هوم سرویز

عیب یابی و تعمیر دوربین تحت شبکه

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دوربین مدار بسته از سیستم های امنیتی -نظارتی رایج و بسیار کارامد است. دوربین های امروزی با سیستم دیجیتال کار می کنند. امکانات و کارایی دوربین های دیجیتال به مراتب بیشتر از دوربین های آنالوگ قدیمی است. دوربین تحت شبکه با سیستم دیجیتال را می توان در منازل مسکونی و دیگر اماکن نیز نصب کرد. امروزه اغلب مراکز فرهنگی، پزشکی، ساختمان های اداری، تجاری، انبارها، فروشگاه های محلی و ….  مجهز به سیستم های امنیتی و دوربین تحت شبکه هستند. با نصب دوربین مدار بسته آمار سرقت تا حد زیادی کمتر خواهد شد. اما این لوازم نیز پس از مدتی دچار مشکل می شوند و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اتصالات دوربین تحت شبکه

تنظیم سیستم های تحت شبکه و کاربری این دوربین ها بسیار ساده است. در اغلب موارد مشکلات پیش آمده ناشی از ایراد در مدار تغذیه و اتصالات دوربین است. تقریبا همه دوربین های مدار بسته مجهز به چراغ LED برای نشان دادن وضعیت اتصال هستند. هاموش بودن این چراغ نشان دهنده نرسیدن برق به دوربین است. اگر برق ساختمان وصل است برای بررسی اتصالات با تکنیسین تعمیرکار تماس بگیرید. گاهی پیدا کردن علت قطعی مدار خیلی پیچیده و وقت گیر است. 

PING دوربین مدار بسته

برای پیدا کردن ایراد و تست دوربین تحت شبکه از طریق IP می توان اقدام کرد. با یک لپ تاپ یا گوشی اندرویدی به سادگی می توان آدرس IP و اتصال به شبکه را تست کرد. البته حتما باید دو دستگاه دوربین و کامپیوتر روی یک شبکه قرار داشته باشند. این تنظیمات از قبل انجام می شود و تنظیم دوباره آن توسط تعمیرکار انجام می شود. همه شرکت های دوربین مدار بسته از سیستم نرم افزاری اختصاصی برای اتصال دوربین به شبکه از طریق IP استفاده می کنند. اصطلاحا به این عملیات PING می گویند که چندان دشوار نیست.

عیب یابی و تعمیر دوربین مدار بسته

بررسی نام کاربری و رمز عبور

با پینگ کردن دوربین تحت شبکه پیان اتصال را ارسال می کند ولی قادر به اتصال نیست. در این مواقع معمولا اشکال از اشتباه در نام کاربری یا رمز ورود است. در دفترچه راهنمای دوربین مدار بسته طریقه تنظیم یوزر و رمز آموزش داده شده است. اگر از قبل به صورت دستی این موارد را تنظیم نکرده اید از رمز پیش فرض سیستم که در دفترچه راهنما موجود است، استفاده کنید.

خیلی پیش آمده که کاربران خانگی یا شرکتی رمز عبور را فراموش کرده اند. در این صورت دستگاه باید reset factory شود. این عمل هزینه بر است و تنها در مواقع ضروری انجام می شود. با ریست فکتوری همه تنظیمات دوربین تحت شبکه به وضعیت ابتدایی بر می گردد. در این صورت حافظه، رمز و دیگر تنظیمات نیز حذف خواهد شد.

بررسی عدم تداخل IP

هر دوربین تحت شبکه یک آدرس IP کاملا مشخص و یکتا دارد. چنانچه چند دوربین دارای یک آدرس واحد باشند حتما در اتصال به شبکه با تداخل روبرو خواهید شد. این مشکل نیاز به بررسی کارشناسی دارد. برای دسترسی دوربین به شبکه باید مشکل تداخل IP بر طرف شود در غیر این صورت امکان اتصال وجود نخواهد داشت.

اگر در این زمینه تجربه ای ندارید از خدمات نصب و تعمیر دوربین هوم سرویز کمک بگیرید. همه کارهای عیب یابی و تعمیر دوربین مدار بسته تحت شبکه در محل انجام می شود و نیازی به خارج کردن دستگاه ار ساختمان نیست.

خانه هوشمند و وسایل هوشمند سازی ساختمان

عیب یابی دوربین تحت شبکه

ارتقا و به روزرسانی سیستم عامل

دوربین تحت شبکه توسط نرم افزار و سیستم عامل اطلاعات را ارسال می کند. چنانچه سیستم عامل به روز نباشد اختلالاتی در شبکه به وجود می آید. از طریق صفحه وب دوربین بررسی کنید که آخرین نسخه نصب شده باشد. اگر برق اصلی وصل است و از نظر IP و اطلاهات ورودی مشکلی ندارید، احتمال زیاد مشکل با ارتقا سیستم عامل برطرف می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر دوربین هم ارائه میده؟

راه اندازی مجدد سیستم

وقتی مشکل در برقراری اتصال بین دوربین و شبکه وجود دارد باید علت را پیدا کرد. در اغلب موارد کافیست دستگاه را Reboot کنید. برای این کار سیستم را خاموش کرده و ۱۰ تا ۲۰ صبر کنید سپس دوباره تنظیمات ورود را انجام دهید. با همین ترفند ساده مشکل برقراری اتصال برطرف می شود. بهتر است پس از خاموش کردن حتی اتصال برق دوربین را هم قطع کنید. قطع کردن منبع تغذیه ساده ترین راهکار برای برگرداندن وضعیت قبلی است یکبار امتحان کنید در صورتی که مشکل همچنان باقی بود با تعمیرکار تماس بگیرید. اما قبل از آن کابیل کشی را نیز چک کنید.

بررسی کابل کشی دوربین تحت شبکه

هر گونه گره، پیچ خوردگی، کشیدگی، پارگی، قطعی و … در کابل دوربین منجر به اشکال در اتصالات می شود. یکی از رایج ترین  مشکلاتی که تکنیسین های مدار بسته در سفارش ها می بینند ایراد و اشکال در کابل کشی دوربین است. در بسیاری از موارد کاربران اصلا به این تکته دقت نمی کنند. در حالی که این اشکال خیلی ساده با بررسی چراغ چشمک زن دوربین هم قابل تشخیص است. اگر مدت هاست دوربین تحت شبکه را وصل کرده اید و به تازگی دچار مشکل شده اید احتمال ایراد در کابل را هم در نظر بگیرید.

این مطلب با راهنمایی cctv-problems-fix اختصاصی هوم سرویز ترجمه شده است. برای مطالعه بیشتر به منبع اصلی مراجعه کنید.

نصب دوربین مداربسته در منزل چه فایده ای دارد؟

قیمت تعمیر دوربین مداربسته شبکه

تعرفه نصب مدار بسته و دوربین تحت شبکه هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از (تومان)
قیمت تا (تومان)
نصب انواع دوربین مدار بسته تا ارتفاع 3 متر
6000085000
نصب دوربین مدار بسته اسپید دام آنالوگ تا ارتفاع 3 متر
85000180000
نصب کاور و پایه به انضمام دوربین تا ارتفاع 3 متر
6000075000
نصب دوربین اسپید دام تحت شبکه تا ارتفاع 3 متر
150000
200000
نصب و راه اندازی دستگاه DVR تا 8 کانال
70000100000
نصب و راه اندازی دستگاه DVR تا 16 کانال
70000100000
نصب و راه اندازی دستگاه NVR تا 8 کانال
100000120000
نصب و راه اندازی دستگاه NVR تا 16 کانال
100000120000
اجرای هر فقره Client انتقال تصویر بر روی کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت برای یک نفر
8000095000
اجرای هر فقره Client انتقال تصویر بر روی کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت برای هر نفر اضافه
50000
نصب رک تا 7 یونیت تا ارتفاع 3 متر
5000070000
نصب انواع دستگاه محافظ و پشتیبان(UPS، CPS و ...)
120000160000
نصب تجهیزات جانبی( نظیر میکروفن، دستگاه اعلام ضد سرقت، تلفن کننده و ...)
45000
70000
کابل کشی دوربین آنالوگ (متر طول)
20003500
کابل کشی دوربین دیجیتال(متر طول)
22003700
داکت کشی(متر طول)
40005000
نصب براکت جهت LCD
5500065000

خدمات نصب و تعمیر دوربین تحت شبکه در تهران

اگر با همه این راهکارها نتوانستید مشکل دوربین مدار بسته را برطرف کنید حتما نیاز به مشاوره تخصصی دارید. برای بررسی دقیق تر و تست نرم افزاری و سخت افزاری با سرویس نصب و تعمیر دوربین هوم سرویز تماس بگیرید. نصب و راه اندازی دستگاه DVR تا ۱۶ کانال، نصب و راه اندازی دستگاه NVR تا ۱۶ کانال به همراه نصب دوربین در ارتفاع از خدماتی است که توسط تیم تخصصی هوم سرویز ارائه می شود.

این سرویس دائمی است و در همه ایام سال آمادگی خدمت رسانی را داریم. با توجه به اینکه دوربین های مدار بسته حالت امنیتی دارند در کوتاه ترین زمان هماهنگی برای اعزام کارشناس به محل انجام می شود. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز رایگان است. برای مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت نصب و تعمیر دوربین از طریق اپ هوم سرویز اقدام کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر دوربین تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا