کاربردی

ترفندهای شستن فرش دستباف در منزل

فرش دستباف با الیاف پشمی یا ابریشمی از زیباترین کفپوش های ایرانی است که این روزها قیمتش سر به فلک گذاشته است. برای اینکه فرش گل ابریشمی نفیس اتاق پذیرایی طول عمر بیشتری داشته باشد، باید آن را به طور مرتب تمیز کنید. شستن فرش دستباف حداقل سالی یکبار الزامی است. در روزهای آخر سال بازار شستشوی قالی و قالیچه داغ تر می شود. بسیاری از  افراد برای شستن فرش و قالی های نفیس از  خدمات قالیشویی استفاده می کنند. البته کم نیستند کسانی که فرش ها را در پارکینگ یا حیاط خانه شستشو می دهند. اگر قصد شستشوی فرش دستباف را دارید این مطلب برای شما نوشته شده است.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

شستن فرش دستباف در خانه

شستشوی فرش هایی که از پشم خالص یا ابریشم طبیعی بافته شده اند، دقت بیشتری نیاز دارد. به تجربه ثابت شده که سپردن فرش های نفیس به قالیشویی، نتیجه بهتری دارد. اما فرش های پنبه ای یا ترکیب نخ پشم و پنبه را می توانید با رعایت برخی ملاحظات در خانه شستشو دهید. اولین نکته مهم اینست که بدانید رنگ قالی ثابت است یا خیر! معمولا فرش های دستبافت که دارای الیاف با رنگ طبیعی هستند، در اثر شستشو با آب داغ به سرعت، تغییر رنگ می دهند. بنابراین یادتان باشد فرش دستباف و آب گرم اصلا با هم سازگار نیستند. معمولا در پشت فرش های نفیس جنس تار و پود و نکات مهم به صورت برچسب نوشته شده است. اما قبل از اینکه عملیات شستشوی فرش را شروع کنید هنوز کارهای زیادی باید انجام دهید.

قیمت قالیشویی سال ۹۹(به روز شده)

قیمت شستن فرش دستبافشستن فرش دستباف در خانه
  • جارو کردن فرش دستباف

به مدت ۱۰ تا ۳۰ ثانیه کف دست را روی قالی بکشید. آیا پرواز گرد وغبارهای داخل بافت قالی را می بینید؟ بافت به هم فشرده فرش دستباف معدن گرد و خاک است. شاید به طور مرتب اتاق را گردگیری می کنید اما برای گردگیری فرش ها، تنها جاروبرقی با قدرت مکش بالا به کار می آید. حتما روزانه یا هفتگی روی فرش ها را با جاروبرقی به خوبی تمیز کنید. موقع شستشوی  قالی هم باید ابتدا با حوصله آن را جارو بکشید. یک نکته مهم اینکه هرگز ریشه های فرش را با مکش بالای جاروبرقی، تمیز نکنید. این کار موجب کنده شدن ریشه ها شده و به فرش آسیب می رساند. پس از جارو باید فرش را روی یک سطح عمودی آویزان کرده و با یک چوب یا دسته جاروبرقی به آن ضربه بزنید تا باقی مانده خاک از درون قالی تکانده شود.

بهترین قالیشویی تهران در محله شما

  • محل شستن فرش دستباف

سپس فرش را در روی زمین پهن کرده و یکبار دیگر با جاروبرقی، آن را تمیز کنید. با همین گردگیری ساده کلی از کثیفی های فرش از بین می رود ولی هنوز کار اصلی شروع نشده است. مکان شستشوی قالی دستباف را کامل تمیز کنید. اول محل را جارو کرده و بعد با کمی شوینده و آب، سطح زمین را به خوبی شستشو دهید. بهتر است این محل کمی شیب دار باشد تا آب و شوینده به خوبی تخلیه شود. اندازه محل باید به حدی بزرگ باشد که بتوانید فرش را بدون تاخوردگی روی زمین پهن کنید.حالا می توانید فرش را روی زمین و در جهت خواب قالی بیندازید. خواب قالی به سمت پایین باشد تا موقع شستشوی فرش به خوبی آب اضافی از الیاف خارج شود.

قالیشویی غرب تهران با خدمات ویژه

مراحل شستن فرش دستبافبهترین قالیشویی تهران کجاست؟
  • شوینده مناسب شستن فرش دستباف

استفاده از محلول های سفید کننده، لکه برهای قوی، شوینده های اسیدی برای شستشوی فرش اصلا توصیه نمی شود. فرش دستباف از الیاف طبیعی، درست مثل موی انسان نیاز به مراقبت دارد. شوینده های ملایم و شامپو مخصوص فرش در بازار موجود است از فروشنده هم می توانید در مورد شوینده های مناسب فرش های دستباف کمک بگیرید. به یک فرچه غیر سیمی یا برس پلاستیک هم نیاز دارید. از کشیدن اشیا برنده و نوک تیز روی فرش ها خودداری کنید. برای شستن فرش دستباف از برس نرم استفاده کنید نیازی به کشیدن زیاد نیست. تی های دسته دار پلاستیکی هم برای این کار مناسب هستند.

بهترین قالیشویی شرق تهران

  • روش صحیح شستشوی فرش دستباف

با یک شلنگ آب همه قسمت های فرش را به خوبی خیس کنید. رطوبت باید به طور یکنواخت در همه قسمت ها وجود داشته باشد. فراموش نکنید آب حتما سرد باشد، آب گرم و داغ به رنگ فرش دستباف و حتی الیاف قالی آسیب می زند. حالا در یک سطل بزرگ ۵ تا ۱۰ لیتری آب بریزید و از مقدار مناسب شامپو فرش یا شوینده ملایم دیگری استفاده کنید. شوینده را به آب فرش افزوده و هم بزنید. از این محلول با برس روی فرش بکشید و آن را تمیز کنید. برس را به طور یکنواخت در جهت های مختلف کشیده و قسمت های مختلف قالی را کامل شستشو دهید. در قسمت ریشه ها دقت بیشتری لازم است نباید ریشه ها زیاد دستکاری شوند. اگر لکه ای کوچک روی فرش می بینید از کمی سرکه سفید برای پاک کردن لکه استفاده کنید. وایتکس و … کاملا ممنوع است.

قیمت قالیشویی و خدمات قالیشویی در تهران چقدر است؟

روش های شستن فرش دستبافشستشوی فرش دستباف در قالیشویی
  • مرحله آخر شستن فرش دستبافت

وقتی همه سطح قالی را شستشو دادید با آب سرد شوینده ها را پاک کنید. آبکشی فرش دشتباف یکی از مهم ترین کارهای شستشو است. باقی ماندن مواد شوینده روی فرش موجب می شود تا الیاف به هم چسبیده و زبر بشوند. پهن کردن فرش روی سطح شیب دار این خوبی را دارد که مرحله آبکشی راحت تر انجام می شود. با آب فراوان همه قسمت ها را آبکشی کنید. یکی دو ساعت فرش را به همین صورت رها کنید تا آب اضافی از بافت فرش خارج شود. حال می توانید فرش را به محل دیگری برای خشک کردن انتقال دهید. فرش دستباف را در زیر نور خورشید قرار ندهید زیرا امکان کم رنگ شدن قالی وجود دارد. فرش را در معرض هوا آویزان کنید تا دو طرف آن کامل خشک شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات قالیشویی هم ارائه میده؟

استفاده از پنکه برای خشک کردن سریع فرش بلا مانع است اما از لامپ های حرارتی یا وسایل گرمایشی یرای این کار استفاده نکنید.

منبع: how to clean rug

قیمت شستشوی فرش و خدمات قالیشویی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
شستشوی فرش ماشینی(متر مربع)11500-
شستشوی فرش دستباف(متر مربع)
15000-
اعلاء شویی فرش ماشینی(متر مربع)16000
اعلاء شویی فرش دستباف(متر مربع)2500033500
شستشو فرش گل ابریشم دستبافت متری
60000
شستشوی موکت جدا از زمین
7000
خشکشویی فرش ماشینی در محل(متر مربع)16000-
خشکشویی فرش دستباف در محل(متر مربع)22000-
خشکشویی موکت در محل(متراژ کمتر از 50 متر)400000-
قیمت خشکشویی موکت در محل(متراژ بیشتر از 50 متر)- متر مربع8000
خشکشویی موکت در محل پله هر عدد
20000
اعلاء شویی موکت جدا از زمین(متر مربع)
توافقی
قیمت شستشوی قالیچه و کناره
توافقی
قیمت رفوگری و ترمیم(متر مربع)
توافقی
قیمت لکه برداری(متر مربع)
توافقی
خشکشویی چمن مصنوعی زیر ۵۰ متر متری
8000
خشکشویی تاتامی هر قطعه زیر ۵۰ عدد هر عدد
6000
سرویس حمل فرش25000

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس قالیشویی از اپلیکیش هوم سرویز استفاده کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی قالیشویی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا