تعمیر و سرویس خودرو

تعمیرات تخصصی دیاگ خودرو

دیاگ خودرو کار عیب یابی ماشین را راحت کرده است. تا همین چند دهه پیش مکانیک ها برای تشخیص ایراد خودرو، همه قسمت های موتور را یکی یکی باز می کردند تا قطعه معیوب را پیدا کنند. اما این روزها هر مکانیک با تجربه ای می تواند با دیاگ زدن ایراد ماشین را پیدا کند. پیشرفت تکنولوژی در عرصه ماشین سازی منجر به ظهور دستگاه های پیشرفته ای نظیر دیاگ است که عیب یابی خودرو را ساده تر کرده است. دیاگ در کاهش هزینه های تعمیر ماشین هم تاثیرگذار است زیرا دیگر لازم نیست همه قطعات خودرو توسط مکانیک باز شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

دیاگ خودرو چیست؟

دیاگنوستیک (Diagnostic) نوعی عملیات تشخیص ایراد و عیب یابی خودرو است که در اتومبیل های مدل جدید انجام می شود. در واقع دیاگ یک دستگاه عیب یاب پیشرفته است که همه اطلاعات کامپیوتر ماشین را دریافت می کند. مکانیک با استفاده از این اطلاعات می تواند ایراد ماشین را پیدا کند. عیب یابی از روی دیاگ نیاز به مهارت و تخصص تعمیرکار دارد و این اطلاعات برای من و شما اصلا کاربردی ندارد. دیاگ زنی روشی برای ثبت و ضبط عملکرد دستگاه های الکترونیکی و مکانیکی در اتوموبیل هایی است که مجهز به سیستم هوشمند و کامپیوتر داخلی هستند. به طور کلی انتقال اطلاعات دستگاه دیاگ به دو صورت است:

  1. برخی از دستگاه ها مجهز به اسکنر بسیار حرفه ای و پیشرفته ای هستند. این اسکنر برای کارشناسی فنی خودروهای لوکس و مدل بالا به کار گرفته می شود. استفاده از این دستگاه برای مکانیک های حرفه ای توصیه می شود. قابلیت های زیادی روی این اسکنرها وجود دارد که کار عیب یابی دیاگ خودرو را راحت کرده است.
  2. نوع دیگری از دستگاه دیاگ نیز وجود دارد که اطلاعات را به موبایل یا کامپیوتر ارسال می کند. این دستگاه ارزان تر است و با استفاده از وای فای یا بلوتوث قادر به انتقال اطلاعات دستگاه است. حتی با نصب اپلیکیشن اندرویدی می توانید اطلاعات خودرو را روی گوشی موبایل نیز به صورت هم زمان دریافت کنید. در این صورت همه اطلاعات فنی را در اختیار دارید و می توانید روی هزینه ها مدیریت کنید.

مکانیک سیار پراید در محله شما

دیاگ زنی چیست؟مکانیک خودرو برای تعمیر خودرو در محل

دیاگ خودرو شامل چه قسمت هایی است؟

به زبان ساده همه دستگاه های دیاگ به نوعی کد خوان هستند. دیاگ وسیله ای کاربردی در عیب یابی و تعمیر ماشین است که با اتصال به هر یونیت یا کامپیوتر خودرو، به سرعت قادر به بررسی وضعیت اتوموبیل است. صنعت اتوموبیل سازی با سرعت زیادی رو به رشد است. هر روز شاهد نصب آپشن های بیشتر روی خودروهای لوکس هستیم. هر چه قطعات الکترونیکی و مکانیکی بیشتری روی خودرو نصب باشد، تعمیرات آن نیز تخصصی تر می شود. تعمیرکار اتوموبیل باید یک مکانیک متخصص و آموزش دیده باشد تا بتواند عیب یابی خودرو را با دیاگ انجام دهد. دیاگ خودرو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است برخی از مهم ترین قطعات دیاگ عبارتند از: 

خدمات تعویض روغن در محل

  • کامپیوتر دستگاه دیاگ

این دستگاه پیشرفته مجهز به یک کامپیوتر داخلی است که اطلاعات دریافتی از یونیت خودرو را پردازش می کند. کامپیوتر اصلی ترین بخش دیاگ است که می توان آن را به مغز دستگاه تشبیه کرد. همه اطلاعات دریافتی از کامپیوتر داخلی اتوموبیل های جدید توسط همین قسمت پردازش می شود. پردازش اطلاعات دریافتی موجب دریافت اطلاعات خوبی از وضعیت کارکرد قطعات و همچنین چگونگی کارکرد خودرو می شود. هر گونه ایراد و اشکال در این قطعه موجب خرابی دستگاه دیاگ خودرو شده و اطلاعات صحیح استخراج نخواهد شد. دقت کامپیوتر دستگاه دیاگ بسیار بالاست و حتی کوچکترین مشکلات فنی خودرو را نیز عیب یابی می کند.

چگونه آموزش مکانیک خودرو را شروع کنیم؟

دیاگ خودروتعمیر ماشین خارجی و ایرانی درب منزل
  • سخت افزار یا اینترفیس

برای دریافت اطلاعات یونیت و کامپیوتر دستگاه دیاگ لازم است تا یک رابط به عنوان مترجم وجود داشته باشد. اینترفیس در شناسایی مشکلات احتمالی خودرو  نقش مهمی دارد.

  • کابل‌های رابط و کانکتورها

برای اینکه دیاگ خودرو به کامپیوتر اتوموبیل متصل شود از کانکتورها به عنوان کابل های رابط استفاده می شود. این کابل ها برای اتصال دیاگ به کامپیوتر و لپ تاپ هم مورد استفاده قرار می گیرند.

  • نرم افزار دیاگ خودرو

برای هر مدل خودرو از نرم افزار ویژه ای استفاده می شود. برای اینکه دستگاه بتواند عملکرد خودرو را طبق استانداردهای موجود مربوط به همان خودرو، آنالیز کند نیاز به نرم افزار خاص خودرو می باشد.

تعمیر کامپیوتر خودرو در تهران

دیاگ خودرو سواریتعمیرات خودرو و عیب یابی قسمت های الکترونیکی و مکانیکی خودرو

مشکلات دستگاه دیاگ خودرو

دیاگ یک وسیله عیب یاب کارامد است اما خود این دستگاه نیز می تواند دچار مشکل شود. روشن نشدن دستگاه یکی از رایج ترین مشکلات است که نیاز به بررسی دقیق دارد. اگر دستگاه روشن نشود قادر به عیب یابی خودرو نیست. گاهی دستگاه روشن می شود اما قادر به اتصال با یونیت و کامپیوتر خودرو نیست. در واقع دیاگ خودرو را شناسایی نمی کند و نمی تواند وضعیت خودرو را بررسی کند. برخی از رایج ترین مشکلات دستگاه عیب یاب خودرو اینها هستند:

میدونستی که هوم سرویز، خدمات دیاگ و عیب یابی خودرو هم ارائه میده؟
  • دستگاه روشن شده و ERROR می دهد
  • دستگاه روشن شده ولی RUN نمی شود
  • دستگاه خودرو را شناسایی کرده ولی به کامپیوتر وصل نمی شود
  • دیاگ مرتب هنگ می کند یا یکی از پل های ارتباطی مشکل دارد.

خدمات تعمیر خودرو و دیاگ زنی در تهران

سرویس تعمیر خودرو هوم سرویز از خدماتی است که در محل ارائه می شود. عیب یابی و تعمیر اتومبیل های ایرانی و خارجی، تست قطعات موتوری و الکترونیکی خودرو با دستگاه، تعویض قطعات فرسوده و معیوب، تعویض روغن، کارشناسی خودرو و امداد خودرو بخشی از خدمات هوم سرویز در تهران است. ما در همه محله های تهران حضور داریم. به محض ثبت سفارش تعمیر خودرو در اپلیکیشن هوم سرویز هماهنگی جهت اعزام کارشناس مکانیک به محل انجام می شود. پس از عیب یابی با دیاگ، هزینه نهایی اعلام می شود. در صورت موافقت همه کارها تعمیرات ماشین در محل انجام می شود. تعمیر ماشین های شخصی و خودروهای سنگین پذیرفته می شود.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس تعمیر خودرو و دیاگ زنی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی دیاگ و عیب یابی خودرو تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا