رفو کردن فرش

رفو کردن فرش

از 1049 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت رفو کردن فرش در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت رفو کردن فرش

توافقی

متوسط قیمت368,000 تومانکمینه قیمت368,000 تومانبیشینه قیمت368,000 تومان

آنچه درباره رفو کردن فرش خواهید خواند

  • رفوی فرش ماشینی و دستبافت را به متخصصین بسپارید
  • رفوگری فرش چیست و چه زمانی به رفو کردن فرش نیاز است؟
  • مرمت و رفوی فرش ماشینی
  • چه خدماتی در رفوگری فرش انجام می شود؟
  • رفوگری فرش در منزل
  • مراحل رفو کردن فرش در خانه
  • هزینه رفوگری فرش به چه عواملی بستگی دارد؟
  • خدمات رفوگری فرش ماشینی و دستبافت در هوم سرویز

رفوی فرش ماشینی و دستبافت را به متخصصین بسپارید

رفو کردن فرش یک تکنیک تخصصی است که آمیزه ای از مهارت و هنر استادکار است. برای اینکه محل رفو دیده نشود، لازم است تا با ظرفات هر چه تمام تر محل آسیب، ترمیم شود. این کاری نیست که بدون تجربه و مهارت بتوان انجام داد. افرادی که در این حرفه شاغل هستند همگی از متخصصین صنعت فرش بافی به حساب می آیند. با رفوی فرش می توان آثار همه آسیب های قبلی را از بین برد و طول عمر فرش را افزایش داد. به طور کل به فرآیند ترمیم و تعمیر فرش ماشینی و ترمیم فرش دستی رفوگری فرش گفته می شود. عملیات رفوگری فرش دستی و یا تعمیر فرش دستی کاملا تخصصی است از این رو برای ترمیم فرش پوسیده و رفوگری فرش سوخته، رفع پارگی فرش ماشینی یا تعمیر شیرازه فرش باید نهایت ظرافت و دقت مخصوصا در رفوی فرش دستبافت به کار گرفته شود. اگر به دنبال آموزش رفوگری فرش دستبافت و آموزش رفوگری فرش سوخته هستید باید بگوییم که خدمات رفوگری فرش دستبافت از هنرهای زیبایی است که دست کمی از بافندگی ندارد و باید زیر نطر متخصصین آموزش های لازن را ببینید.

با توجه به ارزش مادی و معنوی فرش های ایرانی به ویژه رفوی فرش دستبافت، هزینه رفو فرش دستبافت ناچیز محسوب می شود. اما در کل می توان اینگونه بیان کرد که قیمت رفوی فرش ماشینی از قیمت رفو فرش دستبافت کمتر خواهد شد در ادامه به انواع رفوگری فرش یا تعمیر فرش و عوامل موثر بر هزینه رفوکردن فرش دستبافت و ماشینی می پردازیم.

رفوگری فرش چیست و چه زمانی به رفو کردن فرش نیاز است؟

ترمیم و مرمت فرش برای رفع کجی، پارگی، پوسیدگی و سوختگی فرش را رفوگری فرش می گویند. معمولا برای تعمیر فرش از ریشه بافی، تعمیر شیرازه فرش استفاده می شود و اگر حجم ایرادات بسیار بالا باشد باید از روش های مرمت فرش دستی و ماشینی به صورت تخصصی بهره برده شود. مواردی مانند رفو فرش پوسیده و رفوی فرش سوخته تنها با کمک از هنرهای رفوگری فرش به صورت تخصصی انجام می شود.

رفوکردن فرش هنری است که بعد از قالیبافی ایجاد شده است. می توان اینگونه بیان کرد که این دو مورد مکمل هم هستند و تنها افرادی را می توان رفوگر نامید که تسلط بر هنر بافندگی فرش نیز داشته باشند. قیمت رفو فرش در مقابل ارزش فرش بسیار ناچیز است پس اگر نیاز به رفو فرش ابریشمی و گرانبها دارید برای انتخاب رفوگر خود باید نهایت دقت را به کار بگیرد. هزینه رفو فرش سوخته قدیمی دستباف با هزینه رفو فرش ماشینی کاملا متفاوت است.

مرمت و رفوی فرش ماشینی

مرمت فرش ماشینی نیز جزو رفوگری فرش ماشینی محسوب می شود. در این فرآیند نواقص فرش ماشینی مانند پارگی، ساییدگی فرش و پوسیدگی لبه های فرش قابل ترمیم است. گاها شیرازه فرش از بین می رود و برای برگرداندن زیبایی به فرش ها باید شیرازه فرش و ریشه ها ترمیم و مرمت شوند که همه این خدمات در خدمات رفوگری فرش ماشینی توسط متخصصین در این زمینه انجام می شود.

چه خدماتی در رفوگری فرش انجام می شود؟

لکه برداری و رنگ برداری

در صورتی که رنگ های قالی های دستی و ماشینی به علت شستشو و یا سایر عوامل محیطی با هم تداخل پیدا کنند. یکی از خدمات رفوگری فرش ماشینی و دستی شامل جداسازی رنگها است و این ایرادات در خدمات رفوی فرش کاملا قابل رفع هستند.

رفوگری فرش سوخته

رفو کردن فرش سوخته یکی از مواردی است که در رفوگری فرش دستی و ماشینی انجام می شود. این خدمات به گونه ای انجام می شود که آثار سوختگی فرش به کلی ناپدید می شوند.

ترمیم ریشه فرش

رفوی ریشه فرش علاوه بر زیبایی موجب طول عمر بیشتر فرش نیز می شود. ترمیم و تعمیر ریشه فرش ماشینی باید به صورت تخصصی توسط افراد مجرب در این زمینه انجام شود.

رفوی پوسیدگی فرش

یکی از ایرادات شایع در فرش ها پوسیدگی آنها است. رفوی فرش پوسیده باید با دقت انجام شود تا محل پوسیدگی به خوبی پوشش داده شود و آثاری از پوسیدگی باقی نماند.

رفوی فرش ابریشم

فرش های دستبافت با انواع کلاف های مختلف مانند پشمی، پنبه و با استفاده از ابریشم بافته می شوند. فرشهای ابریشمی جزو گرانبها ترین فرش های دستبافت هستند. فرش های ابریشمی به صورت چله ابریشم، فرش تمام ابریشم، چله و گل ابریشم تقسیم بندی می شوند. فرش های ابریشمی دارای ارزش مادی و معنوی بالایی هستند و به علت ساختار فیزیکی خاص خود در مقابل عوامل خارجی بسیار آسیب پذیر هستند. از این رو ممکن است به علل مختلف دچار ایراداتی شوند. به همین جهت رفوی فرش ابریشمی نیز از جمله موارد پر درخواست و البته حساس است. رفو گری فرش ابریشمی باید توسط رفوگر متخصص در این زمینه انجام شود. همچنین قیمت رفوی فرش ابریشمی نیز نسبت به سایر موارد بیشتر است.

رفوگری فرش در منزل

ترمیم فرش با ابزارآلاتی مانند چاقوی بافت، درفش، موم، انبردست، نخ و سوزن، کلاف های نخ هم جنس با فرش و همچنین انگشتانه انجام می شود. جهت رفوگری فرش در منزل ابتدا باید فرش به خوبی شسته شود و پس گره های آسیب دیده به وسیله سوزن و درفش باید جدا شود. البته به خاطر داشته باشید که اگر حجم آسیب دیدگی بالا باشد باید فرش در داخل قاب چوبی قرار داده شود و دوباره چله کشی و تارکشی انجام شود. برای عواملی مانند رفع پیچ خوردگی و چروک می توان با نوارهایی از پشت فرش را محکم بست تا فرش به حالت استاندارد خود برگردد. البته خدمات رفوی فرش بسیار تخصصی هستند و تنها افرادی می توانند دست به این اقدامات بزنند که آموزش رفوگری فرش را دیده باشند و دارای تجربه کافی در این زمینه باشند.

مراحل رفو کردن فرش در خانه

مراحل رفوی فرش در منزل و کارگاه تقریبا تشابهاتی دارد. برای شروع فرش باید کامل تمیز شود. با استفاده از جاروبرقی دو طرف فرش به طور عمق غبارگیری می شود. برای اینکه دید کافی وجود داشته باشد فضایی روشن و پر نور را در نظر بگیرید.

برای اینکه استاد رفوگر تسلط بیشتری داشته باشد، در یک مکان راحت نشسته و به دیوار تکیه می دهد. در مورد قالی های کوچک می توان فرش را روی پا قرار داد ولی برای فرش های بزرگ تر نشستن روی چهارپایه کوتاه، کار را راحت تر می کند.

نحوه رفو کردن لبه‌های ساییده فرش

ساییدگی لبه های فرش پدیده ای رایج است. به خصوص ریشه های فرش بیش از سایر قسمت ها دچار ساییدگی و آسیب می شود. معمولا بعد از مدتی ریشه های فرش در اثر ساییدگی، کنده شده و از بین می رود.

رفع حاشیه‌های پوسیده فرش

قبل از رفوی فرش حتما ابتدا ریشه ها و لبه های پوسیده و ساییده شده، جدا می شود. همه قسمت های آسیب دیده و پوسیده باید جدا شود. در غیر این صورت نتیجه رفو، سست و ضعیف خواهد بود

ترمیم کردن فرش در محل پارگی

پارگی فرش با استفاده از سوزن رفوگری قابل ترمیم است. از رنگ متناسب با فرش برای رفوی قسمت پاره شده استفاده می شود و با سوزن دو قسمت به هم دوخته می شود. در صورتی که محل پارگی دارای پوسیدگی هم باشد امکان ترمیم پوسیدگی انجام می شود و بعد لبه ها به یکدیگر دوخته خواهد شد.

رفو کردن فرش سوخته

سوختگی وسیع فرش در اثر سوانح آتش سوزی گاهی غیر قابل جبرات است. الیاف فرش سریع آتش می گیرد و می سوزد. الباف مصنوعی نظیر پلی استر و پلی آمیدها شعله ور نمی شوند بلکه حالت اب شدن الیاف در همان قسمت، صورت می گیرد.

هزینه رفوگری فرش به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه رفو کردن فرش به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع آسیب دیدگی فرش و مقدار قسمت آسیب دیده از عوامل تعیین کننده هزینه رفوگری فرش دستبافت هستند. به طور مثال هزینه رفو کردن فرش سوخته با هزینه ترمیم ریشه فرش قطعا تفاوت دارد. مورد بعدی ماشینی یا دستبافت بودن فرش است که قطعا قیمت رفوگری فرش ماشینی کمتر از هزینه رفوگری فرش دستباف است. زیرا رفو فرش ماشینی اغلب با دستگاه انجام می شود. اما رفوی فرش دستی حتما باید دستی و توسط رفوگران حرفه ای و هنرمند انجام شود و این اختلاف قیمت رفوگری فرش ماشینی و دستی به علت نفیس بودن فرش دستی و نیاز به تبحر بالا می باشد. همچنین جنس فرش نیز مورد بعدی است. هزینه رفوگری فرش ابریشمی نسبت به سایر موارد بالاتر است.

همچنین هرچه عمق آسیب دیدگی فرش بیشتر باشد طبعا زمان بیشتری برای ترمیم فرش نیاز است و دستمزد رفوگر فرش و اجرت رفو کردن فرش نیز بیشتر می شود.

خدمات رفوگری فرش ماشینی و دستبافت در هوم سرویز

در صورت نیاز به دریافت خدمات رفوگری فرش ماشینی و قالی دستبافت کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. خدمات رفوگری فرش دستبافت و قالی توسط متخصصین در این زمینه انجام می شود. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید همکاران جهت مشاوره و اعلام هزینه رفو فرش ماشینی و هزینه رفو فرش سوخته قدیمی دستباف با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس رفو کردن فرش و همچنین ارایه خدمات رفوگری فرش در منزل و رفو فرش دستبافت و ماشینی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات قالیشویی و خشکشویی ارائه می دهد که شامل شست و شوی فرش دستباف, شستشوی موکت در منزل, مبل شویی در منزل, شستشوی خوشخواب و شستشوی تشک طبی, اتوشویی و خشکشویی کت و شلوار و پیراهن مردانه, رنگ کردن لباس در خشکشویی, خشکشویی پرده می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های نظافت و پذیرایی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس رفو کردن فرش

رفوگری فرش در منزل و رفو فرش دستبافت و ماشینی

رفو کردن فرش و تعمیر شیرازه فرش دستبافت و ماشینی

رفو فرش سوخته و رفو فرش پاره شده

ترمیم رنگ فرش دستبافت و ماشینی

ترمیم و تعمیر چله فرش دستبافت و ماشینی

ترمیم ریشه فرش های دستبافت و ماشینی

نظرات کاربران

profile picture
امیر وزیریان

اکی بود و فرشمون به خوبی رفو شد

profile picture
فاطمه جوانمرد  

عاللی واقعا عالی. واقعا کیفیت کار بسیار بالا و عالی بود

profile picture
بهزاد صفاريان

کار رفوگری فرششون حرف نداشت

شرایط تعمیر و رفو کردن فرش سوخته و رفوی فرش پاره

بازه زمانی دریافت فرش بین ساعت های 8 الی 12 ظهر و 12 الی 17 و 18 به بعد می باشد.

فرش ها به صورت بسته بندی شده تحویل داده می شود.

سرویس های اعلاشویی، رفوگری و ترمیم، لکه برداری، شستشوی قالیچه، کناره و فرش ابریشم، قیمت دقیق پس از اعزام کارشناس در محل مشخص می شود.

هزینه بازدید و کارشناسی رایگان می باشد. هزینه سرویس حمل فرش ما به ازای یک سرویس 25 هزارتومان می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

mattress-cleaning
شستشوی تشک
قیمت از 1,000,000 الی 1,250,000 تومان
laundry
خشکشویی و اتوی لباس
قیمت از 1,300,000 الی 1,300,000 تومان
dyeing-clothe
رنگرزی لباس
قیمت از 390,000 الی 390,000 تومان
quilt-and-mattress-embroidered
لحاف و تشک دوزی
قیمت از 1,060,000 الی 3,000,000 تومان