل کاشیکاری تک رنگ را می توان بدون طراحی هم کار کرد. مهم اینست که کاشی ها بر اساس گل یا خطوط طراحی همگی در یک جهت قرار داشته باشند. احتمال اشتباه برای تازه کارها خیلی زیاد است.

۹ عامل اثرگذار بر قیمت نصب کاشی و سرامیک

نقطه شروع کاشیکاری

به نظرتان یک کاشی کار ماهر از کدام سمت دیوار شروع به نصب کاشی ها می کند؟ جالب است بدانید که کاشیکارها هرگز از یک سمت دیوار شروع به کار نمی کنند زیرا اندازه دیوارها با ابعاد کاشی ها یکسان نیست و گاهی باید کاشی برش بخورد. برای اینکه قطعات در گوشه ها به صورت شکیل تری نصب شوند لازم است تا از وسط دیوار شروع کنید. یک ردیف کاشی را روی زمین بچینید تا متوجه شوید که کدام نقطه برای نصب کاشی مناسب تر است. اگر مرکز دیوار جای خوبی نیست کمی به اندازه نیم کاشی محل نصب را جا به جا کنید. به این ترتیب بعد از نصب کردن همه کاشی ها به دیوار که نگاه می کنید یک کار بی نقص را می بینید.

چگونه بهترین مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک را انتخاب کنیم؟

کاشی کار ماهر در تهران

مرحله نصب به روش کاشی کار ماهر

حالا زمان نصب کاشی روی دیوار رسیده است. چسب مخصوص کاشی را طبق دستور مخلوط کرده و از یک ماله بنایی برای نصب کاشی ها استفاده کنید. ماله برای برداشتن چسب و کشیدن روی دیوار بهترین وسیله است. برای اینکه چسب خشک نشود هر بار فضای کمی را چسب بزنید. سپس کاشی ها را به ترتیب روی دیوار بچسبانید. اگر چسب از بین کاشی ها به بیرون زد، با پارچه ای که در دست دارید سریع چسب های اضافی را پاک کنید. این چسب ها بعد از خشک شدن به سختی پاک می شوند. این کار را تا انتهای ردیف انجام دهید. برای برش کاشی آخر نیاز به ابزار مخصوص دارید. بعد از اتمام کاشیکاری از بندکشی و دوغاب استفاده کنید.

پایان کار کاشی کار ماهر

نصاب کاشی بعد از اتمام کار و دوغاب زدن کاشی ها، روی دیوار را دستمال می کشد تا باقیمانده دوغاب روی دیوار خشک نشود. سپس سطح کار و محیط تمیز و جارو کشیده تحویل داده می شود. حالا که خودتان کاشی ها را نصب کردید پس تمیزکاری ها را با دقت بیشتری انجام دهید. به این ترتیب از کار خود رضایت بیشتری خواهید داشت. جمع کردن خورده کاشی ها، ابزار اضافی، پاک کردن دوغاب های چکیده شده و …. موجب می شود تا دیوار بهتر دیده شود. بعد از همه این کارها وقت آن است که هنر خود را به بقیه اعضای خانواده هم نشان دهید. البته شاید بار اول موفق به کاشی کاری دیوار نشوید. با نصب اپلیکیشن هوم سرویز و تنها با چند کلیک ساده می توانید از خدمات یک کاشی کار ماهر در محل استفاده کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات کاشی کاری و سرامیک هم ارائه میده؟

هزینه نصب کاشی هوم سرویز را در ادامه همین مطلب می توانید مشاهده کنید.

wall-tile

بهترین رنگ کاشی توالت کدام است؟

کاشی کار ماهر آشپزخانه

قیمت نصب کاشی و سرامیک

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)قیمت تا(تومان)
قیمت کاشی کاری در اندازه های 30*30 و 60*60 و 60*30 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)- چسبی
3500040000
قیمت کاشی کاری در اندازه 60*120 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)- چسبی
4500055000
قیمت کاشی کاری در اندازه های 30*30 و 60*60 و 60*30 و 60*120 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)- با زیر سازی و پودر خشک ملاتی
100000180000
قیمت سرامیک کاری در اندازه های 30*30 و 60*60 و 60*30 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)- چسبی
4000045000
قیمت سرامیک کاری کف 80*80 و 100*100 (بالای 20 متر هر متر مربع)- چسبی
5000055000
قیمت سرامیک کاری در اندازه های 30*30 و 60*60 و 60*30 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)- با زیر سازی و پودر خشک ملاتی
100000165000
قیمت سرامیک کاری کف 80*80 و 100*100 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)- با زیر سازی و پودر خشک ملاتی
115000170000
قیمت موزاییک کاری 40*40 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)- زیر سازی و ملات
3500060000
قیمت سنگ کاری راه پله هر متر مربع (به همراه زیر سازی)
130000200000
قیمت کاشی کاری راه پله هر متر مربع(به همراه زیر سازی)
80000140000
قیمت کاشی کاری شمشیری کنار پله (هر متر مربع)
توافقی
قیمت سنگ آنتیک
توافقی
قیمت سنگ اسلب
توافقی
توافقیتوافقی

 ثبت سفارش رایگان سرویس کاشی کاری و سرامیک را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی کاشی کاری و سرامیک تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا