شستشوی موکت

شستشوی موکت

از 1395 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت شستشوی موکت در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت موکت شویی و خشکشویی موکت در محل (متراژ کمتر از 50 متر هر متر مربع)

1,000,000 تومان

قیمت موکت شویی و خشکشویی موکت در محل (متراژ بیشتر از 50 متر هر متر مربع)

20,000 تومان

قیمت موکت شویی و خشکشویی موکت در محل هر عدد پله و پاگرد

60,000 الی 80,000 تومان

قیمت موکت شویی و اعلاء شویی موکت جدا از زمین(متر مربع)

30,000 تومان

متوسط قیمت1,800,000 تومانکمینه قیمت1,250,000 تومانبیشینه قیمت4,200,000 تومان

آنچه درباره شستشوی موکت خواهید خواند

 • موکت شویی با دستگاه در محل چگونه انجام می شود؟
 • شستشوی موکت در محل بهتر است یا فرستادن موکت به قالیشویی
 • مزایای خدمات موکت شویی در منزل چیست؟
 • انواع روش‌های شستشوی موکت در خانه
 • شستشوی موکت در منزل با دستگاه چگونه انجام می شود؟
 • تجهیزات مورد استفاده در شستشوی موکت در منزل چه مواردی هستند؟
 • مراحل موکت شویی در محل چیست؟
 • شستشوی موکت در منزل برای انواع موکت پرز بلند و با تراکم بالا
 • موکت شویی در محل شامل چه خدماتی می باشد؟
 • قیمت شستشوی موکت در محل به چه عواملی بستگی دارد؟
 • شستشویی موکت در منزل با تجهیزات مدرن زا به متخصصین هوم سرویز بسپارید

موکت شویی با دستگاه در محل چگونه انجام می شود؟

موکت یکی از قدیمی ترین کفپوش های پرطرفدار جهت استفاده در منازل، مساجد، ادارات و غیره است. استفاده ی زیاد از موکت در محل های عمومی و منازل سبب شده است که خدمات شستشوی موکت در محل نیز برای آسایش افراد به وجود بیایند. به علت متراژ بالای موکت ها، طبعا جابجایی و انتقال آنها به قالیشویی بهترین انتخاب نیست. همچنین در مواقعی برای استفاده بهتر، اقدام به چسباندن موکت به سطح مورد نظر می کنند. از این رو تنها راه شستن موکت چسبیده استفاده از خدمات شستشوی موکت در محل با دستگاه است. رعایت اصول در موکت شویی در منزل، تاثیر مستقیمی بر عمر مفید موکت می گذارد و موجب می شود که آنها همیشه زیبا و نو به نظر برسند. طبعا لکه گیری موکت و شستن موکت در خانه باید با توجه به جنس و رنگ موکت انجام شود تا ایراداتی در تاروپود آن به وجود نیاید.

نتیجه ی شستشوی موکت با دستگاه در محل به مراحل موکت شویی، مواد شوینده و به مهارت اجرا کنندگان موکت شویی در محل بستگی دارد. مواد شوینده و همچنین دستگاه موکت شویی مورد استفاده باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. در ادامه به معرفی بهترین تجهیزات مورد استفاده در موکت شویی در محل و عوامل موثر بر هزینه شستشوی موکت در محل می پردازیم.

شستشوی موکت در محل بهتر است یا فرستادن موکت به قالیشویی

یکی از بزرگترین چالش هایی که افراد به هنگام استفاده از خدمات شستشوی موکت در محل با آن مواجه می شوند پیدا کردن بهترین قالیشویی متخصص در این زمینه است که خدمات موکت شویی در منزل را با تجهیزات مدرن انجام دهند. مطمئنا خدمات این چنینی مانند موکت شویی با دستگاه در محل توسط قالی شویی های قدیمی و سنتی ارائه نمی شود. بلکه باید به دنبال گروهی متخصص باشید که از تجهیزات مکانیزه استفاده کنند. استفاده از تجهیزات مکانیزه در کنار مواد شوینده مناسب موجب می شود که موکت شویی در منزل به بهترین نحو ممکن به نتیجه برسد.

مزایای خدمات موکت شویی در منزل چیست؟

 • شستن موکت در زمان کمتر
 • عدم چروک شدن یا به اصطلاح شکسته شدن موکت
 • شستشوی کامل و از بین بردن تمام آلودگی ها
 • عدم نیاز به جابجایی و یا کندن موکت
 • قیمت شستشوی موکت در محل نسبت به سایر روش ها مناسب تر است.

انواع روش‌های شستشوی موکت در خانه

برای موکت شویی در منزل در اصل دو روش کلی وجود دارد که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

· خشکشویی موکت در منزل

خشکشویی موکت در محل روش مدرن و نوینی برای شستشوی موکت در محل است. در خشکشویی موکت در منزل با استفاده از تجهیزات مدرن و دستگاه موکت شویی و با استفاده از مواد شوینده خاص اقدام به نظافت موکت می کنند. تجهیزاتی مانند دستگاه پولیشر، دستگاه مکنده صنعتی و اسپری مکش مسئولیت شستن موکت در منزل را بر عهده دارند. این روش سرعت بالایی دارد به طوری که در حدود یک ساعت حدود 40 تا 50 متر موکت شسته و خشک خواهد شد.

· روش موکت شویی در خانه با روش های سنتی

این روش که معرف حضور همه ی افراد است بسیار ساده است شما به مقداری آب، شامپو فرش و اسفنج و نیروی بدنی بالا نیار دارید تا به جنگ آلودگی ها بروید. التدا باید سطح موکت به خوبی جاروبرقی کشیده شود و تمام خاک و گرد و غبار از روی موکت برداشته شود. در مرحله بعد برای شستشوی موکت در خانه باید مواد شوینده خودتان را بسازید. می توانید از مواد طبیعی مانند نمک و سرکه یا جوش شیرین و سرکه استفاده کنید. این دو محلول قدرت بالایی در مقابل از بین بردن لکه های موکت دارند. البته این موارد برای لکه های کوچک و سطحی کاربرد دارند و نمی توانید انتظار معجزه برای لکه های بزرگ را داشته باشید. زیرا در صورتی که لکه ها عمیق و کهنه باشند، صد در صد به لکه برهای شیمیایی و پر قدرت تر نیاز دارید.

شستشوی موکت در منزل با دستگاه چگونه انجام می شود؟

موکت شویی ماشینی از موارد پر درخواست برای خانه هایی است که از این نوع کفپوش استفاده می کنند. زیرا تارو پود موکت ها محل خوبی برای انباشته شدن آلودگی و رشد قارچ و کپک ها هستند. از این رو موکت شویی در منزل بسیار مورد توجه ساکنین منزل قرار گرفته است. از طرفی بهترین راه شستشو موکت های چسبیده به زمین و شستشوی موکت راه پله، شستشوی موکت در منزل است. البته موکت شویی در منزل باید بر اساس اصول و قاعده درست انجام شود تا مثمرثمر واقع شده و به سایر لوازم خانه آسیب نرسد.

یکی از نکات مهم برای شست و شوی موکت در منزل این موضوع است که آب و مواد شوینده به سایر وسایل موجود در منزل آسیبی نرساند. از طرف دیگر شستشوی موکت در منزل باید به نحوی انجام شود که بعد از شستن موکت در منزل رطوبت باقی نماند، زیرا خیس ماندن موکت موجب می شود که موکت به مرور زمان زرد شده و بو بگیرد. در پروسه شستن موکت در منزل باید تمام لکه ها به خوبی پاک شوند و تمام پرزها و موهای چسبیده به موکت کاملا گرفته شود.

تجهیزات مورد استفاده در شستشوی موکت در منزل چه مواردی هستند؟

در موکت شویی مکانیزه همانطور که از نامگذاری آن مشخص است توسط دستگاه و بصورت اتوماتیک روند کارها طی می شود. به طور موکت شویی در منزل با دستگاه به چهارصورت زیر انجام می شود.

1. موکت شویی با بخار

موکت شویی با بخار در منزل به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. اما در مواردی که شما به هر دلیلی مایل به استفاده از مواد شوینده نیستید روش کاملا مناسبی برایتان است. موکت شویی با بخار البته با مواد شوینده ملایم نیز انجام می شود. به این ترتیب که بخار داغ به داخل پرزهای موکت اسپری می شود و هز نوع آلودگی را از روی موکت بر می دارد و در نهایت با استفاده از مکنده قوی آب کثیف به داخل مخزن کشیده می شود.

2. موکت شویی برسی

قطعا موثرترین راه برای از بین بردن لکه بری موکت و آلودگی ها این روش موکت شویی است. به این ترتیب که مواد شوینده بر روی موکت اسپری شده و با استفاده از برس های قوی تمام موکت ها شسته شده و سپس تمام کثیفی ها با استفاده از دستگاه مکش کشیده شده وشستشوی موکت در منزل به اتمام می رسد.

3. موکت شویی با اسپری مکش

برای شستشوی موکت در مکان های پر رفت و آمد اداری و مساجد بخواهیم بهترین روش را معرفی کنیم قطعا این روش است. به صورتی که در زمان شستشوی موکت در منزل همزمان عملیات شستشو و مکش آلودگی انجام می شود و روند کار سریع تر و با دقت بیشتری انجام می گردد.

مراحل موکت شویی در محل چیست؟

در مرحله اول باید کل موکت توسط متخصصین بررسی شود نوع آلودگی و میزان آلودگی شناسایی می شود. سپس مواد شوینده متناسب با نوع آلودگی با دستگاه مخصوص به موکت زده می شود تا لکه بری موکت به درستی انجام شود.

سپس اگر میزان گرد و غبار روی موکت زیاد باشد ابتدا توسط جاروبرقی های مخصوص کل موکت غبارزدایی می شود.

سپس بر اساس نوع موکت مواد شوینده کلی روی موکت زده می شود و عملیات شستشوی موکت شروع می شود.

در نهایت 90 درصد آلودگی ها و رطوبت موکت با دستگاه مکنده کشیده شده وچند ساعت نیاز است تا موکت کاملا خشک شود.

شستشوی موکت در منزل برای انواع موکت پرز بلند و با تراکم بالا

همانطور که می دانید موکت های پرز بلند در کنارزیبایی بالا متاسفانه محل خوبی برای جذب آلودگی هم هستند. ازاین رو طی مرور زمان این ها حتما نیاز به موکت شویی در منزل دارند. روش تمیز کردن موکت پرز بلند نیز بر اساس نوع آلودگی توسط دستگاه در محل انجام می شود.

موکت شویی در محل شامل چه خدماتی می باشد؟

 • خشک شویی موکت
 • شستن موکت نصب و چسبیده
 • شستشوی موکت ادارات، شرکت‌ها و سازمان‌ها
 • شستشوی انواع موکت تایلی، موکت کبریتی، موکت طرح دار و غیره
 • شستشوی موکت‌ مساجد، حسینیه‌ها و مصلی‌ها
 • شستشوی موکت‌ها سالن آمفی تئاتر و شستشوی موکت سینما و غیره

قیمت شستشوی موکت در محل به چه عواملی بستگی دارد؟

شستشوی موکت متری چند؟ اولین موردی است که کاربران به دنبال آن هستند. نرخ و قیمت شستشوی موکت در محل با توجه به جنس و متراژ موکت متفاوت است. زیرا مواد شوینده مورد نیاز برای شستشوی انواع موکت متفاوت است. مقدار مواد شوینده مورد نیاز برای هر متر مربع موکت‌های نمدی، کبریتی، پرز بلند و موکت پرز کوتاه، طرح فرش، چمن مصنوعی، طرح دار و... نیز در قیمت شستشوی موکت در منزل تاثیرگذار هستند. رنگ موکت عامل دیگری است که بر نرخ شستشوی موکت در محل تاثیر دارد. همچنین در صورتی که لکه های خاصی بر روی موکت باشد که نیاز به مواد شوینده ی خاصی باشد قیمت شستشوی موکت در منزل تغییر خواهد کرد. البته محدوده قیمت موکت شویی در خانه مشخص است اما همانطور که توضیح دادیم عوامل خاصی می توانند این محدوده قیمت را تغییر دهند. که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله روش تمیز کردن انواع لکه از روی موکت و فرش را مطالعه کنید.

· تاثیر متراژ بر قیمت موکت شویی در منزل

طبعا هر چه متراژ بالاتر رود مدت زمان بیشتری برای شستن موکت در منزل نیاز است و قیمت شستشوی موکت بالاتر می رود.

· نوع آلودگی و لکه بر قیمت شستشوی موکت در منزل

شرایط موکت و نوع لکه ها و میزان آلودگی مورد دیگری است که بر قیمت شستشوی موکت در محل تاثیر دارد. زیرا در صورت آلودگی بیشتر به مواد شوینده بیشتری نیاز است و زحمت بیشتری میطلبد از این رو هزینه ها تغییر می کنند.

· تاثیر نوع موکت بر هزینه شستشوی موکت در منزل

نحوه شستشوی موکت پرز بلند با کوتاه تفاوت دارد از این رو نوع موکت بر قیمت موکت شویی تاثیر داردو اغلب موکت های پرز بلند چون به دقت و حوسله بیشتری نیاز دارند قیمت شستن موکت در خانه را بالا می برند.

· نوع تجهیزات و روش شستشو

تجهیزات مدرن تر قطعا قیمت موکت شویی در منزل را تغییر می دهند. هر چه دستگاه پیشرفته تر باشد و قدرت شستشو و مکش بالاتری داشته باشد پروسه سریع تر و با دقت بیشتری انجام می شود از این رو قیمت شستشوی موکت متری بالاتر می رود.

شستشویی موکت در منزل با تجهیزات مدرن زا به متخصصین هوم سرویز بسپارید

خدمات شستشوی موکت در محل توسط برترین و مجهزترین متخصصین شستشو و خشک شویی موکت هوم سرویز انجام می شود. اگر سوالاتی در ارتباط با دستگاه های مورد استفاده و قیمت موکت شویی در محل دارید تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما جهت ارائه مشاوره رایگان و همچنین اعلام محدوده قیمت با شما تماس خواهند گرفت. در صورت تمایل در محل حصور خواهند داشت و کلیه خدمات شستشوی موکت در محل را ارائه می کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس شستشوی موکت و همچنین ارایه خدمات شستشوی موکت در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات قالیشویی و خشکشویی ارائه می دهد که شامل رفوگری فرش در منزل و رفو فرش دستبافت و ماشینی, شست و شوی فرش دستباف, مبل شویی در منزل, شستشوی خوشخواب و شستشوی تشک طبی, اتوشویی و خشکشویی کت و شلوار و پیراهن مردانه, رنگ کردن لباس در خشکشویی, خشکشویی پرده می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های نظافت و پذیرایی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس شستشوی موکت

شستشوی موکت در منزل

موکت شویی در محل و خشکشویی موکت ادارات، شرکت‌ها و سازمان‌ها

شستشوی موکت تایل

شستشوی موکت پرزبلند و شستشوی موکت کبریتی

شستشوی موکت‌ مساجد، سینما، تئاتر، سالن های کنفرانس، مدارس و ...

شستن موکت چسبیده به زمین و...

نظرات کاربران

profile picture
شهرام فرشباف

چقدر عالی بود هم تیم پشتیبانی هم بچه هایی که اومدن خونه عالی بودن بی وقفه 8 ساعت زحمت کشیدن و دمشون گرم

شرایط شستشوی موکت در منزل و شستشوی موکت اداره و سازمان ها

زمان تقریبی شستشو موکت در محل یک تا دو ساعت می باشد. ​

در صورت عدم رضایت شما از سرویس ارایه شده، سرویس به صورت رایگان مجدد انجام خواهد شد.​​

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

curtains-washing
پرده شویی
قیمت از 1,500,000 الی 2,600,000 تومان
dry-cleaning-couch
خشک شویی مبل
قیمت از 1,000,000 الی 1,400,000 تومان
facade-washing
نماشویی
قیمت از 2,500,000 الی 3,000,000 تومان
cleaning-residential-office-tower
نظافت برج های مسکونی و اداری
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان