کاربردی

ترفندهای رنگ آمیزی سقف منزل

دکوراتیوها سقف ساختمان را دیوار پنجم می نامند و این نشان دهنده اهمیت طراحی سقف است. رنگ آمیزی سقف منزل یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه ها برای دکوراسیون داخلی خانه هاست. در اغلب موارد فراموش می کنیم که سقف هم نیاز به رسیدگی و زیباسازی دارد. در نظر داشته باشید که سقف ساختمان فضای زیادی را اشغال کرده و می تواند تاثیر زیادی جذابیت طراحی ذاخلی داشته باشد. نادیده گرفتن سقف به مفهوم از دست دادن یکی از بزرگترین دیوارها در هر ساختمان است. رنگ آمیزی ساختمان، شامل نقاشی دیوار و سقف است. بدون رنگ کردن سقف، پروژه رنگ و نقاشی نیمه کاره بوده و یک ایراد بزرگ در فضای داخل دیده می شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

رنگ آمیزی سقف منزل

وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون می شود اغلب بحث بودجه و هزینه های سرسام آور هم مطرح می شود! زیباسازی فضای داخل ساختمان با صرف هزینه های کمتر هم امکان پذیر است. رنگ و نقاشی ساختمان یکی از کم هزینه ترین مواردی است که می تواند تغییرات زیادی در فضای داخلی به وجود آورد. رنگ ها احساس فضا را عوض می کنند. با آگاهی از چرخه رنگ ها می توانید فضا را شادتر، بزرگ تر و پر نورتر نشان دهید. نقاشی دیوار ساختمان تنوع رنگی زیادی دارد اما در مورد سقف خانه، استفاده از رنگ های عجیب و غریب چندان رایج نیست. به طور معمول سقف اغلب خانه ها با رنگ سفید کار شده است. البته در مواقعی که گچبری روی سقف باشد، قضیه فرق می کند. در ادامه برخی از مهم ترین نکات رنگ آمیزی سقف منزل را یادآوری می کنیم:

رنگ آمیزی ساختمان مسکونی با هزینه مناسب

قیمت رنگ آمیزی سقف منزل

انتخاب رنگ در رنگ آمیزی سقف منزل

آیا می دانید چرا بالای ۹۰ درصد از سقف ها با رنگ سفید نقاشی شده است؟ سفید از رنگ های خنثی است که هماهنگ کردن آن با رنگ دیوارها و لوازم دکوراسیون به سادگی امکان پذیر است. سقف سفید فضا را بازتر و بزرگتر نشان می دهد. اگر به رنگ های دیگری علاقه دارید، دیوار پنجم را فراموش کنید. هنوز چهار دیوار دیگر را در اختیار دارید. می توانید رنگ دلخواه تان را روی دیوارها کار کنید ولی بگذارید سقف همچنان سفید باشد. اگر کار نقاشی را خودتان انجام دهید هزینه رنگ آمیزی ساختمان خیلی کمتر می شود.

برای رنگ سقف دو انتخاب دارید: استفاده از رنگ روغنی و پلاستیک هر دو برای سقف بلا مانع است! رنگ روغنی مات برای سقف انتخاب خوبی است ولی برخی از افراد ترجیح می دهند همه سقف ها را با رنگ پلاستیک، نقاشی کنند. در این مورد محدودیتی وجود ندارد. 

هزینه نقاشی ساختمان در تهران چقدر است؟

ابزار رنگ آمیزی سقف منزل

استفاده از قلمو، غلطک و اسپری برای رنگ و نقاشی ساختمان رایج است. اما برای رنگ آمیزی سقف، غلطک های بلند ارجحیت دارند. برخی از نقاش ها هنوز هم از قلمو برای رنگ کردن سقف استفاده می کنند ولی غلطک ها به مراتب کار را ساده تر کرده اند. با کمی دقت می توان فضای زیادی را در مدت زمان کوتاه تری رنگ آمیزی کرد. به هر حال قلمو یا غلطک بستگی به انتخاب نقاش دارد. اگر می خواهید خودتان در آخر هفته سقف خانه را رنگ آمیزی کنید، بهترین پیشنهاد غلطک است. اما یادتان باشد به هیچوجه از اسپری های رنگ برای نقاشی کردن سقف منزل استفاده نکنید. افشانه های رنگ پاش اصلا انتخاب خوبی نیستند. به تجربه پیشنهاد می کنم از غلطک ها با دسته متوسط استفاده کنید. دسته های خیلی بلندتر، وزن غلطک را زیاد کرده و سختی کار را چند برابر می کنند.

چطور نقاشی سقف خانه را در یک روز تمام کنیم؟

مراحل رنگ آمیزی سقف منزل

نردبان تاشو برای رنگ و نقاشی سقف

یکی دیگر از ابزارهایی که حتما برای رنگ کردن سقف کمک تان می کند، نردبان دو طرف تاشو است. به طور معمول برای رنگ آمیزی فضای داخل از داربست استفاده نمی شود. داربست ها در نقاشی نمای ساختمان وسیله خوبی هستند ولی برای نقاشی دیوار و سقف خانه کاربردی ندارند. نردبان های مخصوص نقاشی ساختمان دارای جایگاهی برای قرار دادن سطل رنگ هستند که کار را ساده تر می کند. حتی اگر با غلطک کل سقف را رنگ کرده باشید، لازم است تا با قلمو گوشه های اتاق و سقف را نیز رنگ کنید. پس همیشه یک نردبان خوب به کارتان می آید.

مزایای نقاشی ساختمان با غلطک چیست؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نقاشی هم ارائه میده؟

بتونه کاری قبل از رنگ آمیزی سقف منزل

در برخی از ساختمان های قدیمی، ترک هایی روی سقف خانه دیده می شود. قبل از رنگ و نقاشی باید همه این درزها و ترک های کوچک و بزرگ را بتونه کنید. استفاده از بتونه پلاستیکی برای پوشاندن عیوب سقف و هم سطح کردن آن، الزامی است. بعد از بتونه کاری و سنباده زدن بتونه ها نوبت به اجرای رنگ روی سقف می رسد. یک ترفند کاربردی اینست که سطح بزرگ را به سطوح یک متر در یک متری تقسیم کنید و رنگ زدن را در فضای کوچکتری شروع کنید. به این ترتیب همه قسمت های سقف به خوبی رنگ می خورد و جایی بدون رنگ باقی نمی ماند. سقف سفید یک دست تا انتها اجرا می شود. بهتر است کل فضای منزل را به صورت یک دست با سفید کار کنید.

استفاده از رنگ های متنوع در سقف، افق دید را محدود کرده و فضا را کوچکتر نشان می دهد.

رنگ و نقاشی ساختمان با تضمین کیفیت

تکنیک های رنگ آمیزی سقف منزل

تعرفه های سرویس نقاشی ساختمان هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
روغنی روی رنگ با مصالح(متر مربع)2500039000
روغنی روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)1800025000
روغنی روی گچ با مصالح(متر مربع)3000039000
روغنی روی گچ بدون مصالح(متر مربع)2700032000
پلاستیک روی رنگ با مصالح(متر مربع)2300028000
پلاستیک روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
پلاستیک روی گچ با مصالح(متر مربع)2500033000
پلاستیک روی گچ بدون مصالح(متر مربع)1700023000
کنیتکس (متر مربع)2500035000
اکریلیک روی رنگ​ با مصالح(متر مربع)2300030000
اکریلیک روی رنگ​ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
اکریلیک روی گچ​ با مصالح(متر مربع)2300033000
اکریلیک روی گچ​ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
مولتی کالر(زیر کاری رنگ پلاستیک)​ با مصالح(متر3000037000
مولتی کالر(زیر کاری رنگ روغن)​ با مصالح(متر مربع)2300033000
بلکا با مصالح(متر مربع)2300030000
ضد زنگ با تمیز کاری(متر مربع)1300019000

خدمات نقاشی ساختمان در تهران

اجرای پروژه های رنگ آمیزی ساختمان با کیفیت عالی را از ما بخواهید. نقاشی ساختمان با رنگ روغنی، رنگ پلاستیک، اجرای مولتی کالر و بلکا با زیرسازی بخشی از خدماتی است که در سرویس نقاشی هوم سرویز ارائه می شود. نقاشی سقف و دیوار به همراه رنگ کاری سطوح چوبی و آهنی پذیرفته می شود. هزینه خدمات رنگ و نقاشی با توجه به نوع رنگ و میزان خرابی دیوار اعلام می شود. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز شامل تضمین کیفیت خدمات هستند. نقاش حرفه ای و با تجربه در سطح تهران بزرگ آماده همکاری در پروژه های نقاشی ساختمان است . با ما تماس بگیرید.

برای ثبت سفارش سرویس نقاشی هوم سرویز از طریق اپلیکیشن این سامانه اقدام کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نقاشی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا